Mumps, rubeole a osýpky vakcína - za a proti

miskatomy
5. jan 2015

Ahojte chcela by som sa opytqt na jednu vec.Moja mala bude mat 15 mesiacov zatial presla ockovaniami bez nejakych vacsich problemov.Ale stale mi vrta v hlave ockovanie mmr vakcinou kedze je z tych vsetkych asi najhorsia.Problem je v tom ze moj partner ma z predosleho vztahu syna ktory zdravotne nie je v poriadku bolo mi povedane ze sa o kusok vyhol autizmu.A samozrejme mnozstvo inych problemov ma.Neviem ci to mali rodicia v genoch ale bojim sa ze prave ta vakcina by mohla spustit nieco u mojej malej.Co si myslite vy ? Dakujem za odpovede

denduska
7. jan 2015

@veriiii áno presne tak...po kiahňach a možno aj v ID...trápilo to vôbec niekoho? Alebo sa aspoň niekto zamyslel? A takto to dopadlo, len aby sa zachovala zaočkovanosť. Z nikoho by neubudlo, keby jej to očkovanie posunuli. Moje deti kiahne dokatovali, že až...a čo počúvam, je to častý jav. Pritom samotné ochorenie bolo v pohode.

mahulenka87
7. jan 2015

ja som po dlhom uvažovaní a váhaní dala synčeka zaočkovať. 1.noc prestal dýchať a spustil sa monitor dychu. ☹ Upozornili ma, že na 10-14 deň býva výsyp na koži. Nemali sme. Len teraz po cca 3 týždňoch mu vyskočila teplota. Včera a dnes večer 39,1 - 39,2 😖 možno kombinácia očkovanie + zúbky

veriiii
7. jan 2015

@kluska ale ano, po ZIVEJ VAKCINE sa protilatky drzia dlho, aspon po RUBEOLE A OSYKACH v MMR..
Zive vakciny stimuluju imunitny system -co do vysky protilatok podobne ako ked prejdes prirodzenou infekciou....Protilatky na rubeolu sa stanovuju vsetkym tehotnym, zatial som nepocula,zeby niektora napr z mojich znamych mala nizsky titer ,ale stava sa..vacisna ma vyborny titer,cize ziadne ine opatrenia netreba..ale realne,ak by si mala rubeolu,pamatala by si si?alebo mala zaznam zdravotnej karte..
a co sa tyka tych chorob co dostanes z MMR-uz som to tu davala, ze po MMR niekore deti mozu vykazovat symptomy,
okolo 6.-10. den=vyysp podobny osypkam a nechutenstvo =osypkova vakcina /
3.-4. tyzden= vysyp a zvacse uzliny,zlazy=mumpsova vakcina
12.-14. den= kratkotrvajuci vysev a pravdepodbne aj mierne zvysena teplota,vysev sa moze objavit velmi zriedkavo az do 6.tyzna=rubeolova vakcina
tietO ochorenia nie su ale prave osypky, mumsp,rubeola a niesu infekcne.ze to lekar NEVIE??? A NEDA UROBIT LABORATONE POTVRDENIE je caste!.
After the MMR vaccination

MMR is made up of three different vaccines ( measles, mumps and rubella) and these can each cause reactions at different times after the injection.

After six to ten days, the measles vaccine may cause a fever, a measles-like rash, and loss of appetite.

Three to four weeks after the injection, the mumps vaccine may cause mumps-like symptoms in some children (fever and swollen glands).

The rubella vaccine may cause a brief rash and possibly a slightly raised temperature, most commonly around 12 to 14 days after the injection. A rash may also occur up to six weeks later but this is very rare

veriiii
7. jan 2015

@denduska na tom videu nie je vidno datum,kedy mala tie kiahne..dedukujem,ze skor kratsie pred 1.rokom..
Je zjavne,ze ta 6. choroba to spustila.kedze inkub doba je minim 6 dni, tak bola ockovana este v inkub.dobe..kedze ochorela na 2.den.je dost mozne,ze kombinacia virusu a zivej ocko latky este vec zhorsili..ale samotna 6ta choroba moze zanechat neurologicke potiaze,ako aj kiahne,osypky, mumps, rubeola, ci dokonca cierny kasel!
nemyslim,ze v tomto pripade ide o nejake zvysovanie zaockovanosti, ved v USA je to dobrovolne..

denduska
8. jan 2015

@veriiii ok, ty si myslíš, že by to tak dopadlo aj bez MMR, ja nie. To sa ale už nikdy nedozvieme. Aj keď ja som ešte nepočula o autizme po 6.chorobe, iba ak v súvislosti s MMR, no možné je všetko.

jana_eyre
8. jan 2015

@mahulenka87 to ma celkom zaujima - monitor dychu sa mu spustil po MMR? pretoze SIDS sa stava iba do prveho roka, nie po roku - je to dokazane dlhorocnym sledovanim deti.. a ta teplota - to nemoze byt normalne chory, moj syn bol v tom veku chory velmi casto..

aj kvoli tomu bol ockovany MMR neskor ako je odporucane, pretoze vzdy ked mu odisla jedna choroba, prisla dalsia.. /to pisem preto, keby castu chorobu chcel niekto hadzat na ockovanie/

mahulenka87
8. jan 2015

@jana_eyre monitor máme stále. Najčastejšie sa vraj SIDS vyskytuje po očkovaní. Monitor je dobrý, nedávno kalibrovaný, okrem toho žiaden poplach... malý spal v strede postielky a nemal pod sebou paplónik ani nič... takže by nemalo nič rušiť monitor.
Čo som čítala, tak SIDS sa môže vyskytnúť aj neskôr aj po 1.roku.
Neviem... možno náhoda.
Teploty myslím že zo zúbkov + narušená imunita očkovaním. Včera celý deň ok a večer 39,2

jana_eyre
8. jan 2015

@mahulenka87 cize ked si prisla dychal? volala si aj sanitku?

mahulenka87
8. jan 2015

@jana_eyre už keď hučal monitor, tak sa zobudil.

veriiii
8. jan 2015

@denduska ved aj ja to hovrim-, ..
Je zjavne,ze ta 6. choroba to spustila.kedze inkub doba je minim 6 dni, tak bola ockovana este v inkub.dobe..kedze ochorela na 2.den.je dost mozne,ze kombinacia virusu a zivej ocko latky este vec zhorsili
ale ano, bez sucasteho prebiehajuceho virusovehoo ochorenia,hlavne v prve dni po podani vakciny by boli s najvacsou pravdepodobnostou veci inak..akutna prebiehajuca infekcia, hlavne herpeticke su KI na zivu vakcinu..
ako vidis,aj tu sa potvrdzuje, ze samotna vakcina autizmus nesposobuje..

veriiii
8. jan 2015

@mahulenka87 ja som mojej uz po roku prestala davat monitor dychu, pretoze uz sa vedela dat do takej polohy pocas spanku,ze sa mi spustal alarm...alarm sa spusta ak je vynechany dych pocas cca 20 sekund alebo ak monitor nezachyti POHYBY-tj hrudnik atd pocas 20 sek..

veriiii
8. jan 2015

@mahulenka87 Vies co ,sorry-to ta uz stihli presvedcit v Nesuhlase resp Nasledkoch,ze SIDS sa vyskytuje najviac po ockovani... a ze narusena imunita! 😔
a este, po ockovani je akceptovatelna teplota do 38C-teda tak sa to mysli,ze ta sa povazuje ako prirodzena reakcia NA OCKOVACIU LATKU,vyssie teploty su pridruzene ochorenia,cize sup sup k lekarovi snim!

denduska
8. jan 2015

@veriiii ok, vlastne som sa nechcela ani vadiť, prečo to dievčatko skončilo ako skončilo...link som dala hlavne na ukážku že tí rodičia nie sú blbí keď vidia zmenu..už nech je vyvolaná hocičím.

siska53
8. jan 2015

@veriiii je to mimo temu ale nam sa tiez spusaval alarm,len tak..vzdy sme dobehli a babatko si pokojne odfukovalo..ved tie babatka po tej postielke aj cestujuoji bolo prve dva mesiace v perinke.. A my sme tiez tak k roku prestali pouzivat.. Ja som povodne ani nechcela,ale svagrina nam to kupila,tak sme to pouzivali hoci druhe dieta bolo viac u mna ako v postielke (plati doteraz),syn bol viac postielkovy. A zaujimave,ze najviac sa spustal cez den,v noci asi tak raz-2x,deti spia s nami v izbe,nie samostatne..

veriiii
8. jan 2015

@denduska ved ano,vidia zmenu,maju v tom uplne jasno,ale nevidia spojitost existujuceho ochorenia a ocko zivou vakcinou ...kombinacia virusu a zivej ocko latky vacsinou "vola"po probleme.
a ano,video je spravene tak,aby to bolo jasne kazdemu- jasny doraz na eru Pred a Po..jasny fokus na autisticke crty pred ockovanim-babo vyzadovalo telesny kontakt, pritomny ocny kontak, neskor zaujem o hracky a ine deti ,cize zaujem o socialny konatkt, fyzicka zrucnost atd..a po presny opak..

veriiii
8. jan 2015

@kluska a na zaklade skole ked si mala 11-12 rokov ta zaockovali na rubeolu..to viem iste,kedze ja som tvoja generacia a mna tiez..osypky si bola prvy krat ockovana ako male dieta, tusim okolo 2 roku sa vtedy ockovali osypky,rubeola nabiehala neskor..a to najprv u starsich deti a seroneg.deti a neskor male deti ako teraz pozname mmr..rubeola ma sice lahsi priebeh co do sympromov(odmysliac si mozne komplikacie a nasledky ak su "absolvovane" v tehotenstve,)ale vyysp by nik neprehliadol..osypky uz tak lahke nie su..okrem vysevu a charakt.znakov maju vysoku mieru pridruzenych komplikacii-kazde 10.dieta zapal stredneho ucha, kazde 20.zapal pluc, kazde 1000 meningitida, encefalitida, pripadne smrt..

siska53
8. jan 2015

Este pre upresnenie: V noci sa alarm spustil tak raz-2x za cely cas,nie kazdu noc.🙂

aristka
8. jan 2015

@siska53 švagriná tiež túto úžas vecičku mala a tiež jej pípol a zbytočne ich vyplašil ,je to len mašina a sama nie som zástanca ak nie je dieťa predčasniatko alebo nemá nejaký vážny problém ,aby túto podložku,ktorá je zapojená v elektrine malo pod sebou ,veď to musí vytvárať aj určité pole ,ktoré pôsobí na organizmus a určite nie pozitívne ,veď aj kto trpí nespavosťou ,tak nemá mať za hlavou potiahnuté el .vedenie v stene alebo pri hlave zásuvky tj vývody el.vedenia.....a deťom to dávajú rovno na rok a viac do postieľky...

simca06022011
8. jan 2015

@veriiii mam realne cislo z nasej skolky... kiahne teraz v oktobri tak so zapalom pluc len u mojej lekarky pod ktoru spadame skoncili 3 deti z 5. Ale chybali skoro vsetky postupne co tento rok nastupili a co im naozaj bolo nik nevie :/ Ale to len tak pre zaujimavost 🙂
@mahulenka87 monitor ti je uz na figu, pri vacsich detoch nefunguje. Ja by som sa nan uz nespoliehala. Absolutne. Zbytocne sa stresujes. Mne mala ked bola vacsia hucal pravidelne a jedine nas vystrasil a to sme ho dali prec ked mala rok. Nemusela sa ani len posunut.

veriiii
8. jan 2015

@simca06022011 ved hej,kiahne su bezne aj teraz ,osypky nie..a vidis,zevraj kiahne su len lahke detske ochorenie-tusim ten zapal pluc je castejsi ako u osypok..

simca06022011
8. jan 2015

@veriiii ale to je aj o rodicoch, ved mne bolo vynadane preco s malou nechodim von.. ked ma iba kiahne... a ked poviem, no lebo sa nesmie prechladnut vtedy, lebo to je hend na zapal pluc tak velka zabava bola.... ;)

aristka
8. jan 2015

@simca06022011 asi sa rodičia radili na mk ,lebo inak by ma to neprekvapilo....

veriiii
8. jan 2015

@simca06022011 no teda, neviem co inych trapi,ze nechodis s CHORYM dietom von..
ale presne ako pises, ludia aj kiahne podcenuju.. 🙄

mahulenka87
9. jan 2015

@simca06022011 nemávame žiadne poplachy. Aj sa odporúča používať dlhšie ako 1 rok... až do tuším 2 rokov. Výrobca do 15kg tuším.
Ja vďaka monitoru spokojne spávam. Tak som si zvykla.

simca06022011
9. jan 2015

@mahulenka87 ok ;) kludne aj do 10 rokov. Ked sme ho mali my, odporucali iba do roka, citala som o max. 14tich mesiacoch niekde . Ja som tiez kludne spavala, nerovzna som bola ked nebol zapnuty, ale po urcitom veku ak dieta nema nejaku vaznu chorobu.. podla mna zbytocne, nepresvedci ma o o paku asi nic 🙂

jana_eyre
9. jan 2015

@mahulenka87 kedze mam dceru co ma teraz 14mesiacov, tak som si prirodzene oprasila vedomosti o sids a vsade je stale napisane, ze sids sa vyskytuje iba v prvom roku dietata.. prvych 6mesiacov je kritickych, potom do roka je uz moznost mensia, ale je.. ale po roku sa uz nevyskytuje.. monitor je usposobeny do 15kg preto, lebo deti aj v tak malom veku mozu mat vysoku vahu /prvy syn mal napr. v roku 12kg/

samozrejme mozes monitor pouzivat ako dlho chces, ale nie je pravda, ze sa odporuca do dvoch rokov.. takze pipanie monitoru tazko pripises ockovaniu, ale budiz.. nech sa tvojmu synovi dari a je zdravy..

http://www.choredieta.sk/index.php/ine-ochoreni...

jana_eyre
9. jan 2015

@simca06022011 no, niektori rodicia maju naozaj pocit, ze pri kiahnach sa chodit von ma.. pamatam si ako kamarat isiel prvy krat von s dvojmesacnym babom a susedia sa mu so svojimi detmi nahrnuli do kocika, pozriet babo - potom medzi recou sused s usmevom vravi - ze ich dcera, ktora tam stala ma od vcera kiahne.. skoro ho porazilo a mna tiez ked nam to vravel.. potom som sice citala, ze babo je chranene od matky, pokial kiahne prekonala, ale to je jedno - je to nezodpovednost voci ostatnym..

veriiii
19. jan 2015

@kluska este k tej rubeole-ze ako dlho sa drzia protilatky..pretoze tu na MK som uz viac krat citala,ze proti rubeole sa aj tak musis dat preockovat v produktivnom veku,lebo uz nemas protilatky:
U nás je v súčasnosti registrovaná vakcína Priorix (firma GlaxoSmithKline). Po jednej dávke vznikajú ochranné hladiny protilátok u 95% očkovaných, posilňujúce očkovanie zvýši ochranu takmer na 100%, ochrana po 2 dávkach je väčšinou celoživotná.

siska53
20. jan 2015

@veriiii ja som rubeolu prekonala v detstve,ockovana som.nebola proti nej a z testov,co sa v tehu robia.mi to vyslo ok,ze protilatky mam (pred 3rokmi).

radlinka
20. jan 2015

@miskatomy uz je to na tvojom zvazeni. ja som MMR vyrazne odmietla a dostala som spustu predvolani...moj syn tazko znasal hexa vakcinu a dost dlho sme sa trapili a odvtedy uz len opatrne. Na detske telicko je toho privela a viac ani nebudeme ockovat. Drzim palce v spravnom usudku. x