Druhé očkovanie - horúčky

leuska74
23. jan 2018

Baby prosím Vás maly ste niektorá cely týždeň po ockovani stále horucky ? My v kuse horuckujeme a už mám strach,doktorka povedala že je to normálne

lindusss2016
23. jan 2018

Cely tyzden? No "normalne" to je do 72 hodin. Cely tyzden je podla mna vela, vyhladala by som ineho lekara alebo na tu vasu zatlac, nech to riesi.

vandicka7
23. jan 2018

Ake vysoke? Na pohotovosti ste neboli?

jankaga
23. jan 2018

No to uz je vela, do 2-3dni je ok. Este raz k lekarkechodze, nieje to normalne

siska53
23. jan 2018

@leuska74 to uz je vela.. Normalne to nie je..

panipanka
23. jan 2018

vykusajte ist na pohotovost, tam bude iny doktor

meandbaby
23. jan 2018

Podla mna chytilo nejaku virozu co s ockov nesuvisi. Zhoda nahod.chodte k inemu

lindusss2016
23. jan 2018

@meandbaby tak to teda nie je ziadna slava po ockovani chytit virozu

meandbaby
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meandbaby
24. jan 2018

@lindusss2016 virus ma inkubacnu dobu tak 48 az 72 h od nakazy, tak to moze byt tak.Zhoda nahod.Ludia to pripisuju potom ockovaniu.Ale, neboj sa nic.

jana_eyre
24. jan 2018

nie, to. urcite nie je normalne - tri dni je bezne po ockovani, ale. ak dlhsie babatku treba spravit minimalne CRP, tyzden je velmi dlha doba, to. moze byt aj nieco. bakterialne.. a aku vysoku ma. teplotu?

bibistec
24. jan 2018

Urcite hlasit vedlajsie ucinky ak nie u lekarky rovno cez net
A ja by som urgentne behala po lekaroch s dietatom nech ho vysetria

leuska74
autor
28. jan 2018

Doktorka mi povedala že inkubačna doba je tyzden že mám čakať .A presne za tyzden to prešlo .Tak neviem .Horucky mal cez deň slabé 37,4 a tak a v noci 38,8 a viac .Som rada že to skončilo
Len teraz rozmýšľam že už nedám tretie očkovanie,spravili ste to niektora tak?

jana_eyre
28. jan 2018

@leuska74 nerozumiem presne asi o co. ide.. inkubacna doba znamena, kedy sa bacil prejavi (o kolko dni od nakazenia).. kolko uz potom trva choroba je na imunite kazdeho, niekomu trva choroba tyzden, inemu dva - podla jeho imunity..

po ockovani ale nieje inkubacna doba ziadna, tri dni po ockovani mozu prist neziaduce ucinky, ak trva teplota dlhsie tak uz sa to nepripisuje ockovaniu ale zrejme nieco sa v tele deje navyse.. cize zrejme malo dieta v sebe nejaky virus a prejavil sa poockovani a kedze bolo telo oslabene ockovanim tak dlho bojovalo s tym virusom..

ak nedas tretie. ockovanie, dieta nebude plne chranene voci vsetkym chorobam ktore su obsiahnute v ockovani.. samozrejme. to tak spravit mozes, ale teda mala by si si byt vedoma rizika, ze dane choroby su velmi nebezpecne a mozu mat trvale nasledky a horsie.. ja si vzdy vyberiem riziko par dni teplot z ockovania ako riziko ziskat nebezpecnu chorobu..

samozrejme na to. ma kazdy iny nazor, je mi jasne ze su zeny co sa nad mojimi slovami chytaju za hlavu a ja im ich pohlad neberiem.. len prosim o akceptovanie toho mojho nazoru (toto pisem pre pripad ze by ma niekto zacal presviedsat aka som blba) vdaka

lindusss2016
29. jan 2018

@jana_eyre ja by som len dodala, ze plne ockovanie neznamena plne chranene dieta. To udavaju aj sami vyrobcovia vakcin, nie je to ziaden antivax nazor.

jana_eyre
29. jan 2018

@lindusss2016 to. je samozrejme ale urcite je menej pravdepodobne ze dana choroba prepukne ak je clovek ockovany ako ked nie je.. to je tiez znamy fakt podlozeny statistikami.. k comu sa clovek prikloni je uz na nom samotnom.. len som mala potrebu uviest na pravu mieru, nech sa uz autorka rozhodne ako chce..

lindusss2016
29. jan 2018

@jana_eyre s tymto nesuhlasim, ale.nejdem sa hadat, na toto uz si kazdy utvori nazor sam

zaba22
29. jan 2018

Dieta mohlo dostat aj cokolvek z vakciny. Proti comu bola ovkovana? Naraz hexa aj pneumokoky? Kludne mohla chytit hemofila z vakciny,prip.pneumokoka a z toho mohla mat horucky

leuska74
autor
29. jan 2018

Dakujem baby za názore
Len viete,mám teraz momentálne toho veľa naštudovaného a bojim sa že po to treťom sa môže stať niečo zle keď toto tak zle bral
Veľa maminiek písalo žením deti zostali po ockovani postihnuté a veľmi sa toho bojim
Zas ale nieje zistené že deti ktoré niesu očkovanie nemôžu v 20 tke dostať mozgovú obrnu
No neviem.Salsie očkovanie mame za pol roka tak si to premyslím
Bol očkovani aj aj a ešte plus tie kvapky rotarix mu dávali tretiu dávku
V krvi mu vírus nezistili keď sme prišli na 3 deň s horúčkami tak vážne neviem
Ale dakujem Vám veľmi pekne
Dúfam že to bolo len nejakou náhodou a nič sa nestane

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz