Mám dať malú očkovať, keď mala soplíky?

lady511
29. okt 2012

Ahojte ,,mam dat malu očkovat ked mala par dní dozadu soplíky?mali sme íst na očkovanie 7.11. ale ekdže cestujeme presunuli sme to na 5.11,,doktor nam povedal že ked nemala teplotu možeme príst mate s tým skusenost?dakujem

lady511
autor
29. okt 2012

@renatka100 to som nepočula že tak dlhos a da hexa presuvat ale dakujem za nazor,,už sa zariadim podla seba.. 😉 ano ideme cestovat písatal soms a na to aj doktora 😉

blcha
29. okt 2012

ja by som urcite nedala pockaj kym bude 100% zdrava ja tiez presuvam mmr mali ju ockovat len mala troska soplik pre istotu sme spravili vyter a drb streptokok a uz treti tyzden s nim bojujeme a odkladame ockovanie kym nebude 100% v poriadku 😉

xlucia
29. okt 2012

@lady511 zo zubov nie so sople. sople su nejaka viroza. nasa ockuje, ak je dieta min. dva tyzdne pred ockovanim zdrave. skor si to na triko nevezme

sorciera24
29. okt 2012

@lady511 tretia davka sa da odsuvat az rok a pol (aj neskor)...ale takto nam to nasa dr. povedala, ze tam je cas....aj ekd my sme sa potom rozhodli sice inak, ale viem, naisto, ze tam ten rok a pol je.....v kazdom priapde, nic nezmeskas, len mozes ziskat.......okrem toho, ze nevystavis chore dieta ockovaniu, ale aspon priberie a zlepsi si imunitu.......ja osobne by som pocas soplikov ockvoat nedala (aj ekby ma dr. presviedcala......sa jej spytaj, ci ti zaruci, ze sa dietatu nic nestane....)....isto by ti nezarucila.....okrem toho, chore moze byt aj bez teploty (ako je napr. moj teraz)....len sople a zapal priedusiek.....radsej par dni, tyzdnov pockaj, nic ti neujde....

zigzag
29. okt 2012

@monyccka jasne kasli na to 😉 ved nejde o tvoje dieta 😉

monyccka
29. okt 2012

@zigzag och kolko zloby z teba ide..

zigzag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monyccka
29. okt 2012

@zigzag nie je mi vlastne taketo urazanie. Nebudem preto nan reagovat.

zigzag
30. okt 2012

@monyccka vyborne, nemiesaj sa do toho comu nerozumies a o com ocividne nic nevies a urobis sluzbu vsetkym 😉

pectore
20. dec 2012

ja by som chorlave dieta neockovala... zbytocne sa zvysuje riziko neziaducich ucinkov a komplikacii

alex137
20. dec 2012

ahoj, je to na tebe, ale ja by som soplikujuce dietatko urcite ockovat nedala a lekarka by tiez mala povedat nie

katy4
17. jan 2014

@sorciera24 Ahoj,prosím ťa, ako ste sa rozhodli pri tej 3. hexe? My už posúvame vyše roka kvôli zdrav. problémom u dcérky a stále som na vážkach. Vaša doktorka tvrdila, že môže byť odstup od podania 2. dávky až 1,5 roka? Naša že len rok, ale hlavne, že chce očkovať, keď už je to viac ako rok.

sorciera24
18. jan 2014

@katy4 my uz od 3.ej davky neockujeme...a ano, tak nam povedala, ze moze byt taky rozostup....aspon vidis, ako ta balamuti.... rozhodnut sa musis sama.....

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deeena
23. máj 2017

Baby. Dr. Nam 2x odlozil ockovanie druha davka mmr lebo mala ma sopliky pmali 3ti tyzden. Zo zaciatku priesvitne a potom biele. Nema moc cize neodsavam. Je pravda nervozna je mozno zubky bez teplot. Od stvrtka mmame kvapky pamykon sopliky ma este trochu. Ale dr uz by chcel ockovat tento tyzden vo stvrtok...obavam sa. Prosim vas mate skusenosti z ockovanim aj pri soplikoch

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zviz
23. máj 2017

@deeena urcite neockovat pri nadche a aj odstup ockovania od uzivania antibiotik, aj ked su iba lokalne, by mal byt cca 10 dni. Netreba tlacit na pilu, doliecite sopliky, telicko sa zotavi a potom ockujte.

deeena
24. máj 2017

@zviz normalne som nervozna. Takze aj lokalne atb sa rataju na odstup? Nechapem preco teda hned vten den ako ich douziva,mame prist. Rozmyslam,ze racej zavolam a odlozim. Pretoze min.tyzden uz dr. Vahal ci ju zaockuje a nakoniec teda posunul o tyzden,ale stym,ze uz treba ockovat

aristka
24. máj 2017

@deeena ak nemala zelene sopliky ,atb zbytocne ...u dietatka ,nie je nic nenormalne ak ma aj virusovu nadchu tri tyzdne ,ide o virus v nose ,nie celkovo alebo bacila v nose nie celkovo ,preto nie su potrebne celkove atb a pri viruse ide cisto len o liecbu symptomaticku ....takze ak dieta nejavi celkove priznaky choroby ako napr.slabost ,teplota ...ja by som ockovala ,nevidim dovod ,nie .

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz