Dávať dieťaťu Diazepam pred očkovaním?

anavila
16. sep 2008

no baby,
mam sesternicu, ktora ma tamker polrocnu dcerku a este nebola ockovana, okrem ockovania v porodnici, lebo nemala zahojene ramienko. to iste som mala aj ja s malou, prvu davku ockovania sme absolvovali mylsim ze az v 5.mesiaci. Ale co ma poburilo je, ze mi vcera sesterka povedala ze jej doktorka kazala pred ockovanim 3 dni davat malej diazepam (pol tabletky), a mne nic take nekazala a vsetko prebehlo normalne, my uz mame za sebou aj druhe ockvoanie. A to podotykam, ze mame TU ISTU DOKTORKU. Co si o tom myslite? To som v zivote nepocula ze by sa pred ockovanim mal davat takyto liek do tak maleho telicka. ☹

erikasadek
18. sep 2008

asistka, kazdy krat ked nieco napises tak sa len rozculujes, a si dost skepticka, spomal. ja nemam patent na vsetko, no deti poznam velmi dobre, staram sa o ne a dost mi preslo rukami, takze uz svoje viem a viem co mi hovoria aj mamicky tychto deti ked su chore.

co sa tyka teploty dala som ti vlastnu skusenosta zaroven aj poznamku lekarov, chces mi snad povedat ze ani Ti nevedia co hovoria arobia?
neda mi hodit jednu poznamku nepamatam sa aby nase mamy nas tolko dotovali s paracetamolom a inymi liekmi.
je to terajsi trend a neznamena , ze dobry.

kazda mame svoj nazor, ja osobne ti poviem , ze ani po krcoch z horucky, mi nikdy nedali tu lekary diazepan, taketo lieky bohuzial len lekar moze administrovat..

PS, preco si nadavas do sproztych, vd nikto ti to nepovedal, tak pokoj. ZEN 😉

babulik22
18. sep 2008

aj mna to mrzi ked sa tu niekdo takto,rozculuje.kazda z nas ma niake skusenosti a snazi sa poradit.ved otom to je.
a nikdo sa tu netvari,ze ma patent na vsetko okolo deti 😕

erikasadek
18. sep 2008

chcela som napisat sprostych, prepac pisem a nepozeram sa v rychlosti...

melory
18. sep 2008

kazde dieta je ine, jedno pri 39 skace a ine je polomrtve...niekomu je diazepan prospesny inemu zas nie!!!!!!!
kazdopadne by som ziaden liek nedavala bez rady lekarky...volavam jej za kazdu malickost a som spokojna ja a aj ona.

prvapomoc
18. sep 2008

erikasadek vyzeraš ako velmi vzdelana žena a preto mi neide do hlavy ako môžeš porovnavať dnešnu dobu s tou ked sme my boli deťmi.mamy nam kedysi nedavali tolko liekov pretože nemuseli,nebolo tolko chorôb a kadejakých pliag na ktore ešte ani niesu lieky,nebolo tolko alergikov anisi nepamatam že by som ja bola tolko krat chora ako moje deti alebi deti v školke.ešte nikdy som totiž v maleho triede nevidela plny počet detí,pisaných je 28 a viac ako 18 ich hadam za 4 roky ani raz nebolo.to o niečom svedčí.iste mnohí pediatri davaju ATB už pri naznaku choroby,to je zbytočne,nevyčkať alebo v dnešnej dobe ked je už skoro na každej pediatrickej ambulancii prístroj na meranie hladiny CRP.ja osobne si radšej zaplatím tých 150sk aby som vedela či sa u mojho dieťaťa ejdna o virusove alebo bakterialne ochorenia a teda či je potrebna liečba ATB.
no len tolko som chcela dodať,aj ked sa to tu už pekne strhava iným smerom 😅

prvapomoc
18. sep 2008

ja som sa nikoho nechcela dotknuť tým "patentom" len mi to občas pripada pritiahnute za vlasy ked niekto mudruje s uplnou istotiu o niečom a viem že nemá pravdu a svätosväte sa dušuje a stojí si za tým.ja by som si osobne nikdy nedovolila pustiť informavcu na internet pokial to nemám podložene.toť môj nazor,nech si každy o mne myslí čo chce,každy sme nejaký ale niečo mame všetci spoločne.nikto nechce zle svojím deťom.

sirinka
18. sep 2008

prvapomoc u kazdeho je bezpecna teplota ina, pre mna je to pod 39 stupnov, takze to vobec neznamena, ze je to rychle zrazenie teploty.
a mas pravdu, niektore sa tu fakt tvaria ako keby mali patent na vsetko okolo deti 😉
febrilne krce podla mna nie je zalezitost poslednych rokov, takze tvoja poznamka, ze v minulosti bolo menej ochoreni neobstoji a mylsim, ze v minulosti boli deti rovnako chore ako dnes. a bohuzial zaklad mnohych alergickych ochoreni pochadza prave z naseho detstva a aj zbytocneho uzivania liekov ako su atb a atd.
http://www.emimino.cz/modules.php?name=News&fil...
celkom zaujimave

asitka
18. sep 2008

dámy...ja sa nerozčulujem....ja som len napísala svoj názor....a to, že za každým slovom nie je vyškerený smajlík...neznamená...že tu pením a zúrivé sliny mi stekajú kútikmi úst....a už vôbec nie je pravda...že sa tu vždy len rozčulujem....asi si ma s niekym mýliš....ale ak sa nemám vyjadrovať....stačí povedať.....

erikasadek
18. sep 2008

ja som nepisala , ze bolo menej ochoreni ale nase mamy nepouzivaly, na kazdu slabsiu teplotu hned paracetamol, a vtom je rozdiel.

to , ze sa bije alarm, ze sa pouziva vela , je fakt, to ze sa nema pouzivat u malych deti ibubrufen , je tiez fakt, len sa o tom neako na slovensku nehovory.
nechavam to tak , mam vela vlastnych starosti..

zelam vam , vsetkym zdrave deticky....

nyve
19. sep 2008

waw, aka debatka 😉 . inak,ja osobne,ked mam 37,5 sa citim horsie ako ked mam 39 😀 preto si supnem paralen a podho do postele. pamatam,ze ked som bola mala, a moja mamina zdravotak jak slak, sme dostavali nieco na teplotu az pri takej teplote nad 39. ja som mala kazde leto anginu,to bol jediny pripad,ked som brala atb. nas so sestrami poriadne otuzovala, ziadne lieky zbytocne, na jar prve decka v kratasoch,ked ine este bundy 😀 a cuduj sa svete,ja som chora max 1x do roka a aj to len v chripkovej sezone, bo sa nedavam ockovat.
chcem len povedat,ze napriklad v robote ked mi dieta zateplotuje, to myslim nad 38, podavam antipyretikum. nad 39 aj diazepam. ale to je nemocnica a vacsinou tie teploty maju opodstatnenie,cize nemusim riesit,ci pockam,alebo nepockam s liekom. niektore decka vobec nereaguju na paralen,kym na brufen okamzite, ale ked su malinke, brufen nemozu,cize sa o tom hovori, dokonca sa to musi aj dodrziavat. nestalo sa mi este ze by maminka odmietla podanie antipyretika,co by som musela respektovat,ale dala by som si to podpisat 😉

a ked nam zateplotuju deti,ktore nejako by nemali, napriklad pridu len na nejake vysetrenie, tiez podam antipyretikum pri teplote nad 38. a tiez sa mi nestalo ,ze by mamina nechcela.

kazde babo vyzera inak, ked zateplotuje,ako to tu bolo napisane a kazda mamina sa rozhoduje sama za seba, ci da alebo neda liek.pretoze v kazdom pripade robi to najlepsie pre svoje dieta. a to je podstatne. 😅

didusa.risulo
20. sep 2008

erika no a poynas ibalgin sirup pre male deti?to je ten co sa dava pri bolestiach a zaroven aj pri horucke, este raz vravim do 38 .5 sa nedava nic detom, nad 38.5 sa podava proti teplote, neposnam mamicku, ktora by tak riskovala ze neda detom vobec nic, horucka je nebezpecna pre dieta a moze sposobit aj zastavu srdiecka, preto poztup=cipky alebo sirupi, pozn.pisem po odpocitani

erikasadek
20. sep 2008

poznat to neviem pod tymto menom nie pokial je to ibubrufen tak nie, nedam, len na baze paracetamolu..
ja nerizkujem neboj , natolko
zas mi nesibe a mam uz aj svoje skusenosti.

vanish1
21. sep 2008

ahojte, tiež nesúhlasím s tými liekmi preventívne, ale ani s očkovaním, pchať lieky do tak malého telíčka, to Vám vadí ale očkovať tak to nie, čo je oveľa horšie. Ja už teda neočkujem, mywiel, kde žiješ, že očkovanie u Vás nie je povinné?, mohlo by to byť takto konečne aj u nás...

didusa.risulo
22. sep 2008

je to ibalginovy sirup na bolest a horucku zaroven s malinovou chutou, pisem ti to ako mongolovi,bez urazky, ak si myslis ze mas 2 deti a viac skusenosti, sa mylis, niekedy to tak neni, ale ak tvoje dieta ma bolesti napriklad bruska alebo hlavy a ty mu nic nedas proti bolesti a len neake slabe prasky, tak to potom neni v poriadku, ja svoje dieta nenechavam trpiet

erikasadek
22. sep 2008

tak pis ako mongolovy, ja sice mam dve deti , ale velke skusenosti z detmi je to moja praca, kde zijem nadava sa vobec ibubrufen len paracetamol, ja nepotrebujem vysvetlenie , ani sa spovedat co robim, moja lekarka o tom vie co robim a este nikdy sa niaky zdravotnik nestazoval skor naopak , reagujem skor takze ked pridem ku lekarke tak len ma pochvali , ze som dala dobru liecbu a mozem pokracovat..

Nebudem sa o tom bavit STOP!!!!!

didusa.risulo
22. sep 2008

ani ja sa uz nebudem bavit na tuto temu, preco by sme sa mali hadat, ked toto je len forum, kazda robime ako vieme,

sirinka
22. sep 2008

ja tiez pouzivam nurofen sirup, perfektne nam zabera na teplotu, ale preco erika nie je vhodne podavat ibuprofen? ked tak mi to napis do IP prosim.
didusa a co su podla teba slabe prasky? mne napr. lieky na baze paracetamolu na bolest hlavy zaberaju ovela lepsie ako ibuprofenove. a ako zistim, ze moju rocnu dceru boli hlava?

prvapomoc
22. sep 2008

erikasadek v žiadnom prípade ťa nechcem uraziť ani sa ťa dotknuť,ale my žijeme na SLOVENSKU a preto sa riadime našimi pravidlami.ak sa u vás nepoužíva ibuprofenum tak dobre,u nás ho deti užívaju od troch mesiacov.ak mi pediater povie že ho nemám davať budem to rešpektovať,ale zatial sa budem riadiť tým čo viem.to máš ako keby som ja písala babám čo žiju v amerike:prosím vás nestravujte sa v MC Donalde ani po fast foodoch lebo z toho vzniká obezita a na slovensku je dokázané že američania vdaka nej umieraju 10x častejšie na civilizačne choroby. 😅
a ešte by ma zaujímalo čo podáš dieťaťu ktoré ma vysoku horučku a vôbec nereaguje na parecetmol?lebo aj take deti su.

erikasadek
22. sep 2008

urazit ma nemozes, tak nad tym si nelam hlavu .
ano stalo sa mi moj syn cez 40 pocas tyzdna a nedalo sa to zbit no a aj v nemocnici len paracetamol.

lmala by si vediet , ze su choroby , pri ktorych je zakazany ibubrufen mas to aj v letaciku na kiahna , na menangitidu a na gastro ako rotavirus.
mozes zit aj na severnom pole mne je to jedno , to neznamena , ze terajsia generacia sa musi preplnovat tabletkami,a vsetkym moznym svinstvom.

mas pravdu len na slovensku ti moze lekar volne dat do ruky diazepan. 😵

sirinka
22. sep 2008

prvapomoc to je trosku scestne co pises, ved ludia sme vsade uuuuplne rovnaki, takze aj lieky a jedlo atd maju na nas rovnaky ucinok. tak ked vedci zistia vo fr, ze nieco je skodlive, tak je to tak aj u nas aj na severnom pole....

prvapomoc
22. sep 2008

mna nemusíš poučovať pri kých chorobách sa nemôže podavať ibuprofen,ja si nielenže vždy prečítam príbalový leták ale ak by som to nevedela tak asi ťažko by som mohla byť zdravotníkom a ak ano za vela by som nestála 😉
teraz sa tu nepreberali kontraindikácie ale to že sa vo všeobecnosti ibuprofen na slovensku deťom od 3 mes.podáva. 😉

prvapomoc
22. sep 2008

ak by to naozaj bola taka závratná pravda sirinka,nemyslím si že by lekári na slovensku úmyselne zalmčovali pred mamičkami tuto informáciu.a ak by ju zamlčali,to je trestné,nie?a z praxe viem,že ak došla na určitý liek zla referencia,vždy sme pacientov informovali že tento liek maju vysadiť.

erikasadek
22. sep 2008

prva pomoc nic v zlom kolko veci sa este stale na slovensku radsej premlci, to mas ako stym mliekom lekary vam ho davaju podla reklamy a nie podla toho ako sa ma davat , na kazde dieta ine, ked sa pozeram ako mnohe z mamiciek su doslova bezbranne co sa tyka len takej prkotiny tak potom ako je to s liekmi.

nehovorym , z emam ezle zdravotnictvo, to nie len system je iny.
ver mi to co robys tu na slovensku , tazko by si robila vonku a to myslim v dobrom.
kolko veci prejde na slovensku ??? 😉

tym nechcem povedat , ze vsetko co sa roby vonku je lepsie to nie , len proste mam pocit , ze sa tu lepsie dostavame k informaciam ,a lieky su nesmierne kontrolovane, ver mi , co prejde inde na svete, tak tu prejde len 80% tym su francuzy znamy, nie kazdy liek je dobry,a vies ze mnoho krat mali pravdu tu bol zakazany a vsade na svete sa podaval a po mnohych rokoch ho zakazali pretoze sa zistili mnohe tazke pripady.

prvapomoc
22. sep 2008

no ja si myslím že mlieko nám podla reklamy nikto neprikazuje davať,konečne rozhodnutie je na rodičoch či daju nutrilon,alebo sunar......
a ak budeme všade hladať len negatíva tak sa z toho môžme aj zblázniť.každý liek je svojim spôsobom sajrajt 😝
a končím už naozaj s touto debatou,nikam to nevedie a ako som už písala ja žijem na SLOVENSKU a budem sa riadiť tým čo je zaužívané tu,ak sa dokáže opak rada sa necham poučiť kompetentnými.
prajem krásny večer 😉

nyve
22. sep 2008

ja len cem povedat,ze ibuprofen,nurofen a ibalgin je to iste 😀

paralen a panadol je to iste 😀

erikasadek
22. sep 2008

v kazdej krajine maju ine meno, no zakladna latka je ibubrufen , a druha paracetamol 😵

nyve
22. sep 2008

hej hej,to je ono, prva skupina je ibuprofenova a druha paracetamolova. to len na upresnenie. inak, u nas davame brufenove lieky hlavne kvoli protizapalovemu ucinku. je efektnejsi a vsimla som si, ze aj dlhsie posobi analgeticky nez paralen. aspon decka reaguju lepsie ba brufen. dokonca pri teplotach a castych vystupoch teplot musim casto kombinovat oboje. pripadne este pridat novalgin

erikasadek
22. sep 2008

no oni su protizapalove to ano, len sa aj tazko dostavaju s tela dost nicia ladviny, to neznamena ,ze terapeuticky nie su dobre , len podla mna prilis casto pouzivaju, kde nemaju , kde staci aj paracetamol.

ako bolo povedane kezdy po svojom ze? 😉

vesi
22. sep 2008

mám rovnakú skúsenosť ako nyve, ibuprofenove lieky nám zaberajú lepšie, staršia dcéra je pri chorobách náchylná na 40 - ky teploty, ked nezaberali ani zábaly, tak nám naša Dr. kázala striedať každé 3 hodiny ibuprofenovy a paracetanolový sirup (raz jeden, po 3 hodkách druhý), to jediné nám zaberalo. a kým sa do mňa niekto pustí, tak táto Dr. chodí učiť budúcich lekárov, je to staršia pani, ale vždy má najnovšie informácie atd.

prvapomoc
22. sep 2008

ešte mi neda nereagovať sirinka,
prosím ťa nepíš že píšem scestne,pretože ludia niesme všade rovnakí,asi preto sa robia vyskumy a štatistiky čo v ktorej krajine ludom robí alergie a pod,ake maju najčastejšie choroby.každý narod ma svoj životný štýl a od toho sa odvíjaju aj ochorenia a to stým či sa u nás deťom môže podavať ibuprofenum alebo nie nemá nič dočinenia 😉