Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denisocka
1. jún 2009

petot,tak som rada,že si to odobril,už to je objednane 😵

petot
1. jún 2009

denduska: Ked uz si taka pokrocila, mam tu pre Teba "pochutku". http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
Ja by som tiez chcel vediet podat aspon intramuskularne. Niekedy to moze zachranit hospitalizaciu, napriklad pri ustipnuti srsnom, hadom, upale, apod.

denisocka: Podla mna je ten askorbat s mineralmi fajn na kazdodenne uzivanie. Ja som preto zamerany na ciste cecko, ze ja ho pouzivam aj ako liek, u seba aj v davkach 40 gramov denne. Na taketo davky by ten mineralny nebol dobry, lebo by hrozilo predavkovanie.

denisocka
1. jún 2009

petot,ved podať intramuskularne nič nie 😉 ked ja som svojho muža naučila subkutanku pri Clexane,tak to už dokaže každy,a to ešte nevie,že o mesiac mi začne pichať muskularky B12 😀

denduska
1. jún 2009

denis B12 boliiiiii 😖 bleeee....my ked sme sa ucili na skole si pichat, ja debil som si doniesla B12...auuuu...potom som tyzden len na polke zadku sedela 😠

petot, ved ak poznas nejaku sestricku, lekara...ale osobne si myslim ze sestricku lepsie, lebo lekari byvaju obcas "nezgrabni" 😅 , tak ta to nauci za 5 minut..naozaj...a do zadku, to je lahodka, ak vies hadzat sipky tak je to to iste 😀
a panabeka, to si musim vytlacit, ja nemam rada take dlhe texty na pocitaci, stipu ma oci, ale vyzera to zaujimavo 😉

petot
1. jún 2009

denduska: stiahni este raz, opravena verzia.

denisocka
1. jún 2009

vanish,na tom bbt to je teda sranda,velmi nerada tam píšem,ale neodolala som neobhajiť ťa 😝

denduš,B12 štípe? nie nie,to si nemala v ramene Clexan - auuuuuauuu

vanish1
1. jún 2009

denisocka, všimla som si, vďaka, vyzerala som tam ako fanatička (ako sa mi od niekoho ušlo 😀 )

denisocka
1. jún 2009

No ja tam asi tiez mnohych zaskocim

denisocka
3. jún 2009

kde ste??? ja už mám C- salts doma,dnes to posielam sammy19 a potom podáme hlásenia 😉

sammy19
3. jún 2009

denisocka, tesiiim sa 🙂 dufam, ze mala bude ochotna to uzivat, lebo s jamiesonom je to u nej teda bieda 😒
musim bezat, varim obed, tak nech mi to nezhori ako uz tolkokrat predtym 😀 krasny den!

denisocka
3. jún 2009

aj tebe krasny,mne maly spi a ja balim to cečko,prosim ťa,nezlakni sa ako som to zabalila a hlavne to nikomu neukazuj 😀

blovitc120
3. jún 2009

Deni, aj ja uz chcem ten C-Salts, len sa mi uz 2 dni neozval. Kde sa stratil?

petot
3. jún 2009

Dajte potom vedieť, ako chutí a aké skúsenosti máte s tým C-salts. Ja nie som upísaný konkrétnej firme a rád vyskúšam niečo lepšie, ak je to za dobrú cenu...

denisocka
3. jún 2009

blo vitC - mne písal po 4 dnoch až v pondeok,že naj dam adresu,poslal skor,než som prachy previedla,poštovne je už v cene

denisocka
3. jún 2009

inač,ja som zatial olízala lyžičku čo som nou presypovala a bolo to jemne kysle,teda iba "náznak" kysleho - zajtra rano namiešam malemu drink

len som pisala damianovi,či to ma vypiť cele 100ml+ 1/4 Cečka alebo či to možem počas dna davat pochlipkavať-zatial nič

denisocka
3. jún 2009

xi,odpisal teraz:

Rano mozes rozpustit v 200 ml vody 1/4 kl cecka a v priebehu dna podavat. Nenici sa pokial sa nezohrieva. Ak je dieta chore, mozno podavat omnoho viac (1/4 kl aj kazde 2-3 hodiny podla akutnosti choroby).

denisocka
3. jún 2009

tak som neodolala a založila Cečkarsku temu,takže možme o Cečku pisať tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

blovitc120
4. jún 2009

Deni, už mi odpísal a posiela mi to 🙂. Inak uzavriem s tebou stávku ak chceš, že onedlho sa v céčkarskej téme začnú hádky a dopredu tuším, kto ich vyvolá 😉. A k téme, ďalšej kamarátke dieťa do 2. hexe príšerný ekzém má, na celom telíčku 😔. A je to ťava, lebo to nechce nahlásiť. Ešte nejedia príkrmy, nič nezmenili a začalo to po očkovaní. Z čoho iného asi??

martina46
4. jún 2009

blovitc, este ju skus prehovorit 😒

denisocka
4. jún 2009

blovitC no ja to už tiež vidim,že to tam bude na hadku,ale čakam tam našho dilera,že to kus usmerni 😵

ja som to nezakladala kvoli tým,čo nechcu davať cečko,ale kvoli nam,aby to bolo v jednej diskusii a nepisale sme o tom v každej inej

petot
4. jún 2009

denisocka: dobry napad.

addaa
4. jún 2009

Ahojte maminy, chcem sa spýtať, či niektorá z Vás doniesla svojej pediatričke niektoré z tých článkov, čo sú tu uvedené o následkoch MMR. Ak áno, ako sa k tomu Vaša pediatrička postavila?

vanish1
4. jún 2009

ahoj addaa, ja nie, ale pre jej informovanosť som mohla 😉

neviete niečo o tom, že vraj výrobca stiahol v SR vakcínu Infanrix hexa, lebo s ňou nebolo niečo v poriadku?

markiza
4. jún 2009

tak na koho mate tip, kto tu nadku o c-ku vyvola? ja ci erika? 🙂 😀 😀 😝

blovitc120
5. jún 2009

Markiza, ja som myslela niekoho úplne iného 😀. To nie sú hádky. Vy normálne diskutujete 🙂.
Vanish to vážne 😲?? Hoď link

martina46
5. jún 2009

addaa, ja som priniesla tie clanky o mmr , co su na stranke rizika ockovanie. to bolo pred 2 mesiacmi. pred tyzdnom som s nou volala, ale sa nevyjadrila. neviem, ci to citala.

na tu hexu som tiez zvedava. uz som tu citala o nedostupnosti vakciny.

addaa
5. jún 2009

Martrina 46 a odsunula Vám dr. to očkovanie? A nepýtala si sa na jej názor na mmr?

martina46
5. jún 2009

addaa, odsunula. ona odmieta priznat akukolvek suvislost medzi spominanymi vedlajsimi ucinkami a mmr. za jej dlhorocnej praxe nemala ziadne dieta s nejakymi vaznymi nasledkami - reakciou.

eriqe
5. jún 2009

nasa Dr. tiez tvrdi, ze nikdy nemala dieta s reakciou na vakcinu, ale s oddialenim ockovania nerobila problemy

addaa
5. jún 2009

hm, doktori z praxe asi argumentujú s tým, že sa nikdy s vedľajšími účinkami nestretli. len by ma zaujímalo, aký majú oni názor na očkovanie, svoj subjektívny. Skúsim sa popýta mojej dr.
Ja budem trvať na odsunutí, keďže my bývame častejšie chorý a teraz nám lezú zuby, tak je náchylnejší na zapálené hrdielko. Držte mi palce, nech nám nerobí naša dr. problémy.