Mumps, rubeole a osýpky vakcína - za a proti

miskatomy
5. jan 2015

Ahojte chcela by som sa opytqt na jednu vec.Moja mala bude mat 15 mesiacov zatial presla ockovaniami bez nejakych vacsich problemov.Ale stale mi vrta v hlave ockovanie mmr vakcinou kedze je z tych vsetkych asi najhorsia.Problem je v tom ze moj partner ma z predosleho vztahu syna ktory zdravotne nie je v poriadku bolo mi povedane ze sa o kusok vyhol autizmu.A samozrejme mnozstvo inych problemov ma.Neviem ci to mali rodicia v genoch ale bojim sa ze prave ta vakcina by mohla spustit nieco u mojej malej.Co si myslite vy ? Dakujem za odpovede

veriiii
22. jan 2015

@siska53 to vazne si nebola ockovana proti rubeole? 😕 ako to?aky si rocnik ak sa mozem spytat?ja som 79 a okcovana som bola raz-okolo 11 roku,uz si nepamatam rok , bolo to ku koncu zakladky .. ,protlatky som mala v 34 .rokoch vyborne..a to len po jednej davke..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mahalo
22. jan 2015

@pectore tzv provax zase zavadzaju s tvrdenim ze ide o zhodu nahod co sa diagnostiky autizmu tyka a ockovania..je pravda, ze sa diagnostikuje az po 3r ale len kvoli vyluceniu inej moznej diagnozy, autisticke prejavy ma dieta od utl!eho veku a rocne dieta rozhodne nezapada do normalu...preto ked sa po vakcinacii zrazu dieta zacne spravat autisticky a pred tym nie je znama ziadna taka odchylka tak to same nieco ukazuje. Problem je v tomto pripade uplne inde.

veronikax
22. jan 2015

Zakazala by som hlavne vsetko...co ma na sebe znacku GSK ! 🙂

siska53
22. jan 2015

@veriiii nebola,lebo v case ockovania som bola chora. A mama mi povedala,ze to uz riesit nebude,ved som ju prekonala.. Som 75 rocnik..
Skor ma trapi mumps,ten som nemala. A moj dedko ho prekonal v dospelosti (chytil od mojej mamy) a mal nasledky.:( a aj nasa suseda to velmi zle znasala. Preco pre dospelych vakcina nie je?

belllinka
4. feb 2015

@veriiii Aj mna by zaujimala odpoved na otazku, co sa pytala @siska53 Dakujeem 🙂

andromeda_ja
6. feb 2015

@siska53 @ belllinka Pre dospelych vakcina nie je preto, lebo imunitny system dospeleho funguje inak ako imunitny system deti. Tymus prestava pracovat v case puberty.

siska53
6. feb 2015

@andromeda_ja no len to je blbe... Moj dedko mal totiz po mumpse prekonanom v dospelosti nasledky.:((
A ja sa ich obavam,lebo som mumps nemala..

veriiii
7. feb 2015

@siska53 @belllinka informuj sa na SUKL,ci MUMPSVAX je dostupny..alebo epidemiologii alebo RUVZ ,
alebo mozes poziadat MMR..
PRIORIX is indicated for active immunisation of children from the age of 9 months or older, adolescents and adults against measles, mumps and rubella.

For use in children between 9 to 12 months of age see sections 4.2, 4.4 and 5.1.

4.2 Posology and method of administration

Posology

The use of PRIORIX should be based on official recommendations.

Individuals 12 months of age or older

The dose is 0.5 ml. A second dose should be given according to official recommendations.

PRIORIX may be used in individuals who have previously been vaccinated with another monovalent or combined measles, mumps and rubella vaccine.

stastenka42
7. feb 2015

Ahojte, mna by zaujimalo ako to prebieha na komisii ked nedam zaockovat malu? Dostali ste aj pokuty? Myslela som ze sa tu nieco dozviem, ale po precitani prvych troch stran plnych urazok, osocovania a pod. som to vzdala. ..tak ak sa najde mamina ktora to absolvovala, dakujem za info.

veriiii
10. feb 2015

@mahalo autizmus JE u vacsiny autistov vrodeny,predpoklada sa geneticke mutacie..
Avsak velmi zriedkavo moze dojst k tzv postvakcinacnej encefalopatii,deje sa to hlavne u deti s urcitymi vrodenymi genetickymi predispoziciami,ako mitochondrialne disfunkcie.kde ide o reakciu na horucku ..toto bolo uz po hexe opisane, mozes pozriet pripad Hanah Poling..avsak zasa, je to v prom rade kombinacia vakcina +vodena geneticka mutacia.. .
Alebo k encefalopatii po ockovani moze dojst ozaj zhodou nahod.. -uz tu na mk ,ale v inej teme niekto daval video,ze dieta bolo zaockovane mmrkom v inkubacnej dobe 5.choroby a dostalo encefalopatiu a nasledne dalej autizmus.(ten sa ale nemusi vyvinut).to bola ozaj nestastna zhoda ..ale nemyslim si,ze toto je pripad vacsiny autistov..
inac, uz boli opisane aj autizmus po prekonani Cierneho kasla!

zuzka_puska
10. feb 2015

baby, na pribalovom letaku som citala, ze ak ma dieta alergiu na vajcia, nemoze byt ockovane. Ta vakcina MMR obsahuje vajcia? A teda- mala ma rok, takze alergie u nej este nezistovali.... No ja tu alergiu na vajcia mam. Takze- podla vas by som mala dat dcerke vziat krv, ci tuto alergiu tiez nema? ci? myslite,ze to vadi? Dakujem 🙂 papa

nezabudka1410
10. feb 2015

@mahalo som mama autistického chlapčeka 😔 .

nezabudka1410
10. feb 2015

@veriiii ano, myslím, že je to tak..... proste sa môjmu synovi inak vyvinul mozog.... som mama autistického chlapčeka. je druhý v poradí z troch detí.

veriiii
10. feb 2015

@zuzka_puska vsak ale vajicka uz papala nie?teda bielok?mala probemy?
v USA sa alergia na vajicka nepovazuje za kontraindikaciu--- na zaklade studii aj z praxe za KI,neviem ako na Slovensku,treba sa popytat pediatra,urcite ma takych pacientov..

http://www.immunize.org/askexperts/experts_mmr.asp

Is it true that egg allergy is not considered a contraindication to MMR vaccine?
Several studies have documented the safety of measles and mumps vaccine (which are grown in chick embryo tissue culture) in children with severe egg allergy. Neither the American Academy of Pediatrics nor ACIP consider egg allergy as a contraindication to MMR vaccine. ACIP recommends routine vaccination of egg-allergic children without the use of special protocols or desensitization procedures

zuzka_puska
10. feb 2015

@veriiii nie, bielok nepapala nikdy este. ma rok, a kedze ja vajicka nejem, lebo nemozem, tak ich nedavam ani malej....ani som neskusala, lebo pravdupovediac sa bojim reakcie. Ja tuto alergiu znasam dost zle-ked som zjedla vajce, urobili sa mi vyrazky po tele, bolo mi niekolko dni zle, a podobne veci....tak sa bojim na malej skusit, predsa len je malicka, ktovie ako by to znasala ona,kebyze tuto alergiu ma. Manzel je iba prazenicu- a to som malej skusila dat, ale vobec nechcela,hned prvu lyzicku vyplula a uz nechcela ani vobec ochutnat.

veriiii
10. feb 2015

@nezabudka1410 viem,ze su to vacsinou chlapci☹..

veriiii
10. feb 2015

@zuzka_puska aha, tak by som dala asi otestovat, nielen kvoli mrku ale do buducna..cize, vobec nic co obsahuje bielok nemala?celovajecne cestoviny,detske piskoty atd/ dobre je sa porozpravat aj s gastroenterologom, co oni odporucaju, vies,mala to mohla zdedit,ale nemusela a vyhybanim sa jej imunitny system nebude mat sacnu sa stym popasovat. a spracovat to..

zuzka_puska
10. feb 2015

@veriiii piskotky kupujem tie bezvajecne tiez 🙂 vsetko tak....ale oki mas pravdu, skusim odbornika, lebo ktovie co vsetko by mohla po nas podedit,ake alergie 🙂

mahalo
11. feb 2015

@veriiii vo vacsine..predpoklada sa...autizmus je stale dost velka neznama. Vyjadrila som sa k tomu, ze deti s pervazivnymi ochoreniami su vo vacsine pripadov ine uz od malicka (s vynimkou Aspergera) a s diagnozou sa len caka po 3r aby sa vylucili mozne ine priciny nestandardneho vyvoja...preto tvrdit, ze trojrocne dieta po vakcinacii ktore pred tym nevykazovalo ziadne znamky abnormality a zrazu ano, je len casova nahodnost je prilis odvazne.

adsumus
11. feb 2015

@mahalo Trojročné deti sa predsa neočkuju,takže si neviem predstaviť kto ti tvrdil, že ano, že dieťa po trojročnom očkovaní začalo vykazovať známky abnormality a že to je len časová náhodnosť, ako ty píšeš. Okrem toho, v druhej veci, ktorú tvrdiíš, že dieťa je v poriadku, zaočkuje sa a odrazu už nie je v poriadku. Napadlo ti niekedy, že to môže byť len falošný dojem, že bolo v poriadku a ono mohlo byť autistické od narodenia, bez toho aby si to rodičia uvedomili? Ved predsa nemáme všetci štátnice z detskej psychiatrie, aby sme mohli stopercente posúdiť, či je naše ročné dieťa mentálne uplne v poriadku alebo nie.
V USA prebehol sud ohladom autizmu, v ktorom rodičia tvrdili, že dieťa bolo v poriadku pred tým ako bolo zaočkované, ale videozáznamy, ktoré poskytli odborníkom na preskumanie, poukázali jasne na stereotypne správanie dieťaťa v tom období, pred očkovaním. Takže dieťaťa bolo autistické už pred očkovaním,aj ked rodičia boli presvedčení, že sa vyvíja normálne.

denduska
11. feb 2015

@adsumus tu máš link, ktorý spomínala aj veriiii

https://www.youtube.com/watch?v=ze_Hlkz8dDs


Toto je veľmi nešťastná náhoda, ale keďže nikdy sa nedá na 100% vylúčiť, že dieťa je v ID "niečoho", vakcína predsa nesmie byť schopná toto spôsobiť..aj keď sa nedajbože zaočkuje v predchorobí. Potom sa už nedá hovoriť o bezpečnom očkovaní.

aristka
11. feb 2015

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... raz na rtvs dávali dokument ,kde pozorovali deti od narodenia nejakým prístrojom ,ktorý dokumentoval vizuálne detičky ,všetky boli na pohľad zdravé ,nikto nič nespozoroval voľným okom ,pozorovanie trvalo nejakú dlhšiu dobu ,ale pri vyhodnotení záznamov tj ich podrobným štúdiom sa našli odchýlky ,vďaka prístrojovému pozorovaniu a deti vyhodnotili ako autistické ,aj keď zjavne boli všetky rovnaké a bohužiaľ to čo prístroj spozoroval a bolo vyhodnotené sa aj potvrdilo a deti ako ročné boli potvrdené ako autistické a pritom voľným okom veľmi dlho nikto nič nevidel tj nejakú abnormalitu...bolo to veľmi zaujímavé pozeranie a potvrdilo to jedno ,že fakt si veľmi dlho nikto nič nemusí všimnúť ....

adsumus
12. feb 2015

@denduska ja som si pozrela všetky možné videá autistických detí na nete predtým ako som si dcerku dala zaočkovať, aj som si ju predtým kontrolovala pre autistické znaky, či nemá, ako laik samozrejme, z netu, čo som našla. No a tie videá su tam aj bábetká, o ktorých dokonca lekári až do 18 mesiacov tvrdili, že su v poriadku a nakoniec sa ukázalo, že predsa len su autistické, ale mamina to videla už ovela skor, ešte pred akýmkolvek očkovaním, takže si to do suvisu nedáva. vid napríklad tu

https://www.youtube.com/watch?v=y1ZMpS1daaw

, takže ani ja si to do suvisu nedávam, beriem do uvahy samozrejme, aj čo veda hovorí a studia za studiou vychádza, že očkovanie autizmus nesposobuje a potom su to neočko deti, ktoré maju takisto autizmus a potom som si skukla, či predtým, to je jedno aj príbehy chorých detí napríklad na mumps alebo osypky s následkami, my máme dobru imunitu síce, ale vylúčiť, že dieťa sa mi nakazí akurát po chorobe alebo počas inej choroby sa nedá a skutočný vírus osypok je agresivný, napáda aj mozog a dalej rubeola, dcera sa može počas tehotehstva znova nakaziť, aj ked chorobu prekoná alebo bude očkovaná, takže chceme tu rubeolový vírus, ked ho môžeme dostať pod kontrolu očkovaním? ja nemám záujem, myslím tak nejak aj na to vnúča, takže dcera dostala očkovanie a sním aj protilátky, teda dufam, že nepatrí k tým 10%, ktorým sa po prvom očkovaní nevytvoria, ja by som sa tiež rada dala preočkovať mmr, ale zatial sa mi nepodarilo presvedčiť lekárku, ale tak podla očko preukazu mám dve dávky, takže by som mala byť okej. a na počudovanie, moje dieťa, ktoré pred očkovaním hovorilo len mama, začalo rozprávať prvé slová a hned aj vety, takže ja mám taký pocit, že ten vývoj neprebieha nejak plynulo, ale ide to v skokoch a autistické deti neurobia ten nasledujuci skok vo vývoji, akým je napríklad reč a až vtedy si to rodičia všimnu, že niečo nie je v poriadku. Moj názor. Ako to je na stopercent nevieme, ale hádam sa raz dozvieme, nájde sa včasný skríning autizmu a budeme mať po probléme, či očko sposobuje alebo nie.

mahalo
12. feb 2015

@adsumus urcite aj to sa moze stat, ale nakolko som pracovala s autistickymi detickami tak vsetky matky potvrdili, ze boli od detstva ine(na tom sa stavia aj diagnostika) okrem toho si to vsimne aj okolie a nemusi mat ziadne psycho.vzdelanie. Ja netvrdim, ze autizmus sposobuje ockovanie, len reagujem na to ze odrazu sa u dieta spozoruje autizmus bez predoslych signalov s vynimkou aspergera, je vo vacsine pripadoch vylucene.

adsumus
12. feb 2015

@mahalo napríklad tuná maminka nespozorovala žiadne predošlé signály, dieťa bolo milé a išlo podla tabulky a predsa bola malá diagnostikovaná, ked ich poslali zo školky. ja si myslím, že človek to nemusí spozorovať do toho 15 mesiaca, hlavne ak sa problematikou nezaoberal alebo má prvé dieťa.
https://www.care.com/a/parents-talk-openly-abou...

mahalo
12. feb 2015

@adsumus ved pisem, ze sa to stat moze ale aj tak vacsina mamiciek to spozoruje od prvych mesiacov..navysse diagnostika sa sklada aj z anamnezy a vracia sa k rannym symptomom.

haraja
7. mar 2015

Ahojte, chcem sa opytat, ci nemate niekto skusenosti s kawasakiho syndromom. Moja dcera ho dostala pred 4. Mesiacmi a mala by byt teraz aj povinne ockovana na 6 rokov. Nevieme ci ockovat alebo nie. Bojime sa ci by to nieco nesputilo. Dakujem za odpovede.

adsumus
7. mar 2015

@haraja Ahoj, ja nemám skusenosť s týmto syndromom, ale čítala som, že často mu predchádza nejaké infekčné ochorenie. Zaujímalo by ma, či tvoja dcera prekonala nejaké ochorenie pred vypuknutím symptomov. O očkovaní by som kontaktovala lekárov o vyjadrenie.. Budu mať viac skusenosti a prístup k informáciam. http://www.sprievodcaockovanim.sk/caste-otazky-... Napíš nám, aku si dostala odpoved, ak sa tak rozhodneš.

xima
8. mar 2015

@pectore v ktorej skupine sa venujete ockovaniu?