Koľko stojí očkovacia látka proti ovčím kiahňam?

ralka
24. apr 2012

Ahojte maminy prosim vas o radu mate skusenosti s ockovanim proti ovcim kiahniam a neviete mi poradit kolko stoji ockovacia latka a ci je dobre dieta dat zaockovat dakujem.

durianka1973
3. apr 2016

Ja som dala tiez oboch svojich zaockovat aj proti kiahnam. Ja som dostala totiz kiahne ako 27 rocna a bol to des. Nasa pediatricka povedala, ze preockovat by sa malo. Ale, ze ak ma dietatko na prve ockovanie vyraznejsiu reakciu, znamena to, ze sa vytvorili dostatocne obranne latky proti ochoreniu a na to preockovanie by az tak netlacila. Tvrdila, ze im sa este nestalo, aby sa k nim zaockovane dieta proti kiahnam (hoci aj len jednou vakcinou - tou spolocnou s ostatnymi ochoreniami) vratilo s kiahnami. Vraj vie asi o dvoch pripadoch od kolegyn, ze taketo deticky prisli s par vyrazkami. No a vyraznejsia reakcia mozu byt vysoke teploty, pripadne az vysyp vyrazok. Moja dcerka aj syncek mali vysoke teploty dva dni (priblizne 8. a 9. den od ockovania) nad 39, ktore ale v pohode sli zrazit dole. Tak doktorka povedala, ze ona by to uz nechala tak. A nasa pediatricka je super, este nikdy ma nesklamala, ani neradila hluposti, je velmi starostliva a naozaj vidiet, ze jej ide o zdravie dietatka. Doplatok bol okolo 50 eur. Este by som dodala, ze tiez si nemyslim, ze ockovat proti kiahnam je nevyhnutnost. Ved vela deti to zvladlo. Je to skor na osobnej preferencii a skusenosti rodica, ze ako sa rozhodne. Ja, po osobnej skusenosti, som sa rozhodla ockovat aj kiahne.

durianka1973
3. apr 2016

A ano je to ockovanie zivym virusom. No aj ked prekonate kiahne, virus Vam zostava v tele, v nervoch, co sa neskor moze prejavit pasovym oparom - teda ak sa clovek, ktory prekona kiahne stretne s tymto virusom. A presne to sa moze stat aj ockovanemu. Zaockovanie je vlastne, ako keby ste kiahne prekonali. Aspon tak som to pochopila.

apolenka6
26. sep 2016

Ja som dnes dala dcérku očkovať už má 3r nastúpila práve do školky ....mňa hlavne presvedčilo to,že dcérka má "úchylku" si strhávať každú chrastu ,na líčku už má mesiac nezahojenú bolačku ,čo si ju nonstop odlúpi dole chrastu a to je ,len jedna ,neviem si predstaviť kniahne aj infekcie by som sa bála tak hlavne pre toto som ju dala očkovať

2eriberi
21. dec 2017

Moja dcéra bola očkovaná proti kiahňam keď mala cca 1,5 roka, dostala dvojitú dávku, a zaklopem si zatiaľ, kiahne boli okolo nej všade, v triede v škôlke a našťastie tá očkovacia dávka zabrala lebo ich nedostala. Teraz bude mať 8 rokov. Takže zatiaľ neľutujem že som ju očkovať dala. Nepamätám si na cenu ale bolo to viac peniažkov. Ale to závisí aj od imunity dieťaťa, keď dostanú kiahne, niektoré dieťa to zvláda lepšie, niektoré horšie. Niekto má málo pupáčikov nieto veľa. Ja keď som sa rozhodla ju dať zaočkovať mala 1,5 roka a v našom okolí boli rozšírené kiahne a som sa bála, aby taká malá nemala kiahne, aj keby to možno zvládla ale človek nikdy nevie. Držím palce:D

lenka009
18. jan 2018

Ja mam starsiu dceru zaockovanu proti kiahnam, mladsia ma 5 rokov, tam som zvazovala, lebo mavala reakcie na ockovania, minuly rok mali v skolke kiahnem takze bola dlho doma, aby sme ich nedostali, pretoze ma velmi slabu imunitu a v tom case sme mali letieit do zahranicia. Na odpurecie dr ju zaockovat dam, odporuca sa to u deti s imunodeficienciou.