Môžem odmietnuť povinné očkovanie dieťaťa?

luciferkax
6. dec 2011

Ahojte. viem, že je tu veľa maminiek, čo ônedali očkovať svoje dietky. Chcela by som odmietnuť očkovanie - tretie dávku povinného plus MMR. P o prvých dvoch dávkach sme mali tri dni teploty, a bojím sa toho, pretože tretia dávka je vraj najhoršia.. a MMr nechcem ... Len neviem, aký spôsob odmietnutia zvoliť, aby nám neprišla vysoká pokuta, ktorú nemám z čoho zaplatiť :/ ako ste to riešili? Resp. platili ste? môžete aj do IP

kvieta
12. nov 2016

@evittam Sú stránky, na ktorých sa uvádza, že došlo k chybnej interpretácii slov Dr. Harper (píšu o tom aj prispievatelia v diskusii pod článkom, mimochodom, odporúčam si ju tiež prelúskať).

evittam
12. nov 2016

@kvieta Áno, áno samozrejme. Ako inak . Neboj, mám ju prelúskanú. Ono ak ide niekomu o krk a prácu a kariéru tak potom väčšinou veľmi rýchlo otočí - keď na príde "na lámanie chleba".... 😉
A ak by to bol až taký veľký nezmysel tak je to už dávno stiahnuté...

lelia
12. nov 2016

ja som tiez neockovala a pisala som taky list,kde som sa vyjadrila,ze neodmietam ockovanie ako take, ale odmietam ockovanie vakcinami podavanymi u nas a vymenovala som ich.Chcela som si doniest vakciny z Belgicka,kde neockuju naraz tolkymi chorobami, ale dr. sa bala.Takz e su neockovane.

kvieta
12. nov 2016

@evittam Ja som to skôr pochopila tak, že jej vyjadrenia si "niekto" prispôsobil, aby sa hodili do karát.
Je toľko nezmyslov, ktoré sa nikdy nestiahnu...😉

lelia
12. nov 2016

a nahlasit todr. moze a nemusi.Chodi doktorom kontrola asi v septembri z hygieny a oni potom rozhoduju o pokute.

evittam
12. nov 2016

@kvieta Tak s tymi nezmyslami mas pravdu. Pozri je to len zase ďalšia vakcina na trhu,ktora nikomu nic nezaruci.

evittam
12. nov 2016

@lelia Dr.maju prikazom pod hrozbou ovela vacsej pokuty povinnost nahlasovat-od RUVZ. Nemusia vsak menovite.

kvieta
12. nov 2016

@evittam Možno nezaručí. Ale tu ide o prekrúcanie tvrdení a strašenie ľudí. Vraj "smrteľný podvod"...

ellionora
2. mar 2017

@luciferkax
Pekne zdravim.ja som moju druhu dceru nedala vobec zaockovat.zili sme donefavna v nemecku a tam Vas k nicomu nenutia.je to Vase rozhodla Vase dieta.nasledky poskodenu dietata budete tiez niest iba vy takze nikto nkoho nemoze k nicomu nutit ani zu Na slovensku i ked viem ze tu je to velke HALO.ale ani ziadne vyhrazanie SA pokutami neni opravnene.hlavne Sa netreba bat a stat si za tym.pocuvaj tvoju intuiciu a nenechaj za teba rozhodnut strach.
Nech Sa tebe a rodinke dari🙂

danja121
3. mar 2017

awojte babenky,, aj mna caka ockovanie a to len druhe.. ale bojim sa ho.sice mali po prvom nemal ziadne problemi ani horucky nic,, len to ze bol prvy krat ockovany na 9 m.co by mal byt v 3m.. a druhe malo byt o 6 tyzdnou no mne 6 tyzdne vychadzaju 16 februara no pani pediatricke to vychadzalo na 2marca.. a v najlepsiom mam prist 12teho marca.. to uz moj mali bude mat 11m..ako mam riesit tuto situaciu,ked sa nechcem ani hadat z pediatrickou a ani nechcem aby moj mali trpel neakou chorobou z ockovania???poraddte mi prosim

zuzu100
3. mar 2017

Ja nechápem, preco odmietate ockovanie????

zuzu100
3. mar 2017

Ja by som sa bála dat neockovat

dankabodvanka
3. mar 2017

@zuzu100 Do tejto témy sa radšej nezapájaj, radím ti dobre😀 O pár minút budeš ukameňovaná a počastujú ťa takými nadávkami, že na nich do smrti nezabudneš😅

zuzu100
3. mar 2017

napr.baktérie Haemophilus vyvolavaju zápal mozgovych blán...A uz skoro celá populácia má tie backtôrie v hrdle, aj ja aj moje deti - vzdy ked nám robia vytery, su tam na 90% ....vzdy su tam aj ATB, na ktoré su citlivé....ale tie bakterie v dnesnej dobe sa neliecia....lebo sme zaockovani, a takto aj hránení .... neviem si predstavit ako by som dala pusu pre moje deticky...ako by chodili do skolky, do skoly....ved tam aj deti aj pani ucitelka má tie bacili na 90%...

evittam
3. mar 2017

@zuzu100 A si si ista,ze to ockovanie ta chrani?

keischa
3. mar 2017

@zuzu100 jeziiiis toto ako fakt myslis????

meusicka
3. mar 2017

@zuzu100 tak ti mozem povedat, ze napr to ockovanie na haemophilus... sedela som na poradni u gynekologa a vedla mna mamina, sme sa rozpravali a sa mi stazovala ze stravila Vianoce so syncekom v nemocnici, na infekcnom a ked ich uz mali pustat domov, tak im zistili haemophilus influenzae... tak som sa jej spytala, ze ci neboli ockovani a ona mi oznamila, ze ano, mali ockovanie a napriek tomu sa nakazil maly a tak pobudli v nemocnici este dalej. takze asi tak chrani.... ale samozrejme kazdy si robi co uzna za vhodne.
ja som nieco detom ockovat dala, potom sme odmietli. mam kamosku, ktora by dala ockovat aj proti blbosti, keby na to vakcina bola. respektujem jej rozhodnutie a nenechavam narusit nase priatelstvo len preto, ze sa nase nazory rozchadzaju.
ona pcha do deti nurofen ked maju 37.5, ja cakam kym nevyjde nad 39. neriesime sa v tomto smere, lebo to nema zmysel.
takze respekt , voci jednym i druhym.

adsumus
3. mar 2017

@candii ako vieš, že tieto choroby su nasledkom očkovania?

candii
3. mar 2017

@adsumus ako vies ze nie su?

adsumus
3. mar 2017

@candii lebo vedci skumali opakovane suvislosti chorob s očkovaním a vylučili to, očkovanie deti chráni. ak tvrdí niekto opak, nemal by mať nejake solídne dokazy? ty ich nepotrebuješ?

candii
3. mar 2017

@adsumus .. matka predsa svoje dieta pozna a vidi ake je pred a po ockovani.. nie? Ja verim realnym skusenostiam, ktore mam aj vo svojom okoli a nejakym "vedcom" ja neverim lebo kazdy den citam ze vedci objavili to a hento a tamto.. a koniec sveta .. a bla bla bla.. verim tomu co vidim ..

adsumus
3. mar 2017

@candii ja som už čítala od matiek, že dieťa zomieralo po mmr, potom sa ukázalo, že je vymyslené, ja v svojom okolí mám same ok zaočkovane deti, intelignente a zdrave a jedno neočko, ktoré je dosť choré, takže použijme rovnaku logiku.

candii
3. mar 2017

@adsumus Bud rada. Ja nie som fanatik do neockovania. Moj syn ma v sebe 3x hexu .. povodne mal mat aj MMR ale uz sa bojim. Myslim ze tento svet je tak skazeny a tak vsetci lipnu na peniazoch a biznise ze by som sa fakt necudovala ak by deti zamerne poskodzovali zdravie aby sa liecili a brali lieky a takto dookola.. vsade sa vsetci ohanaju vedcami a pod. fakt by som chcela vediet kde je pravda.. niekoho nezaujaty a odborny nazor..

aristka
3. mar 2017

@candii takze aj za sociku nas chceli poskodzovat...kedze v mmr pribudol jedine mums....a av nonstop nevysvetlilo co v mmr sposobuje akoze autismus....

candii
3. mar 2017

@aristka nemozme predsa porovnat veci za socializmu. Ved vtedy bolo vsetko lepsie a kvalitnejsie. Aj potraviny .. teraz vsetko len rychlo, vela, lacny material za vela penazi.. ved je doba skazena a farmaceuticky priemysel najviac.. a predsa tie vakciny boli ine a ockovalo sa inak .. no neviem ja osobne by som tie casy s tymito neporovnavala lebo je to neporovnatelne

aristka
3. mar 2017

@candii bolo lepsie ....ha ha ,ved aj ockovania obsahovali ine pridavne zlozky .ktore tieto neobdahuju a ano ockovalo sa inak...prisla do triedy zdr.sestra o dr.mozes len snivat a pichalo sa rad radom....

candii
3. mar 2017

@aristka no tak neviem ci si robila rozbor tych vakcin ked vies ale tak urcite to tiez vselico obsahovalo ale naozaj nemozes porovnavat co bolo vtedy a teraz. Ved teraz vsetko je humus a vo vsetkom je nieco.. v kuracine rastove hormony a detom s toho prsia rastu.. v zelenine a v ovoci pesticidy, mlieko je len biela tekutina.. vsade same ecka.. atd. myslis si ze jes zdravo pritom sama seba nicis ani o tom nevies. A to iste je aj o vakcinach a inych liekoch. Za tie roky tam museli pridach tolko latoch a tolko humusu ze to radsej nechcem ani vediet. A nie kazdy organizmus to zvladne. Ale to je len moj skromny nazor..

aristka
3. mar 2017

@candii co je humus ,co povedal prevenar a spol....bud si ista ,ze aj kedysi sa robilo a este vo vacsom ,len sa muselo byt ticho ...ved ked bola havaria v černobile a mali sme radioaktivny mrak nad sk ...a mali sme byt doma skryti ,sme sa nevedomky hrali na ulici a rodicia pracovali na zahradke ...nikto z hora nic nepovedal a rozhlas fungoval....bohuzial v ocko latkach sme za sociku toho mali viac a dovolim si povedat ,ze aj v liekoch a v omnoho vyssich davkach....takze bohuzial je to len tvoj nazor ,ale slepa viera ,ze kedysi to bolo lepsie....