Diazepam

andrea561
8. júl 2013

ahojte maminy, boli sme u doktorky, ale nebola tam, tak nam poradila sestricka. mala ma kasel, suchy a dost silny, a soplik. dala mi diazepam, ze jej mam dat stvrtku tabletky na noc, nech kludnejsie spi, ked ma taky kasel. ale diazepam je az od 3 rokov. tak mam troska obavy. nasa mala ma este len 10 mesiacov. mate niekto skusenosti, davali ste takemu malemu diazepam?
dakujem 🙂

jarkaleskova
8. júl 2013

stvrtku mozes,dava sa aj detom mladsim ako 3roky....

mummy01
8. júl 2013

@andrea561 diazepam na kasel 😖 no mam dost...ja by som urcite nedala

dejnas
8. júl 2013

@andrea561 máš trošku obavy? nedávaj!

diazepam 10 mesačnému dieťaťu pri kašli? omg, kam to spejeme ☹

katren
8. júl 2013

@andrea561 nie, nedavaj.....radsej kup Fenistil kvapky alebo sirup Aerius /neviem ci nie je na predpis/ ale tie kvapky budu urcite lepsie ako diazepam....

skorinkas
8. júl 2013

@andrea561 Diazepam? Takému malému dieťatku by som nikdy nedala. Rob teda ako myslíš,ale ja by som to nedala. Sú to návykové lieky a riadne. Som zdr.sestra a ja osobne by som to nedala. Radšej niečo od alergie alebo kodein, no diazepam...neviem. Nestretla som sa s tým u detí.

mummy01
8. júl 2013

@andrea561 aby som k veci poradila tak na suchy kasel sa dava stoptussin a fenistil ale tak male dieta ma vidiet lekar a nie sestricka radit bludy... 😠

andrea561
autor
8. júl 2013

ja som ani nedala, hned sa mi to nezdalo. a este mi povedala ze alebo dithiaden

mummy01
8. júl 2013

@andrea561 dithiaden a diazepam su dva uplne odlisne lieky...sestricka nech uz viac neordinuje...a to ona ti ten diazepam aj predpisala?

andrea561
autor
8. júl 2013

nie dala mi len jednu tabletku

katinka71
8. júl 2013

mojmu pomohli fenstil kvapky a teraz ked je väcsi Zodac sirup,diazepam som davala strarsiemu pri 40 stup horuckych aby sa predisli febrilne krce,ale pri kasli urcite nie

mummy01
8. júl 2013

@andrea561 no parada...ale do karty mu to asi ani nezapisala co naordinovala...

deny3
8. júl 2013

@andrea561 to počujem prvý krát, diazepam máme pri horúčkach pri febrilných kŕčoch, nie pri kašli. Skôr by som povedala na ten dithiaden, ten je na upokojenie pri kašli. Aerius nie , jednak je len na predpis / máme ho/, a jednak začína sa dávať už pri prvých príznakoch choroby, ja osobne nevidím rozdiel, či ho malému dávam alebo nie. Na suchý kašel stoptussin, keď sa kašel zmení na vykašliavajúci prestať s ním a dávať napr. Mucosolvan.

lenadka
8. júl 2013

@andrea561 nedala ti dithiaden ? diazepan sa na kašeľ nedáva, ale ako prevencia pri vysokých teplotách proti febrilným kŕčom....

skorinkas
8. júl 2013

@andrea561 Dithiaden skôr chápem. To áno. 😉 Fenistil je tiež fajn

euka210
8. júl 2013

moja suseda davala malemu diazepan ked nechcel spat. Oci som otvarala co do neho pcha.

veronikam
8. júl 2013

Dithiaden sme mali pre maleho, ked sa v noci dusil a nevedel dychat.

miriem
8. júl 2013

@euka210 Uff, suseda moze aspirovat na titul matka roka... ze niektore zeny radsej neostanu bezdetene...

dika
8. júl 2013

nam zaberaju kvapky stoptusin alebo pleumolisin pri suchom drazdivom kasli.... diazepam by som nedavala....

lenadka
8. júl 2013

@euka210 keď y mi deti nespali dám si polku dithiadénu ja a zaspím na 100% aj keby bomby padali 😀 na mňa ôsobí úplne hrozne tlmivo, asi pred pol rokom som dostala zrazu silnú alergickú reakciu a tak som si šupla polku o cca 18.30 a o 19.00 som už ledva držala otvorené oči 😀 na staršiu dcéru tiež tak pôsobí a na štuplíka vôbec, zaujímavé 😕

aristka
8. júl 2013

@andrea561 nie nedávaj ,na kašeľ nie,ak ju dráždi daj na noc čajovú lyžičku kalciového sirupu a fenistil kvapky ,udržia noštek voľný a nebude dráždiť na kašeľ

kikaber
9. júl 2013

@andrea561 ja som mala to iste..tiez nam ho lekar predpisal..mala cele noci nespala, plakala..no katastrofa....a mala som uplne rovnake obavy ako ty a preto so m 2 dni vahala a bolo to len horsie..nakoniec som si povedala (a neber to v zlom) ze naco idem k lekarovi po pomoc ked ju potom nechcem pouzit...volala som s kamoskami a zistila som ozaj ze stvrtku mozem dat...vraj to ma v takom malom mnozstve ine ucinky..dala som a malej sa neskutocne ulavilo a potom som si vycitala ze som jej mohla pomoct skor a nechala som ju trapit len preto ze spekulujem ..tolko moj nazor ale rozhodnut sa nakoniec musis aj tak sama a nie podla toho co ti radi niekto na mk..je to tvoje dieta 🙂

jarkaleskova
9. júl 2013

@kikaber presne ako pises...a suhlasim s tebou nielen ako matka,ale aj ako zdravotnik....

googlinqa
9. júl 2013

@andrea561 ano mozes davat, my sme mali anginu a velmi ju to bolelo, bola uplakana, nevedela spat, toto ju ukludnilo, je to celkom fajn na noc, ale ked je dieta pokojne a vie spat aj bez neho, tak jasne netreba ho zbytocne napchavat liekmi

aristka
10. júl 2013

@kikaber ,ale dá sa dať aj detičkám,ale je smutné,že jej to dala sestrička ako prvú voľbu,elbo dieťatko len utlmí,ale nieč iné nerieši,tak ako napríklad ten fenistil... a ďalšiu noc čo ..

kikaber
10. júl 2013

@aristka ano tak to je smutne ked sestricka ordinuje 🙂 nasa by si to nedovolila, ale zase si nemyslim ze si clovek vedome vezme na zodpovednost ze by sa babatku nedajboze nieco stalo. a urcite jej chcela dobre.a pevne verim ze doveruje svojmu lekarovi aj sestricke..inak by ho urcite zmenila..a to teraz nieje podstatne, ale jej obavy ci moze liek dat..a budem sa znova opakovat je to jej dieta a toto len mk..v prvom rade by som sa obratila na lekara ..tu moeme len napisat svoje skusenosti a tie ako vidis su rozdielne u kazdeho..ja som si tiez nepredstavovala ze ho niekedy svojej dcerke dam...ale jej sa hned po prvom raze ulavilo a potom uz nebol treba..