• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nesúhlas s povinným očkovaním

(zamknutá)
18. novembra 2012 
erika, je mi to luto :frowning2:
14. sep 2009 o 12:48  • Odpovedz
dakujem.. :pensive: uz je dobre naozaj... :wink:

vratim sa k acerole, neviem slovensky nazov.; je to ovocie najbohatsie na svete na vitamin,C
pochadza s amazonskeho pralesu..
takze jeho vyhoda je ze je bohata a vitamin C ma v sebe aj ine mineraly a bioflavoidy; a je prirodny imunistimulant..
takze ak vam mozem odporuc pozhanajte si toto..
14. sep 2009 o 13:12  • Odpovedz
a takto vyzera ak by ste chceli vidiet..
http://www.creapharma.ch/acerola.htm
14. sep 2009 o 13:12  • Odpovedz
my sme kupili rakytnikovy sirup, ale ten vydrzi len kratko, treba rychlo pit. a maly ho nechce pit, lebo ked to dam do caju, tak cosi plava na povrchu a jemu to vadi. Ale my dospeli pijeme :slight_smile:
14. sep 2009 o 15:48  • Odpovedz
vanish1: Pri ťažkej astme, áno, 2000mg vitamínu C je dobrý začiatok, na raňajky. Potom pokračovať každé 2h :wink: Sleduj, pri ktorej dávke sa príznaky zmiernia a pri ktorej vytratia. Podľa toho si vieš odhadnúť dávky na ďalší deň. Ak by dopoludnia nenastal žiadny pokrok, skús zvýšiť na 2500, 3000... V prípade hnačky zníž na polovicu.

Každý deň je iný, spotreba sa môže líšiť aj 20-násobne. Niekedy je lepšie riadiť sa intuíciou, chuťou.

Samozrejme, treba veľa piť.

Takéto dávky môžu byť nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi. Navyše zvyšujú účinnosť inzulínu a znižujú účinnosť antikoagulancií.

Keby si užívala väčšie dávky flavonoidov, napr. 400mg quercetínu denne, tak dávky vitamínu C by asi stačili podstatne menšie.
14. sep 2009 o 18:03  • Odpovedz
petot, myslíš 2000 mg každé dve hodiny? ja som to myslela ako dennú dávku :confused: , no asi ju zvýšim
14. sep 2009 o 20:43  • Odpovedz
vanish1: Áno, myslím 2g každé 2h. Dr. Klenner u astmatikov pozoroval, že im pomáhali dávky 10-15g denne.

Áno, myslím si, že ten Lamberts je lepší. Iná možnosť je popýtať sa v lekárňach, či by nevedeli objednať u svojho dílera surovín chemickú práškovú kyselinu askorbovú. Ešte lepší by bol askorbát sodný.

Je to smutné, v USA si kúpiš 25kg vrece za výbornú cenu a máš na roky vystarané :frowning2:
15. sep 2009 o 06:01  • Odpovedz
Ahojte, tak pridávam sa k vám, zajtra idem odmietnuť - minimálne posunúť očkovanie MMR vakcínou...ja som prekonala rubeolu, osýpky, kiahne...a som tu...
Stiahla som si všetko pekne do wordu, vytlačila a keď ma zajtra doktorka osloví inak, ako milo - tak dostane pádne argumenty :grinning:
15. sep 2009 o 22:01  • Odpovedz
ahojte baby a chlap,
tak sa po dlhsej odmlke ozyvam, sme doma z porodnice so zdravym syncekom a musim sa pochvalit, ze sa mi pekne podarilo ustrazit a odmietnut ockovanie BCG, na vysetrenia som chodila so syncekom, stale som sa pytala, co idu robit a potom som ockovat odmietla s tym, ze pridem osobne v zakonnej lehote do 6 tyzdnov. som podpisala poucenie a sli sme domov. teraz ma caka dalsi boj s pediatrickou, ale to je malina, ved babo nedam z ruky. v porodnici to bolo inac znovu o drzku, v posledny den nas prepustali a dosla sestricka a berie maleho. pytam sa, ze co idu robit, co sa deje. kukla na mna ako na mimozemstana, ze nevie, doktorka kazala doniest maleho. vravim, ze OK, idem s vami. kukla na mna ako na dvoch mimozemstanov, ze sa teda ide spytat doktorky, ze co idu robit. dosla o 10 minut, ze berie maleho ockovat. no skoro ma porazilo :angry:
ale podstatne je, ze sme doma uspesne neockovani :grinning:
tot vsjo, idem precitat, co mate noveho, za tie 2 tyzdne...
15. sep 2009 o 23:06  • Odpovedz
Ahoj pastuska,
držim palce.
16. sep 2009 o 09:33  • Odpovedz
košičanka, tak to je sila.... a blahoželám

pastuška, napíš, ako si dopadla, ja som myslela, či ti ho normálne očkovali povinnými vakcínami, keď má ekzém?...
16. sep 2009 o 09:49  • Odpovedz
kosicanka1, Gratulujeeeem, a drzim vam palceky, nech ste zdravucky!!! A si dobra, fakt dobra, zvladla si to super! Trochu si clovek "neda pozor" a babatko je hned zaockovane aj proti suhlasu rodica, to je fakt sila :unamused: Narabaju s tymi babatkami ako s tovarom...
16. sep 2009 o 10:07  •  3 deti  • Odpovedz
kosicanka, blahozelam.................... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

hura prve vitazstvo uz mas za sebou... super si to , ustrazila.. len tak dalej.. nech ste zdravucky... :wink:
16. sep 2009 o 10:12  • Odpovedz
kosicanka, gratulujem, normalne som mala nejaky citak a vcera som na teba myslela ze uz si musela predsa porodit :slight_smile: drzte sa a nech ste zdravi
:wink:
16. sep 2009 o 10:21  • Odpovedz
ahojte, chcem odmietnut ockovanie maleho hexavakcinou a prevenarom (po zlych reakciach na BCG vakcinu) a potrebujem presvedcit aj manzela. On si mysli, ze to, co sa nam stalo, nemusi mat nic spolocne s vakcinaciou a chce nejake vedecke dokazy :angry: Ak viete, poslite mi pls nejake linky v anglictine (on nevie po slovensky) dakujem :slight_smile:
16. sep 2009 o 11:11  • Odpovedz
no ja chcem po vzhliadnuti tohto tiez odmietnut prvu hexu baby toto poslala jedna baba ja to preposielam pozrite si to no hroza. http://blip.tv/file/2224472 este otazka co je to BCG?
16. sep 2009 o 11:45  • Odpovedz
natashka bcg je vakcina na TBC
16. sep 2009 o 11:49  • Odpovedz
BCG je vakcina proti TBC (tubere). U nas sa ockuje na 4. den po narodeni este v porodnici. Nas maly sa narodil v Anglicku a tam sa neockuje, ked sme prisli sem, sme ho dali zaockovat a doteraz si za to nadavam :unamused:
16. sep 2009 o 11:51  • Odpovedz
tu prednasku pani Petek som videla, len by som k nej potrebovala anglicke titulky a neviem nikde najst :frowning2:
16. sep 2009 o 11:57  • Odpovedz
V Zv porodnicii deti neockoju, len daju papier ze traba ist do dvoch tyzdnov na novorodenecke sa zaockovat.
Kosicanka -vsetko dobre, gratulujem :dizzy_face:
16. sep 2009 o 12:02  • Odpovedz
Etni a keby si manželovi prekladala? Je to otrava, ale prinajhoršom, môže to byť riešenie..
16. sep 2009 o 12:04  • Odpovedz
martina je to otrava, pani Petek rozprava velmi rychlo :wink: okrem toho on by si myslel, ze som to zle prelozila a ze to prifarbujem a prekrucam fakty. Potrebuje vidiet nieco na papieri (alebo na obrazovke) :angry:
16. sep 2009 o 12:06  • Odpovedz
baby ja to pri malom nestihnem vsetko precitat tak ak mi mozete napisat...odmietla niektora z vas hexavakcinu? je mozne ju odmietnut prenevar je pneumokok? je tu nejaka ktora odmietla vacsinu ockovani a babo je zdrave? ja fakt neviem co mam robit nas caka hexa a ak by sa malemu nieco stalo tak to proste neprezijem ze som to sposobila ja...poradte
16. sep 2009 o 12:08  • Odpovedz
Ahojky holky
Vy neockujete svoje deticky???tak to nechapu,pochopim ty vakciny,ktere jsou nove a stoji hodne penez,ale ty co jsou zdarma a povinne tak to mi hlava nebere,v dnesni dobe,humusu,spiny,a skolek,skol,kde jsou smae nemoce na kazdym rohu.

Natas:ani Prevenar je na pneumokokova onemocneni,dava se to detickam,co maji oslabenou imunitu,nebo jsou casto nemocne,hlavne co se tyce ousek
16. sep 2009 o 12:12  • Odpovedz
etnicka, myslim ze petot bude mat v zasobe urcite nejake linky v angline :wink:

pitrska, tu su - vascinou - mamicky ktore uz maju nejake zle skusenosti s ockovanim, bohuzial. Ozaj prevenar je na slovensku povinna vakcina.
16. sep 2009 o 12:39  • Odpovedz
etnicka, napíš viac

pitrska, tu nejde o peniaze, ale o zdravie našich detí a prevenar je u nás povinné očkovanie,
skús začať trebárs stránkou www.rizikaockovania.sk
16. sep 2009 o 12:40  • Odpovedz
pitrska u nas je prevenar od januara povinný :frowning2:
natashka, ja mám takú istú dilemu ako Ty, bojím sa očkovať, ale bojím sa aj neočkovať a čaká nás to zajtra!!!!!! :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: boli sme už odložený o 2 týždne kvôli soplíkom.....
ja rozmýšľam, že hexu dám, ale tú bez hepatitídy B, a prevenar nedám (akože odkladám) a MMR tiež budem odkladať........ale mam z toho bruchabolenie, lebo sa na mna pozerajú ako na blázna :confounded:
16. sep 2009 o 12:45  • Odpovedz
lukrezia uz si sa aj rozpravala s doky o tom ze chces tu hexu bez hep??? zaujimalo by ma co ti na to povie, ci je to mozne alebo za akych podmienok....
daj potom prosim vediet :wink: dakujem
16. sep 2009 o 12:49  • Odpovedz
Pitrska, to, že prevenar je pre detičky s oslabenou imunitou nie je pravda, práveže ak majú oslabenú imunitu, oslabí im ju pravdepodobne ešte viac :angry:. Ja som sa napr. stretla v poradni s mamičkou a jej asi 10-mesačným synčekom, ktorá mi osobne povedala, že by už prevenar nikdy nedala, keby nebol povinný, pretože akonáhle dostal jej malý prvú vakcínu, týždeň nato chytil zápal stredného ucha a po druhej dávke asi po 2 týždňoch zase, ale tentokrát obojstranný :pensive: :pensive:. A v mnohých diskusiách tu na fóre čítam, že niektorí rodičia dajú očkovať proti všetkému, čo existuje vrátane prevenaru a obrovské množstvo tých detí má napriek tomu (alebo práve preto) problémy so zápalom stredného ucha.
Košičanka gratulujem :slight_smile:.
Etnicka, ja som to video kdesi videla s anglickými titulkami, ale ani za svet neviem, kde to bolo, takže možno stačí pohľadať cez google
16. sep 2009 o 12:50  • Odpovedz
lucrezia

no my sme mali ist dnes volala som ze proste nemozem. prave hexa sa bojim najviac 6 roznych chorob a v okoli mam maminy ktorym deti prestali po naockovani dychat jedneho zachvatu fibrilnych krcov po naockovani hexi som bola u neteri svedkom predstava ze sa ma toto stat Dominikovi. A to nehovorim o rizikach kratkodobych ale vyhliadkach na najblizsie roky po tom co sa zistilo
16. sep 2009 o 12:51  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.