Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

titkovamiriam
1. dec 2008

ja som v mliekarni robila-nozkotucne su sama zelatina a grc

pd900bo
autor
1. dec 2008

najzdravsie jogurty su biele plnotucne, do tych sa nepridavaju somariny teda ale zalezi od znacky .. to iste plati aj o syroch precitajte si zlozenie ,,cottage chesse,, biely versus dochuteny..

chemia a umele pridavne latky su dnes takmer vo vsetkom preto treba ČITAT a riadit sa intuiciou. Ja som raz pribinacika kupila pre seba a smrdel ako benzin-vazne, bola som ho aj vratit v obchode. Synovi som robila akoze pribinaka z tvarohu-sice kupeneho ale niekedy sa podarilo aj z domaceho, rozpucila banan osladila medom-domacim.. treba si len vediet poradit, a aj ta cena bola neporovnatelna. No ale to som sa nechala uniest to je na inu temu 😅

denduska
1. dec 2008

caute babulky, skocim vam tu do debaty, ak mozem 😅 tajne si vas zvyknem citat 😅
mala som brutalne stresy pred nasim prvym ockovanim....uz len pri nazve "hexa" ma oblieval studeny pot....prevenar som nechcela ani za svet, nakoniec ma manzel vysmial ze preco nie, ze to je dobre a bla bla...nehovoriac o tom ze nasa komercna doktorka to tiez vychvalovala 😠 tak je nakoniec zaockovana...ale vecer po ockovani som to tisickrat lutovala lebo revala ako zmyslov zbavena...len som sa jej dotkla a revala este viac ☹
no ale rozhodla som sa ze ziadne MMR nebude...a ak hej tak neskor ale rozdelena. Problem je v tom ze tu na Slovensku neviem najst na to monovakciny...teda nie su u nas registrovane..takze neviem ako to bude s dovozom ☹

xsipm04 - pokial viem tak pri poraneni sa tetanus neockuje (teda mozno aj hej) ale rozhodujuce je podat antitetanicke serum (mimochodom konske....iiiiiihaaaaa 😀 ).....a ockovanie asi nasledne...

jarka007
1. dec 2008

Ak by ste sa vratit k ockovaniu 🙂 , tak ja som kedysi bola zastanca aspon ockovania proti tetanu a difterii-zaskrtu. Tie su podla mna naozaj nebezpecne. Kym som sa nedozvedela, ze priroda to zariadila tak, ze ak niekto tieto choroby prekona neposkytuje mu to ziadnu imunitu. Moze ich dostat znova a znova. Tak som sa lekara pytala, ze nech mi vysvetli ako clovek dokazal premoct prirodu a ako je mozne, ze vakciny tuto imunitu zabezpecuju. Myslite, ze my to vysvetlil ? Omyl. Odpoved bola, ze teda ked nechcem, tak je to moje rozhodnutie a on sa na tuto temu bavit nebude. Tak odvtedy cakam, ze mi to niekto vysvetli, ako je to mozne. Ak ma presvedcite, budem na nich ockovat, pretoze ako som spominala, povazujem ich za nebezpecne.

A k tej chemii v potravinach... Vzdy si precitam, co sa kde nachadza a az tak kupujem. Jogurty robim uz dlhsie len tak, ze do plnotuneho s LCD bakt. pridavam lekvar. Mnoho mamiciek z mojho okolia si dokonca samotne jogurty vyrabaju doma sami.

erikasadek
1. dec 2008

denduska, nazvy som napisala, trebalo by sa najprv informovat ci su na slovenskom trhu, tu sa daju kupit aj bez receptu, cenu neviem musela by som sa spytat v lekarni, treba skusit, ci je mozne v cechach, mozno pre vas skor dostupne....

dajte vediet ake su moznosti na slovensku, zaujima ma to...

jarka007
1. dec 2008

denduska tak tie sera mi zneju logicky, na rozdiel od ockovania. Inak mi to pripomina princip homeopatie, Vam nie ?

erikasadek
1. dec 2008

jarka ja robim to iste, pozeram, a uz poznam, ake znacky mam kupovat, alebo bio... 😉 staci tak malo; ze... 😉

erikasadek
1. dec 2008

za chvilu idem k lekarke zastavim sa v lekarni a spytam sa, o cenach dam vam vediet, ani aj tak v prepocte stoja rovnako na slovensku..... da vam to aspon predstavu o cene...

ine je ich posielat, myslim ze to sa asi lahko neda,ze? teda lieky , posielat....predsa len musi to byt v stalej teplote,....takze asi nie, ....

erikasadek
1. dec 2008

jarka spytam sa mojej lekarky, tera budem mat, randez vous, kvoli mojmu synovy, uvidime ci mi ona odpovie....

prinajhorsiom da sa zavolat priamo na pasteurov institut, a oputat sa????

jarka007
1. dec 2008

erika o tych osypkach som citala na jednej svjciarskej stranke, ze preco sa neodporuca ockovat tieto 3 skor ako pred ukoncenym 11 mes.
pre ostatnych 🙂. V case nasej velkej epidemie osypok, som v tlaci citala, ze sa osobitne ock. latky nevyrabali kvoli nezaujmu. Ale prave na osypky sa zacali znova davat do obehu, aby sa mohli obyvatelia proti nim dat zaockovat.

erikasadek
1. dec 2008

jarka ja ti verim, len davali nove poznatky, ten lekar pracuje v nemocnici, a hovoril co sa deje a co ukazuju, nove vyskumy a pripady,...;ale to je na dlhu debatu....

na tie osypky som napisla vakcinu a a ako sa vola teda na predoslej strane, su na rubeolu, a na osymky.... 😉

denduska
1. dec 2008

erika, ved to ze ten dovoz je asi komplikovany (budes nam musiet prepasovat 😀 ) a este neviem ktory lekar by nam to pichol ak s tou vakcinou nema skusenost ( a ja sama by som sa asi tiez bala)

jarka, fakt imunita nie je dozivotna po prekonani dift. a tetanu? Si ma normalne zaskocila, idem kuknut do knizky 😕

xsipm04
1. dec 2008

jarka007: Aha, od tebe jsem to tady četla s tím tetanem. Upřímně, pro mě je asi taky tetanus asi jediným očkováním, který jsem zvažovala, ale po tomhle zjištění teda fakt nevím, jestli mám věřit v nějakou jeho účinnost, to vysvětlení by mě taky zajímalo, zkusím se na to také někde poptat.

S tím antisérem by mi to taky přišlo víc logický, ale (už to nemůžu najít) o pár stránek dozadu tu někdo psal, že se očkuje???

Jinak kupuju Lipánka, na něm je přímo napsáno, že neobsahuje žádné konzervanty a umělá barviva. Ve složení je tvaroh, smetana, cukr, kakao a vanilkové aroma, to mi přijde relativně ok (teda sice to není bio kvalita a ten klasický cukr taky není nic extra, ale zase lepší než jiné výrobky). Víte někdo, jestli je v tom ještě něco jinýho, co se nemusí uvádět do složení a co není moc dobrý a mělo by mě od příští koupě odradit??? Já jen že ty Lipánky fakt považuju za relativně ok potravinu, ale kdybych se dozvěděla něco jiného, tak je taky radši vyřadím z jídelníčku.

denduska
1. dec 2008

ono sa ockuje, ale to uz len preventivne, hlavne je to serum. ja som sa v 18-ke preockovat nedala, nejak som na to zabudla, ziadna predvolanka od nikoho neprisla 😅 a kamoske tak neskutocne spuchla cela ruka, ze som to ani nechcela zazit.

denduska
1. dec 2008

no, nasla som to:
tetanus - prekonane ochorenie nezanechava imunitu - toxin je rychlo vychytany nervovou sustavou preto sa nedostane do kontaktu s imunokompetentnymi bunkami. Ockovanie zabezpeci imunitu na cca 10 rokov, pretoze sa ockuje toxoidom ktory je adsorbovany na daco..asi hydroxid hlinity, preto sa tak skoro nevychyta.

difteria - o tom tu nic nie je..akurat ze sa uvazuje o preockovani dospelych..asi na sposob tetanu to bude.

ozaj - opravujem - antitetanicke serum je ludske 😅 to antidiftericke je konske 😀

vanish1
1. dec 2008

ahojte, musím povedať, že tetanus je jediná choroba, ktorú zvažujem, či očkovať alebo nie. Mne moja pediatrička tiež povedala, že na pohotovosti v prípade poranenia sa so mnou nikto baviť nebude. ale ako písala
xsipm, je to fakt neuveriteľné a nelogické.
ako píše jarka, prekonanie tetanu neznamená, že máte imunitu, tak ako môže imunitu vytvoriť vakcína?

pribináčika nekupujem, nechcem dávať umeliny svojmu dieťaťu (niektorí to nechápu, však to je fajne sladké...)

vanish1
1. dec 2008

denduška, nevieš niečo bližšie o zložení toho antitetanického séra?

ináč, ja teda netúžim pichať do dieťaťa vakcínu, ktorá obsahuje hydroxid hlinitý, ako píšeš...

našla som o hydroxidoch "Sú to žieraviny a majú leptavé účinky. Dobre sa rozpúšťajú vo vode"

erikasadek
1. dec 2008

ahojte, tak uz som doma takze vakcina, na cisto osypky, stoji 6 euro, takze v pohode,... a teraz je na vas si ju vypytat, od vasich lekariek, alebo urobit hromadne, protest, aby boli dostat, na slovensku

denduska
1. dec 2008

vanish, antitetanicke serum -TEGA-hyperimúnny tetanický imunoglobulín patri medzi krvne derivaty, ziskava sa od darcov s vysokym titrom protilatok proti tetanu....teda z darovanej plazmy sa nejak filtruje alebo co....ale teraz tu pozeram, ze je v zozname liekov co vypadli z kategorizacie..co nechapem co znamena 😨 ale neviem ho najst vo farmindexe tak netusim co sa teraz dava, asi sa to nejak inak vola 😕
alebo som asi davno po skole a uz nie som in 😅

erikasadek
1. dec 2008

tak co informovali ste sa niektora ako , je to , s kupov na slovensku? s tou vakcinou...

alebo sa dam na nove podnikanie, a poslem vam vsetkyM.... 😀

vikinka27
1. dec 2008

hm, na tej vakcine proti tetanu musi aspon nieco byt, ked UNICEF napr. teraz ako robi kampan na ockovanie novorodencov proti novorodeneckemu tetanu.... ak by to nefungovalo aspon trochu, asi by to nerobili (teda, ja viem, ja viem, .... ale skor myslim, ze museli mat aspon nejake vysledky - cim nehovorim ze ma vakcina iba pozitiva.....) a co viem, tak pichaju aj tehotne, aby zabranili tetanu pri porode....
tiez zvazujem hexu kvoli tetanu... a aj obrne....

erikasadek
2. dec 2008

kocky vcera som pozerala dokumnt o detoch, na ukrajine postihnute tuberkulozou, boze moj strasne som plakala a k tomu aj su 0 pozitivne, niektore su len babatka... no hroza....

vanish1
2. dec 2008

vďaka denduška za info, mne totiž lekárka hovorila, že vraj to sérum je ešte oveľa horšie ako vakcína

vikinka, vieš, len či tá tetanova vakcína je ozaj proti tetanu, skús si prečítať toto http://ockovanie.org/tetanus-kontrola-porodnost...
u nich je najväčší problém s hygienou a sterilitou

ahoj erika, je to hrozné s tou tuberkulózou, ale je predsa preukázané, že vakcína nemá žiadnu účinnosť, tak si myslím, že ani tá by im nepomohla (boli zaočkované?) Ináč môj dedko mal nábeh na tbc a všetci sme pravidelne museli chodiť na pľúćne na diagnostiku, vôbec ich nezaujímalo, či sme očkovaní alebo nie, to o niečom svedčí...

vanish1
2. dec 2008

denduška, ešte doplním, že niektoré vakcíny obsahujú potratené ľudské plody, tak čo je horšie......

denduska
2. dec 2008

to s tou TBC je pravda...my ked mame pacienta s TBC, tak napochoduje zastup hygienikov a vsetci idu na testy a rtg a bla bla....

ja sa k vakcinam nevyjadrujem 😝 ...dufam ze doockujeme tu hexu sprostu a uz aj ten prevenar ked sme zacali ale nic viac nedostane - iba zeby fakt musela, z nejakych vaznych dovodov.... som len zvedava jak sa vyhnem tej MMR, ale ja z nej autistku nespravim, moja svokra uci v specialnej skole a vravi ze tolko kolko je teraz autistov a deti s Aspergerovym syndrom a vsetko podobne, ze to za celu karieru nezazila... ☹

dala by som jej akurat zaockovat tu rubeolu ak sa bude dat, ak ju nedostane v detstve..tak neskor, kvoli jej buducemu babatku.

novako
2. dec 2008

V Čechách existují jen dvě mono vakcíny - Pavivac (příušnice) + Movivac (spalničky). Ervevax (zarděnky) u nás již není registrována. Viz. vakciny.net

Jak funguje očkování proti tetanu nevím. Ale toto jsem našla:

Tetanus je infekční onemocnění způsobené bakterií Clostridium tetani, která bývá součástí normální flory zažívacího traktu zvířat i lidí. Bakterie se výkaly dostává do půdy, kde může přežívat i několik desítek let.Lidé se infikují ranou, která je obvykle hluboká a často i nepatrná, způsobenou hřebíkem, třískou nebo jinými řeznými předměty kontaminovanými touto bakterií. V bývalém Československu bylo již v roce 1958 zavedeno celoplošné povinné očkování proti tetanu u dětí. Dětský tetanus vymizel. Po zavedení očkování dospělých celkový počet nakažených osob poklesl na 2 osoby ročně. Jsou to osoby, které buď nebyly vůbec očkovány nebo byly očkovány neúplně.

erikasadek
2. dec 2008

ahojte, Vanish, neviem, nehovorili, ci boli ockovane, len aky je tam vazny stav...., podmienky no hroza, tie pohlady deti, srdce mi zviera....
hovorili , z estat nerobi nic, ani co sa tyk aaids, len vonkajsia pomoc, a ze rone, aj zdravotny personal asi 100 ludi rocne sa nakazi tuberkulozov,

vlastne ona sa zmutovala, a to , ak ze je vela 0 pozitivnych a ti maju tuberu, a aj deti boze moj od babetiek az po 5 rocne...; takze ona je takto zmutovana, nahana to strach, neviem ci najdem v archive , kusok toho dokumentu, mozno to nestoji zato, plakali by ste aj vy....

ako som povedala ja zaockujem len na osypky, , takto som sa rozhodla vcera, a bol aso rada , ze moja lekarka, sa so mnou bavila, otvorene na tuto temu, podla nej, aspon na tie osypky kedze je to vazne ochorenie, ktore prinasa zavazne komlikacie, aby som dala a rubeola, kedze je chlapec nie je az tak dolezita... takze som rada..

napisam vam neskor preco som sa takto rozhodla pritom kombonovana, vakcina, je uz doma, asi pojde do kosa..

je to vdaka vam... vysvetlim vam neskor teraz musim ist... 😉

jarka007
2. dec 2008

novako nic v zlom 🙂, ale zneje mi to ako propagacny material hygienickej stanice za CSSR. A este k tomu zavadzajuci. Bolo by fajn, keby tetanus sposobovala tato bakteria, takto by sa dala liecit ATB. Sposobuje to ale toxin, ktory tato bakteria vylucuje, a ktory napada nervy. A ten vznika vtedy, ak rana nema dostatok kysliku. Cize napr. hlboke rany, ale aj zakryte rany do toho patria.
Toto su ale fakty, ktore su vseobecne zname. Mna zaujima ako ucinkuje vakcina, pretoze sa ti pri ockovani pichne tento oslabeny jed, toxin a telo by si malo vytvorit protilatky. Otazka je preco sa tieto protilatky drzia tak dlho, ked prekonanie tetanu ti to nezabezpecuje.

denduska, kamoska to inak mohla mat z prehnaneho ockovania. Vraj pri dvoch tretinach zaockovanych nasli este po 25 rokoch protilatky, co by znamenalo, ze by sa nemuselo preockovavat po 10 rokoch, ale az neskor. Existuje vraj v sucasnosti test (neviem, ako sa presne preklada), ktory ti urci, ci sa v tvojom tele este nachadzaju protilatky a podla neho by ta mali preockovat.

erikasadek
2. dec 2008

jarka tak to mozno bude dobry, test nie ako ten na tuberu, co mi robili nedavno, napuchla mi ruka, tak , ze to ukazovalo , ze mam tuberu... omyl mam vela protilatok, ze to zblblo aj ten test, no lekarka odo mna normalne ustupovala ked videla moju ruku...

jarka007
2. dec 2008

🙂
to som niekde citala, ze ak sa pri ockovani objavi takato reakcia, znamena to, ze si mala dost protilatok a nemala si byt ockovana (pri tetane, ale mozno aj pri TBC ?). Ten test ti nic nesposobi, akurat by ti malo vyhodit, ci mas este dost protilatok, ale bo nie.