Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

sofia2008
24. nov 2011

no a este som zabudla napisat, ze som stretla svojho znameho lekara internistu a opytala som sa ho priamo, co si mysli o ockovani..povedala som mu, co sa stalo nasej dcerke a jeho jedina veta: ked chces mat dieta zdrave, nikdy viac ju nedaj ockovat..

heimdalls
24. nov 2011

@sofia2008 - chceš tým prekladom z DE a ANG jazyku povedať že náš príbalový leták klame a zavádza verejnosť, skús to niečím podložiť. Čo sa stalo Vašej dcérke sofia2008?

sofia2008
24. nov 2011

@heimdalls neuvadzaju sa vsetky neziaduce ucinky, ved chod na stranku sloboda v ockovani a mas to tam..

heimdalls
24. nov 2011

@sofia2008 - čo sa po očkovaní stalo vašej dcérke, samozrejme ak chceš o tom písať.

sofia2008
24. nov 2011

@heimdalls ale ved my sa tu nebavime len o tom, co moze nastat hned po ockovani..ked nema dieta nijake priznaky, to neznamena, ze to nebude mat nejake nasledky neskor...napr. cukrovka..ved tu dieta nedostane 2 dni po ockovani...

anicka1981
24. nov 2011

@tinki odpovem na autizmus, ked vidis, ze sa ti narodi zdrave dieta, a je normalne do cca 15 mesiacov, a potom sa zrazu zmeni, akoby nahodou prave po ockovani mmr vakcinou, strati ocny kontakt a komunikuje minimalne, pozzera do kuta, ta neviem, preco sa tak nevyvijal od zaciatku???ale prave je tam ten zlom,,,rovnako ako vsetky-alebo vatsina exemov sa prejavuje po 3 mesiaci- akoby nahodou prave po hexe,,,,

a si vravela, ze dieta sa rodi s minimalnou iminitou, ako ma teda zvladnut 7 bacilov a zvysok chemie??, nehovoriac, ze vakcina obchadza cely imunitny system uz len tym, je sa picha do svalu..... a to nehovorim o dalsich ockovaniach.....

a preco deti??? lebo sa nevedia branit, nevedia povedat, ze im je po tom strasne zle, a ked pan doktor povie, ze je to pre dobro dietata, tak mamicka soje dieta ockovat da, lebo chce pre svoje babo to najlepsie.....,,,

v ockovni su skupiny rodicov, ktori ockovali a uz neockuju, koli zlym reakciam, ty ktori neockuju vobec, lebo sa radzsej nechaju poucit chybami inych, a rodicia, ktori ockuju vsetko, e este si prilacaju za doockovanie vselicoho mozneho,,,,,, a je na tebe co urobis ty, ide o tvoje deti, mne moj rozum a srdce hovori neockovat, lebo by to mojemo drobcovi mohlo ublizit, precitaj si pribalovy letak a vedlajsie reakcie, nic pekne sa nedocitas.... je to na tebe 😉

sofia2008
24. nov 2011

@heimdalls pisala som to asi dve stranky dozadu...mna len sokovala odpoved nasej detskej lekarky a nasledne neurologicky, ze ano, epilepsiu moze dostat dieta po ockovani...krasne mi vysvetlili, ako vakcina napada nervovy system a mozog..a ze mozem byt rada, ze nemala mozgove krce a tak, ze aj to je bezne..bezne? ze sa vam dieta zvyja v krcoch? ano, vraj je to normal reakcia...aha..lenze pre nich su to cisla...pre mna nie...sama dr. mi viac odporucila neockovat..

sorciera24
24. nov 2011

@monika15 prepac pomylila som sa dostane povinne ockovania proti 11 ochoreniam....nemyslela som to ako 11vakcin..... 😉

sorciera24
24. nov 2011

@heimdalls nas pribalovy eltak hexy ma stranu a anpr. frnacuzsky ma strany 3...vsak si ho najdi.....podobne MMR.....v angl. verzii ams uvedny ako nez. ucinok cukrovku.....inde (u nas to v prib. letaku nenajdes) 😉 .....netvrdim, ez nas kalme....ale nehovori celu pravdu;)

anicka1981
24. nov 2011

@sofia2008 v poslednom case sa o tom vela rozprava, vysla aj nova kniha od dr Bukovskeho,,,, mozno sa nieco zmeni, dufajme ze k lepsiemu 😉 , moje znamej syn dostal cukrovku, a ma to na papieri, ze z ocko, kanaratkyna cera dostala atopicky exem, akoby nahodou po hexe a este si dala pneumokoky priplatit,, ono je to vela nahod, a po zivej polio vakcine bolo vela pripadov obrny- vlastne umelo vyvolanej,,,, takze ja ockovaniu neverim, a neide mi ani o tie bacily, ako toh hlinik, ortud co otravi telo , a tiez oni tie kmene uz upravuju geneticky, a o kutivovani som uz pisala tiez,,,, a este co je alchajmer,parkison,,, otrava hlinikom a ortudou, a aj ked reakcia po ockovani sa nemusi ukazat hned,,, je to ako casovana bomba, a ty nevies kedy buchne 😒

olivova
24. nov 2011

@tinki - reagujem na otazku
"Prečo by som nemala dať svoje dieťa očkovať len preto, lebo sa o tom píše, že je to zlé a nebezpečné. Je jasné, že sa môže dať zaočovať v dospelosti. Dobre, ale teraz ma napadá otázka, prečo sa to vlastne nerobí v dospelosti? Nejaký dôvod to predsa musí mať"
Ak pozries do ockovacich kalendarov inych krajin, kazda krajina ma svoj ockovaci kalendar...Napr. hned nasi susedia CZ - maju v kalendari az 4!!!! hexa...Preco u nich su 4 a nam stacia 3 davky? Vedela si napr.,, ze dokonca stacia 2, tou tretou uvadzaju len minimum percenta ochrany? Zeby len reklamny tah? obchod so strachom rodicov?
Inak ja som malu ockovat dala...na odporucanie...hmmm, tak patrime do skupiny, kedy navstevujeme velmi casto lekara...myslim, ze jej imunitu to dokladne rozhodilo...keby ja citala skor...Ale v 6-tich rokoch ju uz nedavam...Ani starsiu teraz proti MMR....

olivova
24. nov 2011

@sorciera24 - este doplnim - nas zakon im to asi dovoluje trosku zavadzat ludi (predpokladam)
@sofia2008 - to mas dobru doktorku...obycajne povedia, ze ockovat v nemocnici, aby ti dali dieta pod kyslikovy pristroj, prip. do neho nieco tlacili, len aby ockovanie splnene bolo - vsak to su uplne bezne reakcie...Ked sa nieco stane, vsetci daju samozrejme od toho ruky prec..

anicka1981
24. nov 2011

@heimdalls kazdy organizmus je iny, a niektory to zvladne lepsie, iny horsie, ale to je to, preco ockovaci kaledar neprihliada na rozdielnost deti a ockuju vsetky rovnako???nerobia niake testy na alergie a tak,,,,no lebo je babo take male, a nema vyvinutyimunitny system, ze sa to neda, ale ako vidis, je dost vyvinuty na ockovanie, a to nie je cudne???? a co sa tyka toho, mozno nemala niake reakcie, ale unavovy syndrom nevidiet hned, to co jej pichli ma stale v sebe a aj dlho mat bude,,, a ani ona nebude vediet ako ju to moze ovplyvnit,,,, ako neprajem nic zle, ale odporucam najst par videi na youtube, pod hpv gardesil, a to neviem ci by dali ockovat keby vedeli co sa moze stat, a o to ide, lekari vobec alebo len minimalne oboznamuju rodicov s moznymi neziaducimi ucinkami,,,,, a zi zober, ze len obycajny coldrex ma vedlajsie ucinky,,,,, si potom predstav. ake moze mat vakcina

seva
24. nov 2011

@heimdalls no, ja ked si idem dat hocijaky liek, tak si pred tym precitam k nemu pribalovy letak. ked v ordinacii lekarka zaockuje dieta vakcinou, myslis, ze dava pred tym rodicom cokolvek citat ? napr. v USA, nech akokolvek tlacia do ockovania, Ti pred tym daju do ruky A4, kde mas podrobne popisane, akou vakcinou ide teba, alebo tvoje dieta zaockovat, a ake su pripadne neziaduce ucinky vakciny. vratane takych strasidelnych veci ako uz vyssie napisala sofia2008. nehovorim, ze sa to stane kazdemu. a viem, ze je tazke tomu uverit, ak sa prave teba, alebo nikoho v tvojom okoli vedlajsi ucinok ockovania nezasiahol, to vsak neznamena, ze neexistuje. ak si nevidel, skus si pozriet toto: http://www.rizikaockovania.sk/ ... tie reportaze su celkom zaujimave. len aby si mal aj pohlad z "druheho brehu" 😉

tinki
24. nov 2011

@anicka1981
@olivova
Všetky lieky majú nežiadúce účinky. Aj antibiotiká, imunita sa dá rozhodiť rôznymi liekmi, nielen očkovaním. (Jasné, že aj ním) Ale ako sa vyvíja imunita? Tak, že sa dieťa dostáva do kontaktu s bacilami a vírusmi. O tom to očkovanie je..Ja len nechápem, prečo, keď ja svoje dieťa dám zaočkovať, prečo na mňa útočíte, akoby som robila niečo zlé. Akoby som bola zlý alebo hlúpy rodič. Ja som si prečítala toho dosť, aj link sloboda v očkovaní. Aj v tej amerike, kde je to dobrovoľné, dáva väčšina rodičov deti očkovať.
A ešte k tej imunite. Aj moja dcérka má zníženú imunitu. Ak by som sa nezaoberala jej zdravotným stavom a začala skôr čítať o očkovaní, som si istá, že si budem myslieť, že je to z očkovania. Ale zistila som, že to má z toho, že má alergiu na mlieko. Je to nepríjemná vec a také mlieko spôsobuje veľa problémov, ale o tom je iná téma. Ale dôležité je, že keď sme na to prišli, tak zázračne sa imunita zlepšuje a už máva maximálne vodové soplíky.
Prečo je leták u nás iný ako v nemecku? Pretože vakcíny vyrába iná farmaceutická spoločnosť. A vraj zloženie nie je úplne to isté.
A Alzheimer? Moja babka mala Alzheimera a nebola očkovaná.
Ja opakujem, verím, že sú nežiadúce účinky, ale nepáči sa mi, že očkujúci a neočkujúci rodičia vedú medzi sebou žabomyšie vojny. Veď to nemá zmysel. Každý nech si robí čo chce. Ja som tu prispela s tým, že by sa mal nájsť dôvod tých nežiadúcich účinkov, spoločne nájsť nejaký kompromis. Som za to, aby bola sloboda v očkovaní ale takisto nesúhlasím s tým, aby očkujúci rodičia boli považovaní za zlých rodičov. Všetci majú svoje dôvody, prečo robia tak ako robia.

monika15
24. nov 2011

@sorciera24
=)=)
no aj mi tam mame dobry mix... 🙂

anicka1981
24. nov 2011

@tinki kazdy si urobi vlastny zaver, a niektori ludia si prekrutia aj tak vsetko, aby im to pasovalo, do svojho scenara, bez ohladu co sa dozvedia..... zbytocne rozpisovat a vysvetlovat dalej 😉

azarijka
24. nov 2011

baby pomoooooc....
odmietla som prevenar s tym moja Dr. suhlasila dokonca akoby bola aj rada.
potom som povedala ze uz nechcem ani hexu (3.davku a ani MMR) a to ostala cela zhrozena ☹ ze velmi ohrozujem svoje dieta, ze aj jej syn mal ako maly alergie a ked sa z toho dostal potom ho doockovala tym co nestihol, ze ona by si nedovolila taku vec nedat ockovat proti takym vaznym chorobam ☹

ja nechcem dat ockovat ale zase ma nahlodal cervik pochybnosti... ☹ ☹ ☹

eaka
24. nov 2011

@tinki ak je tak ťažké nakaziť dieťa, aby získalo celoživotnú imunitu, v čase, keď budú tie deti tehotné, sa to bude nakazenými určite hemžiť 🙂

zaockujte_aj_slnko
25. nov 2011

@azarijka
chces odpoved na svojho cerva pochybnosti?....mudr. je najskor sliepka..... a pekne ta manipuluje.....manipulacia sa vyznacuje presne tym... vyvolavanim emocii (strachu) v inom....... a to sa prave deje...

ja nemam zase odvahu napratat do svojej dcery ciste svinstva vyrobcov Pfizer, GlaxoSmithKline atd. atd. To by som musel byt mentalne slabsi 😀

zaockujte_aj_slnko
25. nov 2011

@azarijka si malo asertivna......az nasertivna 🙂

argumenty terajsich Mudr.cov o tom ze v sucasnosti by deti umierali keby neboli ockovacie latky na to musis odpovedat, ze v minulosti zase neboli vymozenosti dnesneho sveta.......pitna voda, izolacia v domoch, cistota, umyvanie ruk..... proste nebola hygiena, neboli vitaminy, nebolo dost stravy, atd. atd.

na "argument" ze tvoje dieta poskodzujes odpovedaj, ze ty tomu nerozumies, tak ako mozes vediet ci svoje dieta naozaj poskodzujes, a myslis si ze neposkodzujes!

na "argument" ze zabijes svoje dieta strasnou nakazlivou chorobou ked nebudes ockovat reaguj, ze nebudes vedomym katom svojho dietata po podani ockovacej latky, ze to by si v zivote neustala...

na "argument" vyvolavajuci v tebe strach musis reagovat PROTIargumentom, inak sa stanes obetou manipulacie 🙂

zaockujte_aj_slnko
25. nov 2011

na argument pouzivany manipulatormi WHO, ze "kazde dieta ma pravo byt ockovane!"..........zase reaguj tym ze "kazde dieta ma pravo o sebe rozhodvat samo!......a ockovat dieta ked nemoze o sebe rozhodnut same, je trestuhodne!"......resp. odpovedaj ako ja ze "ja som nechcel byt ockovany ako dieta a napriek tomu ma nasilim zaockovali!"

a mas to....... len musis byt asertivna 🙂

zaockujte_aj_slnko
25. nov 2011

Inteligentny clovek sa skoro vzdy vynajde, a vyargumentovat ho prakticky nejde a neda sa........ vidis? aj teraz ta zase ja manipulujem 😀.....ako na to zareagujes? 🙂

zaockujte_aj_slnko
25. nov 2011

Deti sa ockuju preto, lebo sa mamicky mozu pekne zmanipulovat......

napr. cierny kasel sa mina ucinkom..... do 6mesiacov veku je ta choroba akoze "smrtelna" a ohrozuje batola, ale sucasne ockovacia latka ucinkuje az po tomto veku.......cize ti ockovani su obetou a ockujuci proste sproste klamu.... dospela populacia je prakticky uz necharena.... zase malokto to prizna 🙂.......manipulacie na manipuilacie.....

dospely clovek sa ockovat uz neda....... - moze o sebe rozhodovat sam.....ale mamicka sa lahko zmanipuluje......takze treba ockovat deti !!! 😀

zaockujte_aj_slnko
25. nov 2011

preco je preockovanie na tetanus v dospelej populacii uz nesledovane a prakticky dosahuje cisla tak 33% populacie?...... to uz nie je taky biznis ako napratat 11 povinnych vakcin do kazdeho batolata 🙂...... pomer 1/11 kam sa opati teda davat prachy a manipulovat ludi?.....

deti........ved pre deticko by si dala aj zivot 🙂

zaockujte rovno slnko, ved ostatni uz to potom chytia 😀

seva
25. nov 2011

@azarijka no, ja ti odpoviem s trochu "chladnejsou hlavou" 😉 spytaj sa lekarky nabuduce, ci ti vie ukazat statistiku "ucinnosti ochrany" po 2. a po 3. davke hexy. ta tretia davka ju zvysuje uz len uplne minimalne, a pripusta to aj vyrobca. mozeme si domysliet ako to je naozaj ... mimochodom, pneumokokova infekcia je taktiez velmi nebezpecna pre dietatko ... preco lekarka netlacila, aby si dietatko dala zaockovat ? ze by pochopila, ze je to uplne zbytocna vakcina ? no a s tym ciernym kaslom .. toho som sa aj ja bala, lebo mna pre zmenu lekarka nastrasila, ze male babatka, ak ho dostanu, sa pri zachvate mozu zadusit. no to, co pisal @zaockujte_aj_slnko je trpka pravda, vacsina babatiek, co na cierny kasel ochoreju, su zaockovane! najlepsou prevenciou je nepustit nikoho choreho k tvojmu babatku. toboz nie, ak kasle. no a co sa tyka MMR, akeze nebezpecne choroby ma pani doktorka na mysli ? mumps ? rubeolu ?

seva
25. nov 2011

@tinki suhlasim s tebou ... kazdy rodic, ci uz ockuje, alebo nie, tak robi v najlepsom zaujme a s najlepsim umyslom. urcite vedome nik nechce svojmu dietatku ublizit. nevsimla som si, ze by tu niekto na teba utocil, ak teda, iny nazor nepovazujes ako osobny utok. .. pises, ze si prispela tym, zee by sa mal najst "dovod tych neziaducich ucinkov " ... akoze tie svinstva, co vakciny obsahuju (okrem tazkych kovov napr. zvieracie virusy, manipulovanu DNA ... atd ...) sa ti nezda ako dostatocny dovod ?
no a este k tym letakom ... u nas su ine napr. aj preto, lebo zakon povoluje urcite pridavne latky vakciny do letaku NEUVIEST. aj ked vyrobca je navlas rovnaky ☹

azarijka
25. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko ahoj, moja mudr. nieje sliepka, je to dobra lekarka preto k nej s dcerkou chodim, nechcem s nou viest nejake hadky a pod. ... len sa nas nazor na ockovanie nezhoduje, ona je presvedcena o jeho spravnosti ja nie.... ale fakt je zvlastne ze odmietnutie prevenaru mi schvalila ze dobre robim ...
inak ja jej nepotrebujem asi nejak argumentovat, nie som recnicky typ nevedela by som to povedat tak ako to vsetko myslim... pre mna je dolezite ze citim ze neockovat je pre nas lepsie ako ockovat, je to moje vnutorne presvedcenie, a toto ako vysvetlenie jej musi stacit 😉

@seva a presne mas pravdu ta tretia davka len minimalne zvysuje ucinnost ockovania, nemyslim si ze je az taka potrebna..

a dakujem za odpovede 😉 😉 😉

heimdalls
26. nov 2011

Tu máte jeden príklad: http://diva.aktuality.sk/clanok/31910/farbila-s... a vraj hexa je nebezpečná, nebezpečná je aj farba na vlasy a predsa si ich farbíte

sorciera24
26. nov 2011

@heimdalls nehadz, vsetky do jedneho vreca.....a nefarbime 😉 aspon ja nie 😉 (a teraz uz fakt pochybujem, ci ams vsetkych po kope....po 1. dat clanok z diva.sk 😀 a po druhe porovnavat farbu, kt. nejde priamo do krvneho obehu 3mesacneho dietata s hexou, kt. ide do krvneho obehu 3.mes. dietata..hmmm 😕 nabuduce, poprosim iny vierohodny a hlavne "k veci" zdroj 😉