Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
28. nov 2008

aniska, ja som davala ako priklad ono bolo ich viac tych ockovani, je to zlta horucka, a nato je ockovanie, ver mi... doslova nemyslitelene, aby si nemala...
lenze ja teraz neviem presne prklad teda viete mi povedat ao sa v slovencine vola sa chikungunya...

no na malariu, je len specialne lieky pred tym ako ides a pocas, tiez pomaha, ale clovek si vytrpi, zlta horucka ta zabija, bez ockovania.. nehovorim o hepatide, A inych potvorach....

erikasadek
28. nov 2008

aniska, az teraz chapem, ja som to inac sformulovala v hlave ale inac napisala, samozrejme, ze nie je ockovanie, na malariu skoda....
no ine, ano, inak som to mala sformulovat...

inac prekrasna krajina,vazne, ale nie s detmi.. to ani nahodou, nato clovek, an taketo krajiny musi byt slobodny.....

didusa 😉

vanish1
28. nov 2008

dahlia, ja keby som bola o niečom 100% presvedčená, nepovolila by som, kým by som nepresvedčila, ale to som ja, budem ti držať palce

jankajs, skúsi si prečítať niečo o MMR
http://iuro.awardspace.com/dok/vran/MMR_bezpecn...
http://iuro.awardspace.com/dok/vran/MMR_regresi...
http://iuro.awardspace.com/dok/vran/MMR_regresi...
rozhodnutie musíš urobiť ty

didusa,
koľko hodín si venovala štúdiu príp. čitaniu o očkovaní, myslím štúdie, názory lekárov, štatistiky???
ako môžeš nazývať matky, ktoré neočkujú nezodpovednými? presvedčila si ma len o tom, že o tom absolútne nič nevieš. Ja sa teda nepovažujem za nezodpovednú, štúdiu som teda venovala niekoľko mesiacov a predvedčila som sa o tom, že som sa rozhodla dobre. Myslíš, že je ľahké neočkovať a takto sa rozhodnúť?

Ja si tiež nemyslím, že matky, ktoré očkujú sú nezodpovedné, to je jednoducho ich názor.

erikasadek
28. nov 2008

ahoj vanish.... 😉

mam otazku, a co poviete na ockovanie, proti besnote ak by trebalo dali by ste?

vanish1
28. nov 2008

jasumat, som rada, že tu máme aj niekoho z praxe, chcem sa ťa opýtať pri akých poraneniach očkujete a očkujete predpokladám so súhlasom pacienta?

didusa.risulo
28. nov 2008

vanish si smiesna a aj ostane, chcete byt moderne matky?tak budte ale vase deti na to doplatia chudence

a koncim s touto debatou,ktora aj tak nikde nevedie

didusa.risulo
28. nov 2008

erika ty si opica 😉 😉 😉 😉

didusa.risulo
28. nov 2008

inak idem ja radsej pomali spat lebo tu to vyzera na diskusii riadnu, a neviem ci sa ja nedam zaockovat proti zenam ktore "vytvaraju" negatinu energiu aj ked virtualne ale predsa

erikasadek
28. nov 2008

tak davam dalsiu , tematicku otazku, ak zajtra daju v spravach, ze je epidemia, osypiek, date ockovat? alebo, pockate a poviete si, nevadi, mozno nechyti, alebo ved to nic nie, je takato choroba, nie je nebezpecna...
co je chyba, je svojim sposobom je.....
teraz ma klincujte.... 😀 😀
alebo , ina choroba, stale plati ta besnota....

vanish1
28. nov 2008

ahoj erikasadek 😉 o besnote toho zatiaľ veľa nemám naštudované, ale ťažko je hovoriť dopredu
ináč aj keď si z "opačnej strany", rada s tebou diskutujem

didusa, vôbec nechcem byť moderná matka a s tým, že neočkujem sa radšej nikde nechválim, pretože väčšinou narážam na typy ako si ty, ako som už písala, nič o tom nevieš, mimochodom, odpovieš mi na otázku?

http://iuro.awardspace.com/dok.html

didusa.risulo
28. nov 2008

co chces vediet?

jarka007
28. nov 2008

erika, radsej ucim deti aby nechytali cudzich psov a macky 🙂.
jasumat, mne raz doktor osobne povedal, ze hexa je nato, aby to mali oni lahsie. Ze mamicky zabudaju na terminy ockovania a preto ich teraz davaju v jednej vakcine 😕 . Aby to mali "pohodlnejsie" a nezabudli.
To bola reakcia na to, ked som chcela dat ockovat dceru na kazdu chorobu osobitne a postupne.

didusa.risulo
28. nov 2008

vanish taka si studovana ale je ti to na nic, ja sa tu nechcem s nikym hadat ale pre boha ziveho, vy hazardujete

erikasadek
28. nov 2008

vanish dakujem, aj ja napodobne ver mi.... i ked tazko niekedy prehltam, niektore prispevky, tym nemyslim tvoje.... 😉

jarka dobre, ze vraj ucim nechytat, cudzie zvierata, 😀

ale ako otazka bola dobra nie, to ste necakali, taka tu nebola, aspon sa neopakuje....stale to iste...
mame temu treba ju poriadne, prediskutovat, a vyzliest uplne do naha, nie?
mozno dojdeme k niecomu....

jarka007
28. nov 2008

diduska, rada si spominam ked som bola v tvojom veku. 😉

vanish1
28. nov 2008

čo sa týka tých osýpok, nedala by som zaočkovať, je to bežná detská choroba, nehovorím, že nemôžu nastať komplikácie, ale je malá pravdepodobnosť, imunita z prekonaných osýpok je na celý život
erika, budeš sa čudovať, ale podľa slov mojej pediatričky je MMR vakcína určená pre komfort (rodiča), čo som sama prekvapená, že takéto niečo povedala. Ešte som sa od nej dozvedela zaujímavú vec a to, že osýpky môžu vyliečiť niektoré ochorenia imunity, napr. atop. ekzém

marika80
28. nov 2008

no ja som dala ockovat bez zavahania, mna ani nenapadlo nedat. Tym nemyslim, ze by som nedala (nakoniec by som urcite dala), ale som si nic nenastudovala. Teraz ma to aj mrzi, ze som to dovolila do malej napichat ale zas na druhej strane, keby som vedela o tychto hororoch tak by som mala obavy jak slak.
Tak teraz ked si citam erikasadek tak som trocha ukludnena.

erikasadek
28. nov 2008

jarka ty uz spominas ako dochodkyna... 😀

pd900bo
autor
28. nov 2008

didusa nechcela si ist spat??

tato diskusia nebola vytvorena na tto aby niekto niekoho o niecom presviedcal.. ked sa ti nepacia niektore nazory tak sem neprispievaj.. vnasas sem negativnu energou o ktoru nikto nestoji

moj nazor o skodlivosti ockovania svojimi prispevkami rozhodne nezmenis tak naco..

didusa.risulo
28. nov 2008

jarka to len vek hra rolu?vies co som si uz vsetko preskakala?mozno to co ty za tvoj vek este nie

sudit ludi podla veku?hmm,zaujimave,ale mam dieta,o jedno som prisla, detstvo vseliake aj pekne casy aj zle, aj jeden neprijemny zazitok, ale dokazala som splodit dieta, donosit, porodit, zdrave a pekne no a teraz je mojou ulohou ho branit a dat mu vsetko co potrebuje k stastiu a k zdraviu, mozem povedat, ze SOM SPRAVNA MATKA

jarka007
28. nov 2008

ale to zase nie, ale spominam si aka som bola aj horliva v jej veku 😀

vanish1
28. nov 2008

didusa,nechcela som tým dokázať, aká som študovaná, ale aby si si nemyslela, že to robím preto, že je to moderné alebo ako si to nazvala,
jarka, ono tá hexa je aj kvôli financiám, čo je lacnejšie, jeden vpich a jedna návšteva u lekára alebo 6 vpichov a šesť návštev

erikasadek
28. nov 2008

vanish to vazne, tak to je novinka, neskoro, obaja su zaockovani....no nelutujem.....

marika, ze by, tak aspon ze som mal taky dobry ukludnujuci ucinok...

nehovorim, ze nemaju negativny ucinok urcite, lenze pre mna kazda medicina, ho ma azda okrem homeo..ze..

clovece, som z druhej strany ale diskutujeme dobre nie.. je dobre si takto vymienat info...
to sa mi paci, teda to si prestudujem co si mi povedala vanish, zaujimave....

baby, az tak didusu nejazdite, tiez ma svoju pravdu....... 😉

jarka007
28. nov 2008

To ti nikto neberie. Urcite si spravna matka. Mozno ale pride cas, resp. budes mat na to svoj vek, ked nebudes ziadnych ludi odsudzovat, ale skor sa ich snazit pochopit.

vanish1
28. nov 2008

diduša, nikto netvrdí, že nie si, robíš to, o čom si presvedčená, že je správne, ja robím to isté

erikasadek
28. nov 2008

no vidis vanish, na slovensku to bude tym, ze mate zadarmo lekara, my platime celkovu sumu, vzdy u lekara, a po 48 hodinach nam poistovna vrati 65% zo sumy, takze tu asi neusetria, ale hexa sa nepicha, ....

jarka007
28. nov 2008

Erika inak, preco je ta "homeo vakcina" len pre dospelych, alebo deti od 6 rokov ? Ja som sa ucila, ze homeo su bez vedlajsich ucinkov a aj pre novorodencov.

didusa.risulo
28. nov 2008

jaj baby prepacte mi, som asi mimo, mala som narocny den,

takto, uz nechcem vrtat do nikoho, nema to zmysel, kazda sme dobra matka a dost, chceme svojim detom len to najlepsie a kazda robime nieco ine mozno,

didusa.risulo
28. nov 2008

ok baby,nakoniec si budeme aj rozumiet, sorry za tie nezodpovedne matky

idem spat, dobru noc vam vsetkym 😔

vanish1
28. nov 2008

no erika, asi to bude tým, keďže si to hradíš sama, rozhodneš sa, ale keďže u nás to hradí štát (takže nie je to zadarmo, platíme to všetci), je to preň lacnejšie