Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ma76
29. okt 2009

Ahojte
zaujimava tabulka barborka...

všimnite si ,v eurpskom štate Andora stačia 2davky Hexa asi sa tam rodia ine deti? 🙄 😲 V čechach 4davky 😲 😲 😲 a u nas 3davky 😒 .

Kto rozhoduje za naše deti ??? ..... otrasne ....

vanish1
29. okt 2009

fibi, myslím, že lepšie je rozložiť vakcínu, ale ani to nie je žiadna výhra.....

martinka1981
30. okt 2009

Ahojte,nepozerali ste včera spravy na JOJ-ke? Niekde pri Vrabloch zomrel 3 mesačny chlapček na SIDS ☹ ☹ ☹ som si pri tom aj poplakala.........................ale viete čo ma hned napadlo??? Že určite bol teraz niekedy očkovany................ ☹ ☹ ☹

blovitc120
30. okt 2009

Martinka, presne, v 3 mesiacoch sa dáva bežne prvá Hexa... no rodičov to isto nenapadne. Nemohla by si mi prosím ťa oskenovať ten článok z časopisu Týden a poslať mailom? Ja ho nikde neviem zohnať. Ak áno, pošlem ti v ip adresu.
Lucrezia, nemyslím, že by to bola až taká pálka, tá Hexa, lebo kým bola novinka, bola ako "šetrná a exkluzívna" vakcína podávaná len tým, ktorí si ju uhradili, ak sa nemýlim.

erikasadek
30. okt 2009

http://www.magister.sk/product_info.php?cPath=2...
ahojte ja davam na striedacku tento vitamin C so slovenskej stranky, velmi im to chutna, a na striedacku s acerolou; ta je plne prirodna

ale chcela som povedat ze tu v tejto lekarni su stovky C a je aj doist prirodnych len musite pohaldat... ale urcite najdete vela, aj pre deti.. 😉

http://www.magister.sk/index.php?cPath=21_51&so...
je taml asi 20 stran takze hladajte. 😉 je tam vsetko od chemickych az po acerolu na zaciatku a amyslim zsi ze su to velmi dobre ceny.. 😉

erikasadek
30. okt 2009
erikasadek
30. okt 2009

https://www.magister.sk/product_info.php?cPath=...
posledna vec ak su chori, tak im davam toto, nasla som to ako jediny sirup , echynaceovy, ktory je bez alkoholu a tym padom , moze ho brat aj batola.. je od 6 mesiacov, bez konzervantov achutovo vyborny, je to super vec a vyhoda je konzervovany vitaminom C 😉

petot
30. okt 2009

erikasadek: Vdaka za linky. Len informacia pre "nakupujucich": vacsina komercnych vitaminov a vyzivovych doplnkov su len predrazene cukriky, s velmi malym obsahom uzitocnych latok, zato s velkym obsahom kadejakej chemie.

Dobre veci treba hladat. Porovnajte si zlozenie jednotlivych pripravkov, nez sa pre nejaky rozhodnete.

martinka1981
30. okt 2009

Blovitc120 musim sa priznať že som to ešte v živote nerobila ale skusim poprosiť draheho či mi to neoskenuje,ale keby to inak nešlo tak ti to oxeroxujem a pošlem poštou 😀 😀 😀 .

tin007
30. okt 2009

ahojte, pre tie maminy, ktore sa chystaju posunut/odmietnut 3 davku Hexy posielam link http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/I... kde je o.i. tabulka % ochrannych latok pri porovnani 2 a 3 davok (tie rozdiely su minimalne)

tin007
30. okt 2009

O 3 tyzdne mame poradnu,tak rovno odmietnem 3 hexu (nech je to z mojej strany fer voci dr.) a vytlacim jej aj ten dokument, nech si precita (ak bude chciet) 😉

tin007
30. okt 2009

... a mozno spomeniem aj Andoru 😀 😀 😀 idem spat, dobru noc!

dankakk
31. okt 2009

ahojte... dnes som si kupila v DMke ten cisty praskovy vitC... 100g ma vyslo 55korun... uplne super. petot, ked si davku (4g) rozrobim do litra vody a budem popijat cez den, nic sa tomu nestane? myslim, ze ci mi to nejak nezoxiduje alebo co (neviem, chemia a ja nic moc... 😅 )

martina46
31. okt 2009

no jej, ja som dnes v DM marne hladala, nemali to cecko, byva to nejako nedostatkovy tovar? ci som mala proste len smolu?

dankakk
31. okt 2009

a este nieco... mala mojej kamosky (je prvacka na ZS) zacala mat problemy... najprv zacala krivat na jednu nozicku... potom jej zacalo krutit rucicku (to vsetko v pribehu pol roka... ani si to zo zaciatku nevsimali velmi) a teraz bola na vysetreniach a zistili jej nador na mozgu - dost velky, v utorok idu na operaciu 😒 ... dr. jej povedali, ze sa im ho mozno nepodari vyoperovat... som z toho taka smutna... krasne dievcatko malicke sikovne... som presvedcena, ze to ma na svedomi ockovanie! hnevam sa, hrozne ma to stve, ze to nik nepresetri... mozno mala nejake predispozicie, ale te sajrajt v tele musi nieco spustat, rakovinove bunky fuj humac hnusny.. joj hnevam sa (priam som nasrata!!!)... je nejake ocko pred nastupom do skoly, vsak? ake? proti comu?

dankakk
31. okt 2009

martina, ja som sa tiez bala ci u nas - v PP ho budu mat... a mali. som kupila 4 balenia 🙂 mam obavy, ze to pomaly zmizne z trhu... a mam zasobu aspon na pol roka 😅

inka04
31. okt 2009

ahoj Martina, ja som kupila v DM-ke (v BA v Starom meste) cecko v pohode🙂 Mozno ho len prave nemali☹

zelmirka1
31. okt 2009

tin007 diky za link...my sme tretiu hexu odmietli pred dvoma tyzdnami ale aspon budem mat dalsi material
ked nas predvolaju lebo doktorka nam "slubila" ze nas musi nahlasit. Cim dalej viac som rada ze som to zvladla
a uz maleho ockovat nedam, MMR ani nahodou. Len piste dalej cim viac info tym lepsie. 😉

petot
31. okt 2009

dankakk: Na svetle sa vitamín C stráca, je rozumné ho chrániť pred svetlom. Aj keď neviem presne, ako rýchlo sa stráca. Jeden deň by snáď mal vydržať. Dôležitejšími okolnosťami bude skôr to, či nie sú vo vode nejaké kovy.

Ale čo ma skôr prekvapuje - Tebe stačí liter tekutín na deň? Veď to je dosť málo. Okrem toho, 4g vitamínu C samo osebe vyžaduje viac tekutín. Podľa mňa by bolo primerané skôr 2g do 1l dopoludnia, a to isté popoludní 😉

Vo veku 6r sa ockuje 4-kombinácia DTP-IPV. Niektorí hyperaktívni lekári to (nesprávne) očkujú už po 5r.

dankakk
31. okt 2009

ahoj petot...
samozrejme ze vypijem viac 🙂 pijeme vela bylinkovych cajov... a aj vody (z vodovodu... tu u nas je celkom chutna - spod tatier, je ale velmi vapenata...) ty nepouzivas Cecko v praskovej forme? ja mam aj od Jamiensona 1000, porozdelovala som si ho na 500 a davam si dopoludnia- v praci, kazde 2 hodiny... ked som doma, tak pomenej... vies, ja som to chcela do vody kvoli priatelovi, on sedi cely den pri PC a vypije len co mu ja pod nos dam... tak by to mal po ruke hned aj ked nie som doma, nemusel by rozrabat ...

dankakk
31. okt 2009

vanish co dodat... sme extemisti... ja mam len obavy, aby nas tak o 2-3 roky nezacali hromadne ockovat- volky-nevolky... pre verejne blaho 😒 😠 ... hromadna imunita, ci ako to volaju 😝 ....

petot
31. okt 2009

dankakk: Pouzivam praskovu formu. Rozrobim si za cajovu lyzicky kyseliny askorbovej do 1,7l caju alebo vody s citronom a popijam v praci.

Mimochodom, som povzbudený: http://dolezite.sk/Masove_odmietanie_vakciny_pr...

pastuska
31. okt 2009

Prosím vás, viete mi povedať, koľko C mám dávať 16 mesačnému synovi, ktorý má nádchu? Teda, práve sa chce nádcha spustiť. V knihe som čítala že pri nádche 1 g každú hodinu, ale zdá sa mi to priveľa, to asi pre dospelých bolo, nie?

petot
31. okt 2009

pastuska: Dospeli beru aj 3g kazdu hodinu pri zaciatkoch prechladnutia.

Skus 500mg kazdu hodinu, alebo 1000mg kazde 2h. Keby ho prehnalo, zniz frekvenciu (napr. na 2-3h). Keby ani po 3 davkach sa stav nezlepsoval, pridaj (o polovicu viac, dvojnasobok..). Musis sama spozorovat, kedy sa to "lame". Dieta by malo na liecbu viditelne reagovat zlepsenim stavu uz za hodinu-dve-tri, teplota by za par hodin mala klesnut aj bez inych liekov. Dieta by malo byt hrave, aktivne, dobrej vole. Dobre davky su take, pri ktorych sa stav uz nezhorsi, ale postupne zlepsuje.

Daj mu tiez selen 100ug a vitamin D aspon 3x1500IU (3kv vigantolu 3x denne), ale to len kym visi choroba, nanajvys par dni. Dalej, prirodny B-komplex. Vela pit. Dbat na dostatok vapnika (napr. kyslomliecne vyrobky).

Nie som lekar. Taketo davky cecka mozu byt nevhodne pri poruchach obliciek, metabolizmu zeleza a medi a vaznom deficite G6PD.

petot
31. okt 2009

Ten selen 100ug ber prosim ako dennu davku pocas choroby.

lubii
31. okt 2009

Ahojte, pozrite si toto video. Je tam aj o vitamíne C 😉
http://www.mustwatch.cz/film/food-matters/

pastuska
31. okt 2009

Ďakujem za odpoveď, dávala som 1 g každé dve hodiny, a už prestal chrčať resp. chrápať zo spánku, tak hádam sa to zlepšuje.
Ešte mám otázku, je lepší vigantol či rybí olej? Keďže napríklad Damián o vigantole vôbec pekne nepíše.
Môj malý je alergický na bkm, takže berie vápnik v rozpustených tabletkách, čiže kyslomliečne výrobky nemôže.

spevacka
31. okt 2009

petot, mozno poradis aj mne s tým C-čkom,aj ked ako píšeš, nie si lekár ale naša dokina je taká, že malej 3mes.hned capla ATB 😠 po tom čo sme prišli s kašľom na popočúvanie, horúčku nemá, je normálne čulá ako inokedy, len ju niekedy zdrapne taký kašeľ, že až lapá dych. Ten kašeľ nie je častý tak 1krát za 1-2 hodiny si zakašle. Alebo ine maminy ak by ste mali pre také malé bábo nejaké osvedčené recepty. Okrem tých ATB, ktoré som jej ale nezačala dávať máme ešte Solvolan. Ten dávam, aj ked píšu, že až od roka.Nepatrí to síce sem, ale nezrušte ma, prosíííím.

zelmirka1
31. okt 2009

baby ako to davate vasim drobcom ???, fakt neviem ako dostat do maleho napr. kazdu hodinu do neho C, je to strasne kyslemne to zje len v niecom zamiesane inak nie....zacinaju nam sopliky a chcem to zastavit.