Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
31. aug 2009

lucia123, ja som tiez za menej ultrazvukov nez za viac, ale ten na prietoky by som si urobit urcite dala, ako radi vanish. Okrem toho robi sa uz ku koncu tehu, takze ta miera rizika je nizka. Ja som si o ultrazvukoch citala velmi vela, ale aj v tych studiach ktore ho vyslovene odmietali bol uvedeny udaj ze usg vysetrenie zacina byt nebezpecene pri trvani 5 minut a viac..to sa nezda ale je to dlha doba, ja co mam na CD trvaju tak 2-3 minuty a zdaju sa mi dlheee....cize nebezpecne je hlavne 3/4D sono ktore trva obcas aj 30-45 minut 😕

petruci6
31. aug 2009

lenki tie USG su povinne ak chces ten prispevok od statu,to sa poistili kvoli pocernejsej mensine v tomto state,aby chodili tie zeny na prehliadky
je tam kolonka a tu musi gynekolog vyplnit a podpisat
nedavno som to ziadala tak viem 😉

vanish1
31. aug 2009

molnarovak, vaginálny ultrazvuj je myslím silnejší a je bližšie k maternici, prečítaj si link, čo sem dala lenki 33, a je mi ľúto, čo sa ti stalo, mne sa to stalo tiež 😉 (to mňa ultrazvukoval do 8. týždňa asi 6 x vaginálne 😠 , teraz by som si to už nedala ....

valka, neviem neviem, ale čítala som dosť o škodlivosti ultrazvuku...

pietra, určite si pýtaj papier od príslušnej lekárky, nech ti vystaví potrdenie, že novorodenca nesmú očkovať, mali by to podľa mňa rešpektovať

petruci, nemusí absolvovať tie 4 uzv, na tom potvrdení je len podpis lekára a myslím, že niečo v zmysle, že si k nemu chodila (musíš mať asi stanovený počet návštev), o uzv sa tam nespomína nič a ak jej povedali aj na min. zdravotníctva, že nemusí, tak myslím, že nie je čo riešiť...

vanish1
31. aug 2009

denduska, máš pravdu, ja som to tiež takto čítala, že nikdy nie viac ako 5 min

prakktickazena
31. aug 2009

mmartinka1981, gratulujem a drzim palce 🙂)

petruci6
31. aug 2009

baby nerobte z tych USG taku vedu
ved len pozrie ci je babatko v poriadku,ci rastie a to je vsetko
ja osobne som sa tesila na kazdy USG a ukludnil ma,ze je v poriadku malicka
ved 3D nemusite absolvovat,to nie je povinne

to by potom kazde dieta nebolo v poriadku,ved v dnesnej dobe si zeny priplacaju USG navyse

jarka007
31. aug 2009

Nerada odbocujem od temy ockovania, ale ultrazvuk sa robia pri nom v plodovej vode bubliny a trosku sa pri tom aj prehrieva. Preto sa robi naozaj minimalne, tu su predpisane 3 a pochybujem, ze mi niekedy vysetrenie prekrocilo 1 min. Pokial viem je to vynalez na hladanie ponoriek a neskor sa zacal pouzivat aj v medicine, alebo ?. Ja osobne sa skor cudujem tym krvnym testom na zistovanie zdravia dietata. Toto sa vobec u nas nerobi a taketo psychycke tyranie buducich mamiciek mi pripada ovela horsie ako minuta ultrazvuku.

juja2
1. sep 2009

Ja osobne som si hladala pediatricku este pred narodenim mojho dietatka, konzultovala nazory na ockovanie atd., kym som sa nedopracovala k takej, s ktorou sa da aj "na inu temu"... a presadila som si svoje! Lekari, ktori by ma nanutili podpisat rozne prehlasenia, len pre ich vlastnu "ochranu", som na slusnej urovni odmietla. Viem, ze budem mat dobru lekarku, a aj ked za priplatok, ale nebudem musiet chodit s mojou malou priamo do ambulancie, ale navstivi nas lekarka doma. Co by som este napisala k tomu tbc ockovaniu, tak mi lekarka povedala, ze som zatial prva, ktora odmietla, dalej potvrdila, ze aj napriek ockovaniu je medzi ludmi tbc! Tak dik za jej uprimnost!
Tak skusajte. Drzim vsetkym palce. 🙂

Dakujem stranke http://www.rizikaockovania.sk/kto.html - Ste skveli, len tak dalej!

Myslim, ze vacsina lekarov fakt zbytocne "nafukuje" to co je pre nas dobre - len pre svoje plne vrecka. Dnes to mate takmer so vsetkym tak - napr. ked nedate do vrecka pri porode, tak sa k Vam aj tak budu spravat. atd...
Zatknut nas nemozu za odmietnutie ockovania, a ked budeme fakt vytrvalo bojovat, na konci si poviete "tak sa nam to konecne podarilo" a s usmevom a cistym svedomim pojdete dalej... 🙂

http://rizikaockovania.sk/sved/aw.html

olinka6226
1. sep 2009

juja ten link co si dala dolu - v tom case bola legislativna diera, ktora bola zaplatana vyhlaskou platnou od 1.1.2009

ja este uvidim ci ostaneme u pediatricky co mam, alebo budem menit. pozna ma od mojho narodenia, co je vyhoda i nevyhoda... je to stara skola, tak mozno budem prekvapena. dufam...

juja2
2. sep 2009

ospravedlnujem sa!

olinka6226
2. sep 2009

vacsina z pritomnych pisucich to vie, ja len aby si aj ty vedela... ja ked som sa to dozvedela som bola stastna ako blcha. vydrzalo mi to asi 10min, kym som zistila ze uz to neplati 😀

lucia123
2. sep 2009

petot, nie len telefonujem, aj vypisujem 🙂 No a este jedna stranka uvz.sk, tam je forum a prebera sa tam aj ockovanie, aj tam som uz stihla napisat par teplych slov.
Tiez mam pocit, ze ludia uz zistuju, ze nie je dobre doverovat lekarovi, ale vsetko si pekne prezistia popredu. Chvalihodne! Konecne nastala lepsia doba! Viac informovanosti a hlavne myslim pomaha aj internet, no a v neposlednom rade konik 😀

lucia123
2. sep 2009

Pokial bude povinne ockovanie u nas, budu sa informacie o jej rizikach sirit velmi rychlo a tym padom bude viac odporcov ockovania. Sami sebe robia "zle" ze sa nemozeme slobodne rozhodnut, ako co zjem tak aj cim sa dam zaockovat. Socializmus este "doznieva" 🙂

sammy19
2. sep 2009

ahojte, pridávam link na jeden článok
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=ne...

pekný večer všetkým "ne"-očkujúcim 🙂

zitaje
3. sep 2009

Caute vsetci,
musim sa s vami podelit - vcera sme boli na navsteve u mojej kamosky-spoluziacky, ktoru som nevidela asi dva roky, boli v zahranici. Prisli domov a zacali chodit po lekaroch a uz ma ich 3 a pol rocny syn diagnozu - autizmus. Opatrne som sa jej opytala, ci si mysli ze tam je nejaka suvislost s ockovanim a na moje prekvapenie povedala, ze to ma urcite z ockovania, a dokonca mi to cele aj vysvetlila, este teraz to spracovavam, prisla som domov unavena ako keby som drevo rubala, strasne vela info.
Zaklad bol taky, ze niektorym detom chyb nejaky enzym, ktory pomaha pri detoxikacii, a ked tieto deti dostanu nejaku dalsiu davku jedov (napr. "minimalne" a "neskodne" mnozstvo ortute z vakciny), tak to im natolko zamori telo, ze sa s tym nevedia vysporiadat. Takze maly je na prisnej diete, bez lepku, bez mlieka, vlastne moze iba maso, ovocie a zeleninu, co je dost problem, lebo presne toto nechce jest. 😖 No ale ze za dva mesiace urobil obrovske pokroky, je kontaktny (t.j. vnima), reaguje (sice slabo, ale predsa) na ostatnych, co este nedavno vobec nerobil...
Takze tak, idem volat nasej lekarke a nejdem to hrat na ziadne posuvanie ockovania a podobne, odmietam a koniec.

lucia123
3. sep 2009

To je tiez jeden z prolemov, ak uz chcem ockovat dieta, tak musim mat najprv istotu, ze ockovanie znesie jeho organizmus, imunitny system. No u nas sa taketo testy vobec nerobia, jednoducho kazdeho rad radom zaockuju a hotovo! Ako dobytok 😒 Otrasne. Uz aby to nebolo povinne, potom si za to budu moct rodicia sami, ale teraz mi ich je naozaj uprimne luto 😢

lucia123
3. sep 2009

sammy19, smutny pribeh, hamba ako sa k nim postavil stat a poistovne. Ty rodic dodrz zakon, daj ockovat, ale ked mas problem tak si plať, a zase komu? No predsa farmaceutickemu priemyslu! Oni dobre vedia co robia, uzasny spinavy business.

alfomilka
3. sep 2009

no dnes som dopadla. Uz v utorok sme mali nabehnut na ockovanie, naco som sa zacala osivat, ze este nie. A oni hned huuuuu, neboli agresivni, ale mam pocit, ze asi nie som prva 😀 . Ze sestricka robi uz od 1984 a nebol este ani jediny pripad vedlajsich negativnych ucinkov po ockovani a ze co v telke narozpravaju o cukrovke a ockovani 😒 , ze by to ten chlapec dostal aj tak.
A lekar zasa, ze videl a liecil vela pripadov cierneho kasla : na vychode a este kdesi a ze nikto z nich nebol zaockovany, tak preto. Nedavno sa vyskytol cierny kasel u nas v Senci, takze sme v nebezpecnej oblasti 😝 . V Nemecku sa nemusi ockovat proti TBC a hned 6 umrti deti, .atd atd ...... vidim, ze to nebude jednoduche. Ale zasa da sa s nimi komunikovat, zhodli sme sa, ze si treba zvazit rizika a podla toho sa rozhodnut. aj ked vidno, ze oni su si isti, na ktorej strane tie rizika su a len cakaju, kedy dostanem rozum. 😒
Takze si musim nastudovat do najblizsej kontroly vsetko o ciernom kasli a difterii.

lenki33
3. sep 2009

no s tym ciernym kaslom to nie je pravda, ked bola naposledy epidemia na vychode, tak ju dostali aj zaockovani, a to zdaleka nielen romovia z osad, ale aj zdravotne sestry a pod
reakcia UVZ na to bola, viac ockovat /co nechapem, ked ockovanie zjavne nechrani/ 😝

to iste bolo ockovanie proti hepA ked bola epidemia v lomnicke, ochoreli aj ockovane deti

obidve tieto info boli normalne v spravach, ale nechce sa mi to hladat, aj tak to nikoho nepresvedci 🙄

lucia123
3. sep 2009

Po vakcine "proti" ciernemu kaslu ochorelo uz nejedno dieta. Bezprostredne po ockovani, ake zaujimave ze.

lenki33 Vobec nemusis studovat, preto, aby si vedela lekarke nieco vysvetlovat, nastuduj si informacie pre seba, a Ty sa rozhodni, si rodic! A lekarka? 😎 Ked sa nieco stane, tak su prvy, co davaju od toho ruky prec!

lenki33
3. sep 2009

lucia ja mam na ockovanie svoj nazor a som v podstate rozhodnuta, chcela som len poukazat na to ze lekari tie informacie aj tak nechcu pocut a to nehovorim o info z rizikaockovania a pod stranok, na tie su priam alergicky, ale aj na info z klasickych medicinskych portalov a sprav, proste povedia ze to bol iny system ockovania a blabla 😒

denduska
3. sep 2009

ahojte tak my sme dopadli super..nasa lekarka odisla do dochodku, ani som netusila 😅 manzel nabehol s malou na prehliadku, predsa ma rok a my sme uz daaavno neboli, a tam, novy doktor...este sa len moj muz objavil vo dverach s malou a sestricka vytasila vakciny, on na to ze nie nie, ze v noci mala horucky lebo jej ide zub (to je cista pravda) a ze ma atopicky ekzem takze nic. A ten doktor na to, ze v ziadnom pripade nebude ockovat dieta s aktivnym ekzemom, musi sa vyckat az sa to upokoji (co tak skoro nebude 😅 ). A manzel este povedal ze ju urcite nechceme ockovat na osypky, a on na to ze vzhladom na to ze ma ekzem tak fajn a ked sa pytal na to ci by sa dalo len na rubeolu, netvaril sa nijak problematicky. Takze ja to povazujem fakt za uspech, po tom vsetkom co pocuvam. Som rada ze je tam ten doktor, lebo on inak sluzi v nemocnici, aj na JISke tak nie je nejaky obvodny vymetenec ako niektori.
A som rada ze sme stihli "povinnu prehliadku" v 12.mesiacoch bez ockovania, sme s tym vybabrali 😀 Prosim vas, vie niekto v ktorych dalsich mesiacoch su povinne prehliadky? Dakujem za info...

lenki33
3. sep 2009

denduska v 18m /resp do 18m/ a potom az max v 3 rokoch, myslim

denduska
3. sep 2009

lenki, to fakt? fiha, tak to je fajn 🙂

patrac
3. sep 2009

denduska ja tomu celkom nerozumiem, nechcete ockovat proti osypkam ale chce ockovat proti rubeole? spravne som to pochopil? podla mojich info je to ta ista troj-vakcina MMR, neviem mozno sa mylim ...ale aj tak mi nejde do hlavy preco proti ruzienke chcete dat ockovat, kedze je to asi najmiernejsia detska infekcna choroba, ktoru kazde dieta prekona bez problemov?

martina46
3. sep 2009

denduska, inac fakt, preco ano proti rubeole? 😕
ano, posledna povinna je v tych 15-18 mes. potom uz do tych 3 rokov nie je co ockovat, tak im je jedno, ze ti dieťa nevidia 🙄

martina46
3. sep 2009

pocujte znalci, co ste to uz podstupili, ked odmietnem v porodnici bcg, musim mat nutne porodny plan, alebo iny papier, kde je to pisomne a podpisane primarom, alebo staci proste ustne povedat, ze chcem neskor ockovat?

lucrezia
3. sep 2009

ja som povedala sestričke, že chcem očkovať až v 6-tom týždni a nebol problem (no možno preto, že to s nikym neriešila) len napisala do prepušťacej správy, že sme neboli očkovaní
no a v šiestom týždni som povedala, že radšej až po skončení zákl. očkovania t.j. v roku a pol........uvidime čo poviem potom 🙂 😉 😖

petot
3. sep 2009

martina46: My sme plan nemali, odovzdal som po porode osetrujucej lekarke pisomne vyhlasenie ze odmietame ockovanie. Zdalo sa mi, ze sa na to dost urazila (konstatoval som v nom preukazanu neucinnost vakciny). Manzelku potom este bola presviedcat dva dni po porode, manzelka vdaka Bohu odolala 🙂

Keby som to mal riesit znovu, tak uz asi skor ako oznamenie, ze nebudeme ockovat v porodnici, a ze sme si vedomi povinnosti ockovania do 6 tyzdnov (medzi nami, to este neznamena, ze sa tej "povinnosti aj podrobime). Cisto pragmaticky, aby bola mamicka usetrena stresov v porodnici.

Ale ak je mamicka silna a ochotna zvladat natlaky v nemocnici, tak aj odmietnut, preco nie.

Podla mojho nazoru to treba oznamit pisomne a nechat si potvrdit prijem. Keby sa potom nepodarilo ochranit dieta pred ockovanim ani pri najlepsej snahe mamicky (nepohnut sa od dietata s vynimkou WC a sprchy, chodit s nim na vysetrenia atd), tak potvrdene prevzatie na tom papieri by mohlo byt podkladom pre staznost na UDZS a pripadne na trestne oznamenie (jednoducho, co je vela, to je vela -uz to, ze deti casto ockuju za nepritomnosti a bez vedomia matky je dost trufale prekrocenie zakona).

erikasadek
3. sep 2009

http://www.lemonde.fr/poubelle/article/2009/09/...

NASLA som toto.. dost mi to vrta hlavou;; je velka sanca ze, bude , co najblizsie nova , konecne vakcina, na AIDS...

je to velka , dilema pre mna, ako rodica;; poznate ma ti , ztal, najprv som bola slepo , z avakcinaciu;; potom sa mi otvorili oci a uz to beriem s rezervou.. ale ak by naozaj bola na trhu .. dali by ste takutu vakcinu, sebe, a aj svojim vatsim detoM..
pretoze, blaznov je vsade.. a predsa len, aids , nedava imunitu , ale nici ju..;;

chcem poocut vas nazor , ako by ste sa postavili k takejto dileme teda mojej dileme.. 😉