Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

teodorka
4. okt 2012

@labaga regenerace.organismu.cz/wp-content/uploads/2012/02/12-utajovaných-kroků-pro-odkyselení-organismu.pdf

hlavackova
4. okt 2012

@labaga ale porad konecne KONKRETNE nam nevedomym, co miesto Ccka, kolostra a inych podla Teba "nezmyslov"? Co davas svojmu dietatu, pripadne sebe? Radi sa priucime 🙂

atemi
5. okt 2012

Ahojte. Poradte prosim. Kedy mozem cakat predvolanie na RUVZ? Je na to nejaka standardna "cakacia" doba? Po akom case od odmietnutia vas predvolali? Akou formou, list do vlastnych ruk? Je sanca, ze nas nepredvolaju vobec?

petot
5. okt 2012

@labaga Zhodou okolností, tak pri pyelonefritíde ako aj zápale pľúc má Cčko dobré výsledky. Najnovšie bol v roku 2010 medializovaný prípad novozélandského farmára, ktorý mal ťažký vírusový zápal pľúc a lekári ho už chceli po 3 týždňoch kómy odpojiť z prístrojov. Zachránili ho infúzie sodného askorbátu, prežil, vyzdravel a dokonca mu zmizla leukémia.

Ja fakt nerozumiem, načo sem chodíš rýpať. Nepamätám, kedy si priniesla niečo zaujímavé k téme. Ja mám knihu založenú predovšetkým na recenzovaných odborných žurnáloch, a ak máš s nimi nejaký problém, choď si to vybaviť s autormi. Dr. Klenner napísal len 28 z citovaných cca 1950 zdrojov, hoci mal k tejto téme najviac čo povedať a on vytvoril metodologické jadro tohto typu liečby. Autormi týchto poznatkov sú tisíce lekárov, tak sa, prosím, choď hádať s nimi a nám daj pokoj.

PS. Nevadí ti, že vakcíny proti záškrtu a tetanu sa používajú od 30. rokov minulého storočia, možno dokonca ešte skôr?

petot
5. okt 2012

@labaga "bez klasickej medicíny by tu 70% nebola" - neviem, odkiaľ niektorí lekári berú ten božský komplex. Chápem však, že božský komplex neskutočne uráža, že by tak jednoduchá a lacná vec akou je vitamín C, prírodou používaná tisícročia, mohol byť účinnejší než ich umelé chemikálie.

Prosím, vysvetli mne nevzdelanému, ktorá klasická medicína zachránila 70% z nás. Máš na mysli púšťanie žilou? Alebo ktorú technológiu? Z môjho pohľadu, jeden z mála odborov ktoré sú skutočne na špici, je chirurgia, ale pochybujem, že 70% z nás už potrebovalo život zachraňujúci chirurgický zákrok (hoci niektorí iste áno).

sirael
5. okt 2012

@atemi My sme odmietli v juli a predvolanie mi prislo v septembri 🙂 List do vlastnych ruk.... A sanca ze ta nepredvolaju je v tom pripade, ze ta lekarka nenahlasila.

meg_junova
5. okt 2012

@manof Pomoooooc 🙂 Chcela by som Vas poprosit a pomoc pri spisani dodatku o nesuhlase ockovania, teda mam uz malo casu a studujem pre a proti co sa ockovania tyka uz dlhsiu dobu a na zaklade viacerych faktov som sa rozhodla ockovanie mojho syna odmietnut. Budeme s priatelom posielat na RUZV vyhlasenie o nesuhlase s povinnym ockovanim, avsak do dodatku by sme chceli zhrnut hlavne priciny odmietnutia, no neviem to poriadne zformulovat a vlastne sa chcem spytat, ci nie je niekde na webe k tomu nejaka predloha?
Usetrilo by mi to vela casu.. Aj ked ako rodic by som mohla byt mozno trochu iniciativnejsia, ale ja som nikdy nebol basnik 😝 😢 😢

xlucia
5. okt 2012

@molka ahoj. ako dcere davkujes cecko? cely rok rovnako, alebo podla vahy?

petah82
5. okt 2012

@meg_junova tuto najdes pre inspiraciu 8 bodov, preco odmietli ocko. http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-sa-ruvz... a tu su nejake katolicke dovody dole v odvolani http://www.slobodavockovani.sk/news/rozhodnutie...

vavrenka
5. okt 2012

tak som sa po nejakych dnoch oúpat zacitala do temy a vidim, mame tu dalsieho skriatka -labagu 😀 , tato tema proste iste typy fascinuje 😉 😉
@petot interna medicina je na urovni stredoveku, uplne s tebou suhlasim, ja som hlboko vdacna za vitaminy a alternativnu tzv. "zapadnou medicinou neuznanu" liecbu. malej vyrazne pomohla a aj mne.

zaockujteajslnko
5. okt 2012

@meg_junova
ziadne katolicke dovody a dovody viery tam nepis, tym ich akurat naseries....... proste odmietam PODANIE NASLEDOVNYCH OCKOVACICH LATOK na zaklade Dohovoru o biomedicine a inych platnych pravnych predpisoch a vymenujes ich podla zoznamu ktory link je tu tiez niekde uverejneny....

neodmietas ockovanie, odmietas podanie konkretnych ockovacich latok konkretnych vyrobcov, v tom pripade ta nemozu pokutovat, ale mali by s tebou akurat "diskutovat" na tuto temu, pricom ty mas stale pravo odmetnut podanie akejkolvek ockovacej latky svojmu dietatu po prestudovani pribalovej informacie... ktoru ti musia dat. do ruk...

mas pravo ziadat vysetrenia, mas pravo tak ho vyuzivaj na 100%, nedaj sa pokutovat za nic.........proste ziadaj, ziadaj ziadaj, nech to je v zapisnici uvedene ze ziadas o vsetko co ti zo zakona musia dat a umoznit....... ak to porusia , tak trestne oznamenie na nich pre zneuzite pravomoci.

pokial "predvolanie" nie je priestupkovym konanim, tak ak si podnikatelka, im nauctuj a vyfakturuj peknu ciastku, vyse 333 eur za "poradenske prace v oblasti v ktorej podnikas" aby si to zapamatali ze diskusie nie su zadarmo, ako ani nic ine v dnesnej dobe...

ak sa tu da najst vypis mojich prispevkov tak niekde par mesiacov dozadu mam presne citacie co by si mohla pouzit, ale ci to zaberie nejako bez pokuty povedat neviem, lebo na RUVZ som este nebol....

ja im mienim narobit peklo zo zivota ak si ma predvolaju cize tak lahko im to neprejde ze porusuju pravo mna, mojej zeny, a aj pravo dietata aby rozhodoval za neho rodic nie RUVZ anie lekarka, cize JA....

petah82
5. okt 2012

@zaockujteajslnko myslis toto? strana 1416? @meg_junova
"diktafon je na kazdom nokia mobile, nahrava to do *.amr cize tam nahras aj hodiny zaznamu v dobrej kvalite... akurat ze ten standardny zaznam zvuku treba obnovit kazdu hodinu, alebo stiahnut aplikaciu co zaznamenava zvuk sustavne najst "voice recorder java nokia" alebo nieco take...

a samozrejme utocit na nich, ze si to nahravas, a vsetko co povedia bude poskytnute prokurature, nahravat si to mas pravo kedze to je konanie spravneho organu a priestupkoveho.

utocit na nich,

co je toto za konanie? na akom zaklade?
ako ste sa dostali k mojim osobnym udajom?
preco sa kona tu a nie niekde inde?
"preco som predvolany"?
"co som mal vykonat"?
"kedy"
preco ja?
podla akych zakonov si to myslite?
co presne ktory § som porusil? cim som ho porusil?
preco odmietnutim konkretnej vakciny som udajne spachal priestupok?"

zaockujteajslnko
5. okt 2012

@petah82
zo zakona o spravnom konani je ti spravny organ povinny jasne a zrozumietelne poskytnut vsetky ifnroacie, tak si ich pytaj, preco si spachal priestupok a preco je odmietnutie konkretneho lieciva vobec priestupkom

preco
preco
preco...... nech to zdovodnuju oni 😀 su to povinni

zaockujteajslnko
5. okt 2012

odmietni len jeden rodic, nepodpisuje to obaja!!!

zahraj rozpor medzi rodicmi, to je podla mna vysoko ucinna metoda, lebo do toho RUVZ vobec nic, a musi rozhodovat v takom pripade sud, a oni s tym nic nemaju, cize priestupok vlastne by ani nemal byt spachany ked je tam rozpor medzi rodicmi ohladom ockovania, to si myslim ja....

napr. paradoxne nasa pediatra asi oznamila osobne udaje RUVZ asi aj mojej zeny, hoci ona nic nicovite nikde neodmietla 😀, tak som zvedavy ci predvolanie RUVZ pride aj jej, ak ano, tak ich poziadam obratom o podanie vysvetlenie tohto predvolania jej osoby ked ona nic nedmietla, inak trestne oznamenie priamo na nich.

manof
5. okt 2012

@meg_junova
tak mohli by sme si snáď aj tykať, však tu si všetci tykáme.

No... Každý rodič môže mať iné dôvody pre odmietnutie očkovania, avšak ak chceš inšpiráciu, tak tu je článok od jedného anglického doktora (má to 4 časti):

21 dôvodov pre odmietnutie očkovania:
http://www.slobodavockovani.sk/news/a21-duvodu-...
http://www.slobodavockovani.sk/news/a21-duvodu-...
http://www.slobodavockovani.sk/news/a21-duvodu-...
http://www.slobodavockovani.sk/news/a21-duvodu-...

manof
5. okt 2012

@atemi
Na každom RÚVZ inak, v BA max. pár mesiacov.

zuzana92101
5. okt 2012

@meg_junova A dostali ste z RUVZ len papier, kde mate podpisat, ze ste boli informovani o chorobach, proti ktorym sa ockuje? Lebo ak ano, to sme dostali aj my a radila som sa s panom Fillom, co mam robit, aby som si neposkodila a vraj nemam na to ani reagovat. Tak sme tak urobili a je ticho. Popravde, ani som nemala v plane nic podpisovat, lebo tam boli neuplne, zavadzajuce informacie, pod ktore by moj podpis nedostali... Tiez som ich zdvorilo chcela informovat, preco som sa rozhodla neockovat svoje dieta, ale nakoniec som si vsetky moje dovody odlozila na osobne stretnutie...ktore urcite raz bude. 😉

zaockujteajslnko
5. okt 2012

@zuzana92101
ved to priloz k trestnemu oznameniu pre sirenie poplasnej spravy a zneuzitie pravomoci verejneho cinitela na prokuraturu, NIKTO si nemoze vynucovat tvoj podpis, aj to je samo o sebe trestnym cinom...... sa neboj, bran sa!!!!!!......sice prokurator asi nepojde proti RUVZ, ale aspon maj trochu sebaucty nenechaj si so sebou zametat ako s handrou....

ja osobne ked mi to pride obratom podavam trestne oznamenia na RUVZ pre umyselnu trestnu cinnost!

zaockujteajslnko
5. okt 2012

@zuzana92101
tym ze niekto rozsiruje nejake informacie a siri strach z nejakych infekcnych chorob a teda MANIPULATIVNE SI TYM VYNUCUJE akysi zdravotnicky ukon pacha umyselny trestny cin sirenia poplasnej spravy, toto si myslim ja, ide len o to je tak zavazne aby sa zacalo trestne stihanie takejto osoby, co asi v skorumpovanom slovensku farmafirmami nebude 🙂

nikimax
5. okt 2012

@manof mal si pravdu, dostali sme liečbu ako si povedal 🙂 -- vigantol-- kvapku ráno, kvapku večer 😉 na pol roka.Myslíš, že ked pôjdeme o pol roka na kontrolné testy, že bude mať vit. D v norme? Nejako sa mi to nechce zdať.Som na výsledok tejto liečby strašne zvedavá 😖 😖

tasiko
5. okt 2012

my sme boli na RUVZ v BA ruzinov kde v diskusii pochopili ze ockovat nedame a to je neskutocne ako arogantne zeny tam pracuju. tiez nas presviedcali dajte aspon myslim ze tetanus a dame vam pokoj(to je neskutocna drzost-pichnite malej nieco a dame vam pokoj). po hodine a pol pochopili ze s nami nepohnu tak nam dali odklad do oktobra a ja som im hned odovzdal papier a dal si podpisat ze ziadam o vyradenie z evidencie neočkovanych osob pretoze sa dostali k osobnym udajom nezakonnym sposobom od nasej pediatricky inac podam trestne oznamenie na prokuraturu. pol roka ziadna odpoved tak som tam nabehol co je s tou odpovedou. na to ona vysmiata ze ci viem ze vyslo http://www.dataprotection.gov.sk/buxus/docs/sta... ja jej na to ze (nie som pravnik len podla logickeho uvazenia) ten paskvil ma nezaujima to nie je zakon a my sme boli rieseni este predtym co toto vyslo cize ma to nezaujima. tak odisla s tym ze maju toho vela ale ze ma tu moju ziadost uz na stole a ze hned mi odpovie. jasne presli dalsie dva mesiace a odpoved nikde a naraz dojde dalsie predvolanie. tak asi takito agogantni ludia pracuju na RUVZ ruzinov. takze podame trestne i ked s tym asi nic nedosiahneme ale ako pise slnko treba sa ozvat a nenechat so sebou zametat

zaockujteajslnko
5. okt 2012

@tasiko
tak tak, nech sa aspon prokurator trochu "trapi" s odpovedou preco RUVZ nepacha trestnu cinnost a nech tam vidia ze aky je "pravny stav" na slovensku co sa tyka ockovani..... a clovek aspon ma pocit ze urobil co mohol a nedal sam so sebou zametet ako handra!!!

zaockujteajslnko
5. okt 2012

@tasiko
ak si sa nechcela hadat, tak si mala odvolat svoje vyhlasenie o odmietnuti (to ti dohovor o biomedicine priamo dovoluje) 😀 a zmenit pediatricku..... a mala by si dalsi povedzme rok uplny pokoj, zrejme.... alebo akoze hladas novu a k starej uz nechodit ze k nej doveru nemas, ved ajtak prehliadky vo vyssom veku uz nie su take case, raz rocne..... tusim

manof
5. okt 2012

@nikimax
To sa mi ale zdá málo. Také 3-4 kvapky je rozumnejšie množstvo.
A koľko IU má vlastne ten Tvoj Vigantol na jednu kvapku? Lebo sú rôzne. Niektoré majú 400, niektoré tuším aj 500 a niektoré dokonca 666 IU v kvapke.

zaockujteajslnko
5. okt 2012

@tasiko
dobre tak dame tetanus......... a vyberaj si vyrobcu vakciny donekonecna 😀

tasiko
5. okt 2012

@zaockujteajslnko nam to prislo asi po dvoch mesiacoch z RUVZ ako sme odmietli ockovat tou vakcinou. pediatricka nepovedala ani slovo(ziadne presviedcanie) ked sa nas opytala s usmevom na tvari" tak ideme očkovať" a mi "nie". a podpisali sme ze odmietame ockovaciu latku ,,,,,,,,,vsak nikde nie je o osobnych udajoch ani zmienka tak som si povedal ze ten zdrap papiera si moze akurat tak strcit do karty.ale necakal som ze su taketo spinave praktiky medzi pediatrickami a RUVZ. jak mi to doslo hned som nabehol k doktorke co to ma znamenat, kde je moj suhlas s podpisom ze moze davat os. udaje tretej osobe, zacala tam koktat, ze oni by aj tak nato dosli atd. nebudem to tu rozoberat. tak som jej vysvetlil nech si laskavo nastuduje zakony ked robi takuto pracu a neriadi sa RUVZ pretoze ked na nu podam trestne oznamenie tak RUVZ sa k cinu nebude mat. len ja potrebujem teraz riesit RUVZ lebo oni uz
tie udaje nezakonne maju a odtial ich potrebujem vymazat.. a este ma dozrala jedna pani na RUVZ, ze tak nas dajte k sudu, oni spiny dobre vedia ze konaju protizakonne a ze ich malo kto da k sudu lebo to su roky natahovaciek a vela penazi

tara
5. okt 2012

@labaga skor myslim, ze tu sa to nikomu nechce, je jedno ci sa jedna o veci z 30rokov a pod., proste tu nikto nic oprasovat nebude a nebude robit ani novy vyskum, ved naco??? viem o vyskume svoje, viem ako sa robia studie a ako prebieha vyskum, kto urci aky vyskum bude prave "in", tak mi prosim nepis taketo bludy. vdakaaaa 😉

nikimax
5. okt 2012

@manof v tom našom je písané 666 IU na kvapku, Max má okolo 23 kg. Inak na slnko je citlivý, pokožku má bledučkú.... 😢

zaockujteajslnko
5. okt 2012

@tasiko
tak im povedze ze advokata mate rodinneho, ze to k sudu ide aj s nahradou ujmy, osobne zaloba na nu ako osobu, nie ruvz, kedze bola upozornena ze kona nezakonne a ajtak vo svojom konani neprestala.....

zaockujteajslnko
5. okt 2012

@tasiko
ja odmietnutie tychto chemickych latok rozsirujem na vsetky aj este nenarodene a nepocate deti, kedze cakame dalsie a jedno urcite nebude... takze lepsie to jednym vrzom vsetko vybavit a zbohom....