Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vanish1
4. aug 2009

alebo druhá farm. firma strčila niekomu do vrecka?

martinka1981
4. aug 2009

Ahojte baby a chlap 🙂 .......najde sa tu niekto medzi vami kto nema vobec zaočkovane dieťatko? Lebo čo som čitala tak väčšina už ma neake to očkovanie za sebou 😔 .......

jarka007
4. aug 2009

Nas 11 mes., nie je vobec zaockovany a Petot ma tusim najmladsieho tiez uplne nezaockovaneho.

martina46
4. aug 2009

Ja sa tiež chystám svoje budúce bábo ušetriť úplne.
Jarka, ty ale žiješ v Nemecku, že? Tam je to jednoduchšie ☹

senja
4. aug 2009

Ahoj, maly ma mesic a ja resim dilema: Mam sdelit nasi doktorce uz ted, ze nechci ockovat nebo az na to ockovani prijde? Co myslite?
Zatim mame za sebou pouze BCG z porodnice, ale to bylo to jedine, co jsem naockovat chtela (ackoliv byla jsem podelana strachy jak to dopadne) 😖

ewelyne
4. aug 2009

martinka, naše druhé nebude vôbec, ani prvé by nebolo, ale k tejto problematike som sa dostala až na základe problémov... takže tak... 😉

martinka1981
4. aug 2009

Inak tiež rozmyšlam nad tym ako Senja či povedať lekarke skor že nebudeme očkovať alebo až ked pojde do tuheho 😒 ...........a ešte otazka ked mala teda nebude zaočkavana a trebars neake tie detske choroby nedostane a nakazila by sa ked bude dospela nebude to nebezpečne? Asi vypadam jak blbec,ale sa bojim ☹ale to je asi normalne že...

betelgeuzz
4. aug 2009

Senja, co je to BCG? NEmyslíš TBC? to se většinou očkuje v porodnici?

ewelyne
4. aug 2009

martinka, neviem... strach má asi každý... ale risk je zisk a neviem čo je horšie... či vakcína/neviem či si pozerala to video od janus, čo sem včera hodila...ako sa vyrábajú a čo obsahujú.../ alebo prekonanie choroby, ktorú može dostať, aj keď zaočkovaná bude... očkovanie jej nezaručí to, že danú chorobu nikdy nedostane,lebo je "chránená".... a vedia ich liečiť... takže? 😉 žiadna vvýhra, nechať si do tela pichať rakovinové bunky.... 😖

lenki33
4. aug 2009

betel, BCG je vakcina proti TBC 😉

martinka1981
4. aug 2009

Ja viem Ewelyne že to ochranu nezaruči ☹ ja som už rozhodnuta neočkovať,teda sme,lebo moj drahy už dlhšiu dobu hovori že očkovanie neni bohviečo a teraz sa mu to len potvrdilo. To video sme videli a fakt sme boli zhrozeni 🙄 už ani našeho psa nedam po tom všetkom zaočkovať. Ja len tak premyšlam čo sa može stať...

senja
4. aug 2009

ewelyne Mate spatne zkusenosti?

betelgeuzz Jj, ale v ockovacim prukazu se to odborne jmenuje BCG 🙂 Ale je to tubera 😉

martinka1981 Tak jsem na tom UPLNE stejne ☹ Vsichni az na moji mamu me do toho tlaci, manzel je take na vazkach. Tchyne by me za to nejradsi ukrizovala, porad me strasi cernym kaslem apod. 😠 Ale ty moje vlastni zkusenosti s ockovanim maji zatim mnohem vetsi vahu 😒 Dennodenne se divam na maleho jak je krasny, roztomily a sikovny a rikam si: A co kdyz o nej prijdu at uz ockovanim nebo naopak tim, ze ho ockovat nedam? 😢 Co kdyz mi po ockovani zustane postizeny? 😢 😢 😢 😢

j.a.n.u.s.
4. aug 2009

Podle současné legislativy můžete dostat maximálně pokutu 10.000,-Kč. Takto to řeší rodiče, kteří odmítají dát své děti očkovat povinným očkováním. Celoplošné povinné očkování proti chřipce však zatím ve vyhlášce MZ není stanoveno.

j.a.n.u.s.
4. aug 2009

JE TO O PENĚZÍCH

Rodiče chtějí pro své děti to nejlepší a ani je nenapadne, že by očkování mohlo ublížit. Jsou přesvědčeni o tom, že imunizace je nutná a prospěšná a pokud nějakou tu včeličku jejich dítě nepodstoupí, dostává se do nebezpečí života. Opak je však pravdou! Zvídaví rodiče jsou zastrašováni a pokutováni, pokud se nepodrobí. Před časem vstoupil v platnost zákon, který říká, že neočkované dítě se nesmí přijmout do školky. Pouze dítě, které nesmí být očkováno ze zdravotních důvodů, do kolektivu dětí přijmout mohou. Jak si to máme vysvětlit? Jako nátlak, jako vydírání? Je prý to proto, aby se neočkované dítě nenakazilo od těch očkovaných. Že by byl proočkovaný národ národem bacilonosičů? Jde především o velké peníze. Farmaceutický průmysl nechce čekat, zda se někde náhodou po desetiletích neobjeví nějaké komplikace – oni paradoxně potřebují nemocné, ne zdravé. Však je také farmaceutický byznys hned po byznysu zbrojním nejlukrativnější.

tady je vic:

http://www.e-stranka.cz/regenerace/2002/05/ocko...

betelgeuzz
4. aug 2009

Děkuji za vysvětlení. Ještě všechny ty zkratky neznám.

martinka1981
4. aug 2009

Senja ja som to par ludom povedala že nebudeme očkovať a pozerali na mňa ako na mimozemšťana ☹ tak sme sa s drahym dohodli že to nikomu radšej hovoriť nebudeme. Moja mama žial nieje už medzi nami ☹ ani sme sa nestihli na tuto temu baviť a partnerova mama zatial o tom tiež nevie a asi nebude lebo väčšinou maju rozdielne nazory so synom 🙂 len malo ludi pochopi že nechceme očkovať 😒
A tiež ked sa pozeram na malu tak si hovorim že keby sa jej niečo stalo tak neviem neviem.......a spoliehať sa na to že nam sa to stať nemože je blbosť 😖 .....takže som radšej za NEOČKOVANIE.....

senja
4. aug 2009

martinka1981 To je mi lito, ze uz si nemuzes popovidat s maminkou... ☹
Tak ja jsem se tu dnes presvedcila, ze jednam spravne 😉 Na pokutu pripadne nasetrime 😝

ewelyne
4. aug 2009

to ani ja baby ☹ maminka mi zomrela 2 tyzdne pred svadbou a mala len 41....to som mala 23... 😔 ani drobca nestihla....

lucia123
4. aug 2009

Neviem preco sa bojite, alebo mate strach povedat lekarke, ze nemate zaujem o ockovanie? Oni sa maju hambit, ze neinformuju rodicov o zlozeni a vedlajsich ucinkov ockovacej latky a nie vy, co chcete pre svoje dieta spravnu vec. Absolutne bez debaty jej jednoducho povedzte, ze nemate zaujem o ziadne ockovanie a nerozvojajte temu, neopakujte sa, strucne a zrozumitelne. Ak rozvijate debatu a preco nie, a pod. tak bude do vas hucat svoju naucenu pesnicku a vam bude neprijemne ked sa musite "vykrucat". Vysvetlovat jej preco, zaco, naco, odkial a pod. nema zmysel, oni su tak roky nauceny (komunisticky rezim), ine nepoznaju je to tabu.

martinka1981
4. aug 2009

Lucia ja sa nebojim to povedať lekarke,a bude tam so mnou priatel a ten jej to už vysvetli ked bude treba 😉 a popripade zmenime lekarku. To su take klasicke obavy o dietatko 😔 ale určite očkovať nebudeme.

Ewelyne moja zomrela pred 2 tyždnami,teraz budu 3. Je to ešte čerstve,tiež bola mlada mala len 47 a bola to uplne zbytočna smrť. A malu si ani nestihla poriadne užiť,tak mi je to všetko luto......dnes som neaka rozcitlivena...... baby prepačte je to mimo temy

denduska
4. aug 2009

ahojte tak dnes bol moj muz za imunologom ohladne nasej malej a jej atopickeho ekzemu...povedal mu ze nevieme co dalej a ze si myslime ze to spustilo ockovanie..a on na to ze ano 😕 ze to bola chyba, ze deti s rodinnou predispoziciou maju pred ocko dostavat antihistaminika uz par dni a ma to byt vsetko pod dohladom detskeho imunoga (mala som asi zobrat 4-dnovu dceru z porodnice rovno na imunologiu, asi by si mysleli ze som totalne sibnuta 🙄 ) a ze on vie ze sa to tak nerobi, ale taky by mal byt spravny a dosledny postup. aj tak ma sokoval, ze pripustil suvislost....aspon daco aj ked nam to nepomoze 😒

ewelyne
4. aug 2009

denduska, pozanam jednu babu, a jej maly ma taktiez atopicky ekzem, podla mna po ockovani... ale ona si to nechce pripustit....

martinka, to mi je luto 😔 musis byt silna a chce to cas...

denisocka, ako sa mate? ako maly? dufam, ze coskoro budete fit...

janus, to video je brutal, skoda, ze skoro vsetci, co som im to poslala, neveria, ze je to pravda a tvrdia, ze je to vymyslene.... a niektori prestali pozerat po prvej minute... lebo ze "vraj si obtierla usta o vzdelaneho cloveka pasteura..." 😠 😔 🙄 😨 😖 😒 ☹ no na grc mi je z toho.....

petot
4. aug 2009

"Vzdelaný človek Pasteur" bol predovšetkým Napoleonov chránenec a všetci sa ho báli, vrátane jeho vlastných kolegov. Akademická obec mu robila mediálne krytie, ináč by nielen kariérne, ale možno ani fyzicky neprežil svoje početné zlyhania (likvidáciu, pardón, záchranu chovov priadky morušovej, stovky obetí svojho besnotového séra, a tisícové stáda dobytka, ktoré skapali na jeho antraxovú vakcínu). Pôvodne to bol chemik, a niekoľkokrát bol usvedčený z drzého plagiátorstva.

Zaujímavé, lekári sú dnes veľmi hákliví, ak sa na tému očkovanie vyjadruje niekto bez MUDr, ale zdá sa, že pokiaľ ide o modly, výnimky sa tolerujú.. Ani Jenner nebol lekár, bol to felčiar-šarlatán, ktorý si počas veľkej krízy medicíny kúpil lekársky titul.

ewelyne
4. aug 2009

petot ved ja viem co to za "pasteura" je len oni nechcu vediet..... 😉

zitaje
4. aug 2009

Caute,
myslite si, ze ked sa jednoducho nedostavim u nasej pediatricky, ze chcem ockovat nase posunute MMR, najde si ma aj tak? 😅 Ja strasne nemam rada priamu konfrontaciu a nakoniec ju asi pichnut dam (som makka a nemam dost nastudovaneho a nemam ani podporu doma), ale nechcem sa ponahlat - mala ma 17 mes. aj nieco.
A este k lekarom: po tom, ako sa mi mala priserne vyhadzala a kozna povedala ze je to kontaktna alergia, ktora sa jej 2 mesiace nechcela nijak zlepsit, a zbavili sme sa vyrazok cca. 10 dni trvajucim podavanim probiotik (hned po prvom dni bola koza ako vymenena), tak si viete predstavit moj aktualny nazor na lekarov. 🙄 😠

vanish1
4. aug 2009

ewelyne, martinka, tak to mi je ľúto...

denduska, tak to je sila, aspoň máš čím argumentovať lekárke

zitaje, ja by som radšej šla, lebo v 18. mesiaci je asi preventívna prehliadka (aby ťa potom niekto neobvinil, že sa nestaráš o malú - ľudia sú všelijakí a keď ide o očkovanie, vedia si toho navymýšľať )a normálne jej to povedala, určite jej nehovor nejaké odborné argumenty, ak nechceš, tak jej povedz, že nechceš a hotovo, lebo je to škodlivé, ak začneš argumentmi, tak sa zamotáš a ona si aj tak niečo vymyslí, aby ti to vyvrátila, a ak ste mali nejaké vyrážky, tak to tiež nie je sranda.

petot
4. aug 2009

Súhlasím s vanish1. Lekárke sa treba ozvať, ak sa necítiš momentálne na konfrontáciu, tak to odriekni, povedz že má soplíky alebo ste boli s inými deťmi a čo ak od niektorého niečo dostala.. Zatiaľ si naštuduj viac, a potom keď na to príde, tak jej rovno povedz, že nechceš.

Skúsenosť Iniciatívy pre uvedomenie si rizík očkovania je taká, že niekedy lekári začnú panikáriť a zastrašovať, niektorí sú schopní vymyslieť aj holé nezmysly. Predpokladám, že lekári sú v podstate viac vyplašení ako pacienti, lebo oni majú pravidelné zastrašovania, pardón, školenia ÚVZ a boja sa poťahovačiek s úradmi a pokút.

Ak by bola veľmi drzá, treba sa jej opýtať, či rovnako horlivo každému pacientovi číta zloženie vakcíny a nežiadúce účinky, čo je podľa zákona povinná ešte pred očkovaním.

Niektorí lekári sú aj korektní, pacientovo rozhodnutie vezmú na vedomie, zapíšu si ho do dokumentácie, niektorí ešte pýtajú podpísať vyhlásenie o odmietnutí (to je diskutabilné a pacient nie je povinný ho podpisovať, je to len ústretový krok pre krytie lekára) a tým to končí. Naša pediatrička to zo začiatku brala dosť napäto, niekoľkokrát bola dusná atmosféra, ale po niekoľkých rozhovoroch a kôpke materiálov, ktoré som jej priniesol, už sa len svedomito opýta, či sme si to náhodou nerozmysleli, ale ináč to už akceptovala. A sme u nej radi, pretože má deti rada a rozumie si s nimi.

petot
4. aug 2009

zitaje: Uvedom si v prvom rade, že Ty sa zodpovedáš svojmu dieťaťu. Svoje rozhodnutie mu budeš musieť raz vysvetliť.Mama, prečo si ma očkovala, keď si vedela, že mi to môže ublížiť? Žiaľ, u nás je v spoločnosti veľmi nízka tolerancia ku každému, kto akokoľvek vytŕča z davu, a musíš byť pripravená svoje názory hájiť. Takže Ti vrelo odporúčam aspoň niečo si o tom prečítať, aby si vedela sama pred sebou urobiť také rozhodnutie, za ktoré sa vieš postaviť.

denisocka
4. aug 2009

ahojte,nestiham vas čítať ,noc sme mali desnu,došli 40tky .... dnes mal 2x po 38stC cez den,inač ok,akurat je strááášne nervozny ,už sa nevie spratať do kože,čo je 4.den doma zavrety, všetko ruca,hadže sa,trieska až z toho zachrípol. ZAtial sa drži,teraz je bez teploty,akurat spať sa mu nechce tak sa tu bicykluje 😠 ... ja už od zufalstva pijem pivo 😀 . Ak sa dnes nevyspim,zajtra kolabujem . Inač,ma v puse aj jeden velky aft , ale to mi ho ukázal až dnes prstom,ked nechcel jesť. tak ktovie či ma anginu,či angínu s aftom viroznu,alebo čo to je. akurat sestrenica sa mi dnes priznala,že od piatku čo bola u zubara ju boli cely pysk a ked ukazala tak som skoro zinfartovala,aft skoro centimetrovi !!!! za 3 hodiny som ho našla aj u maleho,tak neviem či to mohla aj ona nejak preniesť,predsa sa s ním hra, či si nešprtala do ust,potom mu daLA ZJESť GUMENEHO MEDVEDIKA ....