Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kkl82
28. jún 2012

@nat28 no vidite, oni si presne splnili svoj ucel, sirit paniku. taketo spravy sa objavuju priebezne vzdy pred dovolenkovou sezonou a nech mi nikto nehovori, ze to nie je ucelove. myslim, ze ockovanie vobec nerozhoduje o tom, ci sa osypkami nakazi alebo nie. ja osobne by som bola radsej, ak by v pripade epidemie tie osypky moje dieta dostalo a velmi rychlo ich zvladlo kvoli dobrej imunite, ako keby bolo ockovane a malo "lahky priebeh" s dorantanou imunitou.

eaka
28. jún 2012

@nat28 pred "epidémiou" osýpok dieťa určite neochrániš očkovaním, keďže väčšina nakazených má všetky povinné očko proti osýpkam...
okrem toho treba mať predstavu, čo robiť, keď sa dieťa osýpkami nakazí... nezrážať teplotu (vôbec nie chemicky). tiež sa v tom nevyznám dokonale, ale ďalej tam boli zvýšené dávky vit.A, určite céčko..
🙂

didulka85
28. jún 2012

@gubcikova nam sa tie hrce zvacsovali a boli pomaly take velke ako samotne stehienka. Pockaj co pride, ked tie hrce prasknu. Potom sme plakali vsetci.

mj30
28. jún 2012

Ja si myslim ze sa vakcinam proti MMR konci expiracia tak potrebuju minut zasoby kedze teraz sa ludom konecne otvaraju oci a prestavaju ockovat deti 😉

nat28
28. jún 2012

Ludia a vezmu mi nezaockovane dieta do skolky a do skoly?

hajanka
28. jún 2012

@briketa tak potom uz zavisi len od toho na com ti viac zalezi ☹

hajanka
28. jún 2012

@nat28 mozno ano, mozno nie alebo niekde ano, niekde nie

tean
28. jún 2012

@gubcikova
dolezite je, dozriet na to, aby lekarka uviedla tuto skutocnost do zdravotnej karty dietata.
Sprav fotografie z tohto stavu.
Do buducna sa to bude hodit pre RUVZ.
Tiez odporucam hlasit tuto skutocnost na SUKL.

zelam skore uzdravenie

hajanka
28. jún 2012

@gubcikova preco si podavala po prichode domov antipyretikum? ak preventivne, tak si spravila velku chybu ☹
a inak, to co popisujes je neziaduci ucinok a reakcia na vakcinu, uvedeny v pribalovom letaku

nat28
28. jún 2012

@hajanka ty si dieta ockovat nedala? Chodis s nim do zahranicia a vzali ti ho do skoly? Ja ocko vat nedam, preto sa pytam, ze co ma caka a neminie 😅

didulka85
28. jún 2012

@hajanka nam pediatricka povedala, ze ked po ockovani pridem domov, tak mam hned dat nurofen alebo panadol, aby nedostala teplotu. Takze urcite jej to poradila pediatricka.

@nat28 sukromne skolky ockovanie nezaujima. Uz som si to zistovala.

nat28
28. jún 2012

Stale mi vrta v hlave ci ist ci neist v auguste do toho talianska. Ti co nemate zaockovane deti, chystate sa v lete k moru?

hajanka
28. jún 2012

@nat28 syn bol ockovany podla povinneho ockov. kalendara (bohuzial, bolo to davnejsie a nedostala som sa k informaciam) avsak poslednu davku mal posunutu, v zahranici sme zili, ale ockovany bol, dalsie ockovanie uz ale odmietam, po tom poslednom ktore mu sposobilo zdr. problemy ☹
sestra nedala dcerku 3. davkou hexy a ani MMR, do skolky ju uricte planuje prihlasit, uvidime...
tak bud vezmu, alebo nevezmu... uricte vsak kvoli tomu nenacpe svoju malu vakcinami

gubcikova
28. jún 2012

@hajanka ja som príbalový nevidela 😖 ale to čo si písala zatial sedí.no dávala som preventívne lebo som hlúpa.
@didulka85 no jedna je tvrdá tá čo je od vpichu vzdialená a na druhej v mieste vpichu sa tvorí asi hnis.vyzerá to ako pupák.
@tean rozmýšľala som na d fotografiou aby som poprípade mala dôkaz.no a doktorka kázala čakať.

mj30
28. jún 2012

@didulka85 akoze nechcem sa miesat do tvojej debaty s
@hajanka ale pokial viem tak telo tym ze dostane teplotu sa brani voci danej chorobe a tym sa tvoria aj protilatky a preto sa teplota do 38,5 nema znizovat a radsej ju treba znizovat zabalmi ako sirupmi proti teplote

hajanka
28. jún 2012

@nat28 je tu podobna diskusia ale o MMR ockovani, skus vyhadat vo fore, skusenoti rodicov hovoria, ze aj napriek neockovaniu deti neochoreli, aj pocas tzv tych ich "epidemii" 😉 😉 😀

hajanka
28. jún 2012

@didulka85 no iste to poradila pediatricka 😠 😠 😠

gubcikova
28. jún 2012

a vibrucol čipky pri nervozite?pomáhajú či je to zbytočne dávať?

hajanka
28. jún 2012

@mj30 ano dakujem 🙂

zvysena teplota a horucka je obrana organizmu, pocas nej sa spustaju v tele obranne latky a horucka mobilizuje imunitny system a telo si takto buduje imunitu, liecba horucky sa zacina pri teplote 38,5st (v konecniku pri 39st.) - comu by som sa aj tak osobne snazila vyhnut aj sa tomu vyhybam v maximalnej moznej miere, vynimkou moze byt bolest, alebo nejaka dlhotrvajuca choroba, pri teplote cca 39-39,5 je odpoved imunitneho systemu najucinnesia sucasne sa aj spomaluje rast mikroorganizmov
ak po ockovani takto zrazis teplotu, organizmu absolutne nedas sancu vytvorit si imunitu voci danej chorobe, proti ktorej bolo ockovane (a to je predsa cielom ockovania - vytvorit si imunitu, alebo vlastne, malo by byt 😀 ), takze ockovanie je uplne zbytocne (este ked si vezmes, ze imunitu neziska ziadnu a navyse ma v tele kopec nebezpecnych latok z vakciny - uplne zbytocne) pisem ti to v dobrom

kuk sem:
"Pokud si necháte poradit nedostatečně informovaným pediatrem a dáte svému dítěti před očkováním paracetamol, riskujete, že dítě utrpí němé poškození mozku a imunity, které by bylo kontraindikací dalšího očkování – ovšem jen kdybyste to poznali. Riskujete poruchu dýchání, v nejvážnějším případě náhlé úmrtí. Riskujete dlouhodobé poškození mozku – hyperaktivita, poruchy učení, autismus, křeče apod. Není rozumné potlačovat reakce na vakcínu prostředky, které pouze zastřou obraz a současně zhorší patologické procesy v dítěti. Děti, které dostaly paracetamol, měly sice méně horeček, ale také měly NIŽŠÍ IMUNITNÍ REAKCI na vakcínu. podávat paracetamol kolem očkování je prostě blbost. Stačí si otevřít učebnici farmakologie, nebo se podívat na Wikipedii a dočtete se, že paracetamol tlumí imunitní reakce. Není třeba extra bystrého mozku, aby si každý domyslel, že podání paracetamolu v situaci, kdy organismus aktivuje imunitní reakce (očkování, ale i INFEKCE!!!), tyto reakce utlumi." Mudr. Ludmila Elekova - vseobecna prakticka lekarka http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-deti...

Je nad slnko jasne ze horucka mobilizuje imunitny system organizmu, synteza proteinov akutnej fazy, bielkovin tepelneho posobenia s horuckou spojenych cytokinov zvysuje aktivitu B- a T-lymfocytov a stimuje protilatkovu obranu a imunitnu reakciu, pricom je najucinnejsia (uplny vrchol) je pri 39,5 °C.

pediatri nemaju sajnu (cest vynimkam) o fungovani imunitneho systemu, vidia len horucku 😀 keby o tom aspon nieco malo vedeli, taku hlupost by mamickam neradili, ak im teda chcu dobre 😉
v dnesnej dobe sme odkazani sami na seba, neoplati sa slepo verit nikde a v nicom

hajanka
28. jún 2012

@gubcikova patrilo tebe 🙂

syla
28. jún 2012

@gubcikova určite urob foto, neskôr sa ti určite zíde, prípadne nahrať na video...
Nech ste rýchlo v poriadku!

hajanka
28. jún 2012

@gubcikova nemam osobnu skusenost nikdy som to nepodavala

mj30
28. jún 2012

@hajanka keby tu horucku aspon videli ale oni ju ani nevidia a uz kazu podavat dasie svinstva do tela ved "co ak by nahodou" je to trapne ako cele nase zdravotnictvo 😠

luba41
28. jún 2012

@gubcikova Viburcol som dala asi 2xkrát a pomohol

syla
28. jún 2012

@gubcikova myslíš viburcol ? Skús skontaktovať nejakého homeopata.

didulka85
28. jún 2012

@mj30 vsak ja viem. Dcera mala siestu chorobu teraz a ani teplotu 39,2 som neznizovala. 😀 Len som pisala, co radila pediatricka.
@nat28 my nemame MMR a zajtra skoro rano odlietame k moru. 🙂
@gubcikova ked nam jedna hrca praskla, tak jej zacala hnisat koza po celom tele. Nechcem strasit... A nikto nevedel co s tym.

syla
28. jún 2012

@didulka85 a ako ste to riešili?

didulka85
28. jún 2012

@syla kedze lekari sa nam obracali chrbtom, obratili sme sa na homeopatku, hoci sme predtym na homeopatiu neverili.

mj30
28. jún 2012

@didulka85 ja som si az potom vsimla ze som to chcela poslat @gubcikova 😉

syla
28. jún 2012

@didulka85 teraz ste už v poriadku?