Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

l81
15. okt 2012

@meg_junova dakujem, to uz viem vsetko, mam to uz spisane 😉 Len mi nebolo jasne, ci mam to vlastne odmietnutie-kde su okrem ineho udane konkretne vakciny-nie ockovanie vseobecne- aj podpisat. Ten papier, co mi dala Dr. urcite podpisovat nebudem. A teda neviem, ci mam podpisat to vlastne odmietnutie, alebo jej ho odovzdat bez podpisu.

l81
15. okt 2012

@tean dakujem,ale mna skor zaujima, ci mam mnou napisane odmietnutie odovzdat s podpisom , alebo bez

zaockujteajslnko
15. okt 2012

@meg_junova
to je uplne jedno ze si to odovzdala pediatricke, tak ak to to nechces tak to stiahni! napis jej znovu aspon doporuceny list kde odstupujes od svojho vyhlasenia, ked chces.... na to mas pravo podla dohovoru o biomedicine a aj inak, vzdy mas pravo odstupit od svoho vyhlasenia, "vypovede" cohokolvek........ nikoho tam neohovaras sice ti odstupenim nic nehrozi

2) ja som odmietol len ockovacie latky a napriek tomu ma pediatricka udala na RUVZ akoze odmeitam OCKOVANIA, cize oni nerespektuju ziaden zakon, takze tak

ale zase to hra pre mna ,lebo cim viac poruseni zakona narobia po pokutu tym lepsie, sudu a prokurature sa to bude lepsie hodntotit 😀

heimdalls
15. okt 2012

@zaockujteajslnko - Svojim spôsobom sa kruh uzatvára a celý další postup záleží na samotnom pediatrovi. Naše odmietnutie som podpísal aj ja aj manželka na dokument, ktorý som si pripravil (pamätám sa ešte na tvoju kritiku, kde si mi vytkol, načo sme to podpisovali obaja, že už lekárke nič nebráni nahlásiť nás) očkovanie sa neuskutočnilo a tým to zhaslo. Žiadne predvolanie, som presvedčený, že odmietnutie ostalo a aj naďalej bez povšimnutia a informovania RÚVZ ostane v karte. Všetko záleží na pediatrovi, vďaka za toho nášho.

zaockujteajslnko
15. okt 2012

@heimdalls
ano, ak je pediatricka udavacka, tak s tym nenarobis nic uda ta aj pre slovne vyjadrenie o neockovani.......

monika333slov
15. okt 2012

@xsipm04 to s tymi soc. podmienkami momentalne je sice v celku dobre ale pozri coo sa postupne deje voo svete, najprv som bola proti ockovaniu no cim viac nad tym rozmyslam mam vacsi strach neockovat... :( tazke rozhodovanie

zaockujteajslnko
15. okt 2012

@monika333slov
ved preto s ato vola obchod so strachom.........bojis sa aj rakoviny tolko ze nebudes jest maso, alebo radsej vobec nic? bojis sa sadnut do auta lebo mas najvacsie riziko ze umries?

vies kolko je zakernych za zabijackych chorob, aj proti nim sa chranis? 🙂.........nie lebo o nich ani nevies.........

ockovat zo strachu (keby mozno) a akceptovat poskodenie zdravia (naisto) ti nepride trosku dost hlupe?..............to je ako nazvarat si na auto na peknu karoseriu vystuze zo vsetkych stran ze keby "NAHODOU" si do niecoho vrazila alebo nieco do teba 😀 a auto je znicene uz naisto a ty mas "dojem" ze si chranena...........nic viac len dojem....

meg_junova
15. okt 2012

@zaockujteajslnko je vlastne jedno, ci nieco clovek napise a da pediatrovi, alebo nie, v kazdom pripade nema pravo porusit zooú

zaockujteajslnko
15. okt 2012

@meg_junova
asi tak, je uplne jedno co urobis ako odmietnes, ci to napises sam, nenapise sam, ci to podpises jeden, ci dvaja, ci nikto, pediater to zoberie ako urazku jeho ega, urazku mediciny, urazku jeho narcizmu, a ohlasi OBOCH RODICOV (bud z pomsty alebo z vlastneho strachu zo sakncii) na RUVZ.

paradoxom ze takto ohlasi aj rodica ktory ockovat chce 😀

cize to vyzera ze pediatricka si nad tym "umyje ruky" a nech si to riesi RUVZ...... inymi slovami, ale to ze ona pediatra ma aj nejake POVINNOSTI voci rodicom, to ich ani jednu netrapi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

taka je moja osobna skusenost zatial...

eliaska23
15. okt 2012

ahojte, ja sa moc do týchto diskusií nezapájam, sama si čítam dostupnú literatúru, články, štatistiky a robím vlastné uzávery... len sa chcem spýtať, tých čo majú pochybnosti neočkovať, čítali ste Vaccine Illusion? preložil to do slovenčiny pán Filo (sloba v očkovani) so súhlasom autorky, imunologičky, ktorá sa zaoberala aj výskumom v oblasti imunológie a tým pádom sa dostala do kontaktu aj s očkovaním... kniha je výborná, je tam aj čosi z dejín pre prehľad ako vlastne celé očkovanie vzniklo... Viete, že vakcíny vôbec nie sú otestované na ľuďoch predtým ako sa dávajú do obehu? je to neetické, ako ona píše, ale ako vieme, čo tie vakcíny u ľudí spôsobia...??? odporúčam si to celé prečítať, ona dokonca spochybňuje celú vedu o imunológii, lebo je založená len na predpokladoch a jej samej bolo povedané konzultantom pri písaní dizertačnej práce, aby si uvedomila, kto je jej chlebodarca... chcela sa viac venovať očkovaniu v dizertačke... Zaujalo vás to? kniha je dostupná free na internete, môžem aj poslať na mail...

adra22
15. okt 2012

Takže nikto skúsenosti s RUVZ Žiar nad Hronom?

eliaska23
15. okt 2012

Jedna veľká prosba, je tu niekto kto má k dispozícii v e-podobe knihy Doba jedová 2 a Varovné signály očkovaní? všetky linky na nete sú už neplatné, nedá sa mi to stiahnuť. Ďakujem...

petah82
15. okt 2012

@eliaska23 o tychto ani neviem, ze by niekde niekedy boli. ja mam v pdf. tieto, ak mate zaujem, poslite mail do IP a poslem vam ich.
doba jedova 1 / strunecka
co mozna nevite o ockovani / miller
ockovanie - obchod so strachom / buchwald
iluzia ockovania / obukhanych

petah82
15. okt 2012

@l81 v aprili odmietli MMR a zatial nic neprislo. mam teraz doma kartu, je tam rukou napisane, ze odoslane hlasenie, takze udany sme.

lusyy
15. okt 2012

@petah82 ahoj,prosím mohu se zeptat na ty stáhlé vakcíny hexy,kde jsi to našla? Bylo to nějak veřejně oznámeno,nebo to stáhnul SÚKL?

sirinka
15. okt 2012

tak dnes som oznamila nasej pediatricke rozhodnutie dalej neockovat a ona, ze je to na mojom rozhodnuti, ze to respektuje... ale potom nadhodila, zeby odporucila doockovat prevenar, inac nic.... ze do konca tyzdna jej mozem dat vediet, keby som si to rozmyslela... (dve davky totiz uz mala ma)
potom mi ukazala pripis, co im prisiel ohladne hexy, nic nove tam nie je a sestricka, o ktorej som si myslela, ze ockovanie zboznuje, utrusila medzi recou, ze mozeme byt radi, ze nemame doteraz po ockovani ziadne trvale nasledky....
takze este sa necham prekvapit, ci bude chciet nejaky podpis karte a ci bude hlasit....

petah82
15. okt 2012

@sirinka tak ked mozete byt radi, ze nemate ziadne nasledky po ockovani, tak asi mudra pani sestricka prekecla to, ze vedia, ze nasledky byvaju. ale sak zatial vsetci svorne tvrdili, ze ziadne nasledky okrem zacervenania, teploty a nepokoja neboli zaznamenane a uz vobec nie TRVALE nasledky, kdeze... 😀 😲

tean
15. okt 2012

@sirinka
zaujimalo by ma, co ju vedie k tomu, aby ste doockovali tolko zbytocny prevenar.
Ako to tu tak sledujem, co pediater, to ina vakcina je preferovana.
Jeden strasi pneumokokom, druhy tetanusom, treti ciernym kaslom, dalsi zaskrtom, ...a kazdy tvrdi, ze prave ta konkretna choroba je najhorsia.
Nepovedala ti, preco prave prevenar ?

zaockujteajslnko
15. okt 2012

@tean
ani tetanus nema 100% umrtnost co som cital, a za ostatnych 10 neochorelo JEDINE dieta na tetanus, aj ked este nebolo ockovane.....
hups to je pruser vsetkym tym co hlasia o tetane ako o strasiaku...

sirinka
15. okt 2012

@tean presne....podla nej je proste ta vakcina prospesna...

@petah82 tak neviem, mne to nasa pediatricka nikdy netvrdila, ked som jej oznamila, ze nechcem bcg vakcinu a aj teraz, ani raz ma nepresviedcala, ze je to nutne, ci dolezite... v podstate iba to, ze moje rozhodnutie respektuje...az sa cudujem, ze nevytiahla ani jeden, jediny argument... aj pri tom prevenare, povedala, ze ona by ho nechala doockovat a ze aj svojmu vnukovi ho dala....nic ine

lusyy
15. okt 2012

@petah82 díky 🙂 mě by jen zajímalo,zda takové informace mají i lékaři,zda o tom vůbec vědí. Zítra jdem na kO,tak se poptám.

sirinka
15. okt 2012

@lusyy podla mna vedia, moja dr. o tom vedela

petah82
15. okt 2012

@lusyy a mame tu aj spanielsko a kanadu ☹ http://www.slobodavockovani.sk/news/infanrix-he...

abus
15. okt 2012

Dostala som papier s názvom: Hlásenie odmietnutia povinného očkovania zákonným zástupcom dieťaťa. Ten posielajú z RUVZ pediatrom pre rodičov, aby sa sami bonzli, podpísali a lekár im to pekne pošle.
Lekárka ma do očkovania netlačila, povedala, že je to na nás, ale toto musíme podpísať, aby nemala zle. Môže mať nejaké problémy, keď to nepodpíšem? Chcem zachovať aké-také vzťahy. Na druhej strane sa ale nechcem sama udať.
Nejaké rady? Povedala som, že neodmietam, ale odkladám po roku.

lusyy
15. okt 2012

@sirinka já jen nechápu,proč když jsou informovaný,tak proč to stále očkují? proč tvrdí že se to musí doočkovat?

sipka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tean
15. okt 2012

@abus
trochu pozmenim obsah tvojej otazky:
Lekarka mi chce dat podpisat zmluvu , ktora nema oporu v zakone, je pre mna nevyhodna a tymto aktom sa zaroven vzdam svojho prava na ochranu osobnych udajov.
Mam jej to podpisat ? Rada by som s nou mala aj nadalej dobry vztah

monuska342
15. okt 2012

@abus ja som ten papier vyplnila pri prvom ale teraz by som to uz nerobila 😒

tean
15. okt 2012

@sipka87
OT:
nikdy nezverejnuj svoj mail tymto sposobom. Roboty dokazu zbierat tieto udaje z web stranok/for a neskor sa stanes tercom spamovych serverov.
Dalej zverejnujes svoju identitu.
Nabuduce ho posli do IP