Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vanish1
3. dec 2009

lucrezia, gencián nám lekárka neodporúčala, ale do pohára s vodou na štipku noža sódy tuším a s tým vytrieť (bavlnenou handričkou).

lucrezia
3. dec 2009

dakujem a nevieš kolkokrát za den?

tin007
3. dec 2009

lucrezia ak kojis, tak si daj na bradavky canesten mast a nechaj si ju vsiaknut (pred kojenim si ich neumy ani cistou vodou), babo si tak do pusiny vezme aj trochu masti a ta dobre zabera na soor, aj gencianom by si mohla pusinu vytriet, ale straaaasne farbi (vsetko). ak nekojis, tak skus ten gencian a treba vydezinfikovat vsetko co ide do pusiny (cumle, flase, ale aj hracky), ta mrcha sa dost urputne drzi

lucrezia
3. dec 2009

dakujem za rady, hádam niečo zaberie

pastuska
3. dec 2009

Ešte som sa dočítala, že aj kamilky je možné použiť.

misuge
3. dec 2009

Ahoj, to je děsné jak v médiích stupňují tlak kvůli očkování.........a hurá, můžou očkovat proti prasečí chřipce i děti...a hlavně ty s nemocemi ledvin, oslabenou imunitou a tak....se mi to snad zdá............ 😕 😕
A dnešní záběry na malé děti s černým kašlem, to byla taky síla......zbytečně lidi děsí.......zajímalo by mne zda to dítě z té základní školy bylo očkované a nebo ne............největší pecka byla ta, že neinformovali školu o tom,( hygiena)...že mají případ černého kašle včas, až po inkubační době......že prý to není jejich povinost....nechápu...vysoce nakažlivé a oni nic nedělali, že by to byla jen mediální fáma ...zase?
Jsem znechucená.........jinak přeji hezký den.
Zeptám se ještě, zda se někdo tady setkal s problematikou Tachyonu..díky

teri3
3. dec 2009

lucrezia, aj my sme si doniesli soor z pôrodnice 😖 . Tam dávali síce candibene, ale ten sa nemá používať na sliznice a nie pre deti do dvoch rokov. Nám nakoniec zabrala taká homeopaticá vodička, už neviem, ako sa to volalo, skús sa spýtať v lekárni, vytierala som mu to aj 4x denne, vždy, keď som si spomenula (treba uschovať v chladničke). No a tiež som dudlíky vtedy nevyvárala, ale som ich dezinfikovala savom 😉

z.vrablova
3. dec 2009

Ja by som sa chcela opat informovat,.... dr. mi odobrila povinne ockovanie vakcinou, ktora obsahuje menej zloziek namiesto hexavakciny...
Dcerka je nedonosena, nar. 5 tyzdnov skor, nedavno mala 5,5kg a uz ma skoro 5 mesiacov. V 3om tyzdni bola ockovana proti TBC, odvtedy sme este hexu nedostali... snazim sa tpo s lekarkou natahovat ako najdlhsie sa da...
Ktoru vakcinu by ste mi odporucili namiesto hexa... s co najmenej zlozkami... radsej risknem viac vpichov ako 6 vakcin naraz... je to mensie zlo??? alebo sa mylim???
Dakujem za reakcie

tamix
3. dec 2009

ja som dnes presedela kopec času na nete a na základe info, ktoré som čítala a videla som sa rozhodla na 99,99% už malú viac neočkovať. Už sa týmto problémom nemôžem toľko zaoberať, lebo mi pomaly začne „hrabať“. Vie mi ešte niekto poradiť, ktorú vakcínu by sme určite nemali vynechať? Ktorá je „dobrá“ a užitočná? Ak taká existuje!!!! Ďakujem

katulik1
3. dec 2009

no ja si dalsie ockovanie rozmyslim...

denduska
4. dec 2009

tamix aj tak sa s tym stale budes zaoberat 😀 co ti mozem poradit, pozri si radsej info o tych chorobach a podla toho sa rozhodni. Urcite nie prevenar a mmr. Ostatne - uz ako chces, ale najskor po 6. mesiacoch veku - vtedy sa dokoncuje vyvoj hematoencefalickej bariery, najlepsie po 2 rokoch. Pred a po kazdom ockovani uzivajte nejaky cas probiotika. Ak mate v rodine alergie, atopak astmu a pod., urcite konzultujte s imunologom. Pozor nie vsetky zlozky hexy sa daju dat samostatne, a niektore, napr Euvax B proti hep B stale obsahuju ortut. My sme zatial zavrhli vsetko okrem tetanu a polio ale to je hudba buducnosti. Tak vela zdaru 😉

tamix
4. dec 2009

denduška: ďakujem.

tamix
4. dec 2009

denduska: nie š ale s 😅

pastuska
4. dec 2009

Ja zasa zavrhujem polio - po zlých skúsenostiach. Nebudem to riskovať, z toho mám fakt väčší strach, ako z neočkovania.

pastuska
4. dec 2009

Inak tiež mám z toho dobrý chaos. Určite nedám nič do roka, to je malé aj tak so mnou stále, tak čo.
Potom určite nie polio a mmr a ďalej neviem, možno ani nič ďalšie.
Prvému to neprospelo, odhliadnuc od toho, že to nemal vôbec mať.

A teraz si to zoberte, že malý nemôže byť očkovaný, pretože má problémy s imunitou, tak to je akože ok.
Ale keď som si dobrovoľne povedala, že nie - to bolo rečí...a aký je v tom rozdiel? Jeden blbý papier...ale následok ten istý. To už môže aj do škôlky aj všade - lebo má papier...

zelmirka1
4. dec 2009

tak som sa prave dozvedela ze moja doktorka bola taka iniciativna ze ma nahlasila nielen na reg.urad ver.zdravot.
ale aj na urad prace a soc. veci co nie je jej povinnost....dost ma nastvala, ako som zistila tak este niaka mamina
nedala ockovat nedavno tak nas pekne bonzla obidve a pritom socialka s tym nic nema.

pastuska
4. dec 2009

Tak ju nahlás aj ty, porušila svoje povinnosti, ona nemôže len tak informovať o zdravotnom stave, ak jej to nevyplýva zo zákona...

zelmirka1
4. dec 2009

a kam ju mam nahlasit ? ja by som ale neviem ci je to dobre ked vlastne aj ja porusujem vyhlasku ked neockujem
uvidim ako to bude vsetko prebiehat ale urcite ju musim zmenit

denduska
4. dec 2009

pastuska, no ved ja len preto ratam s polio len preto ze je to neziva vakcina. A tetanus lebo moja mala je ako cert, za tri dni si stihla dvakrat rozrazit celo, aj ked som stala rovno pri nej. Cim bude starsia, tym horsie ju bude ustriehnut aj dbat na to nech si to riadne ocisti 😠

zelmirka, sila 😠 by som ju okamzite vymenila, aj ked na to mala pravo, je to fuk. Nech nedostava za mna ani kapitacie 😠 😠

petrahy
4. dec 2009

ahojte neda mi nenapisat je to každeho vec aj ked s vami moc nesuhlasim, ale neodsudzujem Vas
Dam vam len jednu otazku a rada by som keby ste zareagovali
Keby ste boli HBSaG pozitívne / prekonali by ste žltačku a ostali nosičkami tejto choroby/ mali by ste potom dieťa? ak ano musí byť hned po narodení zaočkované a potom preočkované 2 krát. Dali by ste ho zaočkovať alebo radšej nechali v riziku aby dostalo žltačku hned po narodení a mohlo by umrieť?
Dakujem za odpovede.

denduska
4. dec 2009

petrahy, ja ano. ale urcite by som sa s niekym poradila, ci to ma naozaj taky efekt, lebo okrem toho ze sa to robi o tom neviem nic blizsie. Ale pravdepodobne ano.

spevacka
4. dec 2009

zelmirka, mne tiež čosi prišlo čosi zo sociálky (odmietli sme prevenar nedávno), ale hoci mám VŠ ja tej ich úradníckej reči nerozumiem 😎 . Ani manžel. 😒 Proste nám čosi chceli oznámiť.Nespomínajú tam však priamo očkovanie. V tvojom papieri sa priamo odvolávajú na to, že si odmietla? Neviem to teraz nájsť, mm to niekde založil.
inak ešte vám chcem oznámiť, že aj švagriná bola teraz u dr.na 1.hexu s tým, že si neprosí prevenar a dr.že "konečne rozumná mamina" 😀 . Myslím, že aj s MMR jej nebude robiť problémy. Dokonca bola taká ústretová, že jej povedala, že ak by boli nejaké problémy, nech sa na ňu obráti, pomôže. myslím, že ju nemá ani v pláne hlásiť.Je homeopat a našla som ju aj v zozname dr.ktorí sa zaoberajú detoxikáciou organizmu. Určite budete zvedaví, kde sa nachádza, je to v okrese Levice, ak by ste chceli kontakt, tak do IP.Hneď je deň krajší.

martina46
4. dec 2009

Spevacka, naozaj príjemná správa 🙂

zelmirka1
4. dec 2009

spevacka, mne prislo aby som sa dostavila vo veci maloleteho....ja som tam volala lebo termin mi nevyhovuje
a pani zo socialky bola velmi mila a hned mi povedala ze ide o ockovanie, lebo doktorka im to oznamila, musia
spisat zazanam a odpovedat doktorke ale oni ma nutit nemozu ze nech sa nebojim prist mi povedala...a este som sa dozvedela ze sa im to este nestalo, ale teraz nahlasila dve mamicky, samozrejme prave ta doktorka ku ktorej e ja chodim 😠

pastuska
4. dec 2009

denduska, ja neviem, kam ju nahlásiť. Ale príde mi to tak, že ak nie je povinná to hlásiť sociálke, tak mala dodržať lekárske tajomstvo, či sa mýlim?
Myslím, že už to tu raz bolo rozoberané v tejto téme.

certica
4. dec 2009

zelmirka, pani doktorka vyraba adminitstrativu a program navyse hned niekolkym ludom, este aj sebe samej 😨 🤐

pastuska
4. dec 2009

Petrahy, ja by som si najprv všetko riadne preštudovala a potom sa rozhodla.

tin007
4. dec 2009

zelmirka1 urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou je ten organ, ktory by mal setrit to, ze tvoja dr. prezradila doverne info upsvaru, nasla som na ich stranke http://www.udzs.sk/buxus/generate_page.php?page... tento bod:
Právo na súkromie a zachovanie dôverného prístupu - každý jednotlivec má právo na zachovanie dôverného prístupu k svojim osobných informáciám, vrátane informácií týkajúcich sa jeho zdravotného stavu a možných diagnostických alebo liečebných metód, ako aj na ochranu svojho súkromia pri výkone diagnostických vyšetrení, prehliadke u odborného lekára a lekárskom ošetrení alebo chirurgickom zákroku vo všeobecnosti.

tin007
4. dec 2009

pastuska pre teba som nasla iny bod z charty prav pacientov: Právo na liečbu zohľadňujúcu osobné potreby- každý jednotlivec má právo na diagnostické a liečebné programy čo najviac prispôsobené jeho osobným potrebám
je to ten isty link, a v tvojom pripade, ak mate od alergologa potvrdenie, ze ockovania su kontraindikativne, tak by som sa branila prave tymto paragrafom