Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denisocka
30. júl 2009

občas umieram aj ja so seba,takže ťa chapem 😀 😉

petot
30. júl 2009

sarusinka: Ohľadom tuberkulózy a jej nákazy, mne veriť nemusíš, ale mohla by si veriť odborníkom z Vyšných Hágov. CItujem: "Nakaziť sa tuberkulózou nie je ľahké. Zvyčajne je potrebné byť dostatočne dlho v blízkom kontakte s chorým jedincom. Tuberkulóza sa zvyčajne šíri medzi rodinnými príslušníkmi, priateľmi a ľuïmi, ktorí žijú alebo pracujú spolu. Najčastejšie sa rozširuje v uzavretom priestore."

http://nrt.hagy.sk/tbfakty.html#develop

denisocka
30. júl 2009

peťo , v čom to nosíš?

petot
30. júl 2009

denisiocka: Jáj, to je stará fotka 😀 Už v tom nenosíme, naša zlatá švagriná nám požičala šatku 🙂

denisocka
30. júl 2009

je,to je šatka? čierna?

sarusinka
30. júl 2009

vanish1 tvrdila,ze ji picham

sarusinka
30. júl 2009

a sanitářka nejsem,to by mi bylo fuk,kdo co píchá nebo nepíchá.jsem všeobecná sestra,dětská skončila někdy prřed dvaceti lety. 😔

denisocka
30. júl 2009

tak ked si tak sastrička ako ja,tak prečo sa pozastavuješ nad tým,že si na novorodeneckom musela pichať do pätičky? nechápem....ved to je normálne,realita,prax a skusenosť .... aj i.v. injekcie ..... jedno sa píše,a nariaduje a ine sa robi,proste kto to ma robiť ked nie skúsená sestrička alebo zodpovedný nezanepráznený ochotný lekár? ja som tiež na gynde musela držať zrkadla a asistovať pri tom,čo som sa v škole neučila .... hold niesom ženska sestra

denisocka
30. júl 2009

mam pocit,že ešte par prispevkov a sarusinka budeš zlomena a budeš s nami diskutovať prečo NEočkovať 😉 alebo,prinajmenšom svoje posledne komentáre ešte raz zvážiš 🙂

blovitc120
30. júl 2009

Deni 😀. Ide ti 😀

denisocka
30. júl 2009

inač sarusinka,keby si bola matka,tak by ti už nebolo fuck len tak očkovať hlava nehlava..... mne je už teraz zle.že je ten blby prevenar povinny .... ach ...verím,že kým zlomím mjuža na druhe,alebo kým ho neprilahnem 😀 ,tak že dovtedy sa čo to zruši alebo že to bude aspon dobrovolne a nie povinne .................................. ja ked si spomeniem,jak som nastupila do mojej prvej roboty po maturite - 2002 a masovo sa očkovali htary ludia prosti chrípke,aj ja som mala vakcínu zadara - jupííííí - ako zdravotník,ešte že som sa bála toho pichu a nedala sa očkovať (inač,našim sa minule pokazila chladnička a našli tam tu vakcínu,skoro som pustila do gatí od smiechu.....a pýtaju sa ma,či mi to treba ešte ) ............... no a my sme masovoočkovali tých starých,lebo to mali tiež zadara po 60tke a potom čo to boli za stavy/ same 40tky horúčky u tých seniorov,potom správy na markíze o vakvíne chrípky ktorá zabíja..... ach moj bože ..... a ja ked si spomeniem ajk sa nam zdr.stav vždy dosral po očkovani ,tak už teraz mi je zle čo bude po MMR ,ked ju už budem musieť dať

kristulatko
30. júl 2009

ahoj sekrari, tak zase po case tu mate veselo... 😎
jen jsem chtela napsat, ze v CR zase neni dost Hexavakciny, zaslechla jsem to ve zpravach mozna predevcirem...kdovi, co se zase deje, ze nejaky pru.ser?

jinak sarusinka, to ze to v porodnici funguje jak ne bezicim pase vim z vlastni zkusenosti, proto jsem tam jela s porodnim planem, pac nejsem zas az tak blba, abych nevedela, co chci a co ne 😉 . pak jsem na 4. den i ty dalsi az dodnes odmitla vpravit do tela sve dcery jedy a jine pochybne latky, o kterych ani pediatr nevi,ktere presne to jsou a co v tele udelaji. pokud jsi trochu chytra (a podle tvych prispevku soudim, ze ta NEJchytrejsi), jiste jsi zaznamenala informaci o tom, ze se cerny kasel uz davno vratil. tak mi prosim vysvetli, jak je to mozne, kdyz jsme my a i par generaci pred nami PLOSNE PROOCKOVANI?
pokud oficialni data o tom, kolik bylo u nas nakazeni tetanam a kolik umrti za poslednich rekneme 5 let, sem s nimi, mozna, ze se zacnu bat a dite nejakym tim sajrajtem pichnu? a muzes nam klidne a bez vyzvani 😀 udelat i osvetu, jak se ta nemoc siri...ze budes, tak hodna... 🙂

jo, a jinak moc diky az ten link a zajimave video ze svycarske konference, uz nevim, kdo ho tu dal. opravdu moc zajimave.

kristulatko
30. júl 2009

a zdravotniku vendeto, nenaockovat dite podle vyhlasky (ne ZAKONA, jak trvdi sarusinka) neni problem, navod ti prozradim,pokud budes chtit 😉

denisocka
30. júl 2009

baby,dobru noc 😀 idem prilahnuť muža 😝

petot
30. júl 2009

denisocka: Nie, tamto na fotke je este obycajny hlinikovo-plateny nosic.

sarusinka
30. júl 2009

ale já se nad tím nepozastavovala... všechno tu překrucujete.... 😖 a to,že jsem proti chřipce jsem psala už předtim.dělají vakcínu na minulou chřipku a přitom ta co je teď už dávno zmutovala.děda si jí každý rok nechá píchnout a pak má jak říkáte 40C horečky a má ještě horší chřipku,než kdyby se nenechal očkovat,s tím já nesouhlasím,ale prostě si myslím,že očkovat žloutenky,pneumokoka,tetanus a třeba meningokoka není zbytečné.... 😔

valka
30. júl 2009

ja teda nie som ani zastanca ockovania ani nejaky odporca, ale myslim, ze viaceri by si tu mali vstupit do svedomia a diskusiu viest nie invektivami ale faktami 😉

kristulatko
31. júl 2009

valka, a ty jsi po procteni diskuze nenasla zadna fakta?

j.a.n.u.s.
31. júl 2009

Ahoj, nakukuji tu uz nejakou dobu a moc se mi libite 😉

Uz se proslycha, ze pro obcany Ceske Republiky chysta POVINNE ockovani proti praseci chripce(zari-rijen).

Nevim, jestli jste koukali do temy praseci chripka...psala jsem o USA, kde to povinne uz je a veslo to dokonce v zakon....

Holky(proti ockovani), co by se delo, kdyby ockovani veslo v zakon a vy byste byly povinne se nechat ockovat(ci vase dite).

Muj nazor: nepremyslela jsem nad tim tak do hloubky....

denisocka
31. júl 2009

mna skoro šlak trafil ,ked rano na markize davali,že tehotne sa musia očkovať prosti prasačej chripke,lebo v usa zomrelo na nu niekolko tehtnych na zapal pluc tušim

petot
31. júl 2009

Hlavne že chrípkové vakcíny nie sú testované na bezpečnosť pre tehotné, a táto je sama osebe ešte viac experimentálna. Vakcíny v žiadnom prípade nie sú vhodné pre tehotné.

Drvivá väčšina vakcín je kontraindikovaná v tehotenstve, alebo obsahujú upozornenie, že "bezpečnosť nebola preukázaná". Ak odhliadneme od toho, že dlhodobá bezpečnosť sa v skutočnosti u vakcín vôbec dostatočne nepreukazuje (klinické skúšky trvajú niekoľko dní, max.týždňov, a zameriavajú sa len na priamo pozorované účinky), tak vakcína
1, zvyčajne obsahuje toxické chemikálie schopné poškodiť plod (hliník, formaldehyd, ortuť, fenoxyetanol,..)
2, imunomodulačné chemikálie schopné vyvolať krajnú odozvu imunitného systému
3, narušuje imunitu čím vystavuje matku a plod zvýšenému riziku akejkoľvek vírusovej infekcie, napríklad aj reaktivácii latentných infekcií, napr. herpesvírusmi, čo môže spôsobiť ťažké poškodenie plodu
4, niektoré vakcíny priamo obsahujú živé vírusy, či už zámerne, alebo ako vedľajší produkt výroby.

lucia123
31. júl 2009

j.a.n.u.s. Povinne ockovanie nikdy nevstupi do zakona, pretoze sa neustale meni (ockovacich latok z roka na rok pribuda) a tak by museli ten zakon pokazde menit. Existuje vsak vyhlaska, kde je popisane o aky druh ockovania ide, no i ta je protiustavna.
Dobry pravnik by ich zotrel 🙂 Celu ich vyhlasku.

Ked pojdu na to tak, ze jednoducho nariadia, aby sa kazdy obcan SR, CR nechal povinne zaockovat, vyvolaju tym vlnu nepokojov, pretoze tu nie sme sami (v tomto fore), ktori su proti povinnemu ockovaniu. Je ich niekolko stoviek na slovensku a myslim ze este viac v susednom cesku. Vacsina ludia nie je tak blbych, aby si nechali do seba a svojich deti pichat to svinstvo. Takze ziadna panika 🙂

martina46
31. júl 2009

Ja mám teda trošku strach, ale určite by som sa napriek povinnosti zaočkovať nedala.

artuse
31. júl 2009

já slyšela ve zprávách v rádiu na Radiožurnálu, že očkování proti prasečí chřipce bude DOBROVOLNÉ, přednost prý mají těhotné ženy, mladiství od 6m do 25 let...takže myslím, že povinné to nebude...

kristulatko
31. júl 2009

j.a.n.u.s. to si delas srandu, ne? 😖 to neprojde

lucia123, prave ze se bojim, ze vetsina lidi blbych je....

denisocka, ach jo, to neni pravda, ockovat tehotne! 😠

artuse
31. júl 2009

no ale s tím upřednostněním očkování těhotných je to fakt sranda, nevím, kdo by se v těhu nechal očkovat, to je fakt riskantní

denisocka
31. júl 2009

no ale kolko "nevedomých" tehotných si to daju v strachu pichuť,kolko detičiek daju mamky zaočkovať????? 😔

j.a.n.u.s.
31. júl 2009

kouknete jen do sekce tehotenstvi....
...nektere "nevedome"maminy primo vyhledavaji vakciny a pujdou do prvnich rad si je nechat pichnout....

Jak cloveka ovlivni dobre udelana 30ti sekundova reklama?!

Do nas uz to (moznost vakcinace)perou nekolik mesicu....a strasi!

No doufejme, ze to povinne nebude, a jestli by to nahodou nejak proslo...budu "rebel" obcan a nenecham se ockovat!

Nasleduji prikladu Jiriho Maska:

restní oznámení na neznámého pachatele pro šíření poplašné zprávy ve věci tzv. "prasečí chřipky"

Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 9

Praha, 28. července 2009

Podávám tímto trestní oznámení na neznámého pachatele z důvodu šíření poplašné zprávy o vypuknutí a epidemiologické a pandemické závažnosti tzv. prasečí chřipky.

Odůvodnění:

Mám podezření, že ti, kteří rozhodli o lékařském zásahu a prohlídkách po příletu letadla z Mexika 3.5.2009 a přijatých opatřeních na letišti a ti, kteří jejich aktivity mediálně pokryli, se dopustili trestného činu šíření poplašné zprávy, neboť tato opatření nebyla adekvátní situaci a v míře, jako v Praze na letišti Ruzyně, nebyla přijata v žádné jiné zemi na světě. Mám podezření, že podle některých svých vyjádření může být například hlavní hygienik ČR pan Vít do celé věci zapleten a spřažen s farmaceutickými koncerny, stejně jako někteří novináři, či politici České republiky. Podle mých denních analýz, že na šíření mediální hysterie se podílejí zejména tato média: Lidové noviny, MF DNES, TV NOVA, Česká televize, Právo a další.

Mám podezření, že po celém světě a v ČR obzvlášť, je rozdmýchávána umělá mediální hysterie ve věci hrozící pandemie chřipky a to nejenom tentokrát kolem tvz. prasečí chřipky, ale i v minulosti kolem tzv. ptačí chřipky.

Jako důkaz uvádím, že média často používají titulky "V ČR už 30 nakažených", místo aby správně uvedla V ČR 5 nových nakažených a 25 již uzdravených. Cituji média (Novinky.cz, http://www.novinky.cz/domaci/174440-z-britanie-... )

Počet Čechů nakažených prasečí chřipkou stoupl na 32. U sedmnáctileté dívky z Pardubic se vyskytly příznaky po návratu z Velké Británie, její stav je však velmi dobrý. Informovala o tom vedoucí protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice v Pardubicích Inna Valentová. Ministerstvo zdravotnictví ohlásilo ještě další dva případy, kdy se objevily příznaky nákazy virem Pandemic(H1N1)po návratu z Británie.

Jako důkaz uvádím, že na běžnou chřipku zemře jen ve Spojených státech každoročně 30-50.000 lidí a je tedy již desítky let v řádech stovek krát nebezpečnější, než chřipka tzv. prasečí. Denně umírají desítky tisíc lidí na rakovinu způsobenou životním prostředím či vyzařováním elektromagnetických vysílačů, mobilů a dalších technologií.

Jako důkaz uvádím, že současní tzv. nemocní už jsou posíláni domů, aby si vzali paralen a čaj a "vyleželi to". Navzdory tomu jsou dál připravována opatření za účelem speciálního plošného očkování celé populace a vláda splašeně objednává milióny kusů vakcín. Vakcín, které byly patentovány zhruba půl roku před vypuknutím a identifikací viru tzv. prasečí chřipky.

Žádám, aby bylo zahájeno vyšetřování, kam poplynou peníze z připravovaných hromadných očkování a kdo z politiků, novinářů atd. je do celého komplotu zapojen, žádám, aby byla tomuto vyšetřování věnována největší pozornost a byly vydávány pravidelné tiskové zprávy, jak vyšetřování dál postupuje. Žádám, aby se případu věnovala i zahraniční skece BIS a pokusila se odhlalit napojení podezřelých osob na zahraniční kartely a centrály, jež tuto hysterii vyvolaly a řídí.

Žádám, aby bylo zahájeno a zajištěno speciální vyšetření případných těžce nemocných tzv. prasečí chřipkou na území ČR, neboť mám díky své 10-ti leté badatelské práci důvodné podezření, že těžkou zdravotní újmu nezpůsobuje dotyčný chřipkový virus, ale je to následek působení zcela jiné viry a bakterie, velmi pravděpodobně záměrně šířených do ovzduší. Jaké konkrétně skupiny virů a bakterií hledat předložím na vyžádání specializované a nezávislé lékařské komisi. Jako důkaz uvádím zprávu o bohumínské nemocnici a objevení jedné takové bakterie: Bohumínská nemocnice neoperuje, řádí v ní infekce (viz iDnes http://zpravy.idnes.cz/bohuminska-nemocnice-neo... )

Jsem přesvědčen, že občanům demokratické země přes neustálé oklešťování osobních práv a svobod zůstává ještě několik zákonných posledních prostředků, jak se bránit zlovůli globálních elit. Využívám jedné z nich a podávám toto trestní oznámení. V případě, že budu v budoucnu nucen být povinně očkován proti jakémukoliv virtuálnímu a důkazně dlouhodobým a nezávislým zkoumáním nepotvrzenému nebezpečí, uchýlím se k nenásilným akcím občanského odporu a neposlušnosti, ke kterým vyzvu i českou, resp. evropskou veřejnost.

V úctě,

jiří mašek,

profesionální nezávislý novinář

svobodný občan

denisocka
31. júl 2009

janus to fakt? to fakt su už tehotne,čo na to čakaju? preboha, šak to je hrozne? potom ked sa im narodia deti postihnute,tak som zvedava kde budu hladať vysvetlenie 😔

j.a.n.u.s.
31. júl 2009

Hledam to tam , ale nemuzu najit-adminy asi odstranily...byla tam tema Praseci chripka a na zacatku uz se baby shanely po vakcine...

Je to smutne.