Dávali ste očkovať bábätka proti rotavírusu?

24. sep 2023

Maminky, dávali ste očkovať bábätká proti rotavírusu? Akú vakcínu ste zvolili, Rotarix alebo Rotateq? Prepláca ich VSŽP? Boli nejaké nežiadúce účinky? Dali ste doočkovať samostatne alebo spolu s ďalšími očkovaniami v 3. mesiaci? Ďakujem.

petamich
24. sep 2023

Rotarix, aktualne je vakcina bez doplatku v kazdej poistovni, nasa pediatricka mu ju dala myslim samostatne alebo s Prevenarom

ziadne nestandardne neziaduce ucinky nemal

mullerova46
24. sep 2023

My ideme v piatok na očkovanie Rotarixom a bude to v 2 mesiaci. Vakcíny by sa asi nemali brat viaceré naraz

banalu
24. sep 2023

Rotarix, bez doplatku a zatial sa uz minimalne 3x vyplatila a to este nie je v skolke. A v ramci bezneho ockovania, vtedy dostavala nieco do nozky spolu s rota.
Keby sa dal zaockovat dospely som prva v rade.

luliu
24. sep 2023

@mullerova46 bežne sa rotarix kombinuje a iným očkovaním, rovnako ako bežné sa dáva hexavakcina do jednej nohy a prevenar do druhej. Niektoré vakcíny sa môžu dávať spolu

mullerova46
25. sep 2023

@luliu ďakujem netušila som 🙂

123miaa123
2. okt 2023

Rotateq a nežiaduce účinky neboli žiadne akurát si treba dávať pozor pri prebaľovani lebo stolica môže byť infikovaná tak aby ste sa nenakazili🙂

anastazia93
5. okt 2023

Tiež som dávala obe deti, Rotarix. Preplatenie poisťovňou ale my máme dôveru. Žiadne vedľajšie účinky, resp zelené kako. Pri prvom dieťati som používala pri prebaľovani aj rukavice 😄 pri druhom nie.