Corona.gov.sk - osobné údaje

Takze chcu moje cele meno ,cislo totoznosti,e mailovu adresu a este aj telefonne cislo !!!To kto v nasej krajine schvalil toto?!(ochrana osobnych udajov )mne je z toho zle !Zijem viac nez 10 rocie v zahranici ale toto o mbe ja nebudem pri cestovani sirit dalej!No som plne zaockovana aj mi nerobi problem strcit palicku do nosa koli dovolenke ale toto na oficialnej stranke corona.gov.sk nedam ani keby v NL ma klcovali v hutnickej bani .!Alebo si pockam na lepsie casy

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mackamizjedlaskrec
autor
4. aug 2021

Ktora krajina okrem Svk to ma alebo nieco podobne ?ved podla tychto udajov mozu vediet kolko zarabam kde byvam a urobit skromnu statistiku ...Ja sa koli korone nedam nabuchat cez telefon ..mam tam internet banking ...to by vedeli uz aj s kym spavam...😂

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mackamizjedlaskrec
autor
4. aug 2021

@cocolino234 na facebooku nemam tel cislo

mackamizjedlaskrec
autor
4. aug 2021

@cocolino234 ty a ako vies ze som bola pred rokmi z dediny?

evaachesa
4. aug 2021

Tak nedaj 💁

kikus7
4. aug 2021

@cocolino234 Ja na fb teda nemám ani číslo, ani oficiálny e-mail. Nechodím na fb cez mobil, ale len na booku cez webovú stránku. Mám tam len e-mail pre to vytvorený. Dokonca keď som na fb, neprihlasujem sa inam, dokiaľ sa neodhlásim, aby si fb nearchivovalo iné moje aktivity mimo fb. Chránim si súkromie. Dá sa to, len treba nemať všetko na saláme, ako to podaktorí dnes majú..

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikus7
4. aug 2021

@cocolino234 Nebojte sa, ochrane osobných údajov som sa pár rokov venovala. Pokiaľ nie je stanovený účel alebo zákon, tak nikto nebude spracovávať osobné údaje atď. Sklamem Vás, drogy neberiem, ani opitá som nikdy nebola, žiadny trestný čin som nespáchala, takže súdny príkaz nikto mať nebude, aby ma takto lustroval. Dokonca som raz počula, že ani v banke nemôžu pozerať Váš účet len tak, vraj je za to vyhodenie z práce, zrejme sú tam isté mechanizmy. Čo sa týka sietí, dôležité je netrepať na sociálne siete kadejaké citlivé informácie a hlavne, ako to niektoré mamičky robia, fotky svojich detí. A už vôbec sa súkromné veci neriešia cez sms-ky a e-maily. Ale keď si to takto povedia všetci, že im je jedno, komu a na aký účel poskytujú svoje údaje, tak sa nečudujem, že sme ako ľudstvo tam, kde sme..

mackamizjedlaskrec
autor
4. aug 2021

@mackamizjedlaskrec poviem este priklad ak si objednavame letenku cez cestovatelsku spolocnost alebo cez meno leyeckej spolocnosti oni nemozu pouzivat osobne udaje 3 osoby...ale cez tuto stranku mam pocit ako keby robili vyskum kde kto ako co robi ...Je nieco ine ked poskytnes udaje leteckej spolocnosti alebo rovno spoved statu !Ale to pochopi iba ten koho sa to tyka nie nie citajucim prispievatelkam co ako za potok alebo okresneho ihriska dalej nevysli 😂🤣🤣

cairka
4. aug 2021

@mackamizjedlaskrec , ja som teraz pozerala príjazdový formulár do Čiech, lebo tam pôjdeme a tam chcú tiež všetko....sestra išla do Grécka, tiež vypisovali niečo podobné a komplet.....

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rusalinka
4. aug 2021

Lebo banka, tvoj mobilný operátor, tvoj zamestnávateľ, tvoj lekár, daňový úrad, sociálna poisťovňa... vlastne nikde nikdy nikomu si toto všetko už nedávala. Veď dobre, no...

mackamizjedlaskrec
autor
4. aug 2021

@cairka vazne?

mackamizjedlaskrec
autor
4. aug 2021

@rusalinka zlatik ja pracujem v tejto krajine pracujeme tiez elektronicky...cez digid ale preco moja krajina chce vediet vsetko?koli comu ?zeby mi prisiel neskor nicnanihodny papier platit nieco co nemusim ?

mackamizjedlaskrec
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
4. aug 2021

velmi sa bavim ako sa kazdy druhy clovek ohana GDPR a ochranou osobnych udajov a pritom nema potuchy co to vlastne je 🤷‍♀️ ale dobry vykrik - no tak teda tie udaje neposkytni a je kusok naivne si mysliet, ze na urovni organov statnej a verejnej spravy uz o tebe tieto udaje davno nemaju, uz len zamestnavatel predsa odvadza odvody, udaje ma Socialna poistovna atd.

janai1
4. aug 2021

@mackamizjedlaskrec 😂😂😂😂 Ty si a akože dobre mimo... Formulár do Grécka obsahuje to isté, formulár pre tranzit cez Rakúsko to isté 🙂

GDPR nám bol čert dlžný, niektorí ľudia sa s tým fakt dokážu oháňať všade ale po študovať o tom niečo, to nie... Ved to nevypisuj a ostaň si v Holandsku 😁

mackamizjedlaskrec
autor
4. aug 2021

@cocolino234 ja sa mozem iba spovedat krajine kde zijem a zdielat udaje ale nie tej (svk)v ktorej som sa narodila .V NL odvadzam dane a zijem tak svk goverment nemusi trapit to moje udaje atd....

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mackamizjedlaskrec
autor
4. aug 2021

@cocolino234 no ved to ze to nechapem ...som zalozila diskusiu ...ze ci je to normalne

kikus7
4. aug 2021

@rusalinka Lenže tie údaje spracováva zamestnávateľ pre svoj účel, neposkytuje údaje ako telefónne číslo tretím stranám. Dokonca niekedy je problém s poskytnutím číšla z personálneho oddelenia vedúcemu oddelenia. Taktiež ak volajú z banky na personálne vo firme a chcú si overiť zamestnanca, resp. žiadajú jeho číslo, tiež ho nemôžete len tak poskytnúť, ale najvhodnejšie je kontaktovať daného zamestnanca a nech sa on s nimi spojí atď. Vždy spracúvate údaje len podľa konkrétneho zákona alebo za nejakým účelom, kedy ste predtým museli podpisovať záznam o poučení. Nie je to nastavené tak, že banka si zistí osobné údaje od zamestnávateľa či od operátora či od lekára. To takto nefunguje. Vy poskytujete údaje daným inštitúciám sami, oni ich neposkytujú tretím stranám, ak na to neexistuje účel (vtedy musíte dávať súhlas), resp. zákon..

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mackamizjedlaskrec
autor
4. aug 2021

@petamich zlatik ja nezijem na Slovensku!citaj pozorne chap s porozumenim !

mackamizjedlaskrec
autor
4. aug 2021

@janai1 citaj zlatik ved to som aj pisala nedam a ostavam uz 2hy rok letny v NL

mackamizjedlaskrec
autor
4. aug 2021

@kikus7 Ak si citala cely prispevok ...to plati mozno iba pre pendlerov

janai1
4. aug 2021

@mackamizjedlaskrec tak potom kde je problém?

kikus7
4. aug 2021

@petamich Údaje majú, ale nemajú, prečo s nimi nakladať inak, spracúvať, než podľa zákona, kvôli ktorému ich zbierajú, alebo na účel, pre ktorý ich potrebovali. Riešila som GDPR vo firme x rokov, vypracovávala som záznamy o poučení oprávnených osôb, o mlčanlivosti. Takže zisťovať a spracúvať osobné údaje nemôže hocikto a len tak bez rozmyslu..

petamich
4. aug 2021

@kikus7 no ja tomu rozumiem, mne to netreba vysvetlovat, tiez som u nas vo firme GDPR riesila 🙂 a rovnako predsa korona.gov zbiera OU v nejakom rozsahu a za nejakym ucelom spracovania a so suhlasom osoby, ktora ich poskytne - takze nerozumiem, preco tu kopeme "nozickami", kde je ochrana osobnych udajov atd. ked teoereticky s mojim suhlasom moze zbierat kto chce co chce a co mu poskytnem - takze co ma GDPR s formularom na korona.gov? zbieraju udaje v sulade s nim