Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

valka
7. máj 2009

ahojte, vsetkym, co maju problem s lekarom odporucam, aby ho vymenili...ja som bola tento tyzden na priezvedy a nasla som doktorku, ktora moj postoj k ockovaniu respektuje.ano, bude ma musiet nahlasit, ale brala to, ze mam na to pravo a ked som hovorila o BCG, ze pri druhom nedame, tak mi povedala, ze uz sa to prehodnocuje a je moznne, ze sa zrusi...a ze ma respektuje...aj tomuto som moc vdacna 🙂

valka
7. máj 2009

este sa chcem opytat, ako to vlastne je s hygienou? pokial nemaju sudny prikaz, tak nemaju pravo vojst do bytu, alebo je to inak?

yasmina
7. máj 2009

valka neviem ako hygiena ale socialka /co prisli skontrolovat moju sestru/ ma pravo na vstup do bytu a presetrenie podmienok starostlivosti o dieta...

martina46
7. máj 2009

valka, to vazne mame nadej, ze sa zrusi BCG??? prosim prosim, hod mi do IP, meno tej dr 🙂 🙂 🙂 ak mozes 😉

blovitc120
7. máj 2009

Valka,ja si myslím, že by sa aj tak nič nedialo, ja v urobím tak, že ich postraším európskym súdom a nič z toho nebude. Keď ten súd vyhrali Rómky kvôli sterilizácii, myslím, že aj očkovanie má úspech, či sa mýlim?

bobulle
7. máj 2009

holky co je to BCG? 😕

martina46
7. máj 2009

blovitc, tiez si myslim, ze by mohlo, este sa cudujem, ze sa EU nepozastavuje nad povinnym ockovanim.... ale zrejme to pre nich nie je dolezite a nieco prinasajuce.... 😒

barborka08
7. máj 2009

bobulle, BCG je vakcina proti TBC.

zelmirka1
7. máj 2009

ahojte
tak sa pridavam ku vam ktore nie su presvedcene o spravnosti povinneho ockovania...niekolko dni som citala celu tuto temu a tiez viacere clanky na nete a ostala som fakt prekvapena. Priznam sa ze trochu neskoro lebo maly uz
ma 7,5 mesiaca a je zaockovany proti TBC, 2x infanrix hexa a 2 prevenar. Rozhodla som sa ze treti prevenar
uz nedam a bojim sa aj tej hexy len tam este vaham predsa len ide o dost zavazne choroby. MMR v ziadnom pripade, ja som prekonala osypky aj mums a nic sa mi nestalo.
Zatial sme ziadne reakcie nemali ale ako citam tak prave 3 hexa sposobila viacerym problem co ma desi,
je tu niekto kto ziadal vakcinu len tetanus, zaskrt a cierny kasel ?

lucie74
7. máj 2009

Ahojte, moj dnes 12 ročný syn Peťko, bol minulý rok v máji zaočkovaný proti žltačke, následne 10.júla preočkovaný druhou dávkou vakcíny a 17.júla 2008 bol prijatý do nemocnice, pretože dva dni vracal a bolo mu zle / mysleli sme že pokazený žalúdok/ manžel ho už na rukách niesol do nemocniec, ked mu namerali cukor 38 a diagnostikovali Diabetes mellitus I typ.Odvtedy je na inzulíne, pichá sa 4 x denne a život sa nám obrátil naruby. dovtedy úplne zdravý chlapček, športoval, 2 roky aktívne hrava baseball a tiež sa mi nezdá náhoda, že sa to stalo práve po očkovaní proti žltačke!

miliharmi
7. máj 2009

Lucie74, je to opravdu smutné, vím moc dobře, jak se cítíš. ☹ Zajímalo by mě, zda lékaři oficiálně přiznali souvislost s očkováním, zda to má třeba chlapec v dokumentaci, zda to bylo hlašeno jako vedlejší účinek očkování někam na příslušná místa, atd.
A zajímalo by mě to i u ostatních, které máte s očkováním špatnou zkušenost. Díky za odpověď.

lucie74
7. máj 2009

Tak lekári sa vyjadreniu takticky vyhýbajú ☹ , ked som sa pýtala aj detskej lekárky aj diabetoložky ktorej chodíme, tak odpovedali veľmi vyhýbavo, v podstate to nepotvrdili, ale ani nevyvrátili! Ale máme aj 2,5 ročneho Kubka, a teda priznám sa, každý deň so strachom vstávam aby sa nestalo niečo podobné aj jemu, a desím sa každého predvolania ma povinné očkovanie.

martina46
7. máj 2009

je to smutne.... mne doktorka jednoznacne povedala napr. o autizme, ze suvoslost sa nepotvrdila a myslim, ze by to iste povedala aj o cukrovke ako nasledku.... ☹

lucie74
7. máj 2009

Podľa mňa žiadny praktický lekár sa verejne nevyjadrí proti očkovaniu, v podstate nemože tvrdiž že očkovanie škodí, a zároveň očkovať deti v rámci povinného očkovania. Určite može tam byť nejaká genetická dispozícia, ale tá kokrétna očkovacia vakcína mohla byť spúšťačom, čo povedala aj diabetoložka, Kopec ludí žije z nejakou genetickou dispozíciou na nejakú chorobu ale nemusí po celý život prepuknúť pokiaľ ju niečo nespustí.

elika74
7. máj 2009

lucie74: Uz sa to tu myslim spominalo, na stranke badatel.sk je list, teda trestne oznamenie, ktoru podala jedna mamicka v podobnom pripade. Jej ochorel 13 rocny syn na cukrovku.

lucie74
7. máj 2009

Teraz ma napadlo, malý bol vtedy na prehliadke v 11 rokoch a bol očkovaný dvoma vakcínami, jedna bola proti žltačke a tá druhá už neviem proti čomu. Ked sa to potom prevalilo, už som to neriešila, bol tri týždńe v nemocnici a potom sme si začínali zvykať na život s cukrovkou. Ale pojdem sa spýtať lekárky na názvy tých vakcín a výrobcou, pretože som zvedavá či naozaj nebude nejaká spojitosť v tých prípadoch.

petot
7. máj 2009

lucie74: Diavetes typu I je autoimunne ochorenie -imunitny system napadne svoje vlastne inzulinove bunky. Imunolog Bart CLassen epidemiologicky skumal rozne vakciny a prakticky u kazdej nasiel suvislost s diabetom, akurat u niektorych viac a niektorych menej. Najhorsie boli tusim hep.B a BCG (tu ked v skandinavii zakazali, tak rast detskej cukrovky sa spomalil o 60%!)

Viac najdes medzi Zdrojmi na rizikaockovania.sk

petot
7. máj 2009

bobulle: sporadicky 🙂

martina46
7. máj 2009

petot, tak to je sila, 60% je dost 😕

lubii
7. máj 2009

Lucie74, je to fakt smutné. V 11 moja malá dostala Priorix a Euvax B. Ale to som ju už dopovala týždeň pred týždeň po očkovaní vitamínom C.

saska.t
7. máj 2009

Tak nas caka za mesiac ockovanie MMR+ovcie kiahne, kedze nezijem na SK som pevne presvedcena ze ju tou vakcinou ockovat nedam a tu to hlavne nie je povinne.
Rada by som sa ale spytala hrozi malej nieco ak ju ockovat nenecham, myslim ze su to klasicke detske choroby ktore sme mnohi z nas prekonali ale nehrozia malej velke rizika ak nebude proti tymto chorobam ockovana???
petot je to asi hlavne otazka pre teba kedze sa v tom vyznas ...
Samozrejme sa poradim s lekarom som zvedava co mi na to povie 😅 😕
Inak kamoska ma MMR zaockovane a momentalne ma jej syn rubeolu, je to normalne???

martina46
7. máj 2009

saska, ved to je to, zaockuju ti dieta a aj tak nemas zaruku, ze tu chorobu nedostane 😒

saska.t
7. máj 2009

mati ja viem akurat ja mam vyhodu ze ockovat nemusim a nikto ma za to stihat nebude 😅 ale na druhej strane mam pochybnosti co ked jej to ublizi viac ako to ockovanie? jaj tazka to dilema 😕 ale aj tak som na 99% presvedcena ze ockovat nedam 😀

dididi30
7. máj 2009

saska, teraz su tak zmutovane tie chroby,ze aj ked si proti nejakej chorobe ockovana, aj tak ju mozes dostat, ona si ta najde a pride k tebe inou cestou......myslene vseobecne, no skoda reci, ale najhorsie je, ked je nieco dane zakonom a to sa musi, este aj pokutou sa ti vyrazaju 😠
ja rozmyslam ci dam maleho zaockovat na sk tu tbc 😒 tu sa to robi az v 14 rokoch, neviem co sa stane ked nedam 😒 a tiez este proti zltacke sa tu neockuje, ale toho sa viac bojim, toto asi dam, no neviem, tazko sa bavit s lekarkou, ktora funguje len na uplatkoch a tu injekciu aj ak odporuci, lebo ma za to peniaze 🙄

majkeela
7. máj 2009

Dnes jsem byla u své lékařky a ptala se na další postup, neboť dcera nemá jizvičku po očkování TBC. Ukázala mi novou vyhlášku, kde je zrušena kalmetizace dětí ve věku dvou let a i následné přeočkování. Takže jsem moc ráda a otázku tbc uzavírám... 😵 Měla jsem strach, že nás poženou na tuberkulinový test.

Ještě nás čeká MMR a to zatím úspěšně odkládám....

jarka007
7. máj 2009

saska kde si ?
Samozrejme ze moze dostat tie choroby, ale su zriedkave, su vacsinou len sezonne a vacsinou ich hlasia aj v spravach. Vid minuly rok osypky, takze sa tomu da aj vyhnut. A musis si nastudovat, co robit v pripade, ak tu chorobu dostane. Lekarka by ti to mala tiez povedat.

miliharmi
7. máj 2009

No u nás to taky oficiálně nepřiznali, přesně jako u Lucie, nepotvrdili ani nevyvrátili, jen když jsem s nimi mluvila mezi 4 očima, tak několik lékařů přiznalo, že to mohlo souviset. Jenže čím víc jsem to zkoumala a přemýšlela o tom, tak k mému úděsu jsem zjistila, že právě to očkování je nejpravděpodobnější příčinou té encefalitidy. V příbalovém letáku je napsáno, že možná reakce na Trivivak se projeví až 6 až 10 den po naočkování a že to může být nechutenství, zvýšená únavnost, tak přesně tak to bylo u Milenky, jenže to nepřestalo po 3 dnech, ale pořád to pokračovalo a naprosto kontinuálně se k tomu postupně přidávaly neurologické příznaky, až přišel ten strašný záchvat, kdy si nemohla ani stoupnout, přišla jsem k ní, ona seděla na zemi a plakala, já jsem na ní zavolala, aby ke mě šla a ona se asi 3 x pokusila vstát a pak ke mě zoufale přilezla po čtyřech, zkoušeli jsme ji s manželem posadit, ale i v sedě se klátila a pak začala hrozně zvracet, bylo to hrozné, hrozné a to byl teprve začátek. ☹
A víte co ještě psali v tom příbalu na Trivivak? (Poslední úprava textu byla provedena v roce 2008, Milenka umřela na konci roku 2006.) Cituji:
Dosavadní zkušenosti ukazují, že postvakcinační onemocnění meningitidou nebo meningoencefalitidou u dětí, očkovaných přípravky, obsahujícími čs. oslabený kmen viru parotitidy (PAVIVAC, MOPAVAC, TRIVIVAC ) dosud nebylo hlášeno, tj. jeho eventuelní frekvence je menší než 1 : 5 000 000.

Pro mě to znamená jediné, nikdo nikam nic nehlásil, případy jako je ten náš se pouze ututlají, svade se to na něco jiného. Já si připadám asi jako když vám někdo zabije dítě a oni ho bez soudu pustí, že nic závažného neudělal.
Takhle jasná souvislost se přece měla prověřit, už kvůli ostatním dětem.

petot
7. máj 2009
bobulle
7. máj 2009

Miliharmi, tak to jsem opravdu překvapená,že u Trivivacu nepřiznávají možnost nežádoucích příznaků v podobě meningitidy 😕.... v příbalovém letáku Priorixu, který by měl být šetrnější, ji jako vzácnou reakci uvadějí.... 😒 dávala jem to stránku zpět... ještě to tu okopíruju...

Nežádoucí účinky
PRIORIX je velmi dobře snášen.
Po očkování byly nejčastěji zaznamenány následující nežádoucí účinky: místní zarudnutí (7,2 %), vyrážka (7,1 %), teplota (6,4 %), bolestivost v místě vpichu (3,1 %), lokální otok (2,6 %), otok příušních žláz (0,7 %) a febrilní křeče (0,1 %).
U méně než 6 % očkovaných se vyskytly některé z následujících příznaků, které mohly, ale nemusely být v souvislosti s očkováním: nervozita (0,9 %), faryngitida (0,68 %), infekce horních dýchacích cest (0,57 %), rhinitida (0,56 %), průjmy (0,54 %), bronchitida (0,52 %), zvracení (0,43 %), kašel (0,39 %), virová onemocnění (0,31 %) a zánět středního ucha (0,3 %).
Velmi vzácně byly hlášeny artralgie, artritida, alergické reakce včetně anafylaktických reakcí, Kawasakiho syndrom, meningitida, transverzní myelitida, Guillain Barréův syndrom, periferní neuritida, encefalitida, erythema multiforme, případy výskytu alergické reakce (včetně anafylaktické reakce), trombocytopenie či tečkovitého krvácení pod kůži.

bobulle
7. máj 2009

Můžu mít ještě dotaz? Už to tu někdo zmiňoval a teď i Petot.... myslíte že vit. C může pomoci předejít komplikacím z očkování... konkrétně MMR? 😕