Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zeleny_cajik
26. aug 2012

@zaockujteajslnko Nehnevaj sa, ale pisat trestne oznamenia na prokuraturu je uplne scestne a zbytocne a nedosiahnes nim nic. Motas tu trestne oznamenia s protestom prokuratora, piate cez deviate.... Tak to vyzera, ked je niekto google-professional 🙄

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@zeleny_cajik
co podla teba motam? .... ano trestne oznamenie mozes podat kedykolvek a ktokolvek ked sa citi poskodeny a kona napr. statny urad nezakonne (osobna informacia od prokuratorky)
prokurator je povinny konat a preverit kazde trestne oznamenie! cize na podanie trestneho oznamenia.

prokuratura najskor nebude konat vobec pokial sa o podani nedozvie, a ani najskor potom tiez nie ked sa o nekonnom konani dozvedia ale nebude nikto komu by to osobne vadilo (aj ked konanie maju zacat), cize ti nezostava nic ine len podat podanie na prokuraturu sama.....

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@majusqwa
na trestne oznamenie nepotrebujes mat ziadneho pravnika, stratit sa ti nemoze nic, ked to das do podatelne priamo alebo doporucenou postou, reagovat na to ti musia zo zakona. Akurat sa vyvaruj menovania osob ale uvadzaj len fakty ktore vies dokazat, aby ti niekto naopak nemohol podat na teba spatne pre krive obvinenie.

minewka
27. aug 2012

@zaockujteajslnko ty si taký typický slováčisko jak repa😀 ...šicko znaš 😀 ozaj si myslíš, že každý môže podávať trestné oznámenia len tak, mirnix dirnix, lebo sa mu zachcelo? Ozaj si myslíš, že podať trestné oznámenie, ktoré je nepodložené - je bez dôsledkov voči osobe, ktorá krivo niekoho obvinila? Bože už som unavená z toho, ako tu každý bliaka o svojich právach...a čo povinnosti? Žiadne? Zodpovednosť? Nič?

A mimochodom - k tomu "trestnooznamovaciemu" národnému športu Slovákov - keď už, tak žalobu - nie trestné oznámenie 😀 Nie je pravda, že na SR ťa štát či farma firma neodškodní - ale to si najprv musia Slováci prestať myslieť, že sú všetko v jednom - od právnikov, architektov, lekárov...a nerobiť veci "sám sebe si" ale najať šikovného a dobrého právnika....Podal tu už niekto žalobu na súd vo veci odškodnenia za vedľajšie účinky a za spôsobenie trvalých následkov?

pectore
27. aug 2012

@minewka ja sa tu na tom uz len rehocem...to si im ani vravet nemala... 😀 ..to je skody... mala si ich nechat nech sa v tej svojej mudrosti utopia....

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@paris3
to ti ma lekarka povedat ci existuje alternativa ockovacej latky proti tetanu, alebo ruvz, to je ich povinnostou!!! tak si to vyzaduj od nich.

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@minewka
ked nevies citat a chapat co som napisal tak naco reagujes?........ano presne tak, obratom mozes podat trestne oznamenie na koho chces, ale nesmies klamat, hotovo.

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@minewka
ty "pravnicka" na slovensku neexistuje ziaden odstavec v ziadnom zakone, vyhlaske, nariadeni, nikde ktory by odskodnoval niekoho pri poskodeni zdravia sposobenom po ockovani, jednie cez trestnopravne konanie a teda "ublizenie na zdravi", co musis dokazovat ty, ze niekto poskodil tvoje dieta ockovanim 😀 a to sa dokazat neda lebo aj pochybnosti = v prospech obvineneho alebo spolocnosti = pochybnosti su vzdy!!!!!!......... a keby aj hned dokazes, tak ta ajtak odkazu na obcianskopravne konanie na odskodnenie skody, cize mozes mat pravnika aj za milardu eur, nedostanes na slovensku za poskodenie zdravia dietata ockovanim vobec nicovite nic...

pectore
27. aug 2012

@zaockujteajslnko tu mas este vinatok k tomu tresnemu oznameniu.... ak si myslis ze POVINNE ockovanie je tresny cin... Ak kdesi niekoho naseres...tak ta zacnu tahat: Osoba ktora podava tresne oznamenie je poučená o zodpovednosti za uvedenie vedome nepravdivých údajov, vrátane následkov krivého obvinenia. To znamená, že ak oznamovateľ úmyselne klamal, či uvádzal polopravdy, hrozí mu trestné stíhanie pre trestný čin krivého obvinenia a až päť rokov trestu odňatia slobody..... 😀

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
27. aug 2012

@zaockujteajslnko presne nesmies klamat...ale ani polopravdovat....a to teda polopravdujete vsetci co ste proti ockovaniu....

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
27. aug 2012

@zaockujteajslnko lenze to je vakcina proti nejakej chorobe...nie len vyrobca a znacka...ale aj jej ucel...a to je proti povinnemu ockovaniu...s jednej strany mas pravdu da sa schovavat...ale ak si na to zacnu sadat a tahat sa stebou tak ta rozdupu.... a Tie odborne rady ze ked zadas nazov vakciny a nie proti comu je...je len taka fintilna.... ak by sa slo na sud...velmi rychlo by ti dokazali ze pravdu maju oni a nie ty....

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@pectore
aha, takze ked uzakonia ze si povnna brat antikoncepciu vyrobcu XX, ako v cine, a ty povies ze nebudes, tak by som bol zvedavy ci by si tak isto vyskakovala ako vyskakujes teraz. Dokonca aj keby si chcela HAK od ineho vyrobcu a oni povedia nie! budes zrat len tento liek tohto vyrobcu inak trest!

to ze nechapes je asi tvoja osobna crta, co uz....

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zeleny_cajik
27. aug 2012

@zaockujteajslnko fakt ta prosim, prestan tu davat pravne rady. Na to, aby si bol pravnikom a rozdaval tu rozumy, nestaci pozerat sudnu sien.

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@pectore
ano vidim ze diskusia s tebou je plodna 😀 Zakony by mali platit vseobecne aj pre urady nie len proti ludom. A dohovor o biomedicine pouzivat lieciva bez suhlasu (okrem nudzovych stavov) zakazuje a SR k nemu pristupila dobrovolne. Ide len o to ci prokurator zhodnoti ze ockovanie plosne proti beznym chorobam je nudzovy stav, alebo lepsie "ohrozenim verejneho zdravia" a teda ma prednost okovanie nejakou konkretnou vakcinou od konkretneho vyrobcu pred ludskou slobodou alebo ciastnocne zhodnoti ze nikto ta nesmie nutit pouzit konkretnu vakcinu konkretneho vyrobcu ked s nou nesuhlasis! co podla by mal byt vysledok toho konania, ze ta nesmu nutit pouzit nejaku vakcinu od GSK alebo Pfizeru ked ju nechces!!!

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tean
27. aug 2012

@minewka
moja zlata, ked som hladal pravnika, ktory by ma zastupoval v problematike zvanej ockovanie, tak mi vsetci pravnici polozili telefon. Jeden bol ochotny do toho ist, ale sam sa priznal, ze nevie o ockovani ani prd, tato pravna oblast je pre neho uplne nova - nikdy sa o nu nezaujimal - ale zaujalo ho to.
Skus ist s takymto pravnikom do "vojnoveho tazenia" na niekolko rokov - odhadom asi 10 ak chces ist na medzinarodny sud.
Neskor som nasiel pravnicku firmu, ktora sa v tom aspon orientovala, ale nasiel som ju nahodou, pretoze som sa v tychto kruhoch uz nejaky piatok pohyboval. V ich profile vsak nenajdes absolutne ziadne info, ze by sa touto problematikou zaoberali.
Podanie zaloby len na krajskom sude stoji pekne eurace. To nehovorim o tom, ze by si musela prejst este najvyssim, mozno ustavnym a medzinarodnym - zavisi od verdiktu.

A teraz si do toho vsetkeho predstav rodinu s tazko postihnutym dietatom, kde sa jeden rodic stara o chore dieta a druhy zaraba (v idealnom pripade). Z tohto jedneho platu zije rodina a ma si zaplatit pravnika, sudnoznalecke posudky a pripadne lekarov, ktori by na pojednavani svedcili a to vsetko s neistym vysledkom vdaka tomu ako je u nas nastavene pravo odskodnenia obeti ockovania, ktore si beries do huby.

Ak aj su rodiny, kde pracuju obaja rodicia, kolki z nich si mozu dovolit zaplatit takuto "atrakciu". Si pozri aka je na slovensku mzda a naklady na zivobytie.

Miesto debilnych vylevov ponukni takejto rodine prachy, ze si ochotna im preplatit vydaje spojene so zalobou, ak si budu hajit svoje prava. Zverejni tu svoju ponuku.
Nevies o tejto problematike absolutne nic a sama si sa zaradila do tvojej skupiny, citujem:
"najprv musia Slováci prestať myslieť, že sú všetko v jednom - od právnikov, architektov, lekárov.."
ano, toto si pisala hlavne o sebe.

PS: ja nemam dieta postihnute ockovanim, chcel som riesit iny problem.

pectore
27. aug 2012

@tean zdruzenie slobodavockovani by mohlo platit taketo "srandy" ....

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@pectore
dobre, ked ti stat prikaze pouzit liek urciteho vyrobcu aj s rizikom smrti v inej obasti ako je ockovanie, potom sa zacnem na tebe smiat schuti zase ja!......

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@pectore
ked sa slova "verejne zdravie" rozsiria o "verejna populacia" alebo "trvale zachovanie generacnej obnovy" a stat ti prikaze napr. nepouzivat vobec HAK alebo len urciteho vyrobcu ktory bude mat X vedlajsich ucinkov na tvoje telo ale bude vyberat len dievcata a sposobi potratenie chlapcov, inak ta caka pokuta do 5000 eur, tak potom ta prejde smiech.....

a to je len ta ista paralela co sa deje v sucasnosti v ockovani....

sarkar
27. aug 2012

Ahoj, myslíte, že je reálné, že seženu pediatra, který bude souhlasit s mým neočkováním ještě před narozením prcka? Ráda bych se pak vyhla scénám. Nebo myslíte, že mi všichni nejdřív naslibují hory doly jen abych se u nich registrovala a pak mě stejně budou nutit očkovat?
V diskuzi tady jsem četla, že žádný zákon na Slovensku nenařizuje rodičům něco podepisovat když očkovat nechtějí, nevíte, jak je to v ČR?

pectore
27. aug 2012

@zaockujteajslnko v cine by ma smiech presiel...neboj nic....V cine by ma dokonca ani nenapadlo smiat sa.....ale vies ake ma cina problemy....tiez tam tie zakony nemaju zo srandy....ale ak si si nevsimol ten tvoj paranoicky strach s coho prameni??? S komunizmu ...zo snahy po poriadku??? S toho ze v cine si nenechaju srat od kazdeho pesiaka na hlavu a seru tam na slobodu a ludi....v zaujme komunity.... ja som si vedoma dolezitosti slobody.....lenze ludia v amerike a podobne liberalnych krajinach maju tolko slobody ze uz nevedia co snou... a toho zacinate byt prikladom!!!! Pojem kolektivna imunita...hahaha..ide vas pri tom termine rozdrapit od smiechu...neboj nic ak tu zacne zurit choroba co tu nebola 30 rokov kazdy jeden zabudne na slobodu v ockovani....a bude sa modlit aby sa stihol dat zaockovat a nebolo pri tom neskoro... A nebude to dlho trvat ak bude narastat takyto trend....To uz matkam nebude lepit s neziaducich ucinkov.... "prebudit spiacich strasiakov" .... ci by si nedal dieta zaockovat ani keby sa po slovensku zacala sirit nejaka infekcna pliaga?

zaockujteajslnko
27. aug 2012

@pectore
misas dokopy veci ktore spolu nesuvisia, to ci by som ja dieta alebo seba dal zaockovat alebo nedal je druha vec, nepaci sa mi ze musim pouzit GSK vakcinu lebo musim!!!

nikimax
27. aug 2012

@minewka my sme sa zaujímali o odškodnenie následkov po očkovaní, je to čistá utooopia. Na SK nie je možné získať NEZAUJATY posudok od NEZAVISLEHO súdneho znalca! Nezávislý znalci- odbor zdravotníctvo,sú lekári typu Mudr. DLuhol...a spol. a často majú väzby na farma firmy. Dá sa očakávať na 100%, že sa nepotopia navzájom ani lekári-znalci medzi sebou! Pokiaľ nemáš priaznivý posudok od súd. znalca, právnik nepôjde do neistého, príp. prehratého sporu. A o tom to je. Informovali sme sa aj v čechách, tam je ten istý problém. A určite nemienim vraziť prachy (ani ich toľko nemám) do niečoho, čo niekto zametie, aby nebolo " špinavé" Slovensko....

minewka
27. aug 2012

@tean môj zlatý 😀

To, že sa tebe niečo nepodarilo, alebo že niektoré veci sa nerobia ľahko a sú zložité, ešte neznamená, že sa nedajú vôbec.

To, že si Jožko Ferko z Hornej Dolnej sám podá trestné oznámenie a spíše žalobu, a ak mu to zamietnu - nie preto, že nemá pravdu, ale preto, že jeho podanie nespĺňa náležitú formu, ešte nie je nespravodlivosť, ale hlúposť a naivnosť Jožka Ferka z Hornej Dolnej.

70% slovenských právnikov zaspalo v 90tych rokoch (v tom lepšom prípade), v horšom prípade zaspali v sociku. Je rozdiel právnik a dobrý právnik a za to, že ti niekto povie, že niečo nebude ľahké a jednoduché - ešte nie je zlým právnikom.

Nikto ti nič v tomto svete nedá sám od seba a ani sám od seba ťa nikto neodškodní - tak tu nechoď s patetickými a emotívnymi drístami - lebo tak nikomu vôbec, ale vôbec nepomôžeš, právne bitky sú tvrdé a nepatria tam emócie, ale chladný rozum, vypočítavosť, schopnosť predvídať a DOBRÝ právnik - a čím skôr si to ľudia uvedomia a pripravia sa VOPRED na REALITU, tým lepšie. Neexistuje spravodlivosť v pravom slova zmysle.

Je na každom, čomu je ochotný sa obetovať, dať všetko čo má za morálnu, poprípade finančnú satisfakciu - áno, často je to boj na dlhé roky.

Netrep tu o nákladoch na živobytie - nikoho to nezaujíma a už vôbec nie tento štát či nejakú farma firmu - boj za pravdu a spravodlivosť niečo stojí. Nech sa teda odsťahujú do zahraničia - ak si myslíš, že tam majú všetko zadarmo, aj súdy, aj právnikov a že len napíšu list farma firme a šup - máme na účte odškodnenie. (možno ak napíšu dobrý a právne prefíkaný list, je nádej na úspech 🙂 ale to aj na SR - ale musia si ľudia prestať písať listy právneho charakteru sami )

Nájdi si poriadneho právnika a nečakaj ako typický Slovák, že to bude zadarmiko. Viem o čom hovorím, lebo vediem jedno súdne ťaženie. A vystriedala som právnikov 5, kým som našla DOBRÚ právničku, je realistka a maká ako fretka. Vyzerá síce ako "moja mama dajarka" - ale rozum má ako britva. A výsledky sa dostavujú, aj keď to trvá už 5 rokov, ďalších 5 bude a viem, že aj tak nás čaká medzinárodný súd. Vedela som však do čoho idem, je to boj na dlhé trate, ale stojí mi to za to - je to z princípu, aj keď veci z pricnípu najviac bolia, stoja kopec peňazí..ale verím tomu, že vyhráme.

Dám ti kontakt , keď chceš...môj zlatý 😀

PS1: To nie je o tom, že mi nie je ľúto postihnutých detí (keby tu zase začal niekto emotívne narážky) - ale o tom, aby si každý uvedomil , čo to vôbec právo je a ako tá naša spravodlivosť slepá funguje! Život je tvrdý a jediná šanca je, aby sme boli tvrdší. V právnom spore ide o každé SLOVÍČKO, formuláciu vety, je dôležitý každý papier, potvrdenie, o to, kto má lepšieho právnika, lepšie podklady, kto vie lepšie využiť situáciu vo svoj prospech - nejde o pravdu, či spravodlivosť - čo si kopec ľudí neuvedomuje.

PS2: Celé toto tu radenie typu "nič nepodpisuj" je pekná hlúposť! Či podpíšeš, či nepodpíšeš, zodpovedný si aj tak! Ak idem vedome porušiť zákon (ktorý zatiaľ platí a je naivné si myslieť, že zrazu platiť prestane) - musím sa na to dobre pripraviť VOPRED - tak, aby som mal aj právne relevantné podklady na to, prečo som zákon vedome porušil a aby som eliminoval všetky právne dôsledky z môjho činu - a nie internetové rady a predpripravené rozhovory 😀. Mať pekne odporúčanie od lekárov, ideálne viacerých, nie nepodpísať - ale odmietnuť očkovanie - na základe priložených PÍSOMNÝCH odporúčaní od lekárov XYZ. Ideálne, ak toto odmietnutie sformuluje DOBRÝ právnik. Plus jednu kópiu pre seba s potvrdením, že to ošetrujúci lekár prevzal. Je to minimálne lepšia východisková pozícia, ako niečo bez podkladov odmietnuť, lebo som čítal na nete a potom sa hnevať, že nie je právo na mojej strane a neviem nič dosiahnuť.

eaka
27. aug 2012

@janula18 Ahoj Janula. Koľko článkov si prečítala o tom, že môže MMR spôsobiť autizmus? Koľko článkov proti tomuto tvrdeniu? Koľko toho vieš o chorobách, proti kt.má toto očkovanie chrániť? Keď budeš ďalej ako "nemám chuť dať deti zaočkovať", pretože si budeš istá, tak sa vrámci tohto štúdia určite obtrieš o miliónkrát zopakované inštrukcie k odmietnutiu a to, či poisťovňa prepláca liečbu napríklad osýpok, Ťa moc trápiť ani nebude, lebo budeš vedieť, že v nemocnici Ti skôr dieťa s osýpkami prizabijú, ako vyliečia 😒
Ale k Tvojej otázke, zatiaľ nebolo stanovené, že by si rodičia neočkovaných detí museli hradiť liečbu chorôb, proti kt.sa očkuje; keby sa o tom začalo hovoriť, to by sme rovno mohli vyškrtnúť z poisťovňou preplácaných liečení aj rakovinu fajčiarom aj odvykačky a metadon feťákom aj operácie na zmenšenie žalúdka chronickým prežieračom...atď..
K odmietnutiu: Povedať DR, že si neželáš aplikáciu tejto konkrétnej očk.látky z dôvodu než.účinkov uvedených v príbalovom letáku. Tá by mala do karty napísať jednu vetu: Očkovanie.... .... sa nevykonalo, dg. Z28,2 a basta..
Zároveň môžeš Dr upozorniť, že napriek tomu, ako im UVZ interpretovalo vyjadrenie úradu na ochranu osobných údajov, tak posunutie Tvojich osobných údajov z Tvojej karty je pred začatím priestupkového konania nelegálne.. ale moc nepočítaj s tým, že by Ti to uveril/a...

minewka
27. aug 2012

@zaockujteajslnko a keď ti trestné podanie zamietnu - si klamal alebo hovoril pravdu? 😀

tean
27. aug 2012

@nikimax
sudnoznalecke posudky by som si dal robit v zahranici.
Tam najdes lekarov ochotnych ist do toho, ale samozrejme kazde usilie treba zaplatit. A to nieco stoji, kedze ten clovek bude musiet bud prist osobne, alebo vypracovat posudok, co nieje hodinova praca. Dalej nechat ten posudok uradne prelozit.
Prave o tom hovorim, ze moznosti su, nieco to ale stoji a hlavne treba vela trpezlivosti pri nasich promptnych sudoch.