Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

certica
23. aug 2009

ja som sa k nejakej argumentacii v podstate ani nedostala, resp. nemala som chut s vrieskajucim dietatom na rukach viest prilisne debaty, ale o toho pol roka, ked znovuotvorime temu, urcite si poviem, co mam na srdci.

no a napr. k tomu prevenaru do mna aj so sestrickou hustili, ze aka je to neskutocna skoda, ze to uz nedoklepeme do konca, lebo to je snad najbezpecnejsia vakcina z vakcin

denduska
23. aug 2009

molnarovak, proti osypkam sa urcite uz ockovali deti nar. 1983..tie uz dostali ocko proti mumpsu aj rubeole...ako ja 😎 😀 😠 😖
moja kamoska, nar. 1982 nebola proti nicomu z toho ockovana, resp. mala tie choroby ako dieta... rubeola sa ockovala uz skor, ale len dievcata v 6.rocniku ZŠ..pokial ja viem... 😕

zitaje
23. aug 2009

Ja som 76, osypky som podla mna nemala, mumps urcite nie, a rubeolu som mala vraj dvakrat - ale ktovie, ako to vlastne bolo. Mala by som teraz zit v strachu, ci nezomriem na osypky?
A este - ake detske choroby este ostali? Vlastne uz len tie ovcie kiahne, nie? Alebo je este nieco? Myslim cosi, co sa da chytit a proti comu sa neockuje povinne.

petot
23. aug 2009

Ja som 79 a zda sa mi, ze ma uz ockovali osypky-mumps-rubeola, ale je mozne, ze mi to "vybavila" mama (lekarka) - ona mi vybavila este aj variolu, ktora sa uz vtedy neockovala. Hm, zaujimave, este tak 5 rokov s5 som jej za to bol aj vdacny... Teraz som rad, ze som to relativne v zdravi prezil. Ale vsetky tie vakciny sa zrejme podpisali na mojich atopickych sklonoch, a zaklincovala to Hep.A+B, po ktorej mi uz prepukla seboroicka dermatitida. 😒

Co viem, tak od 1983 sa uz ockovali osypky-mumps-rubeola plosne.

zitaje: Este je tzv. 6.choroba, proti tej sa neockuje. Nas maly to mal pred mesiacom. Znicoho nic jeden den teploty, trochu pokasliavanie, a na dalsi den drobny vysyp (ako potnicky). Myslim, ze najvacsie riziko na tom su tie antibiotika, aj nasmu tich "pre istotu" predpisala, ale ciastocne profylakticky preto, lebo starsi mali tyzden predtym v soploch nejake bacily, tak nechcela riskovat. Akonahle sa maly vysypal, antibiotika sme stopli.

Ja prave cakam, ci tie kiahne od deti dostanem. Uz je to vyse tyzdna, co sa vyhadzali, a mama si nie je ista, ci som kiahne mal alebo nie (ze boli 3 neurcite vyrazky...)

petot
23. aug 2009

Mne sa nahodou nazov temy paci 🙂 Obcas to sem privedie "spravodlivo rozhorcene" mamicky, ktore nam pridu vynadat, a niekedy sa nasledne dozvedia veci, o ktorych predtym nemali potuchy.

certica
23. aug 2009

zita, to sme rovnaky rocnik 😉 a vtedy sa urcite neockovalo. ja som urcite prekonala kiahne, mumps a ostatne si mama nepamata 😅 , ale myslim, ze by sa to v zdrav. karte dalo dohladat.

martina46
23. aug 2009

este ani 77 sa neockovalo. no a mala som mumps a rubeolu. osypky asi nie. skoda 😀
petot, zavitaju tu sice obcas rozhorcene mamicky a dozvedia sa prapodivne veci, ale dost vela z nich to skor poburi a utvrdi v tom, ze sme blazni a kriminalnici 😝

lenki33
23. aug 2009

osypky samostatne sa zacali ockovat v 1969

molnarovak
23. aug 2009

mňa ste vôbec nepobúrili. Síce som zástanca očkovania, ale rada si prečítam aj iné názory. Práveže mám pocit, že začínam hľadieť na očkovanie trochu inými očami. Ukázali ste mi opačnú stránku očkovania, takže mám o čom premýšľať.

alfomilka
23. aug 2009

PS : V Nemecku TBC je, vozia sa vzorky sem na Slovensko a tu sa testuju a do Nemecka sa posielaju vysledky. Len toho asi nebude az tak vela, opytam sa sestry.

😉

vanish1
23. aug 2009

petot, s tými očkovaniami to teda dopadlo ako dopadlo 😒 , a ako nato, že už neočkujete reaguje tvoja mamka?
ináč všetko najlepšie k okrúhlinám....

petot
24. aug 2009

vanish1: Ďakujem.
Zo začiatku bola veľmi vystrašená, mali sme zopár nervóznych rozhovorov, potom po čase sa trochu ukľudnila, dokonca vyzerala zhrozene, keď som jej porozprával, že tá uzlina na krku prostredného, ktorú si sama všimla, je z BCG.

Ale inokedy nežiadúce účinky šmahom ruky zaprie "veď ste všetci očkovaní a prežili ste to". No, hej. Vďaka Bohu. Ale jeden človek v rodine kvôli zbytočnej vakcíne prišiel o chrupavku na kolene, je alergik, ja som zľahol po chrípkovej vakcíne, a moje deti zrejme utrpeli neurologické poškodenia. Ale ona to ako následok očkovania nechce vidieť, aj keď niektoré veci som jej priamo citoval z príbalových letákov.

Máme taký zvláštny vzťah, že mám pocit, že často neberie vážne to, čo jej hovorím. Už sa mi párkrát stalo, že mi oznámila niečo ako veľkú novinu, ktorú niekde čítala alebo sa dozvedela na kongrese, a pritom ja som jej to hovoril omnoho skôr, ale odo mňa to nezobrala, ani si to nezapamätala. Dokonca bol čas, keď mi nedôverovala ani ohľadom počítačov, a to som profesionál 🙂 Doma nikto nie je prorokom?

martina46
24. aug 2009

Petot, moja mama je taká istá, niečo jej tvrdím, ona mi neverí a potom mi to ako veľkú novinu oznámi, lebo to niekde čítala, počula 😖

ginepra
24. aug 2009

Prosím, poradte. Ide o to, že som odmietla očkovať svoju 3-mesačnú dcérku, dnes má 4 a pol mesiaca a prišiel mi list z Region. úradu verejného zdravotníctva, kde ma vyzývajú k podrobeniu dcéry povinnému očkovaniu do 28. 8. u svojej detskej lekárky, inak pristúpia k správnemu konaniu a vymáhaniu pokuty, v prípade nezaplatenia aj exekutívne. Lekárke som podpísala vyhlásenie, že t. č. odmietam očkovanie. Mala som s ňou výborý vzťah, je po profesionálnej a ľudskej stránke na úrovni. Bohužiaľ, veľká prívrženkyňa očkovania. Lekárka mi povedala, že na náš prípad sa prišlo mapovaním pravidelných mesačných výkazov očkovaných detí. Neviem, ako mám ďalej postupovať, ako mám reagovať, môžete mi poradiť?Máte niekto podobnú skúsenosť? Môžete aj do IP. Ďakujem

dankakk
24. aug 2009

ahojte... ginepra - neprijemna situacia 😒 ... skus sa priamo obratit na http://rizikaockovania.sk/ , verim ze tu ti poradia co a ako. iste s tymto maju skusenosti. drzim palce 😉

ginepra
24. aug 2009

ahoj dankakk - dakujem, uz som konaktovala zdruzenie... prosim, ozvite sa aj ini, ako by ste postupovali, co sa da robit... prinajhorsom zaplatit - ale bude potom uz pokoj? dakujem

vanish1
24. aug 2009

petot, tak to máš s mamkou ťažké... a tá posledná otázka bola adresovaná mne?

ginepra, urobila si dobre, v Iniciatíve ti poradia, niektorí majú konkrétne skúsenosti aj s pojednávaním, tam ťa budú ťa presviedčať za každú cenu.... ak nepovolíš, môžu ti dať pokutu do 10 000 sk za všetky očkovania a myslím, že je dôležité sa v termíne odvolať, ale určite dostaneš lepšiu odpoveď z IURO

lucia123
24. aug 2009

Ginepra, hlavne ziadny strach 😉 lebo strach ma velke oci. S "radostou" zaplatim radsej tych posra..ch 10.000,-SKK ako rizkovat zdravie mojho dietata a bat sa ci nezostane poskodene ockovanim. Tolko. 😵
Aj tak im ide len o prachy, tak ked ich nedostanu z ockovania tak aspon na pokutkach, ci nie? Mafia v bielych plastoch.

etnicka
24. aug 2009

ahojte, tiez teraz riesim ockovanie synceka. Ked mal 9 tyzdnov, dala som ho zaockovat proti TBC (po dlhom zvazovani). Teraz ma skoro 5 mesiacov a stale ma na ramienku hnisavu chrastu. Doktorka ho chce zaockovat hexavakcinou a este proti pneumokokom, hned, ako sa mu ta rana zahoji. Ja z toho nie som nadsena, lebo mi to pripada vela naraz. Prosim skuste mi v skratke napisat pre a proti tomuto ockovaniu. dakujem 🙂

denduska
24. aug 2009

ahoj etnicka, ja ti asi nic dobre nenapisem, ale aspon tomu prevenaru sa vyhnite urcite.... je to ozaj zbytocna vakcina, nie je vyrobena pre europu ale pre oblast ameriky, a uz sa to aj odrazilo, mozes si pozriet tu nieco http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2008_10.htm

v skratke, u zaockovanych deti sa zvysilo % invazivnych pneumokokovych ochoreni, a tie boli zapricinene najma serotypmi ktore vakcina neobsahuje. nielenze je tych ochoreni viac, ale este aj su to tie, proti ktorym sa neockuje. To je studia zo spanielska, zatial nam najblizsia 😉

ostatne baby (a chlapi 😉 ) ti urcite poradia. ja keby som mohla vratit cas, urcite dceru ockovat nedam, nech to stoji co to stoji...ale ten pohlad na nu rozhodne za to ockovanie nestal. Tak sa drz a verim ze sa rozhodnes najspravnejsie podla svojho svedomia 🙂

etnicka
24. aug 2009

dakujem denduska za link. idem studovat, kym maly spinka 😉

ginepra
24. aug 2009

ahojte, ozve sa prosím aj niekto, kto sa "naťahoval" s RUVZ kvôli neočkovaniu? Neviete, či ma môžu sankcionovať, aj keď uvediem, že chcem očkovanie napríklad len odložiť?

petot
24. aug 2009

ginepra: Na aku adresu si to posielala? A kedy priblizne? Dostala si uz odpoved?

ginepra
24. aug 2009

ahoj petot, posielala som to na mail p. Vranica, aj ked som medzi clenmi, neviem dobre narabat s diskusnou skupinou, neviem sa tam dostat, citam len to, co mi pride ako "URO"..

martina46
24. aug 2009

ginepra, mas konto na googlegroup? ja som mala ten problem, ze som myslela, ze mi staci mat konto na gmaile a preto som sa nevedela dostat do disk. skuiny. mozno robis tu istu chybu? 🤐

ginepra
24. aug 2009

asi to bude tym, ako sa prosim to konto zriaduje? d.

martina46
24. aug 2009

ginepra
https://www.google.com/accounts/NewAccount?cont...

ale musis mat potvrdene, ze ta pan vranic uz do skupiny zaradil. potom sa ti bude dat aj prihlasit

juja2
24. aug 2009

No ginepra mna caka to iste ako Teba, ja som este pred porodom ale svoju malu si nechcem dat zaockovat, takze dakujem, ze ste tu a ze poradite. Ver, ze ked sa aj ja pozriem na to ako sa to riesi a ake mozeme mat neprijemnosti ma nenadchyna ale na stranke druhej budem mat ciste svedomie, ze som svojej malej vedome neublizila.

Dost este do tychto veci nevidim, no a co sa tyka exekucie tak nemam ponatia ako to je. Spominate tu sumu 10000 tisic, tak ak som spravne pochopila, ked nebudem mat ako zaplatit, len v tom pripade mi hrozi exekucia?(ale teda len v tejto sume?). Alebo maju pravo zadrzat moj vacsi majetok nezavisle od tych 10tisic? No som z toho jelen, tak sa ospravedlnujem tym vic chapavim. Dakujem. 😒

ginepra
24. aug 2009

juja ☹
verim, ze robime dobre... malicka je zdrava a nic jej nechyba,stastne dieta... preco by som mala pchat dobrovolne do nej tie jedy...? musim si troska postudovat pripady z rizik ockovania a budem murejsia...