Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

patrac
19. sep 2009

@didid30: presne o to ide aj mne, nech to je nemovinne a nech lekar respektuje moje rozhodnutie, nic viac nechem. Kto chce nech si necha zaockovat deti aj seba ja im to neberiem, hlavne nech nenutia mna.

katka.m: nebojime, kedze sa bavime o detskych infekcnych chorobach a ockovanie ma ochranny ucinok iba max. 15 rokov a navyse pravdepodobnost ze sa nakazi dospely clovek je velmi nizka, deticky nemaju este tak silny IS a preto sa to medzi nimi lahsie siri. A okremtoho napr. Tetanus ani nieje infekcne ochorenie, takze to uz vobec nechapem preco je povinne. Ake babatka mas na mysli? Kolko babatiek sa pohybuje v kolektive inych babetiek?

katka.m
19. sep 2009

Ja netvrdím, že očko má byť povinné. Tiež by som rada očkovala zvlášť a nie 6 naraz alebo MMR, čo sú živé vírusy spolu. Je to brutál. Ale ja som myslela deti, bába, ktoré očkované ešte nie sú, pretože sú malé. Alebo dieťa s rubeolou príde do kontaktu s tehotnou. To sú riziká, ktoré si myslím, sú dosť závažné. Ja osobne by som roztrhala rodiča, ktorý nedal očkovať svoje dieťa a to by dajme tomu práve s tou rubeolou ohrozil mňa, ako tehotnú.
patrac: dosť veľa detí môže prísť takto do kontaktu. Máš súrodenca v škôlke, kde to niekto donesie a je to doma.

dididi30
19. sep 2009

kati, ano to je konkretny priklad, no ale co ak napr to dieta zaockovane bolo a aj tak tu rubeolu dostane a prave to dieta bude v kontakte s tehotnou a co ked napr zhodou okolnosti je toto dieta, dietatom tej tehotnej matky?
nakopala by si samu seba?😀 😅 no je to na diskusiu, to je vsetko nahoda ako ,,pes,, sa vravi 😉

patrac
19. sep 2009

katka.m: asi sme si nerozumeli v pojmoch, ja povazujem babatko (dojcenecke obdobie do 12 mes.), potom uz je to batola. Deti do 12 mes ( zvlast ak su kojene) maju velmi nizky vyskyt infekcnych chorob a myslim ze naozaj nechodia do kolektivu (surodencov neratam), ich IS je posilovany materinskym mliekom, to je fakt. My mame 3 mes. babo a ja ho nedam nikomu do ruky kym si ich neumyje a bozkavat moze iba na vlasky. V Japonsku sa ockuje az od 24. mesiaca od roku 1975 a SIDS (syndrom nahleho umrtia dojciat) sa znizil o 85-90%. To je fakt a myslim ze priamy dokaz prepojenia vakcinacie a SIDS...

katka.m
19. sep 2009

No to je fakt na polemiku 🙂 V každom prípade, ak by došlo k takej situácii ako opisuješ(diddi30), tak by som si aspoň nemusela vyčítať, že som pre to neurobila všetko, čo sa dalo 🙂
Ani mne sa nepáči, že musíme a presne vtedy, sama som mala s týmto zlú skúsenosť. Musela som dať dieťa očkovať aj keď mu išl0 6 zubov naraz, pretože nás tlačil "termín". Tiež som si hovorila, že nech ma udá, veď kým to vybavia, môžu byť zúbky von a všetko bude ok. Ja som však kvôli tomu nespala od júna, večne som sa rozčuľovala a stresovala. Pozisťovala som si možnosti zmiernenia reakcii očko, dokonca aj spôsoby zrážania horúčky alternatívne 😀 a v jedno ráno som sa rozhodla. Bolo to 7 dní pred ukončenými 18 mesiacmi, čiže na tesno. Zvládli sme to bez reakcii. Tiež by som možno nedala očkovať rubeolu, ale mums určite. Kiahne ma ani nenapadali. 😉

vikina74
19. sep 2009

Vsetci rodicia, ktori deti nedavaju zaockovat proti infekcnym chorobam (vynimajuc deti, ktore nemozu byt ockovane zo zdravotnych dovodov) si to mozu dovolit len preto, lebo velka vacsina ockuje a tym sa infekcne choroby prakticky eliminovali. Keby sa zase zacala sirit obrna alebo zaskrt a deticky by na to zomierali, tak by ste stali rady na ockovanie....
Videla som zomierat dieta na neskore nasledky prekonanych osypok...rychla demencia a ochrnutie s naslednou smrtou, je to neliecitelne. Moj maly bratrancek sa narodil postihnuty a zomrel kratko po narodeni, lebo sa teta nakazila rubeolou v tehotenstve... Kolke z vas poznaju deti, ktore zomreli kvoli ockovaniu?

patrac
19. sep 2009

vikina74: ja poznam,ty poznas , on pozna...demagogia, zastrasovanie, moju staru mamu zabil pokazeny vytah, znamena to ze nikto nema chodit vytahom? to su vsetko keci, co moze napisar kazdy, lebo sa nedaju overit. Precitaj si napriklad http://www.shirleys-wellness-cafe.com/vaccines.htm su tam citaty lekarov, nie "laickej verejnosti" ako nas radi sklatulkuju (som presvedceny ze mam nastudovane niekolko nasobne viac ako nasa detska lekarka o ockovani), alebo si pozri video s postihunymi detickami, link najdes v diskusii Odmietnutie ockovania v sekcii Volna diskusia (tiez vyjadrenia francuzkych lekarskych kapacit), co pridala a prelozila Erikasadek.
Nech chcem aby ockovanie nebolo povinne a nie aby sa zrusilo, nech ma kazdy na vyber tak ako to je vo vsetkych statoch zapadnej EU!!!

vikina74
19. sep 2009

Ja nie som laicka verejnost, pracujem v detskej nemocnici. ten pripad, co som opisovala, som videla a zazila na vlastnej kozi. Mne neslo o to, ci je ockovanie povinne alebo nie, ale o osobnu zodpovednost kazdeho rodica. V mojich ociach je to aj "prizivovanie sa" na vacsine, lebo keby vdaka plosnemu ockovaniu neboli eliminovane choroby, uz tak lahko by sa vam nehovorilo. Ina oblast je skvalitnovanie ockovacich latok a ich zodpovedne testovanie, za to som vsetkymi 20timi.
Inak to co pisete vy, odporcovia ockovania, by som rovnako nazvala demagogiou, takze v tomto sme si kvit.

patrac
19. sep 2009

vikina74 musim reagovat, budme konkretnejsi, zacnem vakcinou BCG ktora sa ockuje na 4 den od narodenia a toiba na SK, CZ (idu zrusin na buduci rok) Bulharsku v EU. Okrem tohov Rusku, Indii a co ja viem este kde, dolezite je, ze nikdeinde v EU uz TBC neockuju, su to vsetci tupci? Teraz som cital, ze sa vyskytlo niekolko pripadov v Nemecku ale u deti pristahovalcov z Ruska. Je fakt, ze TBC sa vyskytuje u ludi z krajin kde sa ockuje proti TBC, viem podlozit aj linkami ak mas zaujem. Dalejsie ockovanie DPT (zaskrt, cierny kasel, tetanus), Zacnem Tetanusom, vsak to nie je detska infekcna choroba, precotoockuju? Pertussis - 104 pripadov na SK v roku 2008, s urcitostou 66% deti bolo ockovanych a dalsich 10%pravdepodobne ockovanych. To je fakt, naco je potom to ockovanie??? Ked sa aj tak nakazia ockovane deti, odpoved je , ze prave ockovanie bolo spustacom u tachto deti, ktore mali oslabenu imunitu, ale vsetci nad tym zatvaraju oci. Mohol by som pokracovat, napriklad vakcina MMR, naco sa ockuje proti rubeole? Je to najlahsie detske infekcne ochorenie na ktore nikto nikdy nezomrel a prave kvoli ockovaniu su pripady , ze sa nakazi tehotna zena(ked uz ockovanie nefunguje v dospelosti) a potom uz to ma vazne nasledky, kebyze to prekona kazda zena v detstve tak ma dozivotnu imunitu a mohol by som pokracovat, ale ja ta nechcem presviedcat, kto mazaujem si info najde, ja len bojujem za Nepovinne Ockovanie ako je bezne v zapadnej EU!

vanish1
19. sep 2009

súhlasím s patracom, vikina, mňa by teda zaujímalo, keď už si odborník, odkiaľ čerpáš informácie o očkovaní, vážne ma to zaujíma, lebo niektorí lekári toho vedia ešte menej ako my - laická verejnosť. (nemyslím tým teba 😉 , ale fakt ma zaujíma, o čo sa opieraš ty)

tynushqa
20. sep 2009

Preco sa tak bojite mumsu? vsak ja so sestrou sme ho prekonali ked sme boli male a bolo to za Tyzden vyliecene 😀 ani som nevedela ze som mala mums... radsej nech si to to dietatko prirodzenou cestou chvilocku pretrpi...
Inak mam tu sestru prave po dlhej dobe, je farmaceutka vystudovana a pracuje pre jednu farm. spol., chodi po lekaroch a nosi im lieky samozrejme ze aj nejake vakciny a hovori co je dobre, nieco ako obch. zastupca...
Ked som sa jej spytala co tie vakciny obsahuju, tak mi nevedela povedat, a to asi nevie ani kazdy lekar 😀 zaraza ma to, lebo je schopni pichnut to malickemu dietatku na zaklade odporucania farmaceuta ako je moja sestra 😉 ☹

vanish1
20. sep 2009

tynushga, aj ja som mala mumps, trochu nepríjemné, ale dalo sa zvládnuť

tynushqa
20. sep 2009

No som spat, pustila som prednasku pani Anity mojej sestre, a po dopozerani mi povedala "Boze, ved to je vsetko pravda, aj my niekedy skreslujeme studia aby nam to sedelo a lieky sa predavali..."

vanish1
20. sep 2009

😕

martinka1981
20. sep 2009

Tynushqa, tak čo je 😨 ......silne kafe 😠

katka.m
21. sep 2009

tynushqa:Mums u chlapcov môže spôsobiť neplodnosť 🙂

vikina74
21. sep 2009

@vanish1
Samozrejme, bez vsetkeho, tu su linky na par stranok (v nemcine, lebo zijem v Nemecku):
rki.de (Robert-Koch-Institut)
impfschaden.de
medizin2000.info/impfschutz/

(pred vsetko daj www)

Okrem toho sa opieram o informacie od kolegov a clanky z odbornych casopisov.

vikina74
21. sep 2009

@patrac
Tu otazku, preco sa ockuje tetanus si hadam ani nemyslel vazne. 😒 Aj u rodicov, ktori deti nedavaju ockovat (tu v NSR to nie je povinne) je tetanus casto jedina vakcina, ktoru ockuju. A myslim si, ze z dobrych dovodov.
Co sa tyka ochorenia zaockovanych deti, nie je to nic, co by nebolo lekarskej verejnosti zname a je to aj vysvetlitelne. Vzdy sa vyskytuje urcite male percento ludi, ktori nereaguju na ockovanie dostatocne silnou imunitnou odpovedou. Je potom logicke, ze ak je ockovanych 99% deti, tak z tych malo, ktore aj tak ochoreju, bude vacsie percento medzi ockovanymi. To vsak neznamena, ze ockovanie tu chorobu ZAPRICINILO. Pokial viem, pertusis nie je ziva vakcina, nie je tam ani moznost vzniku ochorenia ako napr. pri osypkach.

patrac
21. sep 2009

@vikina74: vsetky svoje tvrdenia viem podlozit, mozes to povedat aj ty 😒 ?
Ano, myslel som to uplne vazne s tym Tetanom, ak si nieco nastudujes zistis, ze Tetanus sa vyskytuje u novorodencov tzv. Novorodenecky Tetanus (do 14 dni od narodenia) a to v Africkych statoch kde prikladaju na pupocnik zem, ktora je kontaminovana trusom (u nas sa nevyskytuje) a potom prevazne u seniorov, pretoze toxiny sa mozu tvorit iba v hlbokej a zle vycistenej rane bez kysliku a kedze mlady ludia maju dobre prekysliceny organizmus, tak po dodrzani dezinfikacie im nic nehrozi. Hovoria to aj statistiky, mam statistiku z USA, tam je vyskyt Tetanusu 1 pripad na 6,8 mil. obyvatelov!! Kebyze to prevediem na SK pomery, tak 0,8 pripadu za rok! V US celkovo 40 ludi rocne na vyse 300 mil a z toho vsetci starsi ako 55 rokov. toto je fakt, naozaj to vidis ako dovod na ockovanie 3 mes dietata? Ja teda nie....

V jednom mas pravdu Pertussis nie je ziva vakcina, ale treba si precitat viac a zistis, ze chorobu nezapricinuje samotna bakteria ale kasel vyvolava toxin bakterie Bordetella pertussis a ten vakcina obsahuje. Na webe je vela svedectiev aj po slovensky, napriklad: http://iuro.awardspace.com/sved/brana.html

Ja sa nechcem hadat, iba ma rozculuje Povinnost ockovat, ked chces, nechaj seba a aj deti zaockovat, je to tvoja volba a zodpovednost, ja chcem iba pravo rozhodnut sa sam.

vikina74
21. sep 2009

Ja som sa zase docitala, ze na tetanus zomrie rocne milion ludi. 😒
Viem, ze pertussis-ockovanie je jednym z najviac kritizovanych, pokial viem najnovsia vakcina obsahuje aP, acelularnu zlozku, kde sa riziko vedlajsich reakcii podstatne zmiernilo. Nepopieram rizika ockovania, pre mna su vsak daleko mensie ako rizika prekonanych chorob, preto my aj nase deti sme kompletne ockovani. Nikdy sme nemali vacsie problemy s ockovanim. Chapem, ze ak niekto uz zlu skusenost ma, tak je skepticky.
Predpokladam, ze na SK ma povinne ockovanie aj ine pozadie - zdravotne podchytenie urcitej pocetnej a mnohodetnej narodnostnej mensiny, cez povinne prehliadky a ockovania sa predchadza epidemiam, ktore by urcite vypukli vzhladom na nedostatocne hygienicke pomery v osadach.

patrac
21. sep 2009

vikina74 ak myslis celosvetovo, tak urcite zomrie milion ludi, mozno aj viac, ja porovnavam statistiky z "vyspelych krajin" kde mame dostatok pitnej vody, netrpime podvyzivou a mame dobre hygienicke podmienky. Moje info ohladne statistiky Tetanu bolo z tejto stranky : http://www.wrongdiagnosis.com/t/tetanus/stats.htm

Ja si tiez mylsim, ze ma ine pozadie ale nie take ako pises ty, ale financne. Zober si len vakcinu proni prasacej chribke, iba 11€ za kus, kupime ich milion a to uz su pekne peniaze, nie?
Osady nie su vobec problem, to je kvapka, zober si taky Pariz, tam zije tolko pristahovanych Indov, ze ich ani nemaju sancu spocitat a ziju priamo v meste a pohybuju sa v mestskych hromadnych prostriedkoch a ich zivotne podmienky su velmi podobne tym ciganskym u nas... a nic sa nedeje. Toto co hovoris su oficialne dovody, ale nie pravdive.... 😖
Kebyze Pharma firmy investuju tolko penazi do osvety na podporu nasho IS, napr: "jedno jablko denne" tak by urobili pre ludi omnoho viac, akurat by z toho nic nemali....

vikina74
21. sep 2009

Mne je jasne, za farmaceuticky priemysel na ockovani zaraba, preco by aj nemal, ved davaju aj miliardy na vyskum. Avsak nie som si ista, ci by na liekoch proti chorobam nezarobili viac, nez ako ked im predchadzaju. (Ked teraz prides s argumentom, ze prave ockovania choroby zapricinuju, tak koncim diskusiu, lebo su to pre mna bludy).

patrac
21. sep 2009

nie, nie nezacnem, nemalo by to vyznam, ale neopustim si naozaj uz poslednu poznamku, na vetu: "Avsak nie som si ista, ci by na liekoch proti chorobam nezarobili viac, nez ako ked im predchadzaju." Nie nezarobili, pretoze na infekcne choroby o ktorych sa bavime lieky neexistuju, rsp. sa musi zacat z ATB velmi zavcasu a to sa malo kedy podari zachytit, proste si to musia deti "vylezat", nehovoriac o tom ze ATB su velmi lacne lieky vo vseobecnosti.

a este mi kole oci aj tato veta: "preco by aj nemal, ved davaju aj miliardy na vyskum" to mas odkial ? To si iba ty myslis... vies kolko stal vyvoj novej vakciny proti prasacej chripke? Ak ano, tak prosim link na stranku a nie to co si myslis, to je rozdiel medzi nami, ja pisem fakty a ty to co si myslis....

vikina74
21. sep 2009

ty nepises fakty, ale to, co niekto niekde napisal na nete... ci je to pravda, sa v konecnom dosledku tiez neda overit.
Ale ked uz tak na tom nastojis, prosim:
http://de.wikipedia.org/wiki/Pharmaforschung#Ko...

katka.m
21. sep 2009

Patrac a čo vakcinácia besnoty? Keď tvrdíš, že sú na nič, tak to zrušme celoplošne 😉

patrac
21. sep 2009

@katka.m : co vakcinacia besnoty? nechapem.... to ma absolutne nezaujima, s vikinou74 sme sa bavili o povinnom ockovani proti detskym chorobam, mne je jedno ci sa nechate ockovat trebarz aj proti besnote, co mi nie je jedno, ze mna tlaci system ockovat moje ZDRAVE deti....

katka.m
22. sep 2009

Ja len, či u teba existuje možnosť dobrej vakcíny 🙂, alebo ti vadia len tie, čo sa týkajú tvojich detí. A to, že máš zdravé detičky, ti len a len prajem. Otázne je, či skutočne svojim rozhodnutím ich neohrozíš a spolu s nimi aj ostatných. Keby sme pristupovali k všetkému, že je to dobré a nepripustili možnosť, že to môže niečo ohroziť, tak by sme neriešili ani prevenciu.

patrac
22. sep 2009

katka.m: Tvoje deti nemozem ohrozit, vsak su predsa ockovane 😉

ja pisem o neopodstatenosti povinneho ockovania a aj v niektorych pripadoch aj blbosti (konkretne - preventivne tetanus u deti)

bianca7
16. jan 2010

ahojte.Uz davno ako vidim tato tema sa nerozobierala.Trochu to obnovim.Najprv som nechcela dat ockovat svoje dieta,kedze vela zleho som precitala o vakciancii a plus mame znizenu imunitu.Takze sme to ockovanie odlozili.No teraz sme boli na imunologie,a doktorka nam povedala,ze sa ockovat musi aj pri slabsej imunite,a ze musime sa zaockovat urcite.No neviem neviem,ale uz zvazujem to ockovanie...Neviete mi povedat ako moze organizmus babatka zareagovat na tuto vakcinu ked je imunita znizena?Nie velmi,ale nieco tam neni v poriadku,snazime sa na to prist.A vobec sa fakt moze ockovat aj nie uplne zdrave dieta?Ma dlhodobejsie sopliky,ale len trosku.Aj my v rodine stale nieco mame-bud manzel alebo potom aj ja...Uz neverim ani doktorom,takze neviem posudit co je spravne a co ni je.

zelmirka1
16. jan 2010

bianca popytaj sa v teme ockovanie pre a proti....tam je toho dost popisane, urcite by som bola velmi opatrna lebo poznam viac mamin ktorych deti maju znizenu imunitu a niektore neockovali vobec, niektore len nieco...
v ziadnom pripade nedaj ockovat ak nie je babo uplne OK, to znamena nemalo by mat ani sopliky ani nic ine
pretoze nemozes vediet ci nema v telicku zaciatok niakej choroby a vtedy by mohla byt zla reakcia.