Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

j.a.n.u.s.
31. júl 2009

artuse dikec 😉

dankak...myslim, ze nebude vadit, kdyz to zkopcim i do praseci chripky....tvuj odkaz....lidi by meli byt informovani co nejvice, neee? 🙂 ...je to fakt dulezite vedet.

j.a.n.u.s.
31. júl 2009

pridejte se na facebook...je tam toho hafo...kluby proti ockovani proti praseci chripce....kurna at se s tim neco dela....

denisocka
31. júl 2009

my sme oscilo brali a veru,raz pomohlo a X krat nie,asi som netrafila správne homeo,ale zato vitC mi príde lacnejšíí aj mnohostrannejší

martina46
31. júl 2009

kukla som na FB, nasla nejake skupiny a dovolila som si skopirovat sem par zaujimavych faktov:

*** Výrobca vakcín (farmaceutická spoločnosť) nie je povoľovaciemu štátnemu orgánu povinný uviesť, aké všetky zložky vakcína obsahuje, pretože takéto informácie spadajú pod obchodné tajomstvo korporácie. V príbalovom letáku vakcín sú uvádzané iba dodatočne pridávané látky; o látkach, ktoré vakcinačný základ obsahoval pred finálnym spracovaním, štátny kontrolný vakcinačný úrad musí mlčať.

*** V USA farmaceutické spoločnosti vedú kampaň za rozšírenie očkovania proti rakovine krčku maternice aj na chlapcov, aby títo údajne pri pohlavnom styku s takto postihnutou partnerkou nedostali rakovinu penisu...

*** Konzervačné látky v tzv. mŕtvych humánnych vakcínach: tiomerzal (48,9 % objemu je čistá ortuť), natriumtimerfonát (43,7 % objemu je čistá ortuť) a 2-fenoxietanol (jed poškodzujúci nervy a obličky). Od roku 2000 sa nesmú deťom podávať vakcíny obsahujúce ortuť... Ortuť, ktorá je súčasťou výrobného procesu vakcíny spadá pod obchodné tajomstvo farmaceutickej spoločnosti a tá sa nemusí sa o jej prítomnosti vo vakcíne zmieňovať v príbalovom letáku a štátny kontrolný úrad nesmie prítomnosť ortuti vo vakcíne zistenú meraním zverejniť...

*** ...účinky orute spôsobujú poruchy koncentrácie a poruchy učenia u očkovaných detí, objavujú sa prípady tzv. hyperaktívnych detí. Takto postihnuté deti firma Novartis lieči ritalínom... majú liek na všetko...

*** ...ďalšie zložky vakcín tvorí kategória adjuvantov = pomocných látok: rozpúšťadlá, pufre, fosfáty, karbonáty, stabilizátory, hydrolyzovaná želatína (u detí spôsobuje alergie), ľudský albumín (pridáva sa, aby sa predchádzalo anafylaktickému šoku z očkovania, teda z prítomnosti cudzej bielkoviny v tele).

*** ...sulfát hliníka sa vo zvýšenej miere pridáva do očkovacích látok pre starších ľudí. Alzheimer je vo veľkej miere spôsobený vysokým výskytom hliníka v tele pacientov. Zdá sa, že výskyt Alzheimera je umelo rozširovaný pomocnými látkami vo vakcínach pre starších ľudí, obzvlášť sulfátom hliníka.

*** ...súčasťou vakcíny je aj formaldehyd, kt. je v nábytkárskom priemysle zakázanou látkou, pretože je karcinogénny, napriek tomu nie je jeho vstrekovanie dvojmesačným deťom priamo do tela zakázané...

*** ...deti pod 2 mesiace majú extrémne priepustnú hematoencefalickú bariéru, čo znamená, že všetko, čo je v krvi sa dostáva do mozgu... sulfát hliníka, ortuť ap. a dochádza k vážnym poškodeniam mozgových centier pohybu ap. Poruchy vývinu je možné zistiť až po 1. roku, keď sa má dieťa postaviť a chodiť, ale jeho lokomotorické schopnosti zrazu nevysvetliteľne zaostávajú.

nika.r
31. júl 2009

ahojte 🙂

už dlhší čas rozmýšľam, či s ak Vám oficiálne pridať a tak odhaliť svoj postoj k očkovaniu. Vo svojom okolí som veľmi čudná a dokonca aj s manželom som kvôli občas v konflikte ☹

v zásade očkovanie úplne neodmietam, hexacakcínu som chcela u malého dokončiť hlavne kvôli tetanu, ktorého sa dosť bojím a neviem, či by som ho pred ním vedela ochrániť. Ale podarilo sa nám preložiť poslednú dávku apsoň o dva mesiace.

občas Vás čítam a hľadám aj iné zdroje a stále sa utvrdzujem v tom, že ľudstvo je veľmi naivné. Ja si tak pre seba porovnávam túto očkovaciu mániu ktorá teraz panuje s veľkou dôverou v antibiotiká pre pár desaťročiami dozadu,. Tiež im každý slepo dôveroval a samotní lekári ich predpisovali mirnix-dirnix. Dnes už ten istý lekár, ktorý ich predtým dával ana všetko priznáva ich nežiaduce účinky a obmedzenosť použitia. Hoci sú aj takí, ktorí to stále nechápu. A už aj verejnosť vie o nich pravdu a samotní ľudia žiadajú lekárov, aby ich predpisovali rozumne. myslím, že podobne to bude o pár desaťročí s vakcináciou. keď tu budeme mať generáciu ľudí, ktorí budú alergický na všetko, keď každé dieťabude maťnejaký neurologický či kožný problém, možno sa začne priznávať, že ani očkovanie nie je spásou ľudstva.

najviac ma ale pobúrila séria článkov v časopise Dieťa. Na začiatku roka v ňom začal vychádzať seriál o detských chorobách - akosi podozrivo je detskou chorobou kliešťová encefalitída. Samozrejme, nesmie chýbať rotavírus a ovčie kiahne. V rámci informovanosti rodičov boli prezentované fakty o tom, aké sú tieto choroby strašné a jediná možná ochrana je očkovanie. A najviac ma zabil článok z aktuálneho čísla, ktorý hovoril o MMR - spomenul aj rodičov, ktorí dnes odmietajú túto vakcínu ako o tých, ktorí riskujú a ohrozujú nielen svoje deti, ale celú spoločnosť. Takže takto sú rodičia informovaní. Viem sio predstaviť, že dôverčivé mamičky, ktoré chcú pre svoje deti len to najlepšie po čítaní týchto článkov vo veľkom nabiehajú k lekárom a žiadajú všetky možné očkovania pre svoje deti.

j.a.n.u.s.
31. júl 2009

nika...diky, to je super prispevek....co to je MMR?

martina ...zajimave!

artuse
31. júl 2009

janus: MMR je zkratka vakcíny proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám, zkratka je myslím odvozena z latinských názvů nemocí - morbilli=spalničky, mumps=příušnice, rubella=zarděnky. Malá je očkovaná nebo ne?

j.a.n.u.s.
31. júl 2009

aha vidis artuse, to me nenapadlo 😉 diky.

vanish1
31. júl 2009

tak moja má tbc a 2x hexu, ale už nič viac nedáme.

nika, u nás jedna detská lekárka cca pred 20 rokmi priotrávila svoje obidve deti 😖

vanish1
31. júl 2009

zabudla som napísať, že antibiotikami

sarusinka
31. júl 2009

dankakk • snž • Dnes ve 14:25

janus, my babo zatial nemame... neuspesne sa snazime uz 3 roky... ale ockovat urcite nechceme.... ja som mala pred dvoma rokmi dostat tetanovku - nik ma nevolal a ja sa im doprosovat nebudem ..

pane bože...tetanovku si každej hlídá sááááám!!!! takže pokud člověku propadne jede od začátku, takže na třikrát.... jste tak hloupé, že se musím smáááát.... opuštím vás milé dámy.... tyhle hnusy tu číst nebudu...

denisocka
31. júl 2009

ach, neviem či mam plakať .... ale asi jej to nepomože 😅

vanish1
31. júl 2009

denisocka, asi tak ☹ ja tiež neviem, kedy som ju poslednýkrát mala, ale je mi to jedno, lebo na ňu aj tak nepôjdem

kosicanka1
31. júl 2009

sarusinka, velke papa a nevracaj sa...

denisocka
31. júl 2009

no konečne je tu lešpi vzuch .... ax , nechápem odkial beru niektori tolko odvahy presviedčať skalopevne presvedčených 😒 ........ asi fakt zabehnem do nejakej temy, napada ma teraz na večer ta makrobio tema, ta s klíčkami .... a chloreou ,prd o tom štýle života viem,ale musimsa do nich pustiť čo to jedia za humus humusný 🙄 ( baby ,to bol for samozrejme, sice ja take nejem,ale ked dlho varim šošovicu,tak mi v hrnci vyklíči a je mňam ..... ) to som len chcela poukázať,ako sa človek nema montovať do toho,do čoho ho nič,,,,, takže - sarusinka a spol,nehas čo ťa nepáli 😉 a baby,bru noc 😵

bambusko
31. júl 2009

no ved predlzili interval medzi ockovaniami proti tetanu u dospelych z 10r na 15

kosicanka1
31. júl 2009
bambusko
31. júl 2009

fasa, a to ich ako oznacia, ze su ockovan??? prisiju im hviezdu na saty, ci co?

denisocka
31. júl 2009

začipuju ich 😉

skolara
31. júl 2009

kosicanka vidis ze hej 😲 😖 😖
ja to uplnne nechapem a este sa tam pise ze 700 ludi a u vacsiny mala choroba mierny priebeh 😅 😅 tak potom naco to ockovanie?
dalsi tah niekoho mocneho na ludi. 😅 oblbovak

bambusko
31. júl 2009

no to su fakt masaze, uz sa to zacalo valit 😒

denisocka
31. júl 2009

idem spať,bo mi je zle,mala som zaliest už jak spom písala pred pol hodinou

kosicanka1
31. júl 2009

to uz akoze co ma byt za paniku? ved denne zomiera len na nasledky fajcenia viac ludi ako na totu svinovu chripku doteraz. a o tom sa nehovori...
ja som taka naje...hnevana.
a ze v USA aj armadu chcu zapojit do povinneho ockovania? to co idu tocit nejaky katastroficky velkofilm, ci co?

kosicanka1
31. júl 2009

deni, ja som to teraz dostala v maily a lutujem, znova nezaspim...

skolara
31. júl 2009

tu ide o daco viac len mi o tom nic nevieme lebo nepatrime do tych najvyssich kruhov. 😅 😅
Len mi je luto ze vyzera to na miliony ludi na to naletia a ktovie ake to bude mat na populaciu v buducnosti dosledky. Hroza des.
Kocicanka idete zajtra na Siravu?

kosicanka1
31. júl 2009

no ja som pred par stranami hodila link, vraj vakcina obsahuje nejaku latku ktora poskodzuje plodnost a reprodukciu, a najvyssim kruhom ide o zredukovanie ludstva, lebo vraj je nas vela. podla mna to je pritiahnute za vlasy a ide jednoducho o prachy.
a co je na sirave?

skolara
31. júl 2009

neviem co je na sirave mne sa zdalo ze si spominala ze idete alebo to bol niekto iny z Kosic 😅 😕 sorry potom som to ako vzdy doplietla 😀

kosicanka1
31. júl 2009

nie, ja som rada, ked sa v mojom stave dokotulam dakde na ihrisko s malou... 😀

ewelyne
31. júl 2009

ahojte vsetci, tak uz sme doma z dovolenky a sme chori...kasleme a mame plne dutiny... hmmm, pekne sa nam popustali hlieny z toho mora, pride mi to ako prirodzene spustenie na precistenie... ale aj tak nic prijemne. nejake ludove a prirodne rady? 😉 ja teraz neviem co mozem a co nie,kedze som tehu...

vidim, ze ste tu mali veselo 😉
SARUSINKA, neprajem ti to, ale keby si si prezila s ockovanim to co my / ked nalistujes dozadu,najdes..../ tak by si tu nepisala take MUDRE RECI a vazila slova...bola by si rada, ze tvoje dieta nema trvale nasledky a neprislo napr.o nohu a nejake OCKOVANIE ho nepripravilo a normalny zivot...tak citaj a vaz co pises. Kym nezazijes, nesud a neodcudzuj a nekecaj do toho comu nerozumies... 😉