Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

elephant
16. aug 2012

@pectore najprv píšeš, že vám pichla dr len časť vakcíny (podľa teba jednu zložku, čo je ale blbosť), a teraz, že celú ampulku? Takže celé to jej "rozdelenie vakcín" bolo to, že "oddelila" Prevenar od hexy? No ďakujem pekne, to ťa to teda pekne informovala...

Áno, v očkovacích centrách sa robí to, že sa JEDNA vakcína očkuje naviackrát po malých dávkach, tam ale predpokladám majú zariadenia (alebo špeciálne balenia) na to, aby sa im zbytok vakcíny nepokazil.

pectore
16. aug 2012

@hajanka akurat bolo halo koli tomu ze to malo byt s poplatnene...a ja som vsetko co bolo navise a nie ako povinne odmietla...nic okrem 12 eur som nedoplatila.. davka bola podana 6 krat... doktorka ma moju doveru nakolko bola aj mojou deckou doktorkou a celkovo na nu niesu zle ohlasy... prave naopak... uz aj keby ste mali pravdu o tom prevenare co je mozne ak sa v 2011 ockovalo dvoma latkami... nikto to ale nedava rozockovat a napali to do decka jednou supov...do jednej a do druhej nohy... mi sme si dali mesacnu pauzu...co je daleko lepsie...aj pre samotne telicko dietata...

elephant
16. aug 2012

@pectore A ano, všetci, čo sa zaujímame o očkovanie vieme, ako vyzerá "uskladnenie" hexy, z koľkých ampuliek sa skladá a ako sa pred očkovaním premiešava. Ak ťa to zaujíma, stačí si začať čítať príbalové letáky vakcín...

aduskatt
16. aug 2012

@pectore no uskladnenie hexavakcin je napisane na kazdom pribalovom letaku, ktory je dokonca volne pristupny na nete...............takze kto chce info, lahko si ich najde...........

elephant
16. aug 2012

@pectore K "rozloženiu" hexy - dá sa rozložiť jedine tak, že sa neprimieša Hib zložka vakcíny (teda ten prášok). Ten sa ale potom dodatočne naočkovať nedá, ten sa dá maximálne vyhodiť 😀 . Tak by miesto "hexa" bolo vlastne očkované "penta". Robievalo sa to napríklad pri očkovaní Infanrixu Hib (teda 4-zložkovej) v prípade, že práve nebol 3-zložkový Infanrix. Očkovalo sa tak teda akurát proti tetanu, záškrtu a dávivému kašľu.

hajanka
16. aug 2012

@pectore tak naposledy

3-4.mes - infarix hexa + prevenar (za ktory si doplacala) = to su 2 vakciny
5-6.mes - infarix hexa + prevenar = dalsie 2 vakciny
11-12.m.- infarix hexa + prevenar = dalsie 2 vakciny
----------------------------------------------------------------------
spolu 6 vakcin 😉 tolko dostane kazde dieta (nie len tvoje)

tvoja dr. nerozdelila hexu (to nie je mozne) - ockovala len nezavisle hexu od prevenaru co moze zmiernit nez.ucinky - to je mozne 😉 a robi to tak x pediatrov, to vsak neznamena, ze tvoje dieta dostane do tela menej toxinov, ako to, ktoremu to dr. poda v jeden den

zaver: mala by si sa zacat viac o tuto problematiku zaujimat a zacat napr. nastudovanim ockovacieho kalendara 🙂 a jednotlivych ockovacich vakcin

hajanka
16. aug 2012

@pectore vies co je zaujimave a stoji za zamyslenie?

Ty mas mas taku super Dr. ktorej plne doverujes 😖 a my - cudzi ludia ti to musime vysvetlovat 😔
lebo vo svojich predstavach a pocitoch mas katastrofalny neporiadok ...

... este nas tu prides ako odbornicka poucovat o tom, co je ockovanie a ako sa ma ockovat 🤐

hajanka
16. aug 2012

... a vobec nam nemusis za to dakovat, uz sme si zvykli 😝

(len si to prosim nastuduj a poriadne, aby si sa v buducnosti vyhla takymto pocitom - mozes zacat prvou stranou tejto diskusie) 😀
alebo sa opytaj dr.? 🙂 🤐

mandarinkadarinka
16. aug 2012

@pectore mne sa si sníva... ja blúznim... aj ja chcem lekárku, ktorá vie zázračne rozdeliť hexu na 6 samostatných antigénov... aj ja chcem 🙂))))))))))))))

mandarinkadarinka
16. aug 2012

@hajanka no, aspon ze jej to niekto takto pekne vysvetlil, máš božiu trpezlivosť, klobúk dole 🙂

keziah
16. aug 2012

@pectore ja nahodou na tebe beriem, ze sa aspon zaujimas
ja som svoje prve, nedonosene dieta nechala ockovat velmi bezohladne, v slepej viere, ze lekarka predsa vie co robi a vakcina je uzasny vynalez. atopicky ekzem na seba nenechal dlho cakat a trapime sa s nim dodnes. netrufam si tvrdit, ze je to urcite iba z ockovania- ale trufam si tvrdit, ze ockovanie mojmu dietatu v tejto veci rozhodne nebolo na uzitok.
osobne si nemyslim, ze na strane pro-ockujucich ludi su sami lenivci, hlupaci, mafiani, hrabosi penazi atd. a na strane neockujucich su vsetci do radu nezistni a majuci jedine spravne poznanie- vsetci sme ludia a rozne motivy, vzdelanie a kazdemu nam to inak "pali". Ale ked si vsimmnes, drviva vacsina ludi je za ockovanie, napriek tomu, ze ma o nom minimalne vedomosti.
Nikto ma nepresvedci, ze o fungovani imunity vieme vsetko, prinajmensom aspon dost na to, aby sme vedeli, ze vakciny su nabeton bezpecne. Uz to je pre mna dovod, aby som v tejto veci nemala moc velku doveru k lekarom a nasmu ockovaciemu kalendaru. Ak sa ti da, skus si nastudovat aspon velmi umireneneho ocko-skeptika, lekara martina hirteho: ockovanie pre a proti a dozvies sa, preco je dobre s ockovanim pockat aspon do rokov, ako su realne nebezpecne choroby, proti ktorym sa ockuje a vela inych zaujimavych veci.

mandarinkadarinka
16. aug 2012

inak, ľudia, napisem vam, co sa mi stalo. mam psa labradora, ktory, samozrejme je ockovaný 🙂 na poslednom ockovani mi to nedalo a spytala som sa veterinara, ci mi da precitat PL... ten hned zbystril pozornost a hned mu docvaklo, o co sa jedna... sam ma neokovane deti. no a pekne mi porozpraval, aky je rozdiel medzi ludskymi a psimi vakciny... psie su niekolkonasobne lepsie, neobsahuju ortut ani hlinik, ziadne svinstva - sama som si to overila v PL. nezabudol dodat aj postup ich vyroby - ze vraj niekedy, ked sa mnozili virusy na slepacich vajickach, tak tie pre ludi sa mnozili na obycajných za par halierov a pre psov na nejakych sterilnych od na to urcenych sliepok... no, na zamyslenie, ze? 🙂

racerunner
16. aug 2012

@pectore Jukni do očkováku, měly by tam být firemní názvy těch vakcín. 6 zvlášť jich být nemohlo, leda že bys měla nějaký zázrak z Ruska, tam občas umí kouzlit 🙂. Pokud jste k tomu neměly do druhého stehna Prevenar, pak mě napadá jedině Infanrix Hib + zvlášť Polio a Hepatitida B nebo Infanrix penta + HBv.. ). Jen Infanrix
(záškrt, pertusse, tetanus ) třeba v ČR k dispozici je, ale obvoďáci ho moc pouštět nechtějí. Navíc pochybuju, že by se někdo pouštěl do doočkování zbylýma 3 vakcínama zvlášť...
Nevím, ale 6 ampulek to nebylo, že? Obávám se ale, že jak to líčíš, tak vám dala klasickou Hexu a Prevenar 13... a možná udělala divadlo, že to jako rozdělí...

hajanka
16. aug 2012

@keziah mne to nepripada ze by sa zaujimala, ona nas len prisla vyviest z omylu a poucit o ockovani a o svojich pocitoch

keziah
16. aug 2012

@hajanka pockame a uvidime 😵

majula
16. aug 2012

Ahojte dievčatá...neviete mi prosím poradiť, kde by som našla jeden článok...ešte dosť dávno som čítala výborný článok o vakcínach, písal to priamo človek, ktorý sa podiaľal na výrobe týchto vakcín...keď sa už na to nemohol pozerať aké svinstvá sú to odišiel....on o tom všetkom napísal článok a ja by som sa k nemu potrebovala teraz dostať, ale neviem ho nájsť....vy určite viete o čom píšem 🙂

majula
16. aug 2012

Ty si poklad....ďakujeeeeeeem!!!!!

eaka
16. aug 2012

@keziah To bola aká rýchlovka, ako keby si to mala práve otvorené a čítala to.. 🙂

keziah
16. aug 2012

@eaka google to isti 😉 pamatam si par klucovych slov

@pectore chcela som napisat, ze: dozvies sa, preco je dobre s ockovanim pockat aspon do DVOCH rokov, vypadol mi num lock

syla
16. aug 2012

@pectore včera večer som skoro nezaspala, taká som bola zvedavá, ako vlastne tvoje dieťa očkovali 😉
Dnes tu vidím senzáciu!!! Ty kokso, normálne mám husiu kožu na rukách.
Keď už pracuješ v médiách, kde si zvyknú veci overovať, tak pozri prvú základnú vec:
http://www.ruvztn.sk/ockovaci_kalendar2012.pdf - to je očkovací kalendár pre rok 2012, ak je tvoje dieťa narodené v roku 2011, tak si nájdi rok 2011.
SOM Z TOHO VŠETKÉHO MAXIMÁLNE ZNECHUTENÁ 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

syla
16. aug 2012

@mandarinkadarinka áno, musia to pre psíkov a mačičky robiť šetrnejšie, ich život je kratší v porovnaní s ľudských, takže by bolo skôr vidieť na nič nežiadúce účinky počas ich života. Takže zvieratká si chránime, ale detičky nie!!!

dankakk
16. aug 2012

@pectore ale vy ste po očkovaní mali neziaduce účinky - Zatial bez komplikacii. Po prvej (a nemysím TBC ale hexa) mala malá zacervenane miesto v pichu a vecer zachvat placu...dali sme vsak fenistilove kvapky a na vpich fenistil a do hodiny vsetko preslo. Nasledne vakciny uz prebehli ani akokeby neboli.. ... Ten zachvat placu 😒 ako dlho trval?

dankakk
16. aug 2012

@syla áno áno, aj psikom ľudia dovolia častejšie spať s "rodičmi" ako novorodeniatkam 😖

pectore
16. aug 2012

no zhrniem to asik ...pre radost niektorych. Nezaockovat dieta v dnesnej dobe plnej migrovania narodov, otvorených hranic a oblubeneho cestovania mi skutocne nepride ani kvapku zodpovedne. Osobne by som mala strach ze nam sem niaki iranec ci somalec zanesie nieco co tu uz desiatky rokov nieje...pripadne ze to chyti kdesi na dovolenke..my dospely dbame na hygienu a davame si pozor..ale male dieta neustrazis aby nezjedlo nejaku hlinu ci prach....a ak nebude populacia zaockovana alebo aspon vecsina z nej zbytocne rastie riziko epidemie.... a celkovo vsade sa rozvija multikultura a vzajomna tolerancia...co je dobre len do istej hranice. No mam pocit ze ta hranica uz davno prekrocila svoju medz. hlavne ked si clovek vezme jakym sposobom sa prezentuju islamisti v britanii ci svajciarsku....Pride mi neopatrne ohanat sa listkom od vakciny a nebrat v uvaju aj toto riziko.... kebyze mame strazene hranice a chorobnost by bola podkontrolov mozno by som zmenila tabor...ale nie v tejto dobe. Treba si uvedomit ze vas ani len nepustia do niektorych cudzich krajin bez ockovania (napr sponinana zlta zimnica)...a to nieje koli prachom ale zo strachu pretoze tu maju ludia inak vyvynutu imunitu...a kebyze sa to zanesie sem tak tu mame pekne rosambo....Viem vsak pochopit matky ktore sa obavaju neziaducich ucinkov a matky by mali verit v prvom rade sebe a svojim instinktom. No nato aby si mohli verit by sa nemali nechat zlakat kazdou poplasnou spravou na ktoru narazia na internete...mali by dbat na to aby boli splnene vsetky bezpecnostne opatrenia pri podani vakciny a hlavne by mali otvorene komunikovat s doktorom informovat sa vo viacerich zrojoch a hlavne skumat rozne uhly pohladu.. Kazda jedna z nas vie ze to co sa dava do zil je pekny hnus...ale ten hnus je podavany takym sposobom aby zmiernil nasledky pri pripadnom nakazeni. A o to ide aby ludia neumieraly na choroby proti ktorym sa da ucine chranit...a aby postupom casu tie choroby uplne vymyzli...tak ako to bolo u ovcich kiahni. Prvý zákon o povinnom očkovaní proti pravým kiahňam bol vydaný 9. júla 1836. V Česko-Slovensku sa povinné očkovanie proti pravým kiahňam zaviedlo v roku 1919. Posledný prípad pravých kiahní na území Slovenska bol hlásený v roku 1924. Od roku 1980 sa očkovať prestalo, keďže Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila koniec výskytu tohto ochorenia na celom svete... nebolo by super kebyze nemusime ockovat vobec?...podobne zacina byt decka obrna pomaly na ustupe... cesta neockovania sice podporuje slobodu jednotlivca no ohrozuje bezpecnost celku. O opaku ma ani jeden z vasich odkazov ci argumentov nepresvecil...nikto si nedal tu namahu aby ma obohatil.... pretoze to su vsetko sloboda ockovania...a to kludne mozem prirovnat napriklad k stranke legalizace... no ja tiez hovori sa ze nieje dymu bez ohna. Verim tomu ze nebude vsetko kose s vakcinami...ale stale mi pride rozumnejsie zaockovat ako neockovat.

pectore
16. aug 2012

@dankakk tristvrte hodinu...mozno hodinu...ale nepride mi to take neprekusnutelne aby som koli tomu nedala dieta zaockovat.

pectore
16. aug 2012

@keziah dakujem za odkaz..prezrem...

kkl82
16. aug 2012

@pectore a nebolo to nahodou, ze vam iba rozockovala pneumokoky a hexavakcinu. tzn. ze raz pichla pneumokoky a raz hexavakcinu, tzn. 1+1 krat 3? lebo ak mate naozaj hexu, tak ta sa rozockovat neda, ako ti pisali iny, je to vsetko v jednej striekacke... a inak, pneumo a hexa by sa naozaj nemali pichat naraz, spolu je to velmi velka zataz - mnoho rozumnejsich lekarov to tak robi. len niektori vidia, ze je to v ockovacom kalendari naraz, tak to naraz aj zaockuju. tym podstatne zvysuju riziko neziaducich ucinkov...

eaka
16. aug 2012

@pectore Ďakujeme za zrhnutie, ako som povedala na začiatku, Tvoje zotrvanie v tejto diskusii bolo totálne zbytočné a nikomu nič neprinieslo, okrem pár ďalších zbytočných strán našej diskusie.. Keby si čo len trošku čítala, čo sme Ti písali, tak by si nemohla zopakovať rovnaké bludy, ako v pôvodnom príspevku..
Len tak mimochodom.. my sa tu proti žltej zimnici neočkujeme.. ani proti iným pliagam, ktorých sa bojíš, že Ti ich prinesú imigranti.. takže je pekné, že nás bez očko kdesi do afriky nepustia, ja sa tam ani nehrabem, ale sem afričanov pustia, máme sa začať očkovať proti exotickým chorobám, aj keď necestujeme??
A ďalej, tá Tvoja "účinná ochrana", keby si vrámci svojej informovanosti niečo pozisťovala, tak by si tieto slová s vakcínou moc nespájala..
Takže komunikuj naďalej so svojou lekárkou, ktorej očividne nerozumieš ani pol slova (narážam na rozkladanie hexy) a maj sa krásne a na túto debatu zabudni, aj tak by Ti to hlava nepobrala..
🙂
A áno, bolo by super, keby sme nemuseli očkovať vôbec, ale utopický cieľ vyhubenia všetkých chorôb očkovaním k tomu nevedie..

pectore
16. aug 2012

@eaka hlevne ze ty okrem konspiarcie ponukas aj nieco co sa da chytit do ruk... ☹