Infanrix Hexa - schéma očkovania. Ako to bolo u vás?

beboo
30. júl 2008

Ospravedlnujem sa ak takato tema uz je (ja som nenasla) ale prosim o info, kedy boli vase dietky ockovane vakcinou Infanrix Hexa, zaujima ma najma 3. davka.
Moj maly dostal prvu v 3. mesiaci, druhu tesne pred 7. mesiacom (posunute kvoli komplikacii po TBC ockovani) konkretne 17.5. a uz na august sme objednani na tretiu. Zda sa mi to prilis skoro, kedze podla mojich informacii (a skusenosti z mojho okolia) sa tretia davka dava 6. mesiacov po druhej, resp. v 11. mesiaci zivota dietatka co v nasom pripade nesedi a mam obavy z dalsich komplikacii kedze to TBC (nasledky po ockovani) este stale nemame uplne v poriadku. Dakujem.

sonoga
30. júl 2008

medzi jednotlivymi davkami musi byt interval najmenej jeden mesiac, takye to nevadi, pokial ides v auguste.

asitka
30. júl 2008

no nás dnes prvý krát očkovali....a bojím sa, či nebudú nejaké komplikácie....na ďaľšiu idime o mesiac a pol

barunka
30. júl 2008

beboo, simi tiež dostávala tretiu dávku hexi v desiatom mesiaci.

denisocka
30. júl 2008

my&sme mali drhu posunutu tuším o mesiac a na tretiu kazala o 6mesiacov po druhej

adikka2212
31. júl 2008

ahojte, tak moja malá dostala vakcinu 2 týždne po narodení, nevraveli mi kedy mám prísť malú preočkovať ,...hm, včera po kúpaní- čo je 6 týždňov po očkovaní jej praskol vriedik na ramienku, mala tam biele ložisko s čiernou bodkou, hnis vytekal, ale ja som ho ešte vytlačila z ranky, lebo tam viditelne po dezinfekcii ešte čosi ostalo, dúfam, že to nevadí, že som to sama vytlačila, nemohlla som tam predsa zvyšný hnis nechať, inak lekár mi povedal že je to normálne, ani sa jej na to ramienko nepozrel : (
Poraďte mi, či máte podobné skúsenosti, alebo či som urobila dobre...
ďakujem vopred

sonoga
31. júl 2008

no, mne bolo povedane, ze musim na to ramienko davat pozor a nemam vytlacat ten hnis.

marhulka88
31. júl 2008

nam tiez dokyna povedala ze ho vytlacit mame ale my sme to nechali tak ten vriedok praskol a obsah sa dostal von aj sam....zahnisalo nam to este parkrat a potom sa ta ranka krasne zasusila
...ale chcem sa opytat na ockovanie...prve sme absolvovali este v porodke na tbc...a nasledujuce ma byt v 3mes? pouziva sa ta hexavakcina? pouziva sa uz bezne alebo treba vopred upozornik dokynu ze chcem aby bol maly nou zaockovany? je pravda ze po tej haxavakcine nie su vedlajsie priznaky ako opuch teplota a pod? dakujem za odpovede

beboo
autor
31. júl 2008

marhulka ano prve ockovanie je este v porodnici a ockuje sa proti tbc. nasledujuce ockovanie je v 3. mesiaci proti siestim chorobam dokopy a pokial viem tak uz vsade davaju hexavakcinu, lekarka by ta mala automaticky na tieto ockovania objednat, bez tvojho upozornenia, kedze to je ockovanie povinne.
vedlajsie priznaky byvaju najcastiejsie ten opuch a teplota, byvaju aj hnacky a celkova nepohoda, my sme mali pri prvej teplotu a hnacky, pri druhej iba teplotu, ale dost vysoku.

adikka - moj maly mal tiez hnis v ramienku a pediatricka ho vobec nekontrolovala, az na moje upozornenie sa pozrela a tiez skonstatovala ze to tak ma byt ale nema, pokial je hnisave ramienko nema sa davat akekolvek dalsie ockovanie a hnis sa ma vycistit na plucnom oddeleni odbornikom. viem ze niektorym detickam sa ten hnis uvolni pri kupani to je vraj v pohode ale nemal by sa vytlacat nasilu (tak povedala plucna).
takze nasa pediatricka povedala ze je to v pohode, zaockovali ho prvou hexavakcinou a nasledky su dodnes - zdurena uzlina pod pazuchou, pravidelne prehliadky a cistenie na plucnom, sono uzliny... tomu vsetkemu sa mohlo predist keby malemu ramienko vycistili a zaockovali ho az potom... 😒

jarka007
31. júl 2008

Neviem ci Ti to pomoze, mame trochu inu schemu (co ma trosku prekvapuje), ale v 1.roku sa u nas ockuje 3krat 2,4,6 mesiac (odstup 4-8 tyzdnov) a v druhom roku este raz (odstup od posledneho ockovania 6-12 mesiacov).
V kazdom pripade som citala vela o tom, ze dalej ockovat by sa malo az vtedy, ak je ranka po komplikaciach pri TBC ockovani uplne zahojena. Toto su vacsinou nazory pneumologov. Pediatri ale radi maju ockovania za sebou a chcu ockovat cim skor. Preto by som na Tvojom mieste dala skor na radu pneumologa ako pediatra.

lenkalienka4
4. jún 2009

Boli sme u dr so 4 mesacnym chlapcekom, a lekarka povedala ze nieje dostatok vakcin Inxanrix, ze ak ich budu mat, tak nam maleho zaockuje, ak nie tak nevie co bude dalej.... Pokial viem, tak sa to ockuje okolo 3 mesiaca... mate nejaku skusenost? co ak ta vakcina nebude? stane sa nieco? je to povinne ockovanie. dakujem

fodorka33
4. jún 2009

lenka mi sme na tom tak isto ako vidim si z kosic a ja zo zapadneho slovenska nikde nemaju.aj ja som maximalne nahnevana aj mi sme uz mohli byt zaockovani a nic z toho...jednoducho ze to vyrobca stiahol z trhu ze sa mu na tom volaco nepozdavalo a nove este nedodal....

lula5
4. jún 2009

vela deti je ockovanych ovela neskor napr kvoli hnisajucemu TBC ako aj moja mala, az v 6 a pol mesiacaprve ockovanie... ale aj tak je to vrchol, ze nemaju...

vanish1
4. jún 2009

no dievčatá, musím reagovať, beboo, tretia dávka sa u nás dáva 6 mesiacov po druhej, ale môže byť aj skôr, ale ja by som to určite nedovolila

lenkalienka, ak tá vakcína nebude, tak bude dieťa zaočkované keď bude vakcína k dispozícii, ja by som bola rada, skúste si niečo prečítať o nežiaducich účinkoch na www.rizikaockovania.sk, www.rozalio.cz, www.ockovanie.org, my už neočkujeme vôbec ...

a pozrite témy https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

fodorka, prosím ťa odkiaľ máš tu informáciu, že hexu stiahol výrobca z trhu.... prosím kde by som to našla

nani5
4. jún 2009

ahoj, my ideme tiez az po 6 mesiacoch po druhej dávke takze neviem kde je pravda ale snád vedia doktori a sestricky co robia nie?

martul
4. jún 2009

Ahojte, mám 1. ročného syna /5/2008//. Doktorka vravela že tretia dávka môže ísť najskôr 6 mes. po druhej. Ešte sme ju neabsolvovali bo sme chorí stále. Aj druhá bola odkladaná presne kôli ložisku zapálenému na ručičke. Škaredo nám to hnisalo aj viackrát keď už som myslela že je to zahojené. Vytláčať sa to nesmie!! Dôrazne nám to doktorka zakaždým opakovala, aj preto sa nám to vracalo viackrát, ale to bolo dobre, to bola prirodzená reakcia. To isté nám povedala aj druhá doktorka, ktorá ju raz zastupovala.

fodorka33
5. jún 2009

vanish 1 ja som obtelefonaovavala lekarne v okoli a v jednej mi dali takuto informaciu.a nete som sa vcera dopatrala k tomu ze v roku 2005tiez stiahli jednu vakcinu to bola predchodkina k tejto a tiez to bolo preto ze sa vyrobcovi na nej nieco napacilo presne ako na tejto.

vanish1
5. jún 2009

fodorka vďaka, tiež som to hľadala na nete, ale nič som k tomu nenašla

tin007
25. sep 2009

ahojte, chcem sa spytat, ci existuje horna hranica na 3. davku hexy, ide mi o to, ze malemu bude davka vychadzat na zimu a rada by som (z dovodu posilnenia imunity) ockovala az najskor na jar (nie na zaciatku jari,ale najskor v aprili, alebo este radsej v maji), ked bude mat maly uz rok aj 4-5mesiacov.

tin007
26. sep 2009

katka.m dakujem, ten link som si pozerala uz pred tym akom som napisala prispevok, nie je tam vsak nic o tom, ze sa hexa moze posunut

libertine
3. nov 2011

ahoj, dcera bola ockovana 1. davkou hexa + pneumokoky v 16 tyzdnoch, druha davka je naplanovana po 7 tyzdnoch od prvej. ja by som chcela vybavit odklad ockovania, kvoli tomu, ze mala po prvej davke silnejsiu reakciu. moja otazka je, ci odklad vadi z hladiska davkovania tej vakciny, aby to ockovanie potom bolo ucinne, resp. o kolko je mozne tu druhu davku odlozit? len dodam, ze ja nie som proti ockovaniu, chcem, aby bola zaockovana, ale radsej neskor, nech nema take neprijemne neurologicke reakcie.

fluffy18
21. dec 2021

@libertine dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako ste vtedy dopadli. Dali ste dcérku ockovat neskôr ? Ja riešim momentálne to iste. Prvú dávku vakcíny dostala v 15 týždni a ďalšiu mala dostať o 6 týždňov na to ale keďže je situácia aká momentálne je tak sa chystáme k lekárke až po novom roku a to už budú 2 mesiace. V prívalovom letáku nieje nič o hraničnom termíne pre podanie druhej dávky. Preto ma zaujíma do kedy je možný odklad. Lekárov nemá zmysel sa pýtať. Ti povedia vždy , že čo najskôr….