Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pectore
16. aug 2012

@eaka to nieje ze neni ako argumentovat...to je ze argumentacia nema vyznam ...akokeby som ta chcela presvedcit aby si verila v budhu a nie v boha...a to sa fakt neda...ked ma clovek hlavu otocenu len jednou stranou....

eaka
16. aug 2012

@pectore A ešte jedna vec.. na Slovensku je scifi dostať zdravotnú kontraindikáciu, aby si nemusela očkovať, chcú očkovať aj onkologicky choré deti, takže ak je nejaké dieťa, ktoré naozaj zo zdravotných dôvodov nemôže byť zaočkované, tak veeeeeľmi pochybujem, že by sme ho stretli v škôlke.. Najskôr bude niekde v nemocnici... ☹

pectore
16. aug 2012

@hajanka ale viem... no isto sa nebudem ohanat slobodou ockovani... to uz sa mozem ohanat aj legalizacii...

eaka
16. aug 2012

@pectore to hovorí fakt tá pravá.. ktorá ešte žiaden argument nepodala.. len dogmy z reklamných letáčikov vakcín od známej pani doktorky z čakárne..

hajanka
16. aug 2012

@pectore co vies? ved ty nic nevies.... 🙂 len sa tu strapnujes

eaka
16. aug 2012

Ale tak si vravím, že by už tejto hádky aj stačilo.. 🙂 Ďakujem @pectore za hodnotné príspevky a prajem pekný deň a veľa zdravia!! 🙂

pectore
16. aug 2012

@eaka lenze to viedlo k tazkemu prekonavaniu choroby, vaznym nasledkom...pretoze tu sa nebavime o "rimecke" ale o infekcny hnusoch... takze kolektivna imunita by vydochla aj s imunitou jednotlivca... bolaby bez koncatin a hlucha....

pectore
16. aug 2012

@hajanka neboj lepsi nazor nemam ani ja na teba...

pectore
16. aug 2012

@eaka a ty zas "senzacie" z internetu...

hajanka
16. aug 2012

@pectore tak sa maj krasne a uz sa neobtazuj nas "zachranovat" 🙂

eaka
16. aug 2012

@pectore ok, ako povieš.. 🙂

yanus
16. aug 2012

Proti HLUPOSTI sa zaockovat neda?!?!? 😀

eaka
16. aug 2012

@pectore ale už fakt posledná vec... ľudstvo už vlastne bolo na pokraji vymretia,než prišli tie spásonosné vakcíny a vďaka nim sme zase zaľudnili planétu.. sláva sláva sláva!!!

eaka
16. aug 2012

@yanus Pochybujem, že by to pomohlo, pri tej úžasnej účinnosti vakcín.. ale možno by ich preriedili NÚ..

pectore
16. aug 2012

@hajanka citaj ten clanok do konca... a nevyberaj si co ti vyhovuje...."Možným důvodem je, že vyprchal ochranný účinek protilátek. Účinnost vakcíny totiž po 15. roku věku klesá. Mohlo také dojít ke změně cirkulujícího viru a současná vakcína už na něj nemusí účinkovat," doplnila zástupkyně primáře infekčního oddělení mělnické nemocnice Markéta Dyrhonová. Na nové vakcíně se ale nepracuje.

Stejně tak proti spalničkám a zarděnkám se povinně očkuje od 80. let. Po zavedení plošné vakcinace nemoci téměř vymizely, například spalničky jsou ale stále jednou z hlavních příčin úmrtí v zemích se slabší ekonomikou.

"Proočkovanost a s ní související kolektivní imunita je v Česku velmi vysoká, je ale nutné počítat s importy nemoci v souvislosti s nárůstem imigrantů," dodala Dyrhonová s tím, že od roku 2009 dochází i nárůstu počtu hlášených onemocnění i v mnoha evropských zemích.

"Napomáhá tomu i existence různých podskupin společnosti, ať jde o skupiny sociálně slabší, nebo s určitým náboženským vyznáním," upřesnila Dyrhonová. Tito lidé se totiž nenechávají očkovat. .

yanus
16. aug 2012

@eaka aj minimalna redukcia by isto pomohla, nic nie je strateneee 😅

pectore
16. aug 2012

@eaka si zbytocne ironicka... ale to je tym ze mi uz nevieme co su to za choroby... uz nas viac strasia vakciny ...hejze?

eaka
16. aug 2012

@yanus Pri tom množstve potrebných tohoto očkovania by aj desaťtisíce nú boli štatisticky bezvýznamné...

aduskatt
16. aug 2012

@hajanka na margo toho vzdelania...............ako moze pracovat clovek s takou gramatikou a sklonovanim a cechizmami ( rimecka, vsak ano) v mediach?.........Osobne si myslim, ze je to len provokaterka, ktora sa vytesuje niekde v obyvacke, ze tu zopar ludi vytaca a provokuje.........minimalne 50% z toho, co pise nie je pravda a ona sa dobre bavi, ako sa snazite tu nieco vysvetlit🙂 a ak sa mylim a ona skutocne veri tomu, co pise a nebodaj je to este aj pravda, tak amentma..................teda okrem prace v mediach, to jej neuverim ani omylom...........jedine, ze by tam robila nieco uplne ine (majitelku v lahodkach, ktore su sucastou budovy a podobne pridruzene profesie)

hajanka
16. aug 2012

@pectore mam to precitane xxx krat 🙂

toto je clanok pre blbeckov ako si ty 🙂 lebo clanok v uvode varuje, ze choroby sa siria vdaka ockovaniu, ze ucinnost vakcin je na prd a ze len vdaka tomu ze ockujeme pomahame virusom mutovat do novych a novych foriem a v zavere doplna, ze aj napriek tomu TREBA treba treba ockovat dalej 😀

nie je toto nahodou tvoj clanok????? 😀 velmi sa podoba tvojej logike!

eaka
16. aug 2012

@pectore To Ty nevieš, čo sú to za choroby, preto z nich máš taký panický strach, že je Ti príjemnejší vresk Tvojho dieťaťa, keď ho nenormálne bolí hlavička z tých jedov, čo práve dostalo vo vakcíne.. a Ty sa vytešuješ, že si ho tým ochránila proti osýpkam!
Po každej odpovedi Tebe si poviem, že už nebudem reagovať, ale to sa nedá.. Prestaneš už čítať a citovať reklamné letáčiky? Všetky tieto Tvoje supermúdre reči sme čítali a aj nám ich tu pravidelne chodia servírovať také ako Ty.. nepíšeš nič nové..

eaka
16. aug 2012

@aduskatt Možno upratuje v Markíze.. 🙂

pectore
16. aug 2012

hlavne ze ho davas ako priklad aby som sa vyjadrila... a ked sa vyjadrim tak sa vykrucas ze to vlastne nieje az taky relevantny dotaz...uz aj ja sa zacinam rehotat ..s teba 😀 😀

pectore
16. aug 2012

@eaka a tebe bude prijemnejsie sa potom pozerat ako tvojmu dietatu amputuju koncatiny? Namiesto trocha placu?

heimdalls
16. aug 2012

@pectore - len jedna otázka, jedina bez akýchkoľvek invektrív....PREČO SI SA ROZDODLA NAVŠTÍVIŤ TÚTO STRÁNKU? Vyvráť mi prosím ťa môj názor a presvedčenie, že dôvodom boli práve výčitky a pochybnosti okolo očkovania. Vieš na to aby človek našiel toto fórum, musí tie pochybnosti okolo očkovania najprv mať. Ak si 100% presvedčená o správnosti a nutnosti očkovania, nemala by si pochybnosti a nebola by ani tvoja prítomnosť tu (podotknem že miestami dosť tragikomická, "útžkovitá z článkou o nebezpečenstvách infekčných ochorení", historických podkladou o vzniku samotného očkovania a musím to na koniec napísať, aj prítomnosť a tvoje výplody kde sa správaš absolútne cinicky k matke ktorá má autistické dieťa a nemiestne to bagatelizuješ).
Nezúfaj a vzdelávaj sa, je tu mnoho ľudí, ktorí ti ochotne poradia, aby si v očkovacej budúcnosti svojho dieťatka bola viac obozretnejšia, informovanejšia a aby si pediatrovi ďalej "nezobala" z ruky a mala vlastný konkrétny názor. Tvoje bábo je pre neho kus, štatistika a bodovanie ktoré mu tvorí výplatu.

pectore
16. aug 2012

@aduskatt "pohybujem sa v mediach" neznamena ze pracujem v telke...ale mozem strihat filmy, upravovat fotografie, pisat clanky....robyt reklamne prezentacie...hoc co...

hajanka
16. aug 2012

@pectore dokaz to je, vid vyjadrenie Uradu - ockovanie nechrani pred chorobami, robi viac zla ako dobra, to co tam bolo napisane po tomto vyjadreni, je nieco podobne co sa tu ty snazis dokazat 😀 tento clanok je pre teba 😉

zaockujteajslnko
16. aug 2012

@pectore
ano ja chranenim svojho bezmocneho dietata pred jedmi a ohrozenim chorob priamo z tych z ockovacich latok ohrozujem "verejnu bezpecnost" 😀
uprimne mne je uplne uriti akesi "verejne zdravie", vobec ma to nezaujima, mna zaujima ci sa moje dieta dozije aspon 18 rokov veku a ci nahodou po tom "genialnom" ockovani nebude slintat do vankusa a bude mi samostatne zit.......takze prdim ti na "verejnu bezpecnost" mna zaujima moj potomok, a vzdy aj bude!

ja ako rodic mam chranit svoje dieta, nie "kolektivne zdravie", dokonca okrem vlastnych citov a instinktov ma k tomu zavazuje aj zakon!!! paradoxne, hned "zakon o rodine" mi ako rodicovi prikazuje vzdy chranit zdravie svojho dietata!!!!!!

to, ze neexistuje zjednotenie zakonov a predpisov v SR a jeden hovori o ochrane dietata za kazdu cenu (zakon po ustave najvyssi) a iny o akomsi kolektivnom zdravi (len vyhlaska, skoro najnizsi pravny predpis) tak zato ja nemozem, toto sa deje v celej legislative SR aj v inych oblastiach

takze si kydaj co len chces, ale mylis sa

eaka
16. aug 2012

@pectore Celkom verím tomu, že môže písať články, čítali ste, ako šla úroveň online magazínových článkov dole..teda, aká je veľmi nízka, lebo pochybujem, že bola niekedy hore.. na to gramatiku netreba.. 🙂 A k témam takýchto článkov snáď komentár ani netreba..

petah82
16. aug 2012

@pectore presne ako si napisala: "pretoze slovac je ako stado... jeden zabeci ze je koryto spinave a ostatny sa ani len nepozru a uz sa nenapiju... tento trend ma narastajucu tendenciu a tym padom casom vznika aj vacsie ohrozenie... Ludia na zapade maju troska inu mentalitu." slovac je stado, ktore sa nepyta, niekto zabeci, ze vakciny treba, choroby sa sem ruuutia z Ukrajiny a z Anglicka a uz letime kupovat, aby sme boli prvy v rade... nikto nestuduje, nikto nepyta pribalovy letak, potvrdenie studie-skusky, ci to funguje, ci to neskodi... ano na zapade maju inu mentalitu, studuju a zaujimaju sa, slepo neveria, ze im stat, telka, reklama chce predat nieco dobre len z cistej lasky k ludom. a k tomu cestovaniu: to teraz nikto nepojde do inych statov, nebude cestovat, kde je dobrovolne ockovanie, lebo tam su neockovane deti, ktore mozu nakazit moje ockovane? to co je? nie vo vsetkych statoch sa ockuje to iste co u nas, cize aj deti od nich, mozu cestovat k nam a my k nim, co potom?... u nas su povinne nejake choroby, vela, u nich su povinne len niektore ine, menej, a teraz co? ak chces byt iba v SR, tak super. dieta ani ja nemusim ist do afriky, do nejakej osady, aby som ochorela na africke choroby, staci ist do egypta do rezortu, aj tam su domaci, aj sofer v autobuse je domaci, aj na letisku pracuju domaci, myslis, ze vsetci maju ockovanie proti zltej zimnici a podobnym africkym veciam? asi nie. a to nie je len afrika. ale aj hociktory stat europy. ako som povedala, nemusis sa bat v SR, ale nikam necestuj, lebo vsade sa neockuje to co u nas a veselo tam behaju deti, ktore nie su ockovane tym, co tvoje... a hocikedy vas nakazia!!! bu bu bu 😀 od kazdeho na ulici budes pytat ockovaci preukaz? tak ako od deti v skolke?