Neočkované dieťa a škôlka

barbi911
23. feb 2014

ahojte,
moj syn nieje ockovany MMR..
Dnes mi kamaratka hovorila, ze ani jej o rok starsia dcera nebola a nezobrali ju do skolky,dokonca ju odmietli letecke spolocnosti pustit na dovolnku.
TO TAKTO FUNGUJE????

zuzana76
23. feb 2014

@barbi911 do skolky asi zobrat nemusia, ak lekarka napise, ze dieta nie je ockovane, mozu uprednostnit ine dieta, ale letecke spolocnosti by to odkial mali, to je hlupost podla mna.

luba28
23. feb 2014

@barbi911 neviem ako to je,ale na prihlaske do skolky sa dava potvrdzovat aj povinne ockovania,...

sorciera24
23. feb 2014

@barbi911 u nas na prihalske sa teda nikde nepotvrdzuje povinne ockvoanie a zo zakona to od teba ani chciet nemaju......moje nedoockovane dieta chodi aj do skolky, aj na dovolenky (neviem ake dovolenky kamoska myslela....mozno nejake luxusnejsie....neviem kde do tramtarie...)

veriiii
23. feb 2014

@barbi911 to asi nepochopila tvoja kamoska, vsak pri odletoch od teba nik nechce ockovaci preukaz!co je to za hlupost! 😠 letela som s malou x krat a nik po nas nechcel nic take..a hej, skolky to mozu pozadovat,zavisi od danej skolky..

luba28
23. feb 2014

@sorciera24 teraz som davala prihlasku a na druhej strane to tam je,....mozno na starsich nebolo,....

barbi911
autor
23. feb 2014

a uz ste aj prekonali ospyky mumps alebo rubeolu bez MMR?

sirinka
23. feb 2014

U nas sa tiez na prihlaske do skolky neexistuje speci kolonka o ockovani a skolku to ani nijako extra nezaujima. Ako sa preboha dozvedela letecka spolocnost, kedy a cim bolo dieta ockovane???

jerryjanka
23. feb 2014

naša školka to v papieroch nemá, ale stara doktorka to aj tak chcela napisať, zmenila som dokinu, nova to nenapisala ale naša skolka to zatial ani nerieši, nedoočkovana dcera chodi, druha vôbec neočkovana už je prihlasena snad ju vezmu

abbie
23. feb 2014

@sorciera24 napr. do Thajska to mozu pozadovat ... jej kamoska asi mala na mysli krajiny, kde fakt clovek moze nieco schytat ... aj do Afriky to pozaduju

zuzana76
23. feb 2014

u nas v prihlaske nie je nic , ale k prihlaske sa doklada papier od lekarky, kde ma speci kolonku na ockovania, ci dieta absolvovalo, plus tam ma este kolonku aj na prekonane infekcne choroby

sorciera24
23. feb 2014

@luba28 v kazdom meste je to inak!...u nas isto nie je....

sorciera24
23. feb 2014

@abbie ved hovorim, ze luxusnejsie alebo exotickejsie mozno.... 😉

nykushka6
23. feb 2014

aj nasa nema MMR a tiez to lekarka nepisala do spravy pre MS, bola som to vybavovat v piatok a zajtra nesiem prihlasku do skolky ...

tova
23. feb 2014

asi take krajiny kde potrebuje viza a k ziadosti o viza musi ukazat dokaz o ockovani. Aerolinie neviem ci by mali cas kazdemu kontrolovat ockovanie.

jamabe
24. feb 2014

@sorciera24 No aj v našom meste to tak veru je.. Neviem, či máš inú dr., ale naša (dr. J. na Severe) pripísala vlastnoručne k potvrdeniu o zdravotnom stave, že rodičia odmietli očkovanie MMR... Idem to zaniesť do škôlky, som zvedavá, čo na to povedia.. 😒

simca06022011
24. feb 2014

@barbi911 letecke spolocnosti ju nemaju preco odmietnut,, ani ju nemaju kde kontrolovat, este som o tom nepocula. Mozu ju odmietnut z krajin, kde su povinne a odporucane ockovania, lekarske prehliadky atd... co je pochopitelne... a tie to maju napr. na slovenskej stranke ministerstva zahranicnych veci pri podmienkach vstupu a su to vacsinou prave tie s vizami. V skolke to mozu brat do uvahy aj nemusia.

fomarik
24. feb 2014

@barbi911 naša dr. na prihlášku do školky tiež uvádzala kedy a proti čomu bolo dieťa očkované, resp. neočkavané.

senta_sofia
24. feb 2014

@barbi911 my sme davali dnes potvrdzovat tlacivo do skolky a je tam vyslovne cast tykajuca sa ockovania, takze ak dieta ockovane nie je, lekar by to tam mal uviest a zavisi uz len od skolky, ako sa k tejto informacii postavi

demo
24. feb 2014

@abbie do afriky ano, ale nie mmr, ale zltu zimnicu.

katie555
24. feb 2014

no niektore africke krajiny okrem viz pozaduju aj ockovanie proti par chorobam, a zamestnanci leteckych spolocnosti su to povinny skontrolovat, ked to pasazier nema, je to akoby nemal viza (jednoducho je to poziadavka, tak isto ako vizova)
Ale podotykam jedna sa o par africkych a exotickejsich krajin, nie bezne dovolenkove destinacie 😲
a presne jedna sa o yellow fever (zlta zimnica) ako napisala uz @demo isto nie MMR a ostatne povinne ockovania

hameeda
24. feb 2014

@barbi911 : niektoré krajiny pri žiadosti o víza, alebo o vstup vyžadujú predloženie očkovacieho preukazu, v prípade ak osoba nemá všetky povinné očkovania ktoré krajina vyžaduje, tak je jej vstup do krajiny zamietnutý

hameeda
24. feb 2014

@katie555 : jedná sa aj o ázijske a arabske krajiny

demo
24. feb 2014

@barbi911 co sa cestovania tyka, su krajiny, ktore nevpustia na svoje uzemie cudzinca nezaockovaneho na niektore choroby. S mumpsom, rubeolou a osypkami som sa este nestretla. Ale napr. so zltou zimnicou ci japonskou encefalitidou ano.

squishy
24. feb 2014

podla zakona, neockovanie nemoze byt dovod neprijatia do skolky. kedze vsak na prihlaske od tohto roku je kolonka o ockovani a riaditelka je proocko, nemusia Ti dieta prijat ale povedia Ti iny dovod - najcastejsie, nie je miesto. bohuzial.

katie555
24. feb 2014

@hameeda moze byt ja viem ze len par africkych sme zvykli kontrolovat - ak si dobre spominam medzi nimi bolo Kongo, Cad a Ivory coast, mam pocit ze aj nigeria, a ghana....ale nechcem zavadzat ...ono isto je ich viac , je to aspon z uk taka zlta karticka

demo
24. feb 2014

@katie555 zlty ockovaci preukaz, do ktoreho sa vpisuju absolvovane ockovania v suvislosti s cestovanim. Nie vsetky za zivot absolvovane ockovania. To ich vobec nezaujima.

katie555
24. feb 2014

@demo ano , to som myslela, len som si nebola ista ci je aj na svk taky isty, viem ze tu v uk ...ved preto pisem zse mmr a povinne ockovanie ich nezaujima moc..
len milujem taketo 'zname'ze letecke spolocnosti ich nenechali letiet lebo nezackovali dieta- hm dobre ale ake ockovnie ...polovicne informacie co siria zbytocne nedorozumenia...
ano nenechali ich letiet ak teda krajina kam letia pozaduje nejake ockovanie ,ale isto na letisku nekontroluju mmr a prevenar 😎

hameeda
24. feb 2014

@katie555 : ja som sa s tým osobne stretla pri viacerých krajinách, a tie ktoré som víza brala na letisku tak v leteckej spoločnosti chceli predložiť očkovací preukaz, pretože inak mi nemohli vystaviť letenku

katie555
24. feb 2014

@hameeda moze byt ...pamatas si ake ? ale bavime sa o ockovaniach proti zimici alebo hep b nie mmr ?ci ziadali aj mmr ?
len este rada by som podotka tam ich musia dokladovat vsetci nie len deti

hameeda
24. feb 2014

@katie555 : nepamätám si aké presne očkovania chceli, pretože mám všetky očkovania tak som to nejako neriešila že čo, no bolo to viacero očkovaní, akurat viem že aj Hepatitidu A sme davali deťom doočkovať keď sme išli do Omanu, lebo nám z ambasady prišla odpoveď že musíme deti doočkovať, neviem či žiadali aj MMR lebo deti sú očkované a oni nám vždy povedia len čo doočkovať ak to nemajú
jasné že to chceli aj dospelý aj deti,,,a viem známy keď išiel do latinskej ameriky tak tiež musel si doplniť tri očkovania ale aké presne to neviem