Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didusa.risulo
28. nov 2008

mila jarka, pozorne si precitaj co som pisala,moj syn mal v 3 mesiacoch iba zacinajuceho pneumoka a keby sa mu nenasadili antibiotika, tak by bol na tom ovela horsie a u detoch sa to kocilo aj najhorsie,avsak som zodpovedna a nieco som mala prestudovane, nasadila som mu s polu s nasou lekarkou ATN a neskor som ho dala zaockovat prevenarom,

a co sa cudujes ze 3 mesacne dieta malo ANT?to akoze ty by si nehala svoje dieta radsej trapi,hej?tak teraz si tu nezodpovedna ty ked takto pises,treba zvazit pre a proti,ale v dnesnom uponahlanom svete plnoom vyparov,je ockovanie na prvoom mieste co musi matka spravit pre svoje dieta aby ho do buducnosti neohrozila, potom ked bude neskoro si moze akurat tak hlavu o stenu buchat...

didusa.risulo
28. nov 2008

vydiim ze v dnesnom svete je riadny bordel, kazdy si robi co chce,matka si o sebe mysli ze ked neda ockovat svoje dieta tak vyhrala, ale nie prehrala,

jasumat
28. nov 2008

Určite je veľmi zložité rozhodnúť sa, proti čomu zaočkovať dieťa, akou vakcínou a hlavne kedy.
TBC- tuberkulóza sa môže zaočkovať až do ukončeného 6 týždňa- ale očkujú ju už na 4-5 deň po pôrode- keď podľa mňa má dieťa dosť roboty samo so sebou, adaptovať sa na úplný systém života, a okololité prirodzené baktérie. Ale v brušku sa s nimi nestretlo, preň sú úplne nové., takže je to preň určitá záťaž na imunitu. Takže napr. toto očkovanie by som posunula určite na neskôr. Ďalej sú to tzv. kombinované vakcíny- je prirodzené, ak dieťa dostane do tela napr šesť rôznych vecí, na ktoré si má vytvoriť dostatnočnú imunitu??? A to všetko možno v dobrej viere, že chcete ochránit dieťa pred mnohými vpichmi, častokrát aj bolestivými reakciami (DITEPER). Podľa mňa nie. Ja som sa vždy snažila o čo nejjednoduchšiu vakcínu- čo má nejmenej zložiek, a o čo najdlhšie intervaly medzi očkovaniami. Viem, že sa kľudne pichá súčasne pri jednej prehliadke do stehienka a aj do pliecka. To nechápem!! Aby mamička nemusela tak často chodiť k lekárke?
A druhá vec je tá, že ešte nikto nevie, do akej miery si ten organizmus vytvorí pri takomto očkovaní protilátky a či budú dostatočné, ak sa človek dieťa stretne s tým-ktorým bacilom. Všetky tieto hepta a hexavakcíny sú novodobým vynálezom, a ešte nikde nie sú overené výsledky. Tým klasickým typom očkovania prešli min. dve generácie, a má aj výsledky.
Neberte to tak, že sa chcem vrátiť späť k opiciam 🙂 ,ale treba si to všetko dobre zváziť.
Určite deti treba očkovať- ale podľa mňa na tie choroby, ktoré sú životunebezpečné.
Ja svoje deti nemám očkované proti pneumokokom- všetci sa divia. že prečo- VEĎ JE TO UŽ TERAZ ZADARMO!
Veľkí už chodia do školy a nebývajú mi takmer vôbec chorí, a menší ešte nechodia do kolektívu, tak nevidím dôvod.
Je to určite o zvážení pre a proti a o zodpovednom rozhodnutí.
Ak by mi dieťa malo trikrát za sebou zápal ušiek a malo brať ATB, tak tiež uvažujem nad očkovaním proti pneumokokom, ale zatiaľ nemám dôvod.

K tým ATB v troch mesiacoch- Maťko mi mal v 6 mesiachoch 39,1C a nevedeli sme, čo mu je, vôbec sa nechytal za uško, a nič iné mu nebolo. Keď to trvalo 4 dni, tak nám Dr. nasadila širokospektrálne ATB. Po štyroch dňoch mierneho poklasu teploty TT znovu vystúpila, tak nás doktorka poslala na ORL, kde Dr. zdiagnostikovala silný zápal stredného uška, a nasadila ďaľšie ATB, kedˇže tie predtým evidentne nezabrali. Povedala, že to je na hranici, že už by mu ho aj prepichla, ale že počká do ďľšieho dňa, keď sme mali prísť na kontrolu. Ja osobne ATB moc nemusím, hlavne u malých detí , tak som bola v šoku, že behom týžna nám naordinovali už druhé. Opýtala som sa, či by sa to nedalo skúsiťa ja bez nich- Dr. mi odpovedala, že by to bolo hazardovanie so zdravím drobca.
Jedna známa, čo sa zaoberá alternatívnou medicínou mi poradila nejaké homeopatiká, a hlavne aby som mu do uška kvapklala čistú šťavu s Aloe Vera- priamo z kvetu. Neverila som jej, ale nakoniec som sa rozhodla, že do nasledujúceho dňa počkám, a skúsim to Aloe bez ATB.
Na ďalší deň sme prišli na kontrolu a Dr. bola nadšená nálezom, že sa to krásne zmenilo, že je dobre, že som "nešpekulovala a nasadila tie ATB, lebo inak by už malý bol v nemocnici a možno mal trvalo poškodený sluch"
Ešte sme boli na kontrole po troch dňoch a mal to úplne vyliečené- bez ATB- iba častým kvapkaní toho aloe, vatičky v uchu a čiapočke aj v byte. To je moja skúsenosť s uškami. Odvtedy vždy keď je len náznak nejakej boliestky v ušku tak to aloe istí 🙂

jasumat
28. nov 2008

A určite by som nenazývala ani jedny maminky nezodpovednými. Obe to robia z najlepšieho vedomia a presvedčenia, že to je najsprávnejšie pre ich detičky. 😉

radka.m.
28. nov 2008

didusa-nikdo,kdo nenechá očkovat své dítě si určitě nemyslí,že vyhrál,ale matky,které se takto rozhodnou,tak určitě pečlivě uvážili všechna pro a proti.je to na každé,jak se rozhodne.a pokud nenechá matka své dítě očkovat,tak k tomu má určitě dost důvodů.povinné očkování je u nás v čr pomalu jako jediné,ve většině států bylo povinné očkování zrušeno,rodiče mají právo volby,proč myslíš,že všude jinde se od povinného očkování upouští??????????????u vás na slovensku se také zvedá procento matek,co se vyhnou povinnému očkování,díky mezeře ve vašich zákonech,proč asi????????????nesnažím se nikoho přemlouvat,aby své dítě nenechal očkovat,ale na základě pravdivých a nejnovějších informací by měli mít možnost se rodiče svobodně rozhodnout.na této diskuzi bylo plno matek,který by nikdy neodmítli dát své děti očkovat,ale myslím,že ani jedna z nich neřekla,že pokud matka nenechá své děti oočkovat,tak je nezodpovědná,ba právě naopak,našla se zde spousta těch,kteří začali diskutovat,přiznali také svoji neinformovanost a přečetli si i dost zajímavé odkazy o škodlivosti očkování.neříkám,že změnili názor,ale alespon byli o něco chytřejší.kdežto ty sem vpadneš do diskuze a rovnou napíšeš,jak jsou to nezodpovědné matky!!!!toto je jednání člověka na dost nízké úrovni. 😎 😎

daskak
28. nov 2008

radka - presne moj nazor 🙂 🙂

erikasadek
28. nov 2008

aj ked ja som zastanca ockovania, dokazem pochopit mamicky ktore su proti, este pred nedavnom som bola dost nahnevana, na taketo mamicky...

teraz uz som viac zen, a chapem ich polozenie, ovela lepsie, len jedna otazka je v mojej hlave stale, dufajme, ze v buducnosti, sa ukaze, ze ste mali pravdu, akokolvek sa rozhodnete, a hlavne ze vase deti to budu chapat ..... 😉

jarka007
28. nov 2008

diduska, neviem kto zle cita. Napisala som 'mohla by som', ale netvrdim to. Som presvedcena, ze nie si nezodpovedna, pretoze si to nedovolim tvrdit o ZIADNEJ matke. Kazda matka sa podla mna rozhodne podla jej najlepsieho svedomia. Aj ty, aj matky, ktore dieta neockuju.

A ano, odmietla som dat svojmu dietatu ATB, ktore mu na Slovensku predpisali. Bola som totiz presvedcena (mam svoje skusenosti), ze sa jedna iba o infekt, ktory do 3 dni prejde. A presiel aj bez ATB. A aka to je prosim Ta diagnoza zacinajuci pneumokok ? Existuje aj pokrocili a profesional ?

Erika, v to dufam aj ja 🙂. Som zvedava, co ukaze buducnost.

aniska
28. nov 2008

Baby dostala sa ku mne zaujimavo spracovana reportaz o ocko, v relacii Palba na TV markiza, vysielali to asi pred pol rokom:

Palba 1.diel:

https://www.youtube.com/watch?v=M2X8mva7VnE

Palba 2.diel:

https://www.youtube.com/watch?v=23p4-4jLeh0

Prosim, nereagujte na didusu, tato tema sa vola odmietnutie ockovania a je pre rodicov, ktori to zvazuju, eventualne pre tych ktori si chcu precitat iny nazor, nevola sa , prepacte mi za vyraz, "podme zjebat matky ktore neockuju". myslijm ze sme tu vsetci dospeli, prispevkov je viac nez dost tak nezahlcujme diskusiu osobnymi nazormi
Pre ostatnych- ak mate zaujimavy nazor, odkaz, sem s nim;)

didusa.risulo
28. nov 2008

baby toto som chcela dosiahnut ano ja som napisala ze je to nezodpovedne ale citajte od zaciatku tejto temy a vela mamiciek tu pisalo aku nezodpovedne im ste nic nepovedali a na mna sa tu osocujete

mam 23 rokov, lekarka mojho syna mi ani raz nepovedala ze robim nieco zle, ked mal risko sopliky,kasel, nesiahala som hned po liekoch, ine matky hned utekaju k lekarom, pijeme cajiky,davame si ovocie a ked uz tak hedelix na kasel, risko ma oslabenu imunitu teda mal, odkedy je zaockovany prevenarom, nebol ani raz chory ,ak nepocitam 4 dnove horucky z kupaliska, nema ziadne sopliky ani kasel,nemusim mu davat ani vitamin na imunitu,vonku vymrzneme,boli sme sa sankovat,mal mokre nohy ze som to mohla zmykat a malemu nic nebolo,klop,klop, u nas v nitre cca do 2 mesiacov bola rozsirena crevna viroza, deti vraciali a hnackovali,vsetky skoncili v nemocnici, a my?nam nic nebolo, na tom ockovani nieco bude

no ja osobne by som sa hanbila povedat ze svoje dieta nedam ockovat,je to proti normalnemu ludskemu rozumu,nikdy to nepochopim

vpalila som do tejto temy,lebo uz len nadpis bol pre mna sokujuci, tak som si preditala par prispevkou a teda pred niektorymi "klobuk dolu"musela som reagovat, ale uz koncim ,lebo to k nicomu nevedie

pre mamicky,ktore chcu pre svoje dieta len to najlepsie:

mile mamicky ak si citate tento prispevok, tak mi dovolte, doporucit vam povinne ockovanie ktore vase male babatko by aspon malo absolvovat,mam zopar starsich kamaratiek,ktore si dieta nedali zaockovat z roznych pricin, a dnes jedna z mojich znamych uz svoje babatko nema a jednej dietatko trpi na velmi vaznu chorobu z dovodu ze nebolo ockovane proti najdolezitejsej chorobe v babatkovskom veku, viem a vidim ako na tom su a ako si to mov vycitaju tie mamicky, je to velka bolest , ale je na vas ci budete pocuvat lekarov alebo studovat letaciky a neziaduce ucinky, vsetko ma dnes neziaduce ucinky,

verim ze su to mamicky,ktore chcu mat len a len zdrave deticky,ked uz sme ich porodili zdrave tak musime spravit vsetko preto aby aj ostali zdrave 🙂

vroni
28. nov 2008

Didusa, ved povedz, co je ta najdolezitejsia choroba? Tolko dristov pokope som uz davno necitala. Na take bludy sa ani neoplati reagovat. Zacinajuci pneumokok a zabitie dietata neockovaim su perlicky na nezaplatenie. Asi ako trosku tehotna alebo biely cernoch....

johanda
28. nov 2008

Didusa, malý má oslabenou imunitu a je normálně očkovaný? 😨 Oslabená imunita (tedy prokázaná 🙂) je kontraindikací k vakcinaci, tyhle děti mají speciální očkovací kalendář a rozhodně se nedoporučuje je očkovat vším, co je dostupné na trhu, to ti potvrdí každý lékař.

radka.m.
28. nov 2008

johanda-máš naprostou pravdu,děti s oslabenou imunitou mají svůj individuální očkovací kalendář a pokud mají prokázanou oslabenou imunitu,tak se zcela běžně očkování posouvá.má dcera je onkologický pacient a třeba očkování na tbc už nesmíme nikdy v životě dostat.jinak různá jiná očkování nám byla všechna posunuta-kvůli oslabenému imunitnímu systému a očkovací kalendář nám sestavovali přímo imunologové.takže pokud bylo nějaké dítě očkováno,tak se určitě nedá říct,že má oslabenou imunitu.jsou však některé matky,které jsou podle mně moc přecitlivělé a pokud dítě trpí na rýmy,tak jsou schopny říct,že jejich dítě má oslabenou imunitu. 😲 😲 😲 a to,že se dítě v určitém věkovém období zbaví takovýchto běžných potíží,nebude nejspíš díky očkování. 😎 😎 😎 opravdu si myslím,že momentálně zaujal didusu jen ten název diskuze,ale jinak je naprostý laik,ne proto,že nechává své dítě očkovat,ale proto že jako naprostý laik zavrhuje matky,které nesdílí stejný názor na věc jako ona. 🙂 🙂 🙂

erikasadek
28. nov 2008

ahoj radka......

vies , teraz ma zaujala, nova takzv.;vakcina, homeo..... na chripku, vyzera to velmi zaujimavo......

teda funguje ako vakcina, len sa nepicha......

mam otazku na mamicky co su proti, ako budete riesit, ak budete cestovat, a treba vakcinovat.....
teda asi mi odpoviete, ze do danej oblasti , asi nebudete cestovat ze? 😉

radka.m.
28. nov 2008

ahoj erika-jak se máš,už jsem tě dlouho nikde nepotkala 🙂 o té jakjavascript:addEmoticon('😉','vBody')oby vakcíně na chřipku jsem už taky slyšela,jhestli máš nějaký dobrý odkaz,kde by jsem se dočetla více,tak budeš moc hodná,když mi ho napíšeš.u nás by asi zatím ta homeo nepřicházela v úvahu,protože ještě máme wpousta léků a hlavně kapeme každé tři týdny imuniglobuliny.ale aspon se ráda dozvím víc. 😉 😉

didusa.risulo
28. nov 2008

vroni trosku tehotna?to co je?

erikasadek
28. nov 2008

http://www.boiron.fr/htm/public/grippe-homeomun...
radka takto to vyzera, je to , ale pre deti od 6 roka a dospelych samozrejme... 😉

jasumat
28. nov 2008

Didusa- asi taký istý nezmysel ako že očkovanie Vám pomohlo nedostať črevnú virózu, ktorá u vás v meste kolovala, totiž ani očkovanie proti rotavírusom- ktoré občas zvyknú vyvolávať hnačky nie je všemocné. Určite všetky deti neskončili v nemocnici, možno tak miminká, u ktorých je akákoľvek dehydratácia nebezpečná.Nebezpečná je hlavne salmonelóza, a proti nej zatiaľ očkovanie nie je. Ani nám sa nevyhýbajú črevné virózy, ale na dietke je za dva- tri dni pokoj.

jarka007
28. nov 2008

Erika inak minule som citala, ze u Vas to ockovanie je take nepovinne povinne ? Ked nechces dieta spolocensky izolovat, tak ho ockovat musis. Skolka, skolske aktivity a pod. Dost blbe. Davaju vam sice volbu, ale zaroven vam ju aj beru.
A tak isto je to aj s cestovanim. Mozes vycestovat, ale len do niektorych krajin. Do USA sa to tusim aj kontroluje. Tam musis mat vsetko za sebou. Aj Nemecko je pre Americanov "nebezpecna" krajina, pretoze nema povinne ockovanie proti osypkam. To nie je vtip, ale bolo to oficialne varovanie americkych uradov pred vycestovanim do Nemecka v case majstrovstiev.

pokrocily pneumokok som myslela 🙂

Diduska a to by som tiez rada vedela, ktora je ta "najdolezitejsej choroba v babatkovskom veku".

erikasadek
28. nov 2008

jarka ano, povinne je uz iba jedno,a to tetanus a diphteria a este jedno, ja ti to poriadne nikdy neviem... 🙂
a tbc je zrusene od tohto roku, no ockuje sa dalej..; prevnar sa dava automaticky v 2 mesiaci, a potom kazdy mesiac, a na rok su ROR teda osypky a rubeola, rugeole, no nepoznam vela mamiciek co nedavaju, osobne;.. nie je taka polemika ako na koniku... 😀

no ako pises ano, pokial su deti doma, tak nemusis, avsak ak iodu do kolektivu, tak autoamticky treba mat zakladne ockovania za sebou, takze ano, je to take povinne nepovinne.....

a samozrejme ak bude dieta strazene pestunkov a su tam aj ine deti, taktiez musi mat zakladne ockovanie;;;

erikasadek
28. nov 2008

jarka este jedno ti poviem tu zoberis len raz metro, a asi das svoje dieta zaockovat, teda urcite vela z vas zmeni nazor co sa tyka ockovania.... 😉

len si to nezoberte niektore zle... 😉

vroni
28. nov 2008

Erika, preco? (to metro) Ja chodim s malou bezne metrom (aj ked nie po Parizi 😝 ), ale pamatam si, ze to ¨vase¨ byvalo dost nabite.... Preto?
Homeopatikum ako vakcina (aspon tak som to pochopila z tej stranky - ale moja francustina nie je bohvieco) je urcite novy pristup. Ja si pockam, co prinesie, inak na ockovanie proti chripke moc neverim (este menej ako na tie ostatne)
Didusa, ako uz jarka povedala, trosku tehotna je logicky nezmysel. Tehotna si alebo nie si. Ine neexistuje. Nie si najprv trosku tehotna, potom viac az nakoniec otehotnies uplne. A tak je to aj s tym pneumokokom.
Inak, bola som prekvapena, ked som sa v skolke na nastenke dozvedela (hlasenie pediatra), ze v Rakusku je 39% deti neockovanych MMR vakcinou (osypky a spol). Zda sa mi to dost na to, ze ani tu nejaka ¨oficialna¨ proteststranka proti ockovaniu nefunguje, aj ked mamicky debatuju asi rovnako ako na modrom koni. Aj ked ockovanie je nepovinne, ale plne hradene poistovnou. Zato proti ockovaniu proti pneumokokom biju na poplach sami pediatri,,,,, (to som sa dozvedela v cakarni u mojho lekara z doki-casopisu)

erikasadek
28. nov 2008

vroni, no vidis dobre so pamatas, niektore linky, ti davaju sancu cestovat, skoro ako v afrike, alebo v azii, no niekedy hroza...; takze som rada, ze som, ja...to je zaklad... a aj moje deti;....to nemeni, fakt, ze vas chapem odporkyne 😉

no neber to ako oficialnu vakcinu, len funguje ako vakcina, vraj je naozaj dobra, ja osobne som nikdy nemala, chripku musim poklopat, na drevo, tak nech to aj ostane, takze neockujem...ale stoji za vyskusanie urcite...

osobne tiez nechapem to trosku tehotna, to sa da...; 😀

neboj tvoja francuzstina je dobra staci.... 😀

inak vidis tu je zas vyborny nazor na prevnar, vyborne vysledky... teda moj prvy syn bol ako s prvych ako kralik vyskusal... 🙂 a teraz sa normalne ockuje, je to uplne normalna, vakcina, asi to bude tym, ze su preplacane, tak sa nikto nestavia na zadne....

didusa.risulo
28. nov 2008

jezis baby neklamte same seba, ockovat sa ma a bodka, viac sa k tejto teme vyjadrovat nebudem,robte co uznate za vhodne mne je to uplne jedno, ale dbajte na zdravie vasich deti,ste matky tak sa podla toho aj chovajte

aniska
28. nov 2008

baby, ja na homeo moc neverim... ale na tu chripku muz kdesi cital zaujimavy rozhovor s jednym imunologom, ktory popisoval, ako kazdy rok "naockuje" svoje deti proti chripke- tvrdi ze na toto je najlepsie prehnat deti s holymi nohami, na boso, chramazdim. tym, ze si sposobia viacero malinkych raniek sa im vraj poriadne nabudi imunita 😀 kuzelne, nie? napadlo by Vas to? a bol teda solidne proti ocku na chripku

didusa pozna dokonca niekolko matiek ktore neockovali svoje deti- to si dobra, ja po takych dlho patram,aby som pocula aj iny nazor ako ten, ktory sa dozvie clovek z reklamy, a okrem tohto fora a rozalia som na ziadne nenatrafila. zaujalo ma vsak, co pises, ze jedno dietatko zomrelo a druhe trpi na velmi vaznu chorobu- napis viac, toto myslim by tu zaujimalo viac ludi. V akom veku ochorelo? Na co? Odmietli vsetky ocko, alebo len nejake? V akej krajine ziju? Mali problemy s odmietnutim neockovania?
Alebo nemas na ne prosim ta kontakt? ked tak ip prosim Ta, rada by som vediet viac. Fakt mi nejde o to, nejak rypat, chcem zistit ako to je. Diki

erika, o tom, ze treba mat splnene ocko do nejakych krajin pocujem prvy raz- mas nejake blizsie info prosim Ta?
nechystam sa sice nikam cestovat, ale zaujalo ma to.

erikasadek
28. nov 2008

samozrejme, su krajiny , kde treba mat urcite ockovania za sebou, teda povinne,a potom aj specialne...
ja osobne ked somza mlada cestovala, tak som potrebovala do niektorych africkych krajin, ockovania, na, hraniciach kontroluju, tak napriklad v tanzanii, som mala za sebou vsetky povinn, na malariu, a ine nebudem to rozoberat, to ockovanie mi zachranilo zivot, tu pliagu som dostala aj tak a jednu noc som predrkotala zubami, v teplotach, bolo i strasne, rano v pohode, telo sa branilo protilatkami,a bolo, po, teda nedokazem si predstavit, aby som nemal pri mojom cestovani ockovania.....

inak ak by soi potrebovala, ockovania, do danej krajiny, tak aj cestovka vam da list, ake su potrebne.......

osobne mam poznam dve osoby, ktore nedali doteraz ockovat svoje deti, su 100% bio maniackya homeopatika, a ziadne ockovanie, no zatial v pohode, no uz za mnou pred nedavnom prisla , ze bude ockovat predsa, pretoze ide epidemia, takze asi zmeni nazor...
len hluapci nemenia nazor ze... tak ako ja.. 😀

pd900bo
autor
28. nov 2008

no ja k tomu ockovaniu do zahranicia.. pokial ide uz o taku exotiku ako africke krajiny tak tam by som urcite zaockovala celu rodinu pretoze je tam velka pravdepodobnost lapenia choroby.. ale inak ako biomaniacka 😀 sa chystam svoje dieta ochranit pred ockovanim napriklad posunutim ockovania po 2roku zivota

aniska
28. nov 2008

erika- no do tanzanie sa fakt nechystame 😀 😝
ockovanie proti malarii predsa NEEXISTUJE? 😕 si si ista, ze si mala prave to?

didusa.risulo
28. nov 2008

aniska mas IP a dlhe

didusa.risulo
28. nov 2008

inak hrajme sa na hrdinky, "nebudeme davat svoje deti ockovat"to tu bude riadny bordel