Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jonas17
27. okt 2012

@kolostrum ale povolanie lekára by malo byť poslaním! ked chce byť niekto lekárom, tak to nemôže pozerať, ako bude ohodnotený! v tom je problém, že mladí chcú byť len ohodnotení, už sa ani netvária , že chcú pomáhať chorým a bezbranným, chudobným....ako v starých filmoch 😝

kolostrum
27. okt 2012

@jonas17 pravda,lenže v ambulancii, dnes nie penicilín zajtra, pozajtra sek. bakt. infekcia... zápal pluc umrtie... pozor príde otázka? prečo lekár nedal atb??? odpoved. crp bolo 4mg-l. atb nebolo treba dat. Dalšia otázka UpDZS.... a čo dalšie tri dni prečo dieta nedostalo atb? ha? nieje všetko také č.b, nie každý rodič odlsleduje dieta, a aj ak by chcel nie vvždy sa to dá, nemá každý dobrý sluch plus fonendoskop. prosim @zaockujteajsklnko o korekturu

l81
27. okt 2012

Mladym pediatrickam-z mojej skusenosti -je to absolutne jedno, oni sa v skole naucili, ze ockovat treba, lebo sa tak zachranili statisice zivotov , tak ockovat treba. A zluceniny hlinnika a ortuti(okrem inych chemikalii) v tych vakcinach su nutne. Ze je ich tam ovela viac , ako by ich tam malo byt? Ved na to nie su dokazy . A ceresnicka na torte: Nas ockovaci kalendar je jeden z najprepracovanejsich v celej europe. 😎

kolostrum
27. okt 2012

@jonas17 ale no tak, poslanie, také kecy su na sme.sk po článkoch krempaského. každý chce byt zaplatený. mat 800 eur pracovat ako sekundar, no nic moc 🙂

kolostrum
27. okt 2012

@l81 tak bud inteligent povedz im na rozum, cakaj odpovede, stažuj sa na urade pre dohlad

zaockujteajslnko
27. okt 2012

@kolostrum
fnukas tu nad tym ake je poslanie lekara tazke, a komplikovane a sucasne nezaplatane, chudatko moje...........tak to nerob!...........radsej to nerobit ako zabijat a mrzacit ludi nie? 🙂

kolostrum
27. okt 2012

@zaockujteajslnko si chorý zakomplexovaný chronický provokatér, často sexuálne frustrovaný...

sofia2008
27. okt 2012

@kolostrum ale ved je jasne, ze lekari by mali viac zarabat..len ja si nie som ista, ci by sa nieco na ich spravani zmenilo..hlavne co sa tyka spominanych uplatkov..ine je dat vsimne z vlastnej vole profikovi, ktory o to ani neziadal a ani sa tak netvaril /dr. K 😀 /, ale ine je, ked date, kolko pyta, dohodnete si nastup do porodnice a dr. ide na PN, vyserie sa na vas a nedviha telefon / moj pripad/..

jonas17
27. okt 2012

@kolostrum ja chápem, že každý chce byť zaplatený...ale preto môj syn nepôjde na medicínu, lebo nemá až také sociálne cítenie, aby túto prácu robil ako charitu...ale ked už tam ste, tak sa k tomu tak musíte stavať! že nie je penicilín? tak sa sťažujte tak, ako odkazuješ
@l81 ! ved my k vám ideme ako k poslednej záchrane, ver mi, že pokiaľ nemusíme, dnes už k lekárovi nejdem, lebo zbytočne, tak ja kašlem v tej chvíli na to, či si ohodnotený, si lekár? vedel si, že žiješ na Slovensku, sám si si to vybral...mohol si robiť niečo iné, určite rozum máš, kde sa dá zarobiť viac...

l81
27. okt 2012

@kolostrum to som uz skusala, 0 bodov.

zaockujteajslnko
27. okt 2012

@kolostrum
to je dobra diagnoza od lekara 😀......akurat ze je to projekcia teba sameho na mna 😀 😀 😀

domique
27. okt 2012

@sofia2008 Vies co by bolo fajn? Keby si s tym uplacanim prestala.

l81
27. okt 2012

@domique -ked ide o zivot blizkeho a ty na to mas, ver tomu, ze by si uplatila aj ty.

kolostrum
27. okt 2012

@l81 ale ver že každu žiadost poriadne lekarovi znepríjemní život. oprávnená či neoprávnená.
@sofia2008 maš pravdu, pokial sa bude ku lekárovi liezt s každým soplíkom, či bolavým klbom dovtedy bude systém vycucavaný

domique
27. okt 2012

@l81 Ked ide o zivot? Ona nepise len o situaciach ked ide o zivot. Ona tie peniaze dava aj tam kde si nepytaju.....

sofia2008
27. okt 2012

@domique nemas ani sajnu, preco sme davali uplatky, tak sa laskavo nevyjadruj..

kolostrum
27. okt 2012

@l81 vieš že mnohokrát stačí prejavit záujem??? xx ludí riešiš a ani jeden blízky, ani pacient sám sa neopýta čo mi je, čo sa buderobit, kam idem na vyšetrene, neuzáujem.dezert káva sestričke 🙂 🙂 za výživu. všetko. no nevyhoríte?

ifkael
27. okt 2012

@kolostrum ak ste lekar, tak sa prosim, snazte odpovedat a zdovodnovat otazky rodicov, ktorych dieta ma zle nasledky po ockovani... a snazte sa im vedecky vysvetlit, ze ockovanie za nic nemoze. Ak si to myslite. Ale v tom pripade, ste tu v mensine...

taketo dotahovanie - aky to ma zmysel?

ifkael
27. okt 2012

prosim funguje este sukromna tema o NEOCKOVANI? prisiel nam papierik z RUVZ a nemam sa s kym podelit o tu radost... 😎

kolostrum
27. okt 2012

@domique iste pacient cíti že je lekár podhodnotený preto má potrebu ho nadhodnotit. ale žial má to význam len v dost špec.prípadoch. možno gyn.,ale tažko si predstavit detského chirurga ako odflákne op. len preto že nedostane všimné

domique
27. okt 2012

@kolostrum Nemozes porovnavat soplik s bolavym klbom. Ver zazila som oboje. S prvym by som k lekarovi nesla ale s klbom ? ☹ Kedze sa bolest zacala objavovat stale castejsie tak som uz sla. A nemam pocit ze zbytocne vycucat system.....

kolostrum
27. okt 2012

@ifkael ja sa mám snažit??? Opakujem lekári tu boli označení za fašistov... vrahov... bez toho aby im to zmazali. Na MK je to jednoducho tak.... skúsim to potiahnut dalej

domique
27. okt 2012

@sofia2008 Ale mam. Pretoze tvoj manzel je sportovec a jeho tela vas zivi. Tak sa vyjadrujem, lebo uplatky su trestny cin.

zaockujteajslnko
27. okt 2012

@kolostrum
aky zaujem cakas od ludi s nizsim alebo priemernym intelektom? 🙂 tam ziaden zaujem nebude.....maximalne taky prosty...
a ludi s vyssim intelektom co kladu spravne a dobre otazky a maju dobre otazky a dilemy proste VYSMEJETE a zadupete udavate a POKUTUJETE.....

takze ja nemam preco si mysliet nic ine akoze lekari su hlupe spiny...... sam si taky, nie?........ a este ako citam tak aj vyhoreny a frustrovany sexualne 😀

sofia2008
27. okt 2012

@domique si uplne mimo, ale neriesim..

jonas17
27. okt 2012

@kolostrum lenže tak ako lekár nevie odhadnúť, či dať atb, tak ani rodič nevie , či ten sopel treba ukázať lekárovi, alebo nie. môžem sa ja, matka 22 ročných detí pasovať za ich lekárku, lebo po toľkých rokoch mám nejaké skúsenosti, svoje deti poznám, viem, ako reagujú pri soploch, pri teplote, koľko vracaníc a hnačiek ich nezabije...ja len furt nechápem, že lekár s 25ročnou praxou , lieči ako po škole, nič nové nevie a dookola bude hovoriť, že kojiť treba každé 3 hodiny, lebo dieťa sa z mlieka "prekaká"...takže chápem mladé mamičky, mladých rodičov, že s každou hnačkou, vyrážkou a soplom k tomu svojmu lekárovi, ako k nejakému Bohovi prídu...a ked ten "Boh" povie, že očkovanie ešte za jeho praxe nikoho nepoškodilo, že sposobilo kolektínvu imunitu, odstránilo všetky škaredé choroby, tak tá matka dá aj očkovanie na kliešť. encefal., hoci v živote kliešťa nevidela, lebo ona svojej lekárke verí...

zaockujteajslnko
27. okt 2012

@ifkael
aky papier ti prisiel z RUVZ? co je v nom?

l81
27. okt 2012

@kolostrum ja som prejavovala zaujem vzdy-od porodnice az po pediatra. Väcsinou-nie vzdy, ale väcsinou som nedostala odpoved ziadnu, alebo len nieco v takom zmysle, ze nech neotravujem. Kedze dcera mala NU po BCG vakcine, museli sme ist na plucne k nemenovanej MuDr. v BA, kde som poziadala urcity typ vysetreni-na co mi odvrkla, ze ONA urcuje co sa bude vysetrovat a moje dieta je absolutne ( rameno jej hnisalo vyse roka!) v poriadku a je to vlastne len `kozmeticka chybicka krasy`. To ako si mam vysvetlit takuto s prepacenim debilnu odpoved?

ifkael
27. okt 2012

@kolostrum vacsina lekarov sa nestara, zaockuje... moj doktor chcel ockovat cez atb a chorobu, lebo je posledny termin... kolko je lekarov, ktory povedia, ze dobre, nechcete dat vsetko, ale pripadne toto a toto by ste fak mali?... lebo pretoto....a riesit to monovakcinami, ci fakt odlozit o nejaky cas. a nie ockovat vsetko naraz by napichali, len nech si to odfajknu... sa necuduj, ze ludia maju nazor na pediatrov aky maju..ak sa tu objavi niektori pediater a bude pristupny debate a fakt poradi... tak smekam klobuk. Ale len par ludi tu do toho fakt vidi a vie poradit... a vela ludi sem chodi vyslovene rypat.

ano, mna dnes nasral muz, ak by som v tom momente sadla za pc tak neviem co by som napisala...niekedy treba asi najskor napocitat do 50 a az potom reagovat...

jonas17
27. okt 2012

@domique ježiš, toto neznášam, o tých úplatkoch...ja tiež nie som za úplatky, ale v našom štáte sme tak vychovaní! a tebe sa čudujem, si môj ročník, asi si mala šťastie, že ste doteraz boli všetci zdraví...ale stačí ti tu ísť rodiť....ked chceš , aby si ťa nikto nevšímal, tak neplať, možno budeš mať šťastie. ale ked zaplatíš, tak mášistotu, že budeš mať muža pri sebe na pôrodnej sále, aj ked inak by si ho mala len posledé tri zatlačenia, že lekár k tebe príde na kontrolu počas celéhopobytu v pôrodnici, dokonca aj na chodbe si ťa pamätá...ja som bez jednej obličky a ked mi ju brali, tak sa mi lepšie upadalo do narkozy, ked nado mnou stál okrem Boha aj najlepší lekár v nemocnici...