• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mali ste nežiadúce účinky očkovania po vakcíne MMR?

9. septembra 2016 
@katarinka89

Príčiny cukrovky 1. typu

Tento typ cukrovky je podmienený imunologicky, organizmus vytvára protilátky proti vlastným B-bunkám podžalúdkovej žľazy (pankreasu), ktoré v zdravom organizme produkujú hormón inzulín. Nastáva porucha systému odolnosti, organizmus akoby bojoval sám proti sebe. Dochádza k pomalšiemu alebo rýchlejšiemu usmrcovaniu týchto B-buniek, čo vedie k úplnému zániku tvorby inzulínu. Pacienti s týmto typom cukrovky sú životne závislí na dodaní hotového inzulínu do organizmu v podobe injekcie. V prípade jeho nedodania zvonka by došlo k rýchlemu rozvratu vnútorného prostredia, bezvedomiu a smrti pacienta. Vyskytuje sa najčastejšie u detí a mladých dospelých, môže sa však vyskytnúť aj u jedincov starších ako 30 rokov. Príčina, prečo dochádza k imunologicky podmienenej deštrukcii vlastných B-buniek pankreasu stále nie je celkom objasnená.

Predpokladom je určitá vrodená dispozícia, pravdepodobná je účasť nejakého spúšťacieho mechanizmu, ktorý spustí imunologické procesy vedúce k zániku B-buniek pankreasu.

Takýmto spúšťacím mechanizmom je najpravdepodobnejšie styk s vírusovou infekciou.
12. máj 2016 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzankkaa1 ahoj presne nam sa to stalo tie cyklicke teploty
9. sep 2016 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lalinko2010 spustac detskeho diabetes su vakciny. Spomona to Prof. Strunecka, Elekova, Miller a mnohi dalsi...co ti lekari vlastne cakaju ked v prvych troch rokoch zivota dietata napichaju do jeho organizmu nie dve ci tri ale desiatky vakcin....ide len a len o biznis a zarabanie penazi....z nasich deti si urobili pokusne kraliky....
9. sep 2016 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok