Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lyongirl
13. aug 2012

@sartira fúúú, tak tomu sa hovorí rýchlosť!

sartira
13. aug 2012

@lyongirl no tiez som to necakala,ale doktorka napriek tomu,ze je v pohode a nijak neprehovara na ock,tak v tomto je akcna, asi preto,ze je to v sukromnom zariadeni 😠

syla
13. aug 2012

@racerunner myslela som to v dobrom, skôr pochvalne, pretože na pohotovosti vyšetria všetko na rozdiel od obvoďáčky 😉
@tean náš malý má A a reakcia bola na Priorix a 3. Pneumokoka, malá má zrejme 0 - zatiaľ len môj tip, lebo doposiaľ jej nebrali krv a tak nemáme vyšetrenú krvnú skupinu.
@tara my sme liečili chráničku po BCG 6 mesiacov 😀

eaka
13. aug 2012

@sartira Pretože podľa nich nie je kontraindikáciou očkovania vôbec nič..ani to, čo je vyslovene napísané v príbalovej informácii k vakcíne.. nepočítaj s tým, že Ti niekto uzná hocijaký stav ako nevhodný na očkovanie.. ☹ Ak si prečítaš príbeh @irenkask ak si dobre pamätám nick, tak jej vnučka prekonala rakovinu ako následok očkovania a bolo jej odporučené ďalej očkovať... a nie pediatričkou!!!

ninan2
13. aug 2012

Ahojte, pls, viete niekdo nieco o testoch precitlivosti (alergie) na hlinik? Kde sa to robi a ako? Dcerka mala po 3. Prevenari vacsi opuch v mieste vpichu a horucku, v Dobe jedovej som sa docitala, ze to moze byt aj precitlivostou na hlinik...
Na prve dve davky nemala vobec ziadnu reakciu, cim to moze byt? Tusim aj na Hexu byvaju najhorsie neziaduce ucinky po 3. davke, preco to tak je? (Hexu zatial nemame).
Dik za info 🙂

syla
13. aug 2012

@hajanka nečudujem sa takýmto reakciám, ako píšeš "aaaach chudatko, nemozem sa na to uz pozerat, neviem ako mu pomoct, poradte co robit, nechce nic papat, odmieta prso, teplota zvysena, place od bolesti........." , nie každému to hneď docvakne, čo sa deje. Mne to trvalo 1,5 roka, kým som si dala do súvisu, koľko je 2+2 😀, ale čudujem sa tomu, keď chce niekto radu, napíšu mu ju tam a napriek tomu nie je ani len trochu ochotný pripustiť, že to môže byť z očkovania.
Mne až teraz dochádza, keď si spätne vybavujem, ako reagovala naša mudra na poradni po očkovaní, keď som jej popisovala priebeh po očkovaní, nič nekomentovala, len počúvala, ale výraz tváre bol iný, jednoducho to neriešila a nechala to na mňa, či si urobím nejaký záver z toho. Mne keby niekto vtedy aspoň naznačil, že "daj si to do súvisu", tak to riešim vtedy a teda z poriadnym humbukom. Lenže je to už 1,5 roka odvtedy, jediné čo som teraz urobila, že som to dodatočne nahlásila na šúkl. Dokonca sme to znovu preberali s dokinou a dodatočne dopísala do karty NÚ.

sartira
13. aug 2012

@eaka ano citala som, smutny pribeh... niekedy tiez nechapem, ked sa raz nemoze ockovat, ked dieta berie ATB, tak sa neockuje nie?! ved predsa znizuju imunitu nie? urcite nechcem tomu vystavit svoje dieta

syla
13. aug 2012

@aaluska ktorej homeopatke chodíte?

zaockujteajslnko
13. aug 2012

@sartira
lekar ma stat za pacientom do poslednej chvile, a vzdy vzdy ma obhajovat prava pacienta a jeho "dobro"........aspon vidno ako zvratene chapu moderne "lekarky" svoju pracu, su z nich obycajne u d a v a c k y a uplne zradia svojho pacienta na celej ciare.........to akoby psychiater pocuval najintimnesje a najzranitelnejsie veci od svojho pacienta a nasledne hned zajtra isiel do novin a vsetko vratane mena a priezviska tam udal a vypisal a vyhovaral sa, vsak to je pra vase dobro!!! 😀

aj ked lekarke nieco RUVZ prikazuje udavat, tak ma stat za pacientom a hotovo

zaockujteajslnko
13. aug 2012

preco ziadna lekarka nepovie, pacient si nezelal rozsirovat svoje intimne informacie o sebe, ukazte mi rozhodnutiue sudu ze som povinna tieto informacie o konkretnom pacientovi rozsirovat - mila sudruzka mudr. co sedis na RUVZ, pochop ze stratim ja pacienta, nie ty, cize je to moja moja vec, ak sa vam nepaci teta mudr. mozete si ist pytat suhlas od toho konkretneho pacienta ci mu mozete smirovat v zdravotnej dokumentacii bez jeho suhlasu!!! ..... ani jedna to takto neurobi... a ked skacu ako im sudruzka mudr. na hygiene povie, tak sa ani necudujem ze to takto dopada...

lekarky uz nemaju ziaden svoj charakter, su to len take poslusne ovce co zradia kohokolvek ked im povie nejaka kysna kravka na ruvz "bu bu bu"

lucia2207
13. aug 2012

@hajanka Ahoj Ja my sme mali kašel po očkovaní stááále dva mesiace vkuse , nasadili mu nejaký sirup až v nemocnici ked sme sa tam dostali s inou diagnózou, dovtedy nám dr, nedávala nič ,lebo vraj na prieduškach nález nie je.No a v nemocnici nám už dávali rôzne diagnózy samozrejme na imuno vyšetrenie čakáme dva mesiace ,tak neviem ešte ako dopadneme s výsledkami 😖

mimi
13. aug 2012

@lyongirl lekarka ma nahlasit iba pocet nezaockovanych deti a az na vyzvu od RUVZ ma podat konkretne mena, no niektori lekari hned nahlasia mena 😒

hajanka
13. aug 2012

@lucia2207 no nechcem ta strasit, ale s nami sa to taha uz dva roky ☹ po ock.

irenkask
13. aug 2012

@nikimax Mám doma všetky kópie všetkého a poslala som prepúšťaciu správu z Martina Prevenarovi , tak uvidím čo bude z toho .Ako som ti napísala netreba ukázať, že sa bojíš. Ja som bola vždy posero ale teraz som riadne agresívne neodbytná a neodídem kým nedosiahnem svoje. Aj dnes som robila prednášku vo všeobecnej zdravotnej poisťovni , lebo som zháňala zubára pre malinkú pretože jej v ústočkach rastie čosi ako zub ale nevieme isto ,dcéru zubná odbyla že nemá čas na zťp dieťa , ale malá nesmie čakať medzi chorými dlho tak stáli v pozore štyria lekári a som im to riadne natrela že ako je postarané o dieťa ktorému sa preplácali fašistické vakcíny a teraz keď má zúbky rozpadnuté z chemoterapií tak ju treba asi zastreliť, lebo niet zubára pre ňu. Ešte sa mi ponúkla, aby sme sa na nich obrátili keď budeme potrebovať a to ma nechceli pustiť ani dnu, lebo už boli takmer tri ale som sa tam vtisla a keď som im povedala akého mám tu v Tepliciach zubára ako mi zničil dva zuby a že mu rozbijem ordináciu boli samá ochota.

irenkask
13. aug 2012

@tara Aj tento ruský lekár teda ukrajinský mi to potvrdil na 1000 percent že to má z očkovania, ale na slovensku nemôže verejne vystúpiť, nakoľko slovenská biela mafia by ho zlikvidovala. Aj detská gastrologička mi to tak isto potvrdila, aby sme bojovali za odškodnenie a za pravdu, že ona má denne desiatky takto chorých detí v ordinácii z celého slovenska a keď to verejne povedala tak ju začali prenasledovať, šikanovať posielali jej sústavne kontroly aby bola ticho.
Konzultovala som to aj s Kamilom Jurkovičom, ktorý lieči takých ľudí z rakoviny, ktorých biela mafia pošle domov už len na zomretie. Mala som tú česť stretnúť sa v jeho čakárni a porozprávať sa s nimi. Dokázal ich nielenže vyliečiť, ale predĺžiť im život aj o desiatky rokov. Má aj stránku na internete . Odporúčam každej z vás, aby ste si ju dobre prečítali. Lieči rakovinu pomocou hormónov štítnej žľazy je to vraj ruská metóda a princíp je v tom, že vyhladuje ložisko zhubné a reguluje silu hormónu podľa výsledkov až kým neodumrie , používa aj vit c a iné vitamíny .Malú Simonku liečiť nemohol, lebo tento štát zariadil, že mu nevyrábajú tieto lieky pre deti do 15 rokov .Štát sa ho snaží úplne zlikvidovať len preto, že zomrela jedna žena, ktorá prišla úplne neskoro k nemu a neriadila sa jeho pokynmi , mal preto súdny proces, ale mafia sa ho fest bojí, lebo keby sa to u nás presadilo tak farmafirmy by si mohli s ich chemoterapiami tak akurát trhnúť. A ešte mi ten ukrajinec povedal, že všetko je závislé od činnosti štítnej žľazy a tú má teraz naša malá oslabenú z ožiarov a užíva každé ráno hormóny.Takže všetko zapadá do seba napriek tomu že to povedali dvaja rôzni lekári ale vzdelaní na rozdiel od tých bežných.....

irenkask
13. aug 2012

@eaka No na hanbu slovenska to bola imunologička z bratislavskej univerzitnej nemocnice zo špičkového pracoviska na ktoré sú zdravotníci hrdí. Dcéra prosila onkologičku aby dala malej výnimku na papier aby ju pedina neotravovala s očkovaním a oni miesto toho aby dcére pomohli hodili to tej exkrementke aby sa zbavili zodpovednosti hoci raz jej to napísali do prepúšťačky ale druhý raz už nie. No to jej mohli napísať rovno rozsudok smrti a nie ju teda zbytočne liečiť, keď ju chceli znovu zabiť.
No ver im potom , skús im veriť, nie nemôžeš lebo sa ti to vypomstí.

petot
13. aug 2012

@koran Nestresuj sa. Celý proces "opletačiek" sa dá obstáť aj bez zranení, z hľadiska stresu je dôležitá reakcia lekárky a psychická podpora. Neviem ako u Teba, ale mňa viac vyčerpáva, keď niečo dlho visí v neistote, než keď sa to raz a definitívne rozhodne.

Ak sa necítiš dosť silná na rozhodnutie, povedz to lekárke, že si to potrebuješ naštudovať. Alebo jej rovno oznám, že očkovanie odkladáš po 1. roku. Hlavne sa nenechaj zastrašiť ani tlačiť. Ak by začala vyvíjať nátlak, koná proti zákonu 576/2004 -nenechaj sa vytočiť a rozhovor okamžite ukonči, dovi dopo. V nijakom prípade NEPODPISUJ žiadne nachystané prehlásenia apod.

@lenam Informácie o chorobách a vakcínach nájdeš na nasledovných stránkach:
ockovanie.org
rizikaockovania.sk/dok.html
slobodavockovani.sk

petot
13. aug 2012

@janano @gubcikova Kozne problemy su priamo v pribalovom letaku vakciny Infanrix Hexa. Ale myslim, ze maloktoreho lekara napadne, o co vlastne ide. Dermatolog ma na vsetko univerzalnu odpoved: "Tu mate kortikoidnu mast". Pediater nevidi zlo, nepocuje zlo. Alergolog urobi par testov, mozno nieco zisti (napriklad alergiu na mango, ktore nikdy dieta nejedlo, viac na vysvetlenie napr tu: http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Anafylaktick... )

Ale princip moze byt pritom velmi jednoduchy.

Prvym principom je posun v imunitnej rovnovahe, ktory vakcina musi nutne nastolit, aby dosiahla produkciu protilatok.

Druhy princip je, ze ten kozny exem moze byt jednoducho alergicka reakcia na vakcinu. Je uplne jedno, na ktoru zlozku, vakcina ma totiz tvorbu alergie priamo v naplni prace! Vakcina obsahuje hlinik ako adjuvant - hlinik v skutocnosti vyvolava tu pozadovanu "imunitnu odpoved". Malokomu vsak dochadza, co je ta "imunitna odpoved" vlastne zac. Pravdou je, ze hlinik vyvolava v podstate alergicku reakciu na zlozky vakciny. Vysledkom su totiz protilatky IgG (serove) a IgE (alergicke). IgE sposobuju, ze akonahle sa nabuduce telo znovu stretne s rovnakym atigenom, reaguje na to produkciou histaminu - rozsirenim ciev apod.

Aj bezna alergicka reakcia ma rozne prejavy - opuch, zacervenanie, niekedy aj zivot ohrozujuca anafylakticka reakcia, ale niekedy aj jednoducho KOZNY EKZEM! Ked ma dieta alergiu na praci prasok a zareaguje ekzemom, matka vyskusa iny prasok. Alebo ine plienky. Jednoducho skusa, na co dieta zareagovalo, a tomu sa nabuduce vyhyba.

Lenze toto moze robit vdaka tomu, ze tieto vplyvy prostredia posobia pomerne kratkodobo. Pri vakcinach vplyv trva niekolko tyzdnov az mesiacov, pretoze tak je vakcina stavana - antigeny su adsorbovane na hlinikovy nosic ABY ICH TELO EMOHLO RYCHLO ODBURAT. Keby boli rychlo odburane, tak by sa evytvorili protilatky. Vakcina musi drazdit organizmus najmenej 3 tyzdne. Takze ak telo zareaguje na dalsiu davku vakciny ekzemom, ten bude trvat dokym trva drazdenie vakcinou, t.j. niekolko tyzdnov az mesiacov. Ak ide o nejaky antigen, s ktorym sa stretava aj neskor, tak aj alergicky prejav potrva dlhsie! Hlinik je alergen, ktory nerozlisuje, voci comu alergizuje. Moze vyvolat alergiu voci akejkolvek molekule, ktora sa nahodou nachadza v dostatocnom mnozstve v mieste vpichu. A nemusi ist ani o sucast vakciny.

A ak ide o posun imunitnej rovnovahy, tak ten moze trvat aj roky.

monky978
13. aug 2012

@sartira ja som tam bola 7.8. v Ružinove. A v pohode. Normálne si s nimi pokecaj. Oni ti hneď na začiatku povedia odkiaľ prišlo hlásenie a ake sú pre teba možnosti a aký je postih. Dávajú najnižší cca 60,- e. Mozes s nimi o tom podiskutovať, opýtať sa, ale neocakavaj nič odborné od nich.... je to v rovine jedna babka povedala. A to je všetko. Oni sú skôr tam z toho už otraveny a bobkuju sa už reakcii ľudí. Určite nemaj z toho stres. Sú tam dve baby cca 30 rokov a epidemiologicka. Tá bola akurát pri mne na dovolenke, ale bol tam jej sefinko a to bolo teda dosť celé trapne... som sa pobavila na nom...

lucia2207
13. aug 2012

@hajanka nestrašíš, myslela som si, že to nebude beh na krátku trať ale na riadne dlhú ☹

koran
13. aug 2012

@petot dakujem. ja som rozhodnutá. niekto mi tu ale písal, že dr. nemusí súhlasiť s odkladom, tak teraz neviem?? potrebujem to vedieť na 100%. podpisovať určite nič nebudem. ja by som bola radšej, kebyže to akože odsuniem po tom 1. roku a potom následne odmietnem, až sa bude mať malá očkovať.

petot
13. aug 2012

@hajanka "ale ockovane byt musi aj nabuduce, keby to bolo zle tak to davat nebudu, nie? a potom napise "verim, ze pre moju princeznu robim to najlepsie"

Ja sa im nečudujem, ja som to bral presne rovnako. Z tohto presvedčenia ma násilne vydurila len neschopnosť našich úradov, keď nevedeli uspokojivo zareagovať ani na do očí bijúce následky BCG vakcíny (ktoré sa prevalili po prechode na dánsku SSI s kmeňom Copenhagen a 4-násobnou dávkou mikróbov, ako som neskôr zistil). Týmto oslabili moju slepú dôveru a donútili ma samostatne študovať.

Nepovažujem sa za vyložene hlúpeho človeka, ale ľudská psychika už tak funguje - keď problém nevie v dohľadnom čase vyriešiť rozumom, orientuje sa podľa emócií. Takto fungujú "demokratické" voľby a vôbec všetka reklama, vrátane očkovacej. Aj ja som sa najprv rozhodoval v "blaženej" nevedomosti, pretože som DÔVEROVAL systému ("veď preddsa by neschválili vakcínu, keby nebola bezpečná" atď), ako aj mojim známym (neznalým) lekárom, presne ako tie nevedomé mamičky, ktoré cituješ. Netreba sa im posmievať, treba im pomôcť v zorientovaní, ak si pomôcť nechajú. Niekedy stačí pár podložených argumentov, ktoré vzbudia zvedavosť a "červíka pochybnosti", niekedy nepomôže ani všetka múdrosť sveta. 😅

Za seba, ja ďakujem našim úradom za neschopnosť, pretože nebyť tej, určite by ma nenapadlo venovať sa štúdiu problematiky, a moje deti by asi dostali ďalšie dávky vakcín, ktoré by mohli dopadnúť ešte horšie než tie predtým.

manof
13. aug 2012

@sartira aj v BA je to pomerne v pohode. Môžeš si pýtať pár mesiacov na rozmyslenie, ak to chceš trochu natiahnuť, ale inak počítaj s pokutou 66 € a za trovy konania 16 €, spolu 82 €. Ak by si však dala zaočkovať aspoň proti záškrtu, tetanu a čiernemu kašľu, pravdepodobne by si obišla bez pokuty. Jedni dokonca len proti tetanu dali dieťa očkovať a odpustili im pokutu. Počítaj so strašením osýpkami a čiernym kašľom, možno aj tetanom či záškrtom. Ak "nedostaneš rozum", nevyžiadaš si čas na rozmyslenie a nepredložíš lekárske potvrdenie o kontraindikácii očkovania, tak rátaj s nákladmi 82 €. Odporúčam Ti neísť tam sama, lebo ony tam budú dve až tri a bolo by pre Teba nevýhodné, keby na Teba hrali presilovku.

petot
13. aug 2012

@koran Jediný viditeľný rozdiel je v tom, či Ťa lekár hneď nabomzuje, alebo Ťa nenabomzuje hneď ale až neskôr 🙂 Lebo RÚVZ nerozlišuje medzi "odkladom" a "odmietnutím". Vzoprela si sa ich tabuľkám, dôvody nie sú podstatné 😒

zaockujteajslnko
13. aug 2012

@manof
ahaaa tak preto nasa pediatra nas nuti aspon do tetanu, hra sa na sprostu ze akoze sme jej "prvi" odmietaci ale velmi dobre vie ako to chodi....... lenze mne sa ani do toho tetanu "nechce".... pretoze neviem naco by to mal moj potomok dostat ked ziadne riziko nevidim a teda je to zbytocne zatazovanie

petah82
13. aug 2012

@koran no ja som prisla na MMR v 15m a hovorim jej, ze chcem posunut do 2 rokov, ze bude uz mat lepsi imunitny system, aj nervovu sustavu a ona, ze to sa neda a aj tak to su blbosti, to tak nie je.... tak hovorim aspon do 18m, co je zakonna lehota na MMR, ani to sa podla nej nedalo, lebo poistovna jej tak povedala, lebo nie je chory... tak som odmietla.

zaockujteajslnko
13. aug 2012

dufam ze moje dieta bude ohrozovat verejne zdravie tetanom co nie je nijak prenosne ochorenie 😀

sirael
13. aug 2012

Mne sa prave dnes dostala pri upratovani do ruk brozurka o ockovani, ktory som si este ako "neznala a slepo veriaca lekarke" zobrala z cakarne. Ja sa ani necudujem maminkam, ktore o ockovani nemaju ani sajnu, ze to nezacnu riesit skor, ako je zle, pretoze ta brozurka to ockovanie tak krasne vykresluje, ze je fakt tazke jej neverit 🙂

manof
13. aug 2012

@zaockujteajslnko súhlasím. Tiež to tak vidím.