Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

moniaak
21. aug 2012

@manof prosim Ta, od coho zavisi, pod aky RUVZ spadame? Ked ja aj dieta mame trvale bydlisko inde ako realne byvame aj mame doktorku? Je to podla doktorky alebo trvaleho bydliska?

avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
halienka
21. aug 2012

@avegod ty si sa kvôli manofovi registrovala na koníka? 😕 😅 😀 😀

bocianka123
21. aug 2012

@manof dakujem za odpoved, viem, že maxi pokuta je tých 331 eur+trovy, len som chcel vedieť, aká je "štandardná" pokuta ked odmietnem iba MMR. ale asi v každom kraji je to inak... no ved uvidíme, ešte nás to len čaká, snád až o niekoľko mesiacov.

gubcikova
21. aug 2012

tak naša pediatrička si čítala záverečnú správu a v Ba sa domnievajú že ide o lupus- autoimunitné ochorenie.čakáme len na výsledky.a ja si osobne myslím že budú pozitívne.toto som si myslela už skôr než tam išli že bude mať pos... imunitu

nikimax
21. aug 2012

@avegod ja neviem teda, ale snád HOVORCA má informácie od odborníkov?? Alebo si ich len tak hodí z brucha?hmm?To by bol ozaj aj ten hovorca "odborník".

avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petot
21. aug 2012

@pectore Zase pracuješ s domnienkami.

Čiastkové postupy pri výrobe vakcín sú viac-menej známe, pretože firma musí svoje postupy patentovať, ináč by konkurencia mohla bez obáv a bez nákladov prevziať výsledky cudzieho výskumu. Nemá to nič s "biologickými zbraňami". Samozrejme, konečný postup, ktorý firma nakoniec uplatní, je predmetom obchodného tajomstva (a na základe neho Ti potom firma odmietne povedať, čo v tej vakcíne vlastne je, čiže nemáš právo vedieť, čo si to máš pichnúť do tela!)

Už som Ti písal presné roky zavedenia plošného očkovania konkrétnymi vakcínami, a zase vyťahuješ blud "100 rokov". Zopakujem ešte raz, žiadna v súčasnosti plošne povinná vakcína nemá 100 rokov, tie staršie majú ledva cez 50.

Odstavec o vývoji vakcín je zase len Tvojou domnienkou, ako zvyčajne. Bolo by to pekné, ale prax je úplne iná. Výrobca nerieši genotypové odlišnosti konzumentov, kľudne testuje vakcínu v Indii alebo Brazílii a nasadí ju v Európe a USA. Výrobca nerieši účinky vakcíny u akokoľvek rizikových skupín, pretože vakcíny sa testujú vždy na úplne zdravých ľuďoch, a používajú sa potom u kohokoľvek.

A nakoniec ešte k Tvojim predstavám, ako asi máme "bojovať za kvalitu vakcín"? Žiadna firma nezmení technológiu ak nemusí. Rozhodujú o tom €€€ $$$ a nič iné. Zmena nastane len vtedy, keď začne byť problém s odbytom doterajších vakcín, až potom prídu nové. Príkladov z histórie je veľa, z tých aktuálnejších napr. pertussis celulárna/acelulárna, thiomersal, WI-38... Takže áno, bojujeme za kvalitu vakcín tým, že poukazujeme na absurdne neúplné bezpečnostné informácie, na problémy s nežiaducimi účinkami a ich hlásením, na konflikty záujmov... to všetko sa totiž týka bezpečnosti vakcín. Ak bude tlak verejnosti dosť silný, tak môže viesť k bezpečnejším vakcínam. Kým sú všetci spokojní a poslušní, NIKTO nebude NIČ meniť. Money, money, money.

nikimax
21. aug 2012

@avegod prečítaj si svoj prvýýý príspevok a zistíš kto tu robí z čoho .....somára! ja sa tu nemienim ťahať za slovíčka, to absolutne nemá význam. A na odborníkov, s ktorými sme prišli do styku (čo sa zdravotníctva týka) mám svoj názor.... 😝

halienka
21. aug 2012

@avegod myslím, že väčší prúser je ako hovorkyňa vypustiť z úst také niečo, čo si môže prečítať polovica štátu, ako to čo tu do diskusie napíše nejaký manof a prečíta si to asi 20 ľudí, nemyslíš? Určite ona by mala mať omnoho odbornejší prehľad keď pracuje na takom mieste. Manof prezentuje svoje názory a nie je hovorca žiadnej nemocnice. On si môže dovoliť urobiť prešľap, ale oni by ho urobiť teda skutočne nemali. A ten jeho podľa teba bulvárny nadpis nie je nadpis, lebo jeho príspevok nie je článok, je to len obyčajný príspevok, kľudne slovo odborníci mohol myslieť ironicky a nie naozaj, že sú to odborníci. Ale veď tolerujme ako teliatka, furt všetkým čo sa vydávajú za kompetentných na svojich pozíciách a čo skutočne ovplyvňujú verejnú mienku ich prešľapy, nech len ďalej majú šancu robiť si s nami čo sa im zachce. Tebe sa tuším totalita viac páčila. Ono to totiž tak nejak ide jedno za druhým, toleruješ menšie prešľapy , potom prídu väčšie a nikto si nevšimne, ten čo si všimne radšej hubu neotvorí, lebo čo ak príde nejaká Avegod a vysmeje ma, že robím z komára somára? Mne sa napr. tvoja reakcia na manofov príspevok zdá ozaj neprimeraná, akože ani nenapísal na pol strany článok alebo čo, všeho všudy asi 4 riadky v celom príspevku a ty už z toho robíš aké veľké masturbovanie a ešte si tie 4 riadky dokázala rozdeliť aj na nadpis, možno aj úvod, obsah, záver 😀 😀 a kvôli týmto 4 riadkom si to dokonca nevydržala a zaregistrovala sa tu 😅 No ak sa ti zdá, že väčší prúser vyrobil manof, ako hovorkyňa nemocnice, tak s tebou niečo nie je v poriadku... Koniec koncov, manofovi "odborníci" mohli byť myslený hocijak, čo je v príspevkoch vo fórach v pohode povolené a akceptovateľné aj keby sa sekol, ale vydať vyhlásenie ako hovorkyňa nemocnice s plnou vážnosťou, ktoré si môže s plnou vážnosťou prečítať hocikto a naplno mu veriť, lebo veď je to hovorkyňa nemocnice, mala by to vedieť, to je už kapánek iné kafe.
Ale v podstate zdá sa, že Manof začína mať ozaj vplyv na slovensku, keď sa tu objavujú také osoby ako ty, čo už by mu najradšej vytkli aj to či správne prdí, je to síce nepríjemné, no na druhej strane, konečne je počuť aj tých, čo si nezakrývajú oči pred pravdou a povedia ju nahlas, aj keď podľa teba a pár ďalších nie až tak strašne seriózne a čisto atď. Zaujímavé, že na Manofovi vám to vadí, na skutočných odborníkoch (a teraz nemám na mysli dotyčnú hovorkyňu) vám tekéto prešľapy a veľakrát manipulatívne výroky nevadia. Ani plné čakárne manipulatívne sformulovaných letáčikov k vakcínam, ani manipulatívne reklamy v telke atď. Tí všetci si môžu dovoliť hrať nečistú hru s našimi mozgami keďže sú to vedci a lekári atď, ale nejaký manof kdeže 😉

avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissmiss
21. aug 2012

@veve39 takze som to pozrela este raz:
http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-zataju... mas pravdu, je to starsia info.
my sme ockovali este pred rokom 2010 kedy ziadne info v sk nebolo...ale vtedy som sa o to este nezaujimala 😒

veve39
21. aug 2012

@sissmiss ja som pocula z viacerych stran, ze sk letak je neuplny, tak som hladala ktore n.u. tam teda nie su - takze je to asi uz neaktualny stav

avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikimax
21. aug 2012

@avegod čo si tu v nejakom literárnom okienku? Daj, čo máš k očkovaniu...

jandl
21. aug 2012

Příušnice:Objeví se teplota,slabost,bolest při kousání,žvýkání a polykání,a hlavně otok slinných žláz,nejčastěji v okolí uší,takže váš mrňousek může vypadat jako křeček.Aby děcko tolik nebolel krk,dávejte mu spíše tekutou stravu,jako jsou kaše a polévky,a vyhýbejte se kyselým a kořeněným jídlům,která slinné žlázy dráždí. Na otok můžete přikládat i tvarohový obklad /tvaroh namazat ve vrstvě silné 1cm na šátek/ a na kloktání i na pití je dobrý protizánětlivý šalvějovýčaj. Zarděnky: Zarděnkám se někdy říká třídenní spalničky.Mají inkubační dobu 4-21dní.Objeví se teplota nebo horečka,rýma,bolest hlavy a uší,zánět spojivek,můžou natéct uzliny.Teprve potom vyrazí nenápadná narůžovělá vyrážka(nejdřív na obličeji a uších),která může svědit.Nemoc je ale hodně nenápadná a leckdy proběhne i bez vyrážky,takže si toho ani nemusíte všimnout.Za pár dní dochází ke spontánníuzdravení. Autorka horečku nenižuje léky.Ještě tu byla řeč o febrilních křečích."Febrilní křeče nevedou k epilepsii a nezanechávají žádné trvalé následky.Na rozdíl od epilepsie zasahují obě strany těla(nikoli pouze jednu stranu nebo jen část těla) a v rámci aktuálního onemocnění proběhne pouze 1 záchvat,který se už neopakuje.V případě feb.křečí položit dítě na bok do stabilizační polohy a zavolat lékaře.

halienka
21. aug 2012

@avegod samozrejme, pri manofovi mi to vôbec nevadí, beriem to presne tak ako to je, nie je lekár, nedáva lekárske ani odborné rady, ja si vyberiem čo mu uverím a čo nie, preto mi je šumafuk, či sa kopne v nejakom preklade, či vo svojich príspevkoch píše dezinformácie alebo nie... Štve ma to ale u skutočných odborníkov, u skutočných lekárov, že nemajú problém dezinformovať , vymývať mozgy, zavádzať... a to sa bohužiaľ skutočne deje - vcelku by ma zaujímalo, či aj tam sleduješ, kto sa kde kopne a ihneď ho "dávaš na poriadok" . Dezinformátorov je na slovensku viac než dosť a na kapánek dôležitejších postoch, ktoré priamo ovplyvňujú naše životy, tam sa treba obrátiť, nie tuto si "robiť dobre" na nejakom manofovi.

alenka600
21. aug 2012

@halienka
@nikimax A zaujimave, ze dnes si zriadila konto a uz tu sype z rukava, ze halienka sa obracia na manofa ako na svoj mainstream. To je zaujimave, ze si za dnesny den stihla precitat tolko stran, ze?
Hrozne ma nebavia tieto typy, co sa nas snazia zachranit od manofovho vplyvu a len preto sa nasackuju do diskusie - aby zachranili masy ludi pred mentalnym upadkom....ake altruisticke.

Tak napriklad neviem, ci som si vobec niekedy v tejto diskusii s manofom vymenila nejaky prispevok, nepamatam si na to. Ked som sa sem prvy raz pred asi rokom pozrela a videla som odkazy na jeho stranku - uprimne poviem, ze som si na tej stranke nic neprecitala, lebo ma zavalila halda info a nevedela som kde zacat. Tak som si tvorila nazor inde do diskusie som nechodila, rozhodla som sa co s ockovanim a po dlhej dlhej dobe som sem znova nakukla asi pred mesiacom. Takze prosim vsetkych, co nas (s dorazom na to ako pausalizuju to "nas") chcu od hocikoho zachranit. Preco nezachranujete mamicky v diskusii o latkovych plienkach, preco nezachranujete deticky pred vplyvom matiek co vedu tie priserne diskuie o tom, ze trojmesacnemu dietatu davaju jest cesnakovu polievku.....preco zachranujete nas? A co znamena to "nas"? Kazdy kto neockuje musi byt zamilovany do manofa????

avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikimax
21. aug 2012

@halienka súhlasím do posledného písmenka. Začať treba s tými dezinormátormi čo sedia na RUVZ, v ordináciách, ale aj medzi očko- TV celebritami...tých nikto za dezinformácie nerieši... a to ma štve...

avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikimax
21. aug 2012

@avegod presne tak, ja som si vybrala a uverila ešte skôr, ako som kedy prišla do tejto diskusie a ako som spoznala manofa. Očkovanie mi totiž zmrzačilo zdravého syna ☹

avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macamac
21. aug 2012

@racerunner ahoj,
bola by som rada,keby si sem ešte predsa len prispievala, lebo čítala som, že si to študuješ-problematiku danej témy a mám rada diskusiu a nie potľapkávačky, lepšie sa mi tvorí názor 😉

toto nebude plnohodnotná diskusia, pokiaľ sa tu bude vyžadovať pritakávanie skalným prispievateľom / to neznamená, že ich nečítam a v niečom nesúhlasím/
ja si myslím, že oponenti v akejkoľvek diskusii sú vlastne aj jej prínosom, lebo nútia druhú stranu k protiargumentom - a potom je téma "farebná" a nie čierno-biela.

pekne to včera vystihla v svojom prvom príspevku @zeleny_cajik 😉

možno odveci príspevok, nepriniesla som nový pohľad na vec, ale na formu diskusie 😉

manof
21. aug 2012

@avegod
Bolo by fajn, keby si vedela poriadne čítať.

Napísal som:

* * *

Niet nad odborníkov:

"Nejčastěji provádíme očkování proti virové hepatitidě A, B, břišnímu tyfu, meningokokové meningitidě typu A a C, vzteklině, malárii, klíšťové encefalitidě a chřipce," informuje mluvčí nemocnice Petra Černo
http://www.denik.cz/kraj-vysocina/pacienti-pred...

Jak keby proti malárii existovala nejaká schválená vakcína, ako že neexistuje - nikde na svete.

* * *

A ty mi teraz píšeš:

* * *

@manof nemusíš mi ďakovať...ale bolo by teda chlapské aspoň ex post napísať...jaj, ľudia, som sa sekol, s tým bulvárnym nadpisom: "Niet nad rady odborníkov"...keď tam žiadny odborník nepísal dokážeš to, hmm?

* * *

No tak toto naozaj nedokážem, lebo to by som klamal.
Ja som nenapísal "Niet nad rady odborníkov", ale "Niet nad odborníkov". Kozmetický rozdiel, ale predsa.

Čo je ale podstatnejšie: vôbec nikde netvrdím, že MEDICÍNSKYM odborníkom je hovorkyňa havlíčkobrodskej nemocnice Mgr. Petra Černo ani že MEDICÍNSKOU odborníčkou je autorka článku Štěpánka Saadouni.

Čo je úlohou hovorkyne nemocnice?
Sprostredkúvať informácie medzi medicínskymi odborníkmi-lekármi a médiami.

Hovorkyňa teda mala tlmočiť, proti čomu všetkému sa v jej nemocnici očkuje. Zoznam jej mal pripraviť nejaký lekár-odborník, ideálne z tej očkovacej ambulancie, či čo to tam majú. Buď jej ten odborník pripravil blbý zoznam, takže je to medicínsky "odborník" a nie skutočný odborník, alebo to hovorkyňa tlmočila zle, a potom je ona informačná "odborníčka" a nie skutočná odborníčka. Pozor: nie medicínska, ale informačná, v tomto prípade skôr dezinformačná. Prípadne to dobabrala autorka článku 🙂

Niekto tu skrátka urobil zásadnú chybu:
a) lekár, čo dodal zoznam chorôb, proti ktorým očkujú, ak medzi nimi uviedol aj maláriu
b) hovorkyňa, ak skreslila ten zoznam a uviedla, že očkujú aj proti malárii, hoci na zozname nemala, že proti malárii očkujú, ale len že podávajú antimalariká
c) autorka článku, ak napriek úvodzovkám (priamej reči, tzn. doslovnej citácii) zmenila pôvodne správne vyjadrenie hovorkyne na zjavnú haluz.

Niekto z tých troch skrátka je "odborník". Ja neviem kto, ale niekto z nich to očividne zbabral.

Domnievam sa teda, že môj povzdych "Niet nad odborníkov" je fakticky správny. Nepísal som predsa nikde, že tým myslím výlučne medicínskych odborníkov.

nikimax
21. aug 2012

@avegod pozor, to ty si sem prišla ako velká voda a hned zasahuješ. Ty si tu úúúplne nová, spomínaš?Ak máš čo k očkovaniu, daj, nech nečakáme.... 😉

sissmiss
21. aug 2012

@avegod kto sa snazi ta presvedcit? Ja nemam rada komunikaciu s proockovacmi (rodicmi), pretoze zvycajne nevedia proti comu a cim ockuju. A uz vobec ich nepotrebujem presviedcat. Nevidim zmysel. Uviedla si tu ale dve veci: po prve ze na stranke sloboda v ockovani je napisane ze autor nenesie zodpovednost atd atd. To ak chces brat ako dokaz nedoveryhodnosti, tak potom vsetci lekari na sk ( a ze teda su medzi nimi ine kapacity) ktori poskytuju rady aj cez net poradnu su podla tvojho nedoveryhodni. Pretoze toto v bledomodrom je napisane na kazdej stranke, v kazdej net lekarskej poradni, vsade. Tak nerozumiem preco ta prave toto vytaca. A druha vec, kazdy politik ma svojho hovorcu, ak povie hovorca ministra zdravotnictva ze toto a toto takto a takto a je to blud, kto je zodpovedny? No mozno chudak hovorca, da sa to nanho hodit a vymeni sa, a mozno to je prave ich uloha, robit kryt tym naozaj zodpovednym. Kazdopadne, tvoj argument ze toto bolo nehorazne pochybenie napisat ze "odbornici" je trosku smiesny, taky maly. Nizky. Prizemny? Zas chytanie za slovicka. Ja som sa nad tym odkazom len pousmiala, neberiem to ani z ich strany za nieco neospravedlnitelne.

avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avegod
Odpoveď bola odstránená
Zobraz