Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

dominikuska
18. mar 2009

vcera moj maly dostal prvu davku hexavakciny, cely den velmi ospaly, ku veceru mu zacala stupat teplota a strasne sa strhaval, ako ked sa zlakne. zaspaval len na par minut a s placom sa budil. trosku sa ukludnil ked sme mu dali panadol, potom uz aj zaspinkal, ale aj tak sa zo sna strhaval a ticho plackal. dnes je v pohode, len trosku mrzuty, ale som zvedava ze aky bude vecer. a panadol sme mu dali az ked mal 38.5 C

pammy
18. mar 2009

Aj my sme mali ockovanie vcera, druhu davku... stale ma teplotu, aj ked nie az taku vysoku. Prva davka bez problemov. V noci sme vobec nespali, ak aj zaspal, tak o 30 minut velky plac a bolo po spanku. Tak to bolo celu noc. Dnes mi spat nechce, doma mi nikdy nespi a von ho davat nechcem. Snad tie teploty rychlo prejdu... kolko mozu trvat?

katkabod
18. mar 2009

My mame za sebou 2 davky, po oboch bola mala nervozna a velmi placliva, teplota stupla len trocha cca 37,5 ´C. V noci sa potom casto budila a tiez plackala zo sna :´-) Miesta vpichu boli opuchnute, tak sme prikladali studene obklady, co samozrejme u dcerky vyvolalo dalsiu zlost :-/ Ale po druhej davke na jednom stehienku ostal stvrdnuty opuch okolo miesta vpichu a zmizol pozvolna az po vyse tyzdni, uz som mala obavy. O 3 tyzdne chvalabohu posledna davka...

yasmina
18. mar 2009

u nas tri dni katastrofa bola ...

katkabod
18. mar 2009

Yasmina ☹ Ja by som sa najradsej dala miesto nej pichnut, ale to by jej vela odolnosti a protilatok bohuzial neprinieslo...

yasmina
18. mar 2009

ved to...nikdy nevies reakciu jeden bol ok a druhy mal teploty...

pammy
18. mar 2009

Yasmina ☹ A to mate dvojvajecne dvojicky?
A po ktorych davkach boli tie vysoke teploty? Ci pri vsetkych?

Baby davali ste ockovat aj Prevenar a ak ano, ake boli reakcie?

A mate uplnu pravdu, kiez by sme sa mohli dat ockovat miesto tych nasich drobcov my a potom napriklad mliekom im tie protilatky podat, uz hotove pripravene, bez trapenia.

yasmina
18. mar 2009

ano dvojvajecne...
druha davka Hexa s prvou davkou Prevenaru a este druha davka Rotarixu 😒

pammy
18. mar 2009

Ach jaj ☹
Niekedy tych pediatrov nechapem, ako mozu cosi take odporucit... ☹
Ale kukla som Vam do albumceka... nadherne chlapciatka 🙂 🙂 🙂 Naozaj !!!

helenkasabinka
18. mar 2009

ahojte ja sa tiez k vam pridam

vcera mala moja malinka 3 davku hexa vakciny a az dnes dostala teplotku mala 37,8 a tak som jej dala aj nurofen sirupcek a vcera mala miesto vpichu cele cervene a napuchnute a dnes ma miesto vpichu tu dierku po injekcii celu opuchnutu a aj tvrdsiu a davam jej na to octanovu mast.....mne sa zda ze ju to nebolinka ale ta teplotka 😒

skalnicka
18. mar 2009

jaj, nas dnes zaockovali..cca o pol tretej poobede...ja sa tak strasne bojim, maly este nikdy nemal teplotu a fakt neviem co budem robit ak ju dostane, bojim sa krcov, bojim sa bolesti co preziva...moje vtacatko!
zatial je v poho..no uvidime...a ockovali nazraz prevenar a hexa...

helenkasabinka
18. mar 2009

nam nikdy neockuju naraz prevenar a hexu ale vzdy raz jedno a po urcitej dobe druhe

skalnicka
18. mar 2009

no aj mne sa to zdalo dost, ale problem je v tom, ze je na to asi lekar viac urceny to posudit...aja sa bojim ozvat...

denduska
18. mar 2009

uz sa musi hexa a prevenar naraz od januara..je to tak povinne

u nas bola prva davka hororova, taky plac si ani nechcite predstavit ☹ ....tak pri druhej okamzite dostala paralen cipok a o 6 hodin druhy a bol pokoj.

helenkasabinka
18. mar 2009

denduska aha lebo hexu nam ockovali vcera a prevenar v januari 😕

denduska
18. mar 2009

no, to plati pre deticky narodene od januara 2009..tusim tak... ale ja si myslim ze je to lepsie oddelene...no ale co nadelame 😒

helenkasabinka
18. mar 2009

denduska no veru a dufam ze mojej nestupne viac horucka-mam strach ☹

pammy
18. mar 2009

Je to totalna blbost davat tolko ockovani naraz, to vazne ti narodeni v 2009 musia mat hexu aj prevenar v jeden den??? Este ze moj sa narodil v novembri a mozem o tom rozhodovat sama.

Skalnica vsak aj vy ste sa narodili este minuly rok, takze sa kludne mozes ozvat, ze nechces 2 ockovania v jeden den. My sme sa predbezne s doktorkou dohodli, ze Prevenar dam az po ukoncenom 6 mesiaci, potom bude mat o jednu davku menej.

Tiez sa dnes trapime s teplotami ☹

Drzim vsetkym palce nech sa z toho nasi drobci rychlo dostanu...

helenkasabinka
18. mar 2009

pammy aj my sme mali prevenar len 2 krat

dominikuska
18. mar 2009

nas maly je narodeny 13.12 a zo zaciatku vravela ze ho budu ockovat hexa vakcinou a prevenarom naraz. Ale ked sme vcera boli po prvu davku tak prevenar nam nepichla pretoze on ho nema povinny. len deticky po 1.1.2009 musia byt ockovane naraz. a momentalne je bez teplotky tak dufam ze to tak bude aj celu noc 😔

vivusika
18. mar 2009

aj my sme boli včera už druhý krát očkovať hexa vakcínou aj prevenarom. Reakcia prvý krát žiadna, včera večer mal trochu zvýšenú teplotu a asi ho boleli nôžky lebo bol taký viac plačlivý. Dnes zatiaľ v pohode, na nôžkach ani nie je vidieť vpichy - dávala som mu studené vínové obklady hneď ako sme prišli od dr. Tak mi je ich ľúto drobčekov malinkých...

norik1
19. mar 2009

My sme mali ockovanie odlozene az do osmeho mesiaca takze teraz v pondelok sme boli na druhu hexavakcinu... Po prvej bol nervozny, placlivy a asi dva tyzdne sa nehorazne potil...trochu polozil a mal komplet mokre vlasy, body...ako keby mal navaly...
Po druhej mal zvysenu teplotu do 37,7, trosku placlivy, inak zatial nic ine...a TBC vakcina? sme tiez chodili po troch mesiacoch na plucne vytlacat abscesy... 😝 😝 😝

Prevenar este uvidim ci dam...aj tak si ho budem platit sama...

Ja si myslim ze ockovanie nie je az take zle, ale nie tak skoro. malo by sa zacat najskor po roku, ak nie po dvoch...

yasmina
19. mar 2009

norik aj mne sa maly tak potil po hexe...v izbe norm.teplota a jeden bol ok a druhy mokry ako mys...
a obe deticky velmi podrazdene...nervne a placlive

skalnicka
19. mar 2009

norik1, prevenar sa od januaraneplati 😉

pammy
19. mar 2009

Skalnicka:
Tak ako reakcia? Nemate teploty?

Prevenar je hradeny len pre deti narodene po 1.1.2009, deti narodene pred 1.1.2009 to maju v zavislosti od poistovne.

Tiez sa stotoznujem s nazorom Norik, ze ockovania potrebne su, ale malo by sa prihladiat na ten utly vek a telicko nasich ockovanych ☹

skalnicka
19. mar 2009

pammy - vidis, t som nevedela, ,maly je novembrovy a neplatili sme, asi to bude fakt poistovnou, mame vseobecnu - aj ked na nu vsetci nadavaju samozrejme...

noc bola uzasna, jedine na nozicke kde pichali ma maly cerveny fliacik, inak sme boli hore len trikrat, co je standard...tak velmi som sa bala a v poho..a ako na potvoru, vcera na JOJke davali prispevok o ockovani, kde vystupovali mamicky deti, co mali nesledky po ockovani, skoro ma vystrelo...ale prezili sme to v spokojnosti...

pammy
19. mar 2009

Skalnicka:
Tak super, aj my sa uz mame lepsie. Uff.

No tie programy, esteze som to nepozerala.... je to teraz velky boom, vychadza to na povrch uz aj u nas, ake to ma negativne ucinky.... v minulosti 'sladka nevedomost'....
Mna by to este viac vystrasilo a vystresovalo, ale aspon si co-to o tom postudujeme, aj ked ja to robim zasadne mimo terminov, kedy mame ockovania....

A kedy sa drobec narodil, pozeram, nasi su rovnako stari, Maxicek sa narodil 6.11.

lula5
19. mar 2009

Caute,
moja zacala s ockovanim az 6,5 mesacna, bo dovtedy hnisalo tbc. Prvu hexu a pneumokoka dostala zvlast. Obe bez nasledkov. Druhu davku naraz, tiez sa nic nedialo a tretiu davku naraz pred 3 hodinami, takze uvidime. Neviem naco zrovna dneska studujem temy o ockovani...asi aby som trrrrpla.

norik1
19. mar 2009

no my sme narodeni 2008, takze si ju budeme hradit sami, lebo sme aspon s prvou davkou nezacali este v 2008. Ale ani sme nemohli, ved aj prvu hexu dostal az koncom januara...vseobecna pre taketo deti, co nemohli byt zo zdrav.dovodov rozockovane v 2008 urobila vynimku a preplaca, nasa Dovera nie... zaplatit a hotovo...pisala som im vydieraci mail tak som zvedava co odpisu...ak odpisu 🙄

cestovatelkaandrea
19. mar 2009

no my zijeme v Holandsku a tu je ockovaci system trocha iny. Drobec uz absolvoval tri ockovania patkombinacie + pneumokok v 2, 3 a 4 mesiaci. znasal to celkom dobre len mu trocha vybehla teplota. stvrtu davku dostane ked bude mat 11 mesiacov. proti TBC sa tu neockuje.