Synček má zlatého stafylokoka. Môžem ho dať očkovať v troch mesiacoch do nožičiek?

Zodpovedané
13. feb 2021

Dobrý deň,

môjmu synčekovi na gastre zistili, že má v nose zlatého stafylokoka a v brušku bakériu katysbel. Má aj reflux.

Môžem ho dať očkovať v troch mesiacoch do nožičiek?

Gastroenterologička nám kázala nedať očkovať, ale neviem prečo.

Dá sa stafylokok liečiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ohľadom stafylokoka z nošteka, ak nemá prejavy, teploty atď., tak je to bežná baktéria v nose a netreba to liečiť a ani kvôli tomu odkladať očkovanie.

Neviem aká je baktéria katysbel, podľa mňa taká neexistuje, takže tuto neviem vôbec o čo ide a neviem sa k tomu vyjadriť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas