Mumps, rubeola, osýpky. Dať, či nedať očkovať?

miskovapetka
18. aug 2012

Mame ist na ockovanie MMR vakcinou,mam z toho vsak obavy, prvy maly znasal ockovanie dobre aj preockovanie, no od prvej davky MMr vakciny je dost casto chory,hlavne anginy a priedusky mame stale.. teraz mame ist na ockovanie s druhym malym a ja mam z toho obavy..rozmyslam nad tym, co robit ked je to povinne ockovanie a ja ho nechcem dat ockovanie? Poradte

hajanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kari55
25. máj 2013

Ahojte, mám podozrenie, že moja 11 mesačná dcéra prekonala mumps. Nemala síce opuch ale vyzerá , že to bolo to a nie vždy musí byť opuch. Mala šialené bolesti a šialené teploty. Potrebovala by som jej dať urobiť vyšetrenie na protilátky ale neviem kde to robia. Neviete?

tin007
25. máj 2013

@kari55 poziadaj pediatra o odber krvi a nech daju v labaku urobit testy na prolitlatky. budes si to platit sama (teda ak pediater bude tvrdit, ze netreba a pod), ale bude asi problem najst laboratorium, kde to urobia (lebo stand. sa robia testy na toxoplazmozu, rubeolu, HIV a zltacku), cena moze byt tak 50 eur (odhadujem podla ostatnych testov)

kari55
25. máj 2013

@tin007 Veď práve , sme boli na imunológii pretože dcéra mala v marci kiahne a je strašne oslabená len fúkne a hneď je chorá a ešte teraz aj toto. Dr. na imunológii sa tvárila , že ani nevie kto také vyšetrenie robí, vraj sa pokúsi zistiť ale neviem neviem. Potrebujem to potvrdiť alebo vyvrátiť práve kôli očkovaniu v 18m na MMR pretože ak prekonala tak by nemohla byť očkovaná. Lenže práve naša pediatrička sa vyjadrila že to mumps nebol ale iný zdroj mi potvrdil, že áno tak práve preto neviem že čo. Chcela by som pediatra nejako obísť či sa to nedá urobiť súkromne nejak. 😒

tin007
25. máj 2013

@kari55 urcite sa da aj sukromne, skus googlit, resp. najdi nejake laboratoria, kde uvadzaju, ze robia vysetrenia aj pre samoplatcov sa spytaj sa ich, mozno to len nemaju v cenniku, resp. mozno ti poradia, kde to robia

kari55
25. máj 2013

@tin007 No niečo som na nete našla v KE je labák kde to možno urobia uvidím čo v utorok povie imunologička že čo zistila. To by bolo ale šialené keby prekonala mumps veď sa toho toľko o očkovaní hovorí a že tie chorobi už nie sú a podobne.

sisiska
6. aug 2013

prosim vas, mamicky, ako je to momentalne s monovakcinou proti osypkam na Slovensku alebo vobec v Europe? da sa niekde zohnat? ockovali ste niekto takto?

nae
6. aug 2013
katulka1141
8. aug 2013
https://www.youtube.com/watch?v=3wwDPcNdxJQ

pozrite si to a bude vam jasne preco nedat MMR VAKCINU

petenka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anastazia333
2. dec 2023

@mima4 🤣 autizmus z očkovania prosím vás edukujte trošku viacej 🙂