Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ewelyne
26. okt 2009

ahojte,

erika, chcela som sa opytat na tie linky a krajiny ktore stiahli ockovanie proti rakovine krcka maternice.
ci studie ci so si to mala dikes.

erikasadek
26. okt 2009

viem ze to pisali o spanielsku.. ale najdem Ti to..
staihli teda zastavili kvoli , par pripadom. najdem pockaj..

ewelyne
26. okt 2009

Ja som dnes zistila, ze v Japonsku je do veku 2 r. zakazane ockovanie,
lebo sa nevedia zjednotit v nazoroch co sa tyka ocko.... 😲

erikasadek
26. okt 2009
https://www.youtube.com/watch?v=dXAK_6iZbH0


toto je sila.. vanish ta nas slovenska lekarka by asi skolabovala keby to videla.. 😀 😀
ale je to sila..
a to bolo v spravach..

erikasadek
26. okt 2009
https://www.youtube.com/watch?v=B4SmFxyust0


no nehovori to same za seba, samotny fabrikanti vakcini odmietaju si ju pichnut.!!!

martina46
26. okt 2009

Ewelyne, s tým Japonskom to platí stále? Ja som zas niekde tuším čítala, že to tak bolo do asi r.80? Ale nedám za to ruku do ohňa samozrejme

erikasadek
26. okt 2009
https://www.youtube.com/watch?v=E1z7KSEnyxw

tento lekar dalsi , ktory odpovie ja by som absolutne nedal svojim detom tuto vakcinu a pre tych co rozumiete anglicky, je tam toho viec co vsetko je vo vakcine a a hovori sa aj o autizme, teda o spojeni s vakcinacoiu... 😉

aurecon
26. okt 2009

erika: O čem to je? Nerozumím tomu. Já jsem PRIORIX zatím odložila, ale doktorka se na mě dívala dost divně. A vysvětlovala mi, že nesmím být taková hysterická matka, že to nás může srazit i auto na cestě a ještě říkala, že jen některé děcka mívají po něm slabé horečky.

erikasadek
26. okt 2009

ayrecon; o com to je, ze je tu vakcina na chripku ktora bola , urobena za 6 mesiacov kazdy kto o nej trocha vie tak vel apochybuje asamotny lekari jej neveria..
a tu ked si to pozries tak samotni , vynalezci, vyrobcovia ktory ju vyrobili si ju nepichnu a uz vobec nie svojim blizkym...

http://priskaducoeurjoly.over-blog.com/article-...

nasl aosm to, jedna vec je tu toho vela..

treba si prelozit.. v spanieslku stiahli..

erikasadek
26. okt 2009

jasne kazdy den mi moze spadnut tehla na hlavu ale ked viem ze nieco co pijem , je jedovate a moze lmi to ublizit to je uz volba.. a nie osud.. 😉

vanish1
26. okt 2009

erika vďaka, ale neviem to preložiť, môžeš aspoň jednou dvoma vetami zhrnúť to prvé video?

aurecon, skús si prečítať túto tému, vraj "slabé horúčky".... 😠
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

erikasadek
26. okt 2009

VANISH V SKRATKE ten lekar povedal , na plne usta ze ta vakcina je nebezpecna, dokonca priamo je povedane, ze , aby sa urychlil a zoslnil , ucinok vakciny na chripku A je tam pridana ortut mercure 😉

proste , nebude sa cudovat ak budu mrtvy po tychto vakcinach.. 😉

a tie ostatne na americkych , novinach ako mozno vidiet je to iste.. este aj ti co ho vyrobili nedoporucuju mezdi svojou rodinou si ho pichnut co povedat viac.. 😉

luse
26. okt 2009

Ahojte. Potrebovala by som poradit ohladne vitaminu C. Syn, 3mesiace zacina pokasliavat a soplit, v akych davkach davate vitamin c a ako? takemu malemu dojcatu? Mam praskovy askorbat vapenaty a ester C.
Kto z vas dava aj takymto malickym detickam rybaci olej namiesto vigantolu? a kolko? Ja vytlacim polovicu gramovej kapsulky na lyzicku s mat.mliekom.
SUPER TEMA,citam vas pravidelne 🙂

petot
26. okt 2009

Ten askorbát vápenatý je lepší. Ester C by boli vyhodené peniaze, lebo kapsule Ti dieťa nezje, a keď ich rozpučíš, tak v žalúdku sa ester rozloží na obyčajnú kyselinu askorbovú.

Môjmu som v takom veku, keď pokašliaval a soplil, dával aj 400mg 4xdenne, aj viac, podľa potreby, a podľa toho, ako reagoval. Snažil som sa chorobu zrušiť skôr, než dospejeme k antibiotikám a podobne.

Nespravíš chybu, ak zvýšiš aj svoj príjem vitamínu C, aby dostával viac cez mliečko. Tiež si dopraj dostatočné dávky B-komplexu a nezabúdaj na vápnik, horčík, zinok.

Na podporu imunity mu kľudne daj po 3 dni vyššie dávky Vigantolu, aj 3x denne po 2 kvapky. Krátkodobo sa to môže.

Myslím si, že bez problémov by si mu mohla dávať aj celú kapsuľku. Pozri si v tabuľke, koľko to obsahuje D-vitamínu, a prispôsob dávku tak, aby dostávalo najmenej 400, radšej však 800IU denne. Ak by sa Ti to zdalo veľa rybieho oleja (a predsa len, tam sú aj iné látky), tak skombinuj Vigantol 1kv a rybí olej.

luse
26. okt 2009

Dakujem petot. Ja si davam pravidelne 5 a viac gramov denne Ccka. a tie ostatne vitaminy sa snazim. U starsieho syna uz viem presne kedy kolko Ccka pri chorobe mu mam dat, ale u takeho maleho miminka som sa este neodvazila.

petot
26. okt 2009

luse: Myslím, že pri takýchto dávkach, ktoré berieš, má dieťatko už dobrý základ v mliečku.

Ak to chceš ešte vylepšiť, užívaj selén, aspoň 200ug denne v čase choroby, pretože zlepšuje imunitu proti vírusom ako aj využiteľnosť vitamínu C (možno budú stačiť menšie dávky, alebo budú účinnejšie).
Môžeš si dať aj pyridoxín (napr. 3x20mg denne), ten je takisto na imunitu a podporu obličiek. A aspoň jeden citrón denne, kvôli citrátom a flavonoidom. Farebná zelenina a ovocie výborná vec.

A veľa pi, aby si mala mliečko 😉

Ja som sa tiež bál dávať malému také dávky, predsa len, dieťatko nevie dať tak najavo, čo ho trápi. Niekedy som mu mohol dať aj viac, možno by sme sa viackrát vyhli ATB. Niekedy je lepšie na začiatku dať viac, rýchlo chorobu premôcť a dávky znížiť.
Ale keď u dieťatka ešte nevedno, či má celkom v poriadku obličky, metabolizmus železa a medi (keby nemalo, tak by vysoké dávky céčka neboli vhodné).
Aj keď zase, ATB sú takisto záťaž na obličky, a aj na pečeň, a rozvrátia črevnú flóru, tak voči tomuto sa mi zdá vitamín C stále ešte tá lepšia voľba.

vanish1
27. okt 2009

Milí priatelia!
Z dôvody snahy o legislatívnu zmenu v otázke očkovania, cestou návrhu zmeny zákona, prosím všetkých, ktorí sú ochotní a čosi v tejto otázke vedia, aby pomohli s rýchlym zozbieraním prípadov detí poškodených očkovaním:
Poterebujeme meno, postih a kontakt na rodičov (meil, telefón)
Treba to bleskovo, to znamená cca do 10. - 15.11.09

iba do IP!!!!

martina46
27. okt 2009
erikasadek
27. okt 2009

vanish chces aj mna , aj ked som mimo.. 😉

vanish1
27. okt 2009

asi nie erika, len SR 😉

erikasadek
27. okt 2009

ok.. 😉

lucrezia
27. okt 2009

vanish, ale ved u nás nie su deti poškodené očkovaním 😉 😕
ved žiadny lekár tuná nedá nič do súvisu s očkovaním 🙄
takže predpokladám, že tie poškodenia nemusia byt lekársky potvrdené v suvislosti s očkovaním, alebo ano? lebo takých sa asi vela nenájde 😖
jeden pripad poznám, ak budú súhlasiť, tak kontakt pošlem 🙂

zrzulka
27. okt 2009

Kedze nasa dcera ochorela ako 3 tyzdnova vaznou chorobou s trvalymi celozivotnymi nasledkami davam si tento fakt do suvisu s ockovanim proti TBC v porodnici. je tu taka mamina ktora toto ockovanie v porodnici odmietla? da sa to? pri druhom babetku by som chcela dat zaockovat ovela neskor nie hned po narodeni ked dieta nema vybudovanu imunitu, len ci je to mozne....a v akom veku babetka je to vhodne? dakujem....

susik77
27. okt 2009

zrzulka: tu v CR sa da odmietnut, podla zakona sa da zaockovat do konca 6.tyzdna. Ale potom aj tak prakticki to odkladaju a ockuje sa az okolo roka.

susik77
27. okt 2009

mne sa podarilo odlozit ockov. priorixm u malej skoro az na 26 mesiacov kvoli mojmu tehu. bola az teraz v piatok, zatial je uplne ok, tak som zvedava...
ale bola uplne fit pred ockovanim, tak snad nebudu ani horucky, pri ziadnom ockovani ich zatial nemala.

susik77
27. okt 2009

zrzulka: ale imunita je aj tak vybud. tusim az okolo 3 rokov, kazdopadne v 2 rokoch je to uz ako-tak...

erikasadek
27. okt 2009

inac vcer apri hladani som bola na francuzskom fore co s atyka ockovania..

a tam boli matky , ktore maju deti a a ktore neboliockovane na tetanus nikdy.. a prezili a su tu.. 😉
a to je len ako , pikoska. 😉

tin007
27. okt 2009

vanish1 spojim sa s kamoskou, oni mali problemy po tbc, preto sa im aj ostatne ockovania posuvali (akurat zvazuje, ze odmietne 3 hexu), neviem, ci neboli aj v p. biskupiciach na nejakych cisteniach a pod.