Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

skalnicka
19. mar 2009

pammy, veru, mame doma skorpionov...teda ten moj uz je skorpik...inak, mas kraaasneho chlapceka 😵 velkyyy sympatak!

helenkasabinka
23. mar 2009

tak po ockovani bola teplotka len raz a uz potom nemala tak sme to zvladli super 🙂

jana1710
15. aug 2009

http://blip.tv/file/2224472 toto stoji za pozretie a na zvazenie

natashkaa
16. sep 2009

Ahojte baby chcem sa spytat ako stare ste mali babo ked mu pichali hexu? nam ju uz dva krat prelozili kvoli zlemu TBC.

iinuska
16. sep 2009

natashkaa, my ideme na ockovanie zajtra. Adamka tiez nemohla doktorka zaockovat najprv kvoli nezahojenemu ramienku a potom bol nachladnuty. Takze dufam, ze zajtra to uz vybavyme, nech to uz je za nami.

iinuska
16. sep 2009

jana, no tak to je fakt nieco

natashkaa
16. sep 2009

jana

tak teraz neviem co mam spravit. JA som toto tak celkom aj tusila manzel je uplne proti ockovaniam prave pre toto

katka.m
16. sep 2009

Dievčatá, môj syn každé jedno očko znášal s teplotou, hrčou a modrinou na nohe, nervozitou. Všetky vakcíny(prevenar i hexu) sme dávali kvôli tomu zvlášť. Teraz sme absolvovali poslednú povinnú do 3 rokov a bála som sa jak čert(priorix) Avšak som sa vopred pripravovala. Môžte skúsiť, ja som urobila dobre. Používala som homeopatiu a probiotiká BioGaia. Po očku žiaden opuch, modrina, začervenanie a ani reakcie, kde pri tomto očko sú brutálne a môžu byť až na 15. deň. Kuk do batoliat na reakcie očkovania na zárdenky... Možno by ste sa mohli poradiť s lekárkou. Probiotiká môžu bábätka od 3 mesiacov a homeo. od narodenia. Ja som skutočne bola veľmi spokojná, že sme to takto zvládli.

tynushqa
16. sep 2009

Baby, po tomto videu normalne placem, caka nas teraz v oktobri posledne ockovanie hexa vakcinou a ja normalne rozmyslam ze radsej zaplatim pokutu ako jej to znova pichut 😢

tynushqa
16. sep 2009

Boze nemam slov na to ockovanie, ak je to teda naozaj tak ako hovorila ta pani v tom videu, preco to robia? ☹ nechaju ockovat malinke deticky, ublizuju im tym, a za aku cenu? ze z toho maju peniaze??? co robi farmaceut ktory vakcinu vymyslel aby nemusel svoje dieta zaockovat, ked je to vo vacsine statov povinne??? je mi z toho uplne zle!!!! clovek len depresie ma z tohto sveta!

veronika81
16. sep 2009

ja sa aj bojím pozrieť to video ☹ ☹ čo tam je?

tynushqa to si myslela v tej tvojej téme?

tynushqa
16. sep 2009

Hej presne to video.
Je to taka prednaska jednej pani, ktora sa rizikami ockovania zaobera uz 20 rokov...

vanish1
16. sep 2009

natashkaa, súhlasím s názorom tvojho manžela 😉 máte aj zlú reakciu na bcg vakcínu ☹ ja by som si to dobre rozmyslela, či dám očkovať 🤐

tynushqa, je to pravda.... skús pozrieť www.rizikaockovania.sk
www.ockovanie.org

pozrite do témy https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

patrac
17. sep 2009

@tynushqa: to nie je pravda ze je to povinne vo vacsine statov, je to povinne akurat v postkomunistickych statoch, neviem preco, asi do zdravotnictva este demokracia nedorazila a niekto ma pocit, ze nas moze nadalej viest ako stado ovci...

icejane
18. sep 2009

🙂 pozrela som si to video a zaujimalo by ma ci mamicky ktore nedali zaockovat svoje deti /ak tu take su/ sa neboja ze ich deti dostanu napr. cierne kiahne alebo nieco horsie

patrac
18. sep 2009

@icejane: som sice otecko a nie mamicka, ale my sme nedali a nedame nase dieta ockovat. A to, ci sa nebojim, ze moje dieta ochorie na "cierne kiahne" sa urcite nebojim, kedze ad1/ to vobec nie je detske infekcne ochorenie a ad2/ posledny pripad na svete bol koncom 70 rokov minuleho storocia. Tusim od polovice 80 rokov sa neockuje proti pravym hianam, pretoze boli byhlasene WHO ako vyhubene. A co este horsie mas na mysli?

desszi
18. sep 2009

katka.m aku homeopatiu si davala svojmu drobcovi?
farmaceuticky priemysel je len velky biznis - robila som v zdravotnictve a aj preto som sa nedala zaockovat s tymi novymi vakcinami proti chripke, alebo kliestovke atd. aj ked nas presviedcali ake to je super a ucinne. ale ja si mozem vybrat, co vsak maly? mam pravo odmietnut ockovanie? nebudu ma stihat ze zanedbavam starostlivost o dieta?
patrac ma pravdu, v inych statoch nie je povinna ockovacia schema.

patrac
18. sep 2009

@desszi : samozrejme ze mas pravo a samozrejme ze ta budu nahanat ale nesmies sa dat, za zdravie tvojho dietata to urcite stoji, toto rozoberame v inej diskusii forum/volna diskusia/odmietnutie ockovania , dokonca uz jedna mamicka dostala aj predvolanie z Regionalneho uradu verejneho zdravotnictva ze sa ma dostavit a podat vysvetlenie preco nedala ockovat svoje dieta, tak cakame ako tam pochodi....

icejane
18. sep 2009

patrac...a nemali ste s tym problemy? co na to vasa detska lekarka?

desszi
18. sep 2009

patrac tak to som zvedava. ja som predtym robila na ruvz, takze teoreticky by som nemala mat problemy obhajit svoje rozhodnutie ale iba teoreticky, prakticky by bol moj inkvizitor moj byvaly sef a mali sme casto odlisne nazory, takze.... 😖
skocim potom na to druhe forum, som aj ja zvedava ako to dopadne s tou maminkou, drzim jej palce

patrac
18. sep 2009

icejane mali a mame, ale ja osobne sa problemov nebojim a budem bojovat ked som o niecom presvadceny a tym skor ak ide o zdravie mojho dietata.

katka.m
18. sep 2009

dessyi: thuya occidentalis 15CH, to je pre všetkz očko a MMr je ešte naviac sulfur iodatum 15Ch

K tomu videu: Vo Švajčiarsku a aj v západnom Nemecku sa zvýšil výskyt TBC a detskej obrny. Moja teta je riaditeľkou v MŠ a mali školenie, aby z tohoto dôvodu robili osvetu medzi rodičmi, lebo tam to očko povinné nie je. Ona mala 1 konkrétny prípad TBC v škôlke. Išlo síce o dieťa Rusov, ale narodené v Nemecku. Tak neviem, skutočne je ťažké sa rozhodnúť správne. Ale určite by som posunula očkovania do vyššieho veku detí. Keď majú všetky zúbky a vyvinutý imun. systém.

patrac
18. sep 2009

@katka.m : to je klucovy bod, ze islo o dieta Rusov, citujem z relácie Od srdca k
srdcu venovanej problematike ockovania, ktorá odznela 29.9.2005 na rozhlasovej
stanici Hlas Ruska: "V štátoch, v ktorých nerobili masové ockovanie
proti tuberkulóze, alebo sa proti tuberkulóze už dlhší cas neockuje, sa táto
choroba nevyskytuje. V štátoch ako je Rusko, Bulharsko, Brazília ci India,
kde novorodencov ockujú, každorocne registrujú desiatky tisíc nových
chorých akútnou formou TBC. Vovedenie živých mikobaktérií tuberkulózy
do organizmu môže spôsobit rozvinutie tuberkulózneho procesu hocikde v organizme
(v lymfatických tkanivách, kostiach, ociach, na koži)."

Co ak to bolo opacne, ze to ruske dieta ochorelo prave kvoli ockovaniu? Si si ista ze nebolo ockovane v Rusku?

desszi
18. sep 2009

katka.m dakujem a mozes mi prosim povedat ako si ich podavala? pred alebo po ockovani? su to ako citam granule, ako to mam drobcovi podat? a prosim ta skratka MMr znamena? 😕

icejane
18. sep 2009

kazdopadne by bolo dobre do tejto temy zapojit sirsiu verejnost ako su lekari, vyskumnici a samozrejme aj samotni rodicia aby sa k tomu vyjadrili pretoze sa o tomto probleme stale malo hovori...alebo sa o nom nechce hovorit? zaujimal by ma názor lekárov..sú takí ktorí nie sú zástancovia ockovania? alebo aj im nieco kapne z toho ak rodica presvedcia aby dali dietatu aj ockovania navyse co myslíte? 😕

patrac
18. sep 2009

ja sa tomu venujem uz dlhsie, konfrontoval som pediatrov ktorych mam v rodine, potichucku pod tarchou dokazov uznali a aj si spomenuli na pripady zo svojej praxe, kedy po ockovani dieta povedzme "zle reagovalo", cize suhlasili ze na tom nieco bude. Dokonca boli obaja presvadceny ze ockovanie proti ovcim kiahnam je blbost a ze hadam pojdu skor do penzie ako to bude povinne, pretoze toto je uz naozaj proti ich presvadceniu, ale na druhej strane mi povedali, ze je to zakon a oni ho musia dodrziavat a tak nikoho nebudu odhovarat, pretoze by sa to rozkriklo a mozno by museli ist do predcastneho dochodku....
Kedze uz maju po sesdesiatke, tak na internet nechodia a jedine info ktore maju, je od dilerov ktori im tam nosia letaciky, takze to aj tak vyzera.
Mali by sme sa vzburit my rodicia, podpisat peticiu alebo nieco v tom duchu, ak sa nieco bude organizovat urcite pojdem. Chceme predsa dosiahnut iba to co je v zapadnej EU uz davno, moznost volby - NEPOVINNE OCKOVANIE.

icejane
18. sep 2009

jasne tak by to malo byt...kazdy rodic by sa mal sam rozhodnut ci da dieta ockovat alebo nie...neviem preco sa do toho stara vlada, úrady a iní, ked oni nase deti nekrmia a ani nevychovávajú a ze demokracia ha ha ha 😀 a este chcem povedat, ze vela ludi nie je informovaných o rizikách ockovania pretoze sa to ani nemajú odkial dozvediet a teda sa neviedia rozhodnút

katka.m
19. sep 2009

A nebojíte sa napr. toho, že vaše "neočkované" deti môžu ohroziť iných? Napr. starých ľudí, bábätká a pod?

dididi30
19. sep 2009

katka, ja si myslim,ze nezaockovane deti nemozu nakazit zaockovane 😅 😉....skor tie zaockovane mozu mat vedlajsie ucinky a tie su nie velmi vesele .....napr ovcie kiahne: aj ked je dieta zaockovane aj ak ich dostane, takze naco to 😒
inak ja som tiez za nepovinne ockovanie, som rada,ze zijem v anglicku, mozem si vybrat a hlavne vykonzulotovat s lekarom, ci zaockovat alebo nie......beru to na vedomie a respektuju to a to je hlavne..u nas je strasna korupcia 😠 🙄 vsetko sa toci okolo penazi 😝 🤐

dididi30
19. sep 2009

to nezaockovane deti nemozu nakazit zaockovane berte ako ironiu 😎 ved predsa tvrdia lekari,ze co je zaockovane to je aj chranene, ale cim? chemikaliami 😖 dieta ci dospely clovek si nema moznost vybudovat imunitu samo, no skoda reci.......
prepacte , musela som 😅