Nahlásili ste doktora za porušenie osobných údajov?

depenipisapa
24. apr 2014

(LEN TIE REAGUJTE ČO STE MALI PROBLÉM PO OČKOVANÍ!!!! )
Mamičky tie ktoré ste mali problém po očkovaní, dali ste dieťa aj tak ešte očkovať ?? my sme po druhej dávke dostali nervové problémy. Malá dostala tiky do hlavy. Doktroka nás najskôr vysmiala..ale pod mojim nátlakom nás poslala do nemocnice na pozorovanie, kde nás pozorovali štýlom sama s deckom na izbe a ich nikde. Spravili nám vyšetrenia ale na nič neprišli vraj je úplne v poriadku! ale neni! keby som s ňou nebola 24 h/denne tak sa nehádam ale viem kedy nastali komplikácie a kedy sa jej zdravotný stav zmenil. A to hneď deň po očkovaní! Robi to len do jednej strany. Nakoniec nás poslala dr. aby si to potvrdila ešte na jedno vyšetrenie kde mi doktor povedal, nech zvážim dalšie očkovanie!!!! Medzitým som bola u doktorky a povedala som jej, že malú už očkovať nedám. Do dalšieho očkovania máme čas 3 mesiace a ona nás už teraz MENOVITE NAHLÁSILA úradom, že sme to odmietli a vraj sme odmietli podpísať papiere. Nič nám nedávala podpísať a ani by som nepodpísala samozrejme ale ako je to možné keď mám ešte toľko času!!!! riešila to už takto skoro. Bola som za ňou a naštudovala som si ochranu osobných údajov pre tých ktorých by to zaujímalo je to tuto : http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_... (str.21) porušiula tým zákon. A po výmene názorov ma vyradila od nej nech si hľadám iného lekára. Nahlásili ste niekto takto doktora porušenia lekárskeho tajomstva, zákona o ochrane osobných údajov i trestného zákona.?? Hlásiť má NEMENOVITE POCET NEOCKOVANYCH DETI!!!

depenipisapa
autor
25. apr 2014

@applede vieš mňa by nikdy nenapadlo, že sa môže niečo stať po očkovaní. Všetci sme očkovaní a nikdy by ma to nanapadlo, že môžu byť potom komplikácie. Bola mi jasná len teplota a mrzutosť dieťaťa. Preto som dala aj očkovať. Brala som to ako povinnosť a to, že veď všetci sú očkovaní. Ale túto mienku zmenili až komplikácie. Viem, že nevedomosť neospravedlňuje ale naozaj by ma to nikdy nenapadlo. Nikdy som sa s ničím takým nestretla. Keď som začala o tom čítať a zisťovať tak my sme boli očkovaní len 3 látkami v 1 vakcíne teraz ich je 6 či 7. Nebola som proti očkovaniu ale teraz som a naozaj ju nedám zaočkovať. A mám na to fakt dôvod. Ja len chcem docieliť aby som bola aj ja krytá keď nás predvolajú, že mám dôvod a chcem aby to bolo zapísané. Veď na to predsa právo mám. S tou pokutou rátam to mi je jasné a vôbec mi nejde o to. Len chcem, aby tu bola nejaká spravodlivosť z oboch strán. A tá u nás a z našej strany neni, tak sa bránim ..

lavazza75
25. apr 2014

@depenipisapa Necitala som vsetko, ale ked chces toto riesit pridaj na Facebooku stranku Za slobodnu volbu v ockovani. Je tam diskusia z dneska ohladne pojednavania na RUVZ v Bratislave. Pise tam chlapik, co s tymto ma skusenost. K tvojej lekarke - neviem, ci ta moze vyradit len tak, tusim minimalna doba je 6 mesiacov. K tomu nahlaseniu, precitaj si toto http://bezvazdravi.webnode.cz/ockovanie. Ja by som isla za lekarkou, nech pekne RUVZ napise, ze islo o omyl. A porozpravala by som jej o tej pravnej analyze. Inac mi je luto, co sa Vam stalo. Drzim palce, nech sa to da cim skor do poriadku.

nikimax
26. apr 2014

@depenipisapa inak dalšia vec je, že ťa lekárka plnohodnotne neinformovala o možných nežiadúcich účinkoch, povahe a charaktere podaného liečiva (vakcíny) a vykonaného zákroku- očkovania, neposkytla príb. leták podaných vakcín.......To by sa dalo tiež spomenúť, zvášť, ak si nepodpísala do karty informovaný súhlas....bolo by to dalšie porušenie zákona.... 😒

ala2012
27. apr 2014

@depenipisapa ...my sme tiez boli nahlaseni uradu aj predvolani.....nie osm si na 100% ista, lae mne sa tak mari, ze som citala, ze sa zmenil zakon v r.2013 a kazdy pediater je povinny nahlasovat konkretnu osobu za neockovanie....dokonca aj nasa dr mi to vravela....len si to niekde prestuduj, lebo sa tie zakony menia ako aprilove pocasie. papa

brady1
27. apr 2014

@depenipisapa moja zlata naštuduj si to riadne, lebo to sa tak tyka teba, ked sa jedna o dieta doktor ma na to pravo, lebo dieta takto chrani takto štat pred nevedomimi rodičmi ktory nedavaju očkovat svoje deti lebo počuli to a to a pritom ich sa to netyka očkuje sa pre ich dobro. Ale samozrejme ked vy mate taky problem a dokonca aj lekar Vam povedal aby ste zvažili očkovanie, tak nechapem jej doktorkinu reakciu a ten lekar Vam to dal aj na papieri ak nie možno by bolo dobre ist za nim nech Vam da toto odporučenie aj na papier.držim palce. ale na to bacha dieta chrani štat

brady1
27. apr 2014

@depenipisapa lebo v dospelosti tieto choroby nedostaneš lebo si vyzrety organizmus a tetanus sa preočkuvava a žltačka,neviem ako by si sa tvarila keby tvoje dieta dostalo nejaku tu chorobu, aj GB bol s tym velky bum nedavali niektory očkovat a vyskytol sa prave u tych ludi čierny kašel a mums a aj na slovensku sa vyskytol mums u takych to ludi.

depenipisapa
autor
28. apr 2014

@brady1 takže
1. žiadna zlatá a tobôž nie tvoja!
2. téma diskusie nie je poučovanie či očkovať alebo nie a akí sme rodičia nezodpovední keď nedávame očkovať svoje deti! Na začiatku diskusie je veľkými písmenami : (LEN TIE REAGUJTE ČO STE MALI PROBLÉM PO OČKOVANÍ!!!! ) ale rátala som s tým, že sa budú zapájať aj jednotlivci, ktorí si tu bude zastávať očkovanie a poúčať nás "nezodpovedných".
3. naštudované mám práve preto nedávam očkovať, tak naštudujte si vy čo dávate do tela svojich detí. (skúste si spájať informácie ako lego potom vám z toho výjde jasný záver)
4. vyskytol sa aj u očkovaných detí (bolo to v Trenčíne) len to malo priebeh, že to nastupovalo pomaly a neskoršie si to všmili ako u nezaočkovaných detí. A medicína je taká pokročilá, že sa z toho dostalo aj nezaočkované dieťa.
5.ak žijete v Číne kde je hlava na hlave, alebo v chudobe kde vám behajú potkany po dome tak dajte za očkovať to vám neberiem.
6. nemienim sa tu s vami o očkovaní dohadovať, chcem riešiť celkom niečo iné ak nemáte čo povedať k téme tak som rada, že ste si skecli...

brady1
28. apr 2014

@depenipisapa moja zlata asi ste citala len jednu moju odpoved

brady1
28. apr 2014

@depenipisapa ja som len upozornila ako je to pravne v tomto štate a že bysi si mala vyžiadat od toho lekara to odporučenie na papier aby si z toho nemala zle

nikimax
28. apr 2014

@brady1 ak poznáš lekára, ktorý by bol ochotný priznať, že poškodil nejaké dieťa očkovaním a ešte to aj potvrdí na papier, tak sem s ním. Alebo lekár, ktorý VEREJNE prizná , koľko detí dokaličených očkovaním, ošetruje a uvádza to aj do ich zdravotných záznamov .....nebudme naivní, dobre? 😅

brady1
28. apr 2014

@nikimax očividne ste to nečitala cele iny lekar odporučil zvaženie očkovania a lekarka očkovanim nemusela pochybyt, proste telo tohom dietatka to neakceptovalo.

nikimax
28. apr 2014

@brady1 😅 😅 😅 neviem kto nečítal, odborný lekár síce odporučil zvážiť očkovanie, ale pediatrička silou- mocou robila problémy a zrejme neakceptovala kontraindikáciu, čo je zrelé na podanie podnetu resp. sťažnosti....Poškodené bolo dieťa, nie lekárka!! 🙄

brady1
28. apr 2014

@nikimax no ano ked odb.lek. to nenapisal do spravy že odporuča zvažit dalšie očkovanie, tak lekarka postupovala len podla zako,,na. nemala žiadny papier o tom že dietatku nieco je,nestači matkine slovo. Pediatri /zastupcovia zakona/len chrania deti, pred menej intelig.rodičmi. Ale to sa netyka dotyčnej. Tiež ta pedi. nech

brady1
28. apr 2014

@nikimax tiež prečo by ta pediatrička chcela ubližit dietatu,

nikimax
28. apr 2014

@brady1 ved preto to treba dať preveriť, či to bol úmysel, taká hrubá neodbornosť,odignorovanie kontraindikácie, zanedbanie starostlivosti....prečo vlastne nedôverovala matke, ved matka je tu alfa a omega a JEDINY zodpovedný človek, ktorý to dieťa nekonečne miluje....Lekár sa musí opierať o tvrdenie rodiča, ktorý je s dieťaťom non-stop. Ak by úrad pre dohľad potvrdil zanedbanie zdrav. starostlivosti, resp. zlý postup pri danom probléme, tak na mieste mamičky ja osobne ,by som hned podala tr. oznámenie....

depenipisapa
autor
28. apr 2014

@nikimax som rada, že mi presne ale úplne presne rozumiete. Je to presne tak ako píšete.
@brady1 prosím vás viac sa nevyjadrujte k tejto téme, pretože matka najlepšie vie kedy nastala zmena. Viem si to odsledovať a žiadny lekár nech má prax aj xy. rokov neni s tým dieťaťom. Museli by ste vedieť ako to funguje a ako to dopujú.Látky obsahujú až do 50% viac dávky ako je dovolené dať!!!! Ja nemám čas ani náladu tu s vami strácať čas a objasňovať vám čo vám nieje jasné a v čom sa mýlite! Zrejme ste typ človeka, ktorý potrebuje padnúť na hubu čo vám neprajem ale až potom by ste asi otvorili oči tak ako ja !!!!!!!! Slepo dôveruje lekárom. Pomôcť pomôžu liečiť ale neplnia si to čo majú pretože keby potvrdili škodlivosť vakcín tak by to tu padlo všetko na hubu. Cely priemysel farm. takto očkujú očkujú a očkujú..deti majú astmu, alergie, ekzémy, nervové problémy a tak priemysel je v kolotoči lebo na trhu sú lieky,ktoré sú potrebné na liečenie tohoto. To je jedno teraz ... nikomu nehovorím nech sa nedáva zaočkovať ale nech si to naštuduje ... ak rozumiete chémii tak si pozrite príbalový leták.. už blbšie a jednoduchšie to neviem napísať

karin1811
28. apr 2014

@depenipisapa dobre si urobila, že si sa šla aj k inému dr. ako len tu u nás. A v Tn je naozaj veľmi šikovný pán dr. neurológ. Môžem sa spýtať, ktorá detská lekárka u nás je taká prechytralá? Je to otrasné ako s nami (ako s rodičmi) jednajú! Nech sa maličkej polepší!

depenipisapa
autor
28. apr 2014

@karin1811 prosím pekne pani doktorka Cígerová. Nechcela som to tatko verejne ale prečo nie, nech ľudia vedia ako sa chová. Pokiaľ bolo všetko v poriadku milučká hahah hihi.. a ako náhle sa tam príde rodič sťažovať jej náladovosť nemá konca kraja a nevie vyriešiť problém normálne v kľude ale vyrazí ťa. Úplne stačilo to zapísať a nahlásiť... viac som od nej nechcela. Nakoľko si to neplní budem sa na to sťažovať už podnikám kroky,bohužiaľ alebo možno pre iné mamičky chvaľabohu.

brady1
28. apr 2014

@nikimax praveže nie všetci rodičia nekonečne miluju svoje deti a aj tak ich tyraju,lekarka to nemala potvrdene na papieri, a však keby bola taka tak by ju ani neposlala po vyšetreniach. ona konala len zaklade faktou. ja viem že jej sa to netyka, ale viete kolko existuje takych rodičov ktory vo svojej nevedomosti /primitivnosti/ škodia svojmu dietatu.ešte raz podla zakona lekarka postupovala, lebo kontroli a preventivky deti služia aj na to aby take veci pediater odhalil a je povinny taketo veci hlasit. Ja nehovorim, že sa to tyka tohto pripadu. ale konala len na zaklade faktou a okrem toho aky umysel by mala škodit?

brady1
28. apr 2014

@depenipisapa ja chemii rozumiem len asi vy nie tie vakciny su testovane, miliony ludi očkuju a všetko je v poriadku a ako v každom pripade existuju vynimky ako Vaše dieta. ale vdaka takym ludom ako ste vy niektory ludia potom nedaju očkovat svoje deti, lebo počuvaju "jeden blbec povie" a potom sa vyskytne tam mumps a tam čierny kašel, asi nepozerate spravy. keby to všetko bolo čo pišete vdaka očkovaniu, už davno by to bolo zakazane. radsej by ste sa mali venovat svojmu problemu a nie tu burcovat mamičky. Ja som Vam len na začiatku chcela pomoct tym, že som Vas upozornila ako to je, že pediatrička mala prao na to nahlasenie podla zakona a že by ste si od toho lekara preto mali pre istotu vypytat ten papier na ktorom, Vam napise že odporuča aby ste zvažili očkovanie aby ste bola niekym kryta, pre Vaše dobro.

kkristin
28. apr 2014

@brady1 pred menej inteligent. Rodicmi? Tak napisat toto potrebuje vaznu davky obmedzenosti...

kkristin
28. apr 2014

@brady1 mimochodom cierny kasel sa vyskytuje aj u zaockovanych a preockovanych detoch....

alinka0
28. apr 2014

@depenipisapa Ahoj, viem, že si písala aby reagovali len mamičky, ktorých detičky mali rekaciu na očkovanie. Moje deti nemali, ale pracujem ako zdravotná sestra u detského lekára. S tým nahlasovaním lekár má povinnosť zo zákona nahlásiť dieťa ak ho rodič nedá zaočkovať. Pred tým by ti mal dať podpísať papier, že to berieš na vlastnú zodpovednosť, ale ten papier pod=ísať nemusíš. Potom to odošle na hygienu a oni to akože riešia. Ale nakoniec nič nevyriešia a dokonca pokuty dávajú len veľmi zriedka. Ja som každopádne za očkovanie, ale chápem aj mamičky, ktoré sa toho obávajú. Zatiaľ sa ešte ale nepotvrdilo, že všetky vážne ,,vedľajšie účinky" sú z očkovania. Môže to byť aj zhoda náhod možno s nejakým iným ochorením.

alinka0
28. apr 2014

@kkristin áno vyskytuje, ale má oveľa ľahší priebeh a nemusí mať fatálne následky..

kkristin
28. apr 2014

@alinka0 MOZE ale nemusi takze je to 50 na 50

kkristin
28. apr 2014

@alinka0 a samozrejne aj nemusi a moze mat rovnake nasledky a horsi priebeh 😅

brady1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkristin
28. apr 2014

@brady1 fakt o com a z kade mas nejake statistiky a nejake zdroje hodnoverne co toto potvrdzuju???
Toto vyjadrenie vase mi pride od sestricky ako dost laicke... a povazovat rodicov za menej inteligentnych ....hovori len same za vas...
"To co povedala jana o petre povedalo viac o jane nez o petre"
😀

maria_u
28. apr 2014

ahoj, možno nie úplne k tomu, čo si sa pýtala... my sme malého očkovať dali, ale už by som to nespravila... aj keď, my sme závažnejšie problémy nemali, KAMOŠKE MALÁ PO OČKOVANÍ PRESTALA DVÍHAŤ HLAVIČKU, chodili pol roka na neurológiu, takže podobný prípad, ako váš, takže úplne s tebou súhlasím, že to bol dôsledok očkovania. držte sa, maličkej prajeme pevné zdravie... INAK, sestra žije v Nemecku, jej manžel je lekár, a len krútil hlavou, že som malého očkovať dala... to len tak mimochodom...

brady1
28. apr 2014

@kkristin http://europa.eu/publications/statistics/index_... nech sa paci. neviem co sa tu furt obuvate do vyrazu menej inteligentny je to diplomaticky povedane na tych inych, ale vy to mu asi nerozumiete 😉