Je očkovanie na Slovensku povinné?

yanka2828
25. jún 2016

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či je očkovanie na Slovensku povinné? Môj priateľ mi povedal, že áno a najbližšia krajina, kde to povinné nie je je Rakúsko. Ale ja nechcem ísť rodiť do cudzej krajiny, ktorej jazyk ani nepoznám a môj priateľ je rázne proti očkovaniu. Za rady vopred ďakujem 🙂

evittam
10. júl 2016

@adsumus ...a ešte k tomu príspevku, ktorý som "laikla" kedysi dávno (a nielen ja) tak tam som "laikla" nie to odporúčanie ohľadne teba ale úplne inú podstatu príspevku....A už si fakt trápna s tým jeho neustálym vyťahovaním.... 😎

adsumus
10. júl 2016

@evittam tak len pre zaujímavosť aku inu podstatu si lajkla na príspevku "na tvojom mieste by som sa určite zabil"? lajkla si ho jediná ☹

maciatkolulu
12. júl 2016

@adsumus pocuvaj ma naozaj nechapem o akom antivax tu rozpravas? Bola by som naozaj rada, aby si nepisala veci, ktore nie su fakty a najma ked pises o mne, pretoze ja nie som nikym a nicim ohlupena... Dobre, moje dieta bolo po 5.vaznych operaciach ako som tu uz pisala, tak si laskavo davaj pozor co pises, vdaka a co sa tyka preockovania, tak sa preockovavaju iba 12.rocni a ucinnost priblizne 10.rokov a prosim citaj predtym ako odpisujes, pretoze som pisala mladi a dospeli, ktori nie su povinne preockovani, co je fakt, ktory somnevedela, respektive som si myslela, ze ucinnost ockovania je dlhodobejsia. Takze ja som sa dozvedela nove, to je tiez fakt, ze dospeli nepreockovani, medzi ktorymi je cierny kasel najrozsirenejsi sa v pohode pohybuju po verejnosti a nikomu to nevadi, za to nezaockovane deti vadia maminkam zaockovanych, ale ked uz zbehnu do kitsse do obchodu a tam sa bez problemov stretavaju s rakuskymi nezaockovanymi detmi, to uz asi tiez nevadi, pretoze to je rrrrrakuskoooo 😀 Uz si robim srandu, sorry ty a tvoje prispevky su tak od veci, ze az. Ale zaver je, nepisem o mne, ze sa ja nechavam ohlupovat dobre? Dakujem a prijemny horuci den zelam.

maciatkolulu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
12. júl 2016

@maciatkolulu prepáč, nemyslela som to osobne na teba, ale všeobecne, nechcela som sa ťa dotknúť, ani uraziť. Ja som ti dala graf, kde zmena v očko kalendári a preočkovanie v 12 roku života sposobilo pokles chorobnosti.