Ideme na prvé očkovanie

basena20
8. aug 2017

Baby caka nas prve ockovanie a mam strach neviem ci dat alebo nie chcem vediet rady, skusenosti, v tehu som bola rozhodnuta nedat ale teraz som na vazkach. Bojim sa tak ci onak... chcem sa spytat tie deti co ste nedali ockovat nebojite sa? Neochorie? Ako su natom zdravotne??? Prosiiiim o vsetky rady a skusenosti nech sa vieme rozhodnut z informacii od mamiciek a nie z clankou na internete dakujem

evittam
8. aug 2017

@basena20 Mam plne neockovanu dcerku a syn ma len základné očkovania. To ci ochories alebo nie nema nic spolocne s očkovaním. Syn bol naposledy chory ked mal pol roka (6.choroba), dcérka este vobec. Teda az na kiahne, ktoré syn doniesol az zo školy v 1.triede a to mal xy príležitosti-obaja ich zvládli perfektne, bez teplôt, nejakych extra komplikácií.

daninka2
8. aug 2017

@basena20 podla toho o ake ockovania ide. Tie povinne klasicke mame vsetky a ani pri druhom nebudem vymyslat.. vzhladom na to ze sa do europy vali mnozstvo cudzincov co ockovany niesu nebudem riskovat ze moje deti dostanu nejaku zabudnutu chorobu. Z tych doplnkovych ockovani mi pride fajn proti kliestom (mame v rodine polovicne ochrnutie z kliesta) a tiez hepatitida.. zijem na mieste kde su tisice cudzincov z celeho sveta, je fajn poistit sa

jurinecka125
8. aug 2017

Syn ma vsetky povinne, dcerka dve hexy, dva prevenary, mala alergicku reakciu po prvom ockovani, druhe ockovanie v nemocnici, uz mala mat davno tretie ma dva a pol roka a stale odkladam, nema ani mmr, bojim sa ze ci je dostatocne chranena

bluka2
8. aug 2017

Moja 2,5 rocna ma podla bezneho kalendaru a potom navyse klieste, ovcie kiahne, zltu zimnicu, hepatitidu, meningokoky B, meningokoky ACWY, besnotu, tyfus / kvoli cestam. Je zdrava ako buk a to uz je vacsinu svojho zivota v kolektive. Z tych nekonecne vela davok mala iba 2x dokopy teplotu (meningokoky B), ostatne uplne bez reakcii