Neočkovanie na mmr a dovolenky

mon1806
22. máj 2018

Maminky co nemate deti ockovane na mmr nebojote sa s detmi chodit na dovolenky a pod ? Tym neurazam ani nemarazam na mamy ktore nedavaju ockovat len sa pytam sama nemam este maleho ockovaneho tal chcem len vedoet nazor ziadne rozbroje ani nic podobne vdaka

myjusiatko
22. máj 2018

Mmr sa ockuje od 15m cca. Na prvej dovolenke sme boli ked mala dcera rok. Nie, nebojim sa. To by som nesmela ani von. Kor tu v prahe, kde su teraz osypky.

sissy27
22. máj 2018

@mon1806 moja generácia nebola očkovaná a na dovolenky chodím normálne.

soldi
22. máj 2018

vies kolko je roznych chorob, virusov, bakterii okolo nas?
a ovela nebezpecnejsie nez tych par, na ktore sa ockuje.

snazim sa dodrziavat zakladnu hygienu, chodit do overenych destinacii, vyhybat sa mega velkym hotelom a preludnenym miestam. snazime sa zdravo stravovat, podporovat imunitu, byt vela vonku.

ale inak zijeme uplne normalny zivot ako aj plne ockovani ludia 😉

yanni
22. máj 2018

Moja dcéra bude mat tri roky a mmr nemá. A cestujeme velaaaaaa. Od jej narodenia. Aj do “neoverených” destinácii. Prvé dva roky života strávila v Saudskej Arabii. Prešli sme s ňou už pól sveta, takmer každý mesiac niekde sme. Chodí do škôlky od15.mesiacov. Momentálne už do tretej v dvoch totálne odlišných krajinách. Chorá nebyvavobec a aninikdy nič “špeciálne” nechytila.

pininka
23. máj 2018

My sme boli s malym na dovolenke led mal desat mesiacov a varuze som sa bala kedze na osypky sa ockuje az v 15m. Aj doktorka mi vravela aby sme isli co najmenej na nejake frekventovane miesta.

vroni
23. máj 2018

Nebojim. Mam obe deti neockovane a okrem jednej choroby ruky, nohy, usta nikdy nic nechytili. A osypky mozu dostat aj doma, takze mi to absolutne netrha zily. Ale zase na dovolenku v Afganistane ci rovnikovej Afrike sa nechystame....

myjusiatko
23. máj 2018

@mon1806 mmchd, ty si ockovana a mas zistene protilatky? Pripadne muz?

didi35
23. máj 2018

Obe deti neočkované, nebojím sa cestovať.

Ja sa bojím vakcín.

le27
23. máj 2018

Dobry den mamicky, nechcem kvoli tomuto zakladat diskusiu len mam otazku — je tu niektora z vas ktora sa dava tento rok ockovat proti kliestom?

mon1806
autor
23. máj 2018

@myjusiatko ja mam 24 protilatky este mam muz je vojak ockovany aj na to co nechce

myjusiatko
23. máj 2018

@mon1806 a si si ista, ze ich mas?

dai
23. máj 2018

@mon1806 ahoj. Ono zalezi kde cestujes... tu sa matky biju do prs, fakt ale je ze vacsina cestuje tak po europe pripadne nejake overene destinacie. Verim tomu ze ak by realne cestovali po svete tak by sa tu tak nedusovali - my ako dospely sa davame ockovat ked ideme do nebezpecnych krajin, je vrcholne nezodpovedne zobrat do krajin kde je malaria ci zlta horucka nezaockovane dieta - je to samozrejme rozhodnutie na kazdom rodicovi - treba si uvedomit ze pravdepodobnost dostat niektoru z nebezpecnych chorob proti ktorym sa ockuje je omnoho vyssia ako dostat nejake vazne vedlajsie ucinky...
Ale ako som pisala, je to na zodpovednosti kazdeho rodica ako sa rozhodne

soldi
23. máj 2018

@le27 co viem, tak ockovanie proti kliestovej encefalitide (nie kliestom) su tri davky a prva sa dava este v zime, najneskor na jar. Teraz je uz neskoro

le27
23. máj 2018

Nie je neskoro, ja som prvu davala februari a druhu v aprili, len stratila som blok z prvej a teraz zhanam niekoho kto nie je v dovere (lebo len ta preplaca vakciny) a dal sa ockovat tento rok, ze by mi dal jeden blok

soldi
23. máj 2018

@le27 tak ale napis rovno co hladas. Na prvu injekciu je uz teraz neskoro

le27
23. máj 2018

@soldi myslela som ak je tu niekto NAHODOU taky co sa tento rok zacal ockovat a ma doma bloky z vakcin. Najlepsie niekto kto je z inej poistovne ako dovera lebo ostatnym mozu byt tie bloky na nic ked im to poistovne nepreplacaju.

mon1806
autor
23. máj 2018

@dai 👍👍👍

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
26. máj 2018

@mon1806 mozes sa "bat" ..ci mas deti ockovane, alebo nie ..kedze ockovanie na 1000% nema deklarovanu ucinnost ..co do sily , co do dlzky. tieto cisla su oproti realite tak odlisne ,ze ockovanie sa kludne mozes povazovat za podvod.

sense
27. máj 2018

@le27 myslis oroti encefalitide?

le27
27. máj 2018

@sense ano

lucinocka
13. jún 2018

@vroni ked chces osypky prid do, dubrovnika 🙂

vroni
13. jún 2018

@lucinocka, dakujem za laskavu ponuku 😉 , ale osypky su kazdy rok v obehu aj u nas (At), v dcerinej skole je (asi) dost vela neockovanych deti, lebo skoro kazdy rok posielaju varovanie, ze sa na skole vyskytli osypky....

prevenar
13. jún 2018

@lucinocka my chodievame do dubrovnika :D

lucinocka
14. jún 2018

@vroni u nas to buchlo v nemocke, co je dost nahouby lebo skoro kazdy je tam s oslabenou inunitou...ti co ochoreli po primarnom typkovi ,kolo neho len presli po chodbe...a cez.rovnaky vchod ide aj pediatria aj tehotne aj novorodenci...ja som mala mat termin teraz v pondelok a veru by mi mebolo vsetko jedno...aj muzi maju zakazane byt pri porode momentalne

vroni
14. jún 2018

@lucinocka, to je brutalne, asi by som stratila zmysel pre humor....

mon1806
autor
14. jún 2018

@lucinocka to vazne ??? Hlavne ze pisu ze chorvatsko nema osypky no super

lucinocka
14. jún 2018

@mon1806 zatial je panika.len v dubrovniku...

lucinocka
14. jún 2018

A vsetky neockovane deti su vylucene zo skolok a vsetky ucitelky a lekari a sestry sa musia.povinne preockovat..kto.odmietne, vypoved...rozhodnutie epidemiologickeho ustavu