Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

veganko
14. okt 2008

miriamkac: je tu asi 1000tem pisal som asi do styroch, momentalne asi uz iba do dvoch, je to podla teba vela? Ci pocitat vies iba do 4? 🙂 Ano inteligentny ludia pouzivaju mozog, no niekedy mam pocit, ze niektore odpovede ani nemozu byt odpovedou zdraveho rozumu. Napr. Ked raz v ockovacich latkach sa nachadzaju primesi, ktore su preukazatelne skodlive, rakovinotvorne, niciace neurony v mozgu a nervove bunky a tieto matky za kazdu cenu hlasaju ake je to super ze sme toto svinstvo pichli svojmu dietatu, tak sa pytam, o com je tato diskusia, kde je ten inteligentny rozum? Staci aby nejaky LIptak a jemu podobny vyhlasili ze sa blizi nejaka epidemia a tyto inteligenti utekaju do lekarni a davaju sa ockovat. Ludia su ovladany strachom, neistotou, co ked nahodou ochoriem? Ani netusia aky velky business toto je. Virusy, ktore sa nachadzaju vo vakcinach sa "chovaju" na zvieracich organoch ako su napr OPICIE OBLICKY z ktorych sa v minulosti kontaminovali virusom SV40 a do dnesnej doby su nim zamoreny ludia, ktory umieraju na rakovinu. Ale zvieracie prostredie ma pramalo spolocne z ludskym. Ale ak si FAKT myslite, ze ockovanie je tak dolezite, tak nech sa paci, robte zo seba pokusnych kralikov, ak to mozem takto skaredo nazvat, platte tej nenazranej bande velke peniaze, aby Vas infikovala chorobami, ktore skoro ani neexistuju, nechajte sa klamat, nepouzivajte svoj mozog, pouzivajte mozog farmaceutickeho priemyslu, on Vas potrebuje, lebo Vy ste jeho financne zabezpecenie. On Vas zato bude milovat a pripravovat nove chemicke, virusove a rakovinotvorne substancie na zlepsenie Vasho zivota, plneho predpokladanych rozsiahlych virusovych epidemii a chorob... 😀 Pekne dni plne ockovacich vakcin Vam praje Vas milovany Veganko 🙂

vroni
14. okt 2008

Katja, ponukas pohlad z druhej srany a fakty. S niecim suhlasim a o niecom si myslim, ze to zavisi od uhla pohladu. Ta rubeola je nespochybnitelna. Je to uplne neskodna choroba, ktora v tehotenstve sposobuje tragediie. Absolutne suhlasim (viem, co sposobuje) Zeny, ktorym sa pritafi su postihnute tym najvacsim nestastim, ake sa moze pritrafit. Lenze: dvojrocne dieta neotehotnie. Ani desatrocne. A ak mu dame tuto moznost, prekona rubeolu lavou zadnou a ma dozivotnu imunitu, niekolkonasobne lepsiu nez po akomkolvek ockovani. Je mi jasne, ze ak sa nebudu ockovat uz deti, tak je tazsie odsledovat, ci ma kazdy potrebne ockovanie. Lenze - je toto uloha statu? Kazdy dospely jedinec (to nase pomyselne dieta uz vyrastlo) musi niest zodpovednost sam za seba. Stat tiez nepredpisuje zakonom tehotnej zene abstinenciu a nefajcnie. A bolo by to zmyslupne, nie? Pokracovanie neskor, dieta vstava. V robote dokoncim, tam je klud 😀 😀 😀

vroni
14. okt 2008

Takze dalej 😀
Ako urcite vies (ja to viem od mojho pediatra), nie je MMR ockovanie 100% ucinne a ucinok celozivotny. Cize zaockovanie dvojrocneho dietata nijako nezaruci, ze tu rubeolu nedostane v tehotenstve po tridsiatke (napriklad). To je ta druha strana mince. Ina vec je zatial oficialne nepotvrdeny dohad, ze MMR vakcina sposobuje autizmus (isteze nie u kazdeho dietata, ale tych pripadov je medzicasom dost) Mam priatelku, ktorej synovi "objavili" autizmus az takmer v styroch rokoch. Cirou nahodou par mesiacov po posunutom MMR ockovani. Zhoda okolnosti? Mozno. A mozno nie. Ale toto riziko by sa radikalne zredukovalo, keby sa ockovali starsie, resp. postpubertalne deti (mam na mysli fyzicku, nie mentalnu pubertu) Suhlasim s tebou v bode, ze vyskyt tychto chorob sa radikalne znizil ockovanim. Ale je to zmysluplne? Ockovat pausalne kazdeho a tak skoro? Co vsetci taki, ako napriklad aj ja, ktori tieto choroby prekonali ako deti bez akychkolvek nasledkov (a to bola drviva vacsina obyvatelstva) a maju celozivotnu imunitu? Mums a osypky a koniec koncov aj rubeola su pomerne neskodne detske choroby (samozrejme, ze mozu mat nasledky, ale ta pravdepodobnost je velmi mala) a nijako zvlast ludstvo nezasiahlo, ze sa proti nim neockovalo.
Nikto neocakava, ze ockovanie bude bez akychkolvek rizik. Taky liek este neexistuje a asi ani nikdy nebude. Lenze podla mna by mal byt rodic informovany aj o rizikach a sam rozhodnut, co je pre jeho dieta lepsie. Odmietnutie ockovania povedzme tu (v Rakusku) znamena, ze nakluses k lekarovi a pekne mu podpises, ze si ockovanie proti tomu a tomu neprosis (z takzvanych odporucaniahodnych ockovani. Cize Hexavakcina a MMR) Neznamena to, ze sa jednoducho na doktora vykasles, nikam s dietatom nejdes a vyhovoris sa na svoje presvedcenie (ako by to zrejme u nas urobila socialne slabsia cast obyvatelstva) Jednoznacne nie je ulohou statu (a ani lekara) prevziat na svoje plecia rodicovsku zodpovednost.
A celkom sa mylis v bode, ze by stat nepodporoval predaj lieku, ktory ma viac negativnych nez pozitivnych ucinkov. To uz sa pritrafilo tusim v kazdom state, ze stahovali z obehu lieky, ktore pred tym vasnivo propagovali, napriek tomu, ze ich mnozstvo negativnych vedlajsich ucinkov bolo dokazane a do oci bijuce (kto si spomenie napriklad na Thalidomid - neviem, ako presne sa to pise, ktory je dodnes v mnohych krajinach v predaji) Dobry lekar si take cosi na svedomie nezoberie, lenze ani ten najlepsi lekar nema sancu vediet vsetko a prestudovat si o vsetkom vsetky dostupne materialy. Ale bolo by krasne, keby kazdy stat akceptoval len moralne zakony a robil to tak, ako si napisala. Lenze, zial, to je zatial utopia.
Suki, to ze choroby vymizli same patrilo do uvodzoviek, ktore som na mojom malom pocitaci s anglickou klavesnicou nevedela najst. 😝 Samozrejme, ze "nezmizli" same od seba, ale vyvinom ludstva, lepsimi zivotnymi podmienkami, zvysenou hygienou atd. sme im "zobrali" ich prirodzene prostredie a oni sa nemohli rozvijat "podla chuti". Alebo ty sa snad pamatas na ockovanie proti moru? A kde su morove epidemie dnes? Vies kolko ludi vyzabijali v priebehu stredoveku? Preco uz dnes nie su? (nieze by mi chybali 😀 ) Kde je dnes taka porfyria? Spanielska chripka z tych novsich? A co s tym pre panenku skakavu maju vedci? Ti predsa objavili bakterie, vyskumali pricinne suvislosti, obajvili lieky (niektore ucinne, ine menej) a vyznamne prispeli k tomu "zmiznutiu sameho od seba"

katja78
14. okt 2008

Ale kto Ti dá istotu, že Tvoje dieťa počas detstva ochorie? To budeš akože vyhľadávať ľudí, ktorí majú rubeolu a necháš ich, aby kýchali na Tvoje dieťa? V súčasnosti sa dosť nahľadáš, lebo výskyt rubeoly je veľmi malý práve vďaka očkovaniu.
Ale ja som písala aj o tom, že rubeola v polovici prípadov môže prebiehať INAPARENTNE, skryto, bez teploty, bez vyrážky. Nositeľ napriek tomu, že sa javí ako zdravý, môže infikovať svoje okolie. Ak by sa jednalo o dieťa, môže nakaziť svoju napríklad aj tehotnú matku...
A ak by sme teda nechali populáciu nezaočovanú proti rubeole, výskyt rubeoly sa opäť zvýši, to je logické. Ale v tom prípade opäť stúpne aj výskyt vrodenej rubeoly, počet potratov na vrub tohto vírusu.

Na to, aby niekto mohol oprávnene rozprávať o tom, či je očkovanie účinné, alebo nie, či je nejaká látka preukázateľne škodlivá, musí vedieť, čo znamenajú tieto pojmy, mať prehľad v mikrobiológii, epidemiológii, poznať štruktúru a životný cyklus mikróbov, mechanizmus účinku antiinfekčných liečiv.... Nestačí len čítať "učené" stránky na internete.

veganko
14. okt 2008

katja78: Cize ako som pochopil, podla tvojej poslednej vety, kedze nie som vedec alebo chemik, nemozem vediet napr z coho sa sklada voda? Tu nejde o ucene stranky na internete, ale o to, ze ak raz tam ta skodliva latka je, alebo ak ta vakcina sposobuje zlo, je jedno ci mas o tom nejake informacie, ci si vedec alebo absolvent osobitnej skoly, a raz budes vediet, ze tam ta spatna latka je a mas pravdu, tak mas proste pravdu. Alebo pravdu by som mal len v pripade, ak by som bol vedec, ale obycajny clovek zaujimajuci sa o ockovanie, nie?? To by som nazval slepa dovera doktorom... Odporucam ti pozriet si: ENDGAME, Zeitgeist ...mozno pochopis o co tu ide....

kacka.va
14. okt 2008

vroni: nemoce, které vymizely samy??? ale vem si, kolik statisíců nebo milionů lidí na ně nejdřív muselo umřít, úplně zbytečně. A nemyslím si, že je lepší nechat dítě prodělat určitou nemoc, aby pak mělo doživotní imunitu.

erikasadek
14. okt 2008

ak sa chcete nakazit staci prist sem, tu je tolko cudzuncov a chorob a , ze si mozte vybrat, staci tyzdenny pobyt, a pinesiete si mozno jednu s tych ''nevinnych chorob''so sebou, a to ste stae len v europe

niektory sa tu spravate akoby hranice chranili aj od chorob, to sa nechystate cestovat?
do niektorych je povinne mat urcite vakcinacie za sebou...

ale na druhej stran mate nato pravo, nedat, len ci sa vam vase deti raz aj podakuju, to je otazne?
ta nevinna rubeola nechala mojho skoro dospeleho suseda hluchym na cely zivot, pretoize v jeho krajine sa neockuje, a tu to dostal skor nez mohol byt zaockovany...
nie je to krute?

mate pravo neockovat, pokial vam to zakon krajiny dovoluje...
tak ako my ostatny mame pravo dat zaockovat..

ja osbne musim je povinne, a neskor pokial ide dieta do kolektivu tak mlusi mat za sebou vsetky vakciny, takze volim ockovat progresivne pre deti ako na poslednu chvilu, a vsetko naraz...

su aj povolania , kde je povinne ockovanie, takze tak ci tak sa niektorym clovek nevihne...

ockovani epatri k nasmu zivotu , ako vitamin C, proste je to tak..
ze niektory s tym nesuhlasia, to je ich problem...

len treba si uvedomit vela vas nie je , ste len ojedineli jedinci, a bohuzial v spolocnosti je to tak , ze jedinec sa prisposobuje vatsine....
😉

vroni
14. okt 2008

Katja, ved tu istotu nepotrebujes. Ak rubeolu neprekonas, das sa zaockovat (v tych povedzme 16) Alebo VEDOME zoberies na seba riziko, ze mozes poskodit svoje dieta. Kazdy je strojcom svojho stastia. Cestne sa priznavam, ze ak by som neprekonala rubeolu, dala by som sa v dospelom veku zaockovat (pretoze som zena a nikdy neviem, kedy otehotniem a mozem ju dostat) Ale stale visim na bode, naco ockovat DIETA. Nie naco ockovat a priori.
Ani sa nechcem stavat do pozicie odbornika, ktory vie preco je (alebo nie je) ockovanie ucinne. Kladiem len otazky, na ktore odbornici nevedia alebo nechcu davat odpovede (teraz nemyslim Teba osobne) Nedokazem rozobrat, preco ockovanie na TBC nefunguje, ale ked tak pise WHO, tak predpokladam, ze oni vedia preco a ja im verim. Alebo je WHO len tiez ucena stranka na internete?
Kacka.va, docitaj dokonca, ako som to myslela s tym "vymiznutim" Bol to len pomocny vyraz a evidentne nie prave stastny. Ano, obeti bolo privela, suhlasim. Ale obeti TBC je viac, ako kedy bolo obeti moru. Pocet obeti nevypoveda o ucinnosti vakciny. To len tak na margo. A ja si zase myslim, ze prekonat chorobu je lepsie.... S tym asi nic nenarobime, kolko ludi, tolko chuti (samozrejme, ze zavisi aj od choroby. Taky tetanus by som dieta dieta nenechavala prekonat. Mala som na mysli rubeolu, ovcie kiahne, mums a osypky. A chripku 😉 )

erikasadek
14. okt 2008

vroni aspon , ze uznas ze tetanus , nie je sranda, nedavno niekto napisal ze je to nic take nevinne, nevie preco sa vobec ockuje, ved sa neumiera...

uznajte, tetanus nevinne.... 😨
kiahne este beriem, osypky, je limit moze mat aj vazny priebeh, mums taktiez ..

vatsinou to bolo ze dieta dostalo osypky, nato imunita zle reagovalka a nasledoval mums, takze niekedy to malo kata nasledky pre deita , hlavne cim vatsie tym horsie....

nedavno davali nemecky dokument co sa tyka tychto chorob, a hlavne u deto ktore neboli ockovane v nemecku, a ke d bola epidemia, co to s nimi spravilo, ....
velmi dobry dokument, na discovery....

vroni
14. okt 2008

Erika, ja uznam argumenty obidvoch stran 😀 😀 😀 Oni totizto maju obe strany ciastocne pravdu a ty (matka) bud z toho mudra ☹ Ale prave preto, ze obe strany maju ciastocne pravdu by sa do toho stat nemal montovat a prikazovat (alebo zakazovat)....
Neviem, co ukazovali na discovery, skoda, to som prepasla. Ale z "priameho prenosu" (cize aktualnych sprav z minulorocnej "epidemie") som zistila, ze to s tymi detmi neurobilo nic! Ja viem, je hrozne divat sa (a este k tomu na vlastne) vysypane dieta v 40. horuckach (mam dieta, ktore taketo horucky "miluje"), ale oni v 99% pripadov zase odidu (tie horucky), vyrazky zmiznu a "je po desti" Mums je trochu ina kapitola, hlavne u chlapcov, ale ze mam dievca, tak ma to (egoisticky, uznavam) az tak velmi netrapi.
Ja len nemam rada tych militantnych (nemam teraz na mysli nikoho konkretneho) ani z jednej strany. Lebo argumenty obidvoch stran este maju medzery. Podla mna povedzme katja krasne a bez emocii podala svoje argumenty, ini (teraz sa mi nechce hladat konkretne mena) zase argumenty opacnej strany. Zaver nie je, ten si musi urobit kazdy sam. A obavam sa, ze neexistuje ani spravne riesenie. Je len o tom, co ktory rodic povazuje za mensie zlo.

erikasadek
14. okt 2008

moje slova....
len ja som zase s tej inej strany, ze davam ockovat,
ked som bola mlada tak som vala cestovala, a videla som deti s takzvanymi nevionnymi chorobami a bolo mi do placu a aj lekarom ktory ich len bezmocne davali do kopy a vediac , ze mnohe z nich uz nebudu mayt normalny zivot, a stioho prameni aj moj srach, kde zijem je vela cizdincov a rada idem aj na dovolenku s detmi, takze si ani neviem predstavit, aby nemali urcite ockovania za sebou, chripka mi pripada , nepodstatna, pre mna je to len pre deti zo slabou imunitou a lebo astmatici ti rizkuju vela...

je to kazeho osobna vec ako hovoris , netreba ist do extremov, ani prilis ockovat, a ni neockoavt aspon zakladne ochorenia treba mat...

naozaj ten dokument bol vyborny, pretoze ukazali presne priebeh choroby , ukazali aj deti alebo aj dospelych po chorobe a, alebo pocas, nahana to niekedy strach...
ale hlavne je to dobre vysvetlene, vobec to nie je propaganda na vakcinaciu...

malo to niekolko dielov, takze boli taml vsetky choroby aj chripka, naozaj zaujimave...

mas parvdu zaverecne rozhodnutie je na kazdom jedincovy, zalezi a len buducnost ukaze ci bolo dobre...

zelam len zdravucke deticky vam vsetkym...

miriamkac
14. okt 2008

vroni mas moj suhlas (este by som pridala k tym detskym chorobam aj toho pneumokoka.... 😖 niekto s tym nebude suhlasit, beriem. 😝 , to je len moj nazor...)

veganko co sa tyka mojej poznamky o "mnozstve tem" bol to vtip, je mi luto, ze si to nepocholil. A k tvojmu "komentaru" zase tu silou mocou presadzujes svoj nazor, ale prepac, my uz tvoj nazor pozname, tak uz sa nemusis opakovat, ak nemas nieco nove 😀 😝 . A zase urazas rozhodnutia inych 😢 😖 """Ale ak si FAKT myslite, ze ockovanie je tak dolezite, tak nech sa paci, robte zo seba pokusnych kralikov, ak to mozem takto skaredo nazvat, platte tej nenazranej bande velke peniaze, aby Vas infikovala chorobami, ktore skoro ani neexistuju, nechajte sa klamat, nepouzivajte svoj mozog, pouzivajte mozog farmaceutickeho priemyslu, on Vas potrebuje, lebo Vy ste jeho financne zabezpecenie."""""
Vyrovnaj sa s tym, ze su tu ludia, ktory nesuhlasia s tvojim nazorom a napriek tomu ta neurazaju, tak bud prosim ta taky ohladuplny (ak to dokoazes, o com pochybujem) . Budem ti veeelmi vdacna aj ostatne maminy.

k.a.t.k.a.
14. okt 2008

😝 stale dookola to isté 😝

veganko, vanish zoberte transparenty a hybaj do ulíc, tam môžete vo velkom presadzovať svoje názory a a rozdávať múdrosti, tu ste už svoje povedali 😉

radka.m.
14. okt 2008

už mně to taky nebaví věčně číst taDY ty urážky vůči lékařům apd,každý si chce říct svůj názor a jsou tu určití lidé,co si neustále melou to samé a neberou na zřetel,že si chceme normálně vyměnit názory a ne,aby nás věčně někdo přesvědčoval,píšu to už poněkolikáté=at se sejdou přímo s odborníkama a s nimi at vedou takovéto diskuze,jestli se tedy nějaký odborník s nimi vůbec bude chtít bavit!!! 😝

k.a.t.k.a.
14. okt 2008

ja neviem, ale každý je zodpovedný za svoje dieťa, ked si si nedal zaočkovať OK, neni moje je mi to jedno, ale nestaraj sa do iných detí či sú alebo nie sú zaočkované, ak by si dovolil a nechal toto rozhodnutie na mne. Dakujem 😀

kacka.va
14. okt 2008

jojo, myslím, že tohle téma už je celkem vyřešené, napsaly jsme tu každá svůj názor, takže není potřeba, aby tu veganko dále přesvědčovat a psal znovu to samé. 🙂

vanish1
14. okt 2008

prepáčte, ale nedá mi nereagovať, veganko, z jednej časti máš pravdu, ale myslím, že to trochu preháňaš s tým urážaním (aj keď môj názor nie je veľmi ďaleko od tvojho), ale prepáčte ostatní, vegánko má pravdu v tom, že je tu asi tisíc tém a on prispel akurát do týchto dvoch, tak ho (aj mňa) tu odsudzujete, toto je myslím stránka, ktorá slúži na vyjadrenie svojho názoru a za to, že máme iný názor ako vy tak citujem k.a.t.k.u.- "tu ste už svoje povedali" - vy ste tu tiež povedali svoj názor a nikto vám tu nevypisuje, že máte láskavo opustiť túto tému.

vroni - plný súhlas so všetkým

pd900bo
autor
14. okt 2008

som velmi rada ze tato tema je stale ziva -lebo som ju zalozila 😀 - ale hlavne preto ze som matka a chcem byt informovana.. hadok tu uz bolo tiez dost aj plodnyx aj zbytocnyx ale tak to byva uz v kazdej diskusii..

preto ak budete mat nove informacie z roznyx zdrojov,kt.budu PROTI ale aj ZA ockovanie sem s nimi. V dnesnej dobe to clovek nestiha vsetko sledovat sam diky..

katja78
14. okt 2008

Citované z časopisu Pediatrie pro praxi č.4/2003, str. 216:

"MMR vakcinace a riziko rozvoje autizmu

Vakcíny a vakcinologie, jako řada jiných oborů, dosáhly v minulém století významných úspěchů. Wakefield se svými spolupracovníky v roce 1998 (4) publikovali práci se znepokojujícími
výsledky, které upozorňovaly na možnou asociaci očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám (MMR vakcína) s rozvojem autizmu a nespecifických střevních zánětů.
Výsledky této studie se zlou metodologickou kvalitou byly zveřejněny v médiích a vyvolaly celosvětově značné pochybnosti
o bezpečnosti tohoto typu očkování. Další studie se stejnou orientací tyto spojitosti sice již nepotvrdily (1, 3), ale u mnoha rodičů a profesionálů určité pochybnosti o bezpečnosti
MMR vakcíny přetrvávají dodnes. Dalším silným důkazem o nedostatku asociace mezi MMR vakcínou a autizmem
předkládá práce dánských kolegů.OtázkaJe očkování dětí proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám
spojeno se zvýšeným rizikem autizmu?Počet dětíSledováno bylo celkem 537 303 dětí (51 % chlapců) z celkového počtů 2 129 864 osob za rok. Diagnóza autismu
nebo jiné nemoci s autistickým spektrem byla vždy potvrzena
Dánským centrálním psychiatrickým registrem.VýsledkyCelkem 440 655 dětí (82 %) dostalo MMR vakcínu; průměrný
věk vakcinovaných dětí byl 17 měsíců. Autizmem onemocnělo 316 dětí (průměrný věk při diagnóze byl 4 roky
a 3 měsíce) a 422 dětí mělo jinou nemoc s autistickým spektrem (průměrný věk 5 roků a 3 měsíce). Přizpůsobené relativní riziko (95 % CI) autizmu u dětí, které dostaly MMR vakcinace proti dětem bez MMR vakcinace,
bylo:1. autistické onemocnění 0,92 (0,68–1,24)2. jiná onemocnění s autistickým spektrem 0,83 (0,65–1,07).Nebylo potvrzeno zvýšené signifikantní riziko autizmu u dětí po MMR vakcinaci. Riziko autizmu nebylo spojeno ani s věkem v čase vakcinace (p=0,23), ale ani s časovým intervalem od doby vakcinace (p=0,42).ZávěryVakcinace proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám (MMR vakcína) není u dětí asociována se zvýšeným rizikem autizmu.

prof. MUDr. Vladimír Mihál, CSc., Dětská klinika LF UP a FN Olomouc"

vroni
14. okt 2008

Katja, vies nieco o tom, ze vraj prave prebieha prave studia MMR ockovania a autizmu na Slovensku? Kdesi som to citala a ani ked ma zabijes si nespomeniem, kde to bolo.... ☹ Myslim, ze este nie je vyhodnotena (ak uz je vobec ukoncena), len by ma to zaujimalo... Nemam o tejto suvislosti dost informacii, aby som na to mala nejaky vyhraneny nazor 😉

johanda
14. okt 2008

ta dánská studie vypadá solidně zpracovaná( z hlediska statistiky).
vroni - kdys o té studii četla? Výzkum může trvat několk let
mě by zajímalo, jestli je podobně zpracovaná studie (tzn. velikost vzorku populace, délka sběru dat, podobná statistická metoda) z "druhé strany barikády"

vroni
14. okt 2008

Urcite ano a stopro sem niekto dolozi link. 😉
O tej studii som sa docitala asi pred dvoma-troma mesiacmi, bola zmienena len tak mimochodom (clanok sa jej priamo netykal) a tak si neviem spomenut, kde to bolo ☹

vanish1
14. okt 2008

vroni, ja tiež, ale už to hľadám

halienka
14. okt 2008

Ahojte babky, ja som dnes len tak mrkla do vašej témy, aj keď píšete už dosť dlho ale ja som sa akosi ešte nedostala 😝 😀 No čítala som prednedávnom článok v časopise VITALITA č.7 (možno to tu už niekto spomínal), kde píše autor František Šteffek o týchto očkovaniach. Je to článok hádam na 3 dvostránky, autor je dosť radikálne proti očkovaniu, spomína tam tiež rôznych lekárov a inštitúcie...ja sa v tom nevyznám a neviem ani posúdiť, či sú jeho slová ozaj podložené faktami alebo nie. Ale zarazilo ma keď som sa dočítala, že očkovanie môže byť aj škodlivé, tiež myslím spomína možnú súvislosť s autizmom, rakovinou, nešpecifickými zápalmi...a to ma práve zaujalo, lebo jedným takým nešpecifickým zápalom tráviaceho traktu už 10 rokov trpím (Crohnova choroba). V detstve v 4 rokoch som napriek očkovaniu prekonala mums (príušnice), mal tak ťažký priebeh, že mi v hodine 12-tej zachraňovali život. Ktovie, či to ozaj nemá nejaký súvis? Tak to ja len tak ako pikošku, ak by niekto z vás ten článok prečítal, možno by ste vedeli posúdiť, či je na tom niečo pravdy a či mená ktoré udáva sú hodnoverné. Inak vám prajem všetkým pekný večer 🙂

josefka
14. okt 2008

ahoj, ja jsem precetl ajenom par prispevku, deti jeste nemam, ale uz je planujeme a sama nevim, jak se k ockovani mam postavit 😖, zatim jsem spis proti.
Co se tyce autismu a MMR, ja jsem cetla nekolik studii a zaver je, ze to muze byt zpusobene latkou, ktera se jmenuje thimerosal. Je to rtut obsahujici konzervant (dava se prave do MMR) a take do nekterych kosmetickych vyrobku.
Rtut je zvlast pro deti velice nebezpecna, v tele se skalduje v tukovych bunkach a tedy i v nervovych obalech a snadno pronika do mozku. Rtutove castecky nici nervovy obal a nerv se tak odhaluje a umira .... takze expozice rtuti muze byt pricinou treba i rostrousene sklerozy nebo autismu u deti ....
Myslim, ze by melo jit pozadat o jednotlive vakciny (odmitnout MMR trojkombinaci) a jednotlive vakciny nejsou konzervovane touto latkou. Ja osobne tohle ockovani odmitnu, ani jedna z tech nemoci neni smrtelna, naopak dite ziska celozivotni imunitu. Ja treba priusnice a spalnicky mela a prezila jsem 🙂. Zardenky jsem nemela, nechala jsem se naockovat pred tim, nez jsme zacali planovat mimi. Nesmi se jen tri mesice otehotnet. Mozna by bylo lepsi nechat se naockovat driv, ale neni problem nechat preockovat treba 14-ti letou holku 🙂.

vanish1
14. okt 2008

Červená vlajka
Je vždy na "červenú vlajku", keď výskumníci, ktorí majú prístup ku
ohromnému množstvu aktuálnych dát a informácií, sa rozhodnú
predčasne "osekať" svoj výskum a nepoužiť všetky najnovšie dostupné
informácie. V novembri 2002 dánsky výskumník publikoval štúdiu, ktorú
zaplatilo CDC a spolupracoval na nej epidemiológ z CDC, kde porovnával
výskyt autizmu u dánskych detí zaočkovaných MMR vakcínou, ktoré
sa narodili v rokoch 1991-1998.
Zistenia tejto "populačne založenej" štúdie boli, že "… relatívne riziko
autistického ochorenia v skupine očkovaných detí, v porovnaní
s neočkovanou skupinou, bolo 0,92 (95% interval významnosti, 0,68 na
1,24) a relatívne riziko iného ochorenia autistického spektra bolo 0,83
(95% interval významnosti, 0,65 na 1,07). Nebola žiadna súvislosť medzi
vekom a časom očkovania, časom od očkovania, alebo dátumom
očkovania a vyvinutím autistického ochorenia."
Očkovacie autority povedali svetu, že vraj "Veľká dánska štúdia" dokázala,
že nebol žiadny vzťah medzi MMR vakcínou a autizmom, a až podnes
mnohí veria tomuto podvodu a reportéri ho opakujú ad nauseam.
Keď sme preskúmali dostupné údaje z Dánska, zistili sme:
1. Výskyt regresívneho autizmu bol počas prvých rokov štúdie
obmedzený, pretože zaočkovanosť MMR vakcínou ešte celonárodne
nevrcholila.
2. Pretože autizmus bol v Dánsku zvyčajne diagnostikovaný vo veku
približne 5 rokov, väčšina detí s autizmom, ktoré sa narodili v roku
1994 alebo neskôr, bola efektívne vyradená pomocou konečného
dátumu 1998.
Tiež sme zistili, že výskyt autizmu u 5-9 ročných v Dánsku prudko vzrástol
v rokoch 2000-2001, dosť dávno pred novembrom 2002, kedy bola štúdia
publikovaná v New England Journal of Medicine. Naša kritika sa dá
prečítať na adrese
http://www.jpands.org/vol9no3/goldman.pdf.
(Pozn.prekl: Podrobnejšiu analýzu dánskej štúdie nájdete v článku
„Regresívny autizmus a očkovanie MMR vakcínou IV-VI“ na stránke

Chrípková vakcína - príbeh modernej mytológie. Časť II: Útok na deti
X. Chrípkové vakcíny – vytváranie mýtu
http://iuro.awardspace.com/dok.html )

vanish1
14. okt 2008

XIII. Dr. Thomas Stones - otvorený list pediatrom
Dr . Thomas Stones – Otvorený list pediatrom ohľadom chrípkových vakcín
….. Tieto nové vakcíny boli PRETLAČENÉ cez TEN ISTÝ typ panelu
"EXPERTOV", s TOU ISTOU mentalitou "OKRÚHLEHO RAZÍTKA",
s TÝM ISTÝM totálnym nezáujmom o bezpečnosť, zdravie a blaho týchto
neviniatok, ktoré boli a sú predmetom TÝCHTO ISTÝCH podvodných
uistení o účinnosti a bezpečnosti. AKURÁT TERAZ TO BUDÚ DOJČATÁ
A DETI, ktoré na rozdiel od dospelých, ktorí sa sami rozhodli dôverovať
CDC a ich "expertom", NEBUDÚ MAŤ MOŽNOSŤ, alebo ako sa zdá, ani
len ŠANCU.
Sú to TÍ ISTÍ ľudia, ktorí budú riadiť povinné/vynútené očkovanie našich
bábätiek a detí viac než 20-timi injekciami, z ktorých väčšina je na
choroby mierne alebo nie smrteľné, a z ktorých ANI U JEDNEJ nebola
študovaná bezpečnosť alebo účinnosť. Keď budú ich maličké
IMUNOLOGICKÉ funkcie ZDRVENÉ a/alebo PREŤAŽENÉ týmito
zbytočnými vakcínami, ich umelý imunitný systém sa už nedokáže
vysporiadať ani len s organizmami nízkej virulencie.
Celý list si môžete prečítať tu:
http://www.mercola.com/1998/archive/tom_stone_l...
VRAN / IURO 30 / 30

josefka
14. okt 2008

veganko byl sice hodne "radikalni" ale v podstate s nim souhlasim a take s vroni.

ja si myslim, ze je mnohem lepsi snazit se dite dobre a zdrave krmit aby melo dobrou imunitu a pak je jeho telo schopne se s nekterymi chorobami vyporadat samo.
Samozrejme, ze treba ockovani proti tetanu ani kouskem mozku nepredpokladam, ze bych odmitla 🙂

veganko
15. okt 2008

FOR ALL: neviem ci som zrovna radikalny, ale urcite priamociary, nemam rad klucky, idem na vec priamo. To sa nepaci vela ludom, neviem ci priama kritika ich tak bolí, alebo su taky fajnoví? Na riesenie typu - mojmu syncekovi chuti kyselina sirova, ale co mam robit, stale po vypiti mu to popali pazerak, niektore mamicky odpovedaju - zried ju s kyselinou chlorovodikovou, nebude to take silne. Ja napisem - preco mu to davas pit, vsak ho to moze zabit, kyselina nieje vhodna na konzumaciu. Potom tu na mna kazdy utoci, ze im zakazujem pit kyselinu, ked mu to tak chut a je to zdrave... TOLKO K MOJMU RADIKALNEMU FUNDAMENTALIZMU :D
Preto Ockovanie je svinstvo, nepomaha, len skodi, ockovanie sa zacalo az po ustupe vsetkych chorob, mnohe ockovania su uplne zbytocne na choroby na ktore sa nezomiera, ockovacie latky obsahuju jedovate rakovinotvorne primesy, ktore nicia zdravie cloveka...komu toto nestaci, tomu uz nieje pomoci, prajem mu vela lóve na doktorov..

kristulatko
15. okt 2008

po delsi dobe nakukuju a i pro nas je ockovani a odmitnuti povinneho stale aktualni, nebot druha dcera jeste ockovana neni. zatim jsem mela stesti na doktorky, protoze me za to zadna nekamenuja a rozhodnuti ponechava na me. jak prijemne 😉
erikasadek, pise, ze soused dozivotne ohluchl a ze je to krute. ano, je to krute, stejne jako jsou krute pripady maminek, jejichz deti mely dost osklive reakce na ockovani, nerkuli trvale nasledky. je to stejne krute, protoze jako tento soused se nemohl ockovat, presotze chtel, tak ani my tu v CR nebo SR nemame moznost udelat to, co chceme, pouze to, co nam stat prikazuje, aniz by vedel, zda je to nutne nebo dobre. hlavne, ze bude splneno. o takovych pripadech se ale nepise ani nemluvi, a zadny doktor to neda do souvislosti s ockovanim, protoze ta souvislost je stezi prokazatelna. a ja mam zrovna v okoli pripad, kdy se zdravotni stav ditete postupne zhorsoval az do jisteho stupne demence a nikdo nevi proc, za ty roky (ted je diteti asi 10 let) nikdo nic nezjistil, zadnou nemoc apod., akorat mel problemy s ockovanim, silene reakce a pod.
nazor, ze je nas mensina a tudiz se prizpusobime vetsine, me pobavil. opakuju, ze "ti spatni a nezodpovedni" rodice odmitaji POVINNE OCKOVANI, kdy jim stat diktuje CO a KDY svym detem pichnout, ne ockovani jako takove.

jinak diky moc za odkazy, vroni (?) uz si nepamatuju kdo to byl.