• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nesúhlas s povinným očkovaním

(zamknutá)
18. novembra 2012 
veronikapp a co homeopatia? Skusali ste? Na alergiu a astmu velmi ucinna. Inak ja ta nesudim, tie knizky su vyborne.
11. dec 2009 o 21:20  • Odpovedz
zitaje- ano je povinne a je v hexa.
to ze su neucinne som sa dozvedela na tomto fore. Len ma zaujima preco je vo fr tiez medzi povinnym-ako jedno z mala- urcite tam tiez maju informacie o neucinnosti.
11. dec 2009 o 21:22  • Odpovedz
ahojte, dnes som sa 1x dostala k vasej teme, vie mi tu niekto z vas, prosim vas ucelene podat info o vsetkych ockovaniach, ktoe deticky cajkaju? My uz mamae za sebou ockovanie proti TBC, a teraz v 3 mesiacoch uz budu ockovat proti pneumokokom, je ot povienne ockovanie? mozem ho odmietnut?
Dcerka je ockovana prot pneumokokom dvoma davkami, a teraz sme na imunoalergologii kvoli znizenej imunite, a beriem Bronchovaxom.
11. dec 2009 o 21:22  • Odpovedz
11. dec 2009 o 21:32  • Odpovedz
veronika a tamix, ja vás úplne chápem v akej ste situácii, myslím, že všetci si týmto prešli... mne trvalo zhruba pol roka, kým som sa rozhodla, že už očkovať nebudeme a to som celý ten čas len čítala, čítala, čítala........... za taký krátky čas - teda 3 dni sa rozhodnúť určite nedá.
tamix, ak nie si rozhodnutá, tak to odlož, môžem ti z vlastnej skúsenosti povedať, že hrozne ľutujem, že som sa o rizikách nedozvedela skôr a malú zaočkovala dvoha hexami......
ono je ľahké povedať, povedzte mi zaručený dôkaz... ale nato musíš prísť sama, čo je dobré a čo nie, tiež som dlllho váhala a nakoniec sme sa rozhodli neočkovať.
ja by som na vašom mieste začala paľbou o očkvovaní na stránke rizikaockovania.sk, veronika, spomínala si, že máš nejakú známu na neurológii, tak v tej paľbe sa o očkovaní vyjadruje aj veľmi známy slovenský neurológ..........
tamix, určite by som sa nedržala názoru jedného človeka, lebo on o tých rizikách často ne´musí ani vedieť, moja lekárka ma dlho odhovárala, vraj robím veľkú chybu a nakoniec mi povedala, že napr. MMR vakcína je podľa nej iba pre komfort rodičov, že sú to bežné detské choroby a osýpky vraj dokážu v niektorých prípadoch liečiť autoimunitné ochorenia.
a súhlasím s petotom, musíš veľa študovať a sama si to skladať dokopy a potom sa rozhodnúť...

ja som alergička a astmatička a v detstve som mala atopák, mojej dcére sa cca mesiac po druhej hexe začal robiť atopák a to sme dodržiavali prísnu hypoalergénnu diétu obe, postupne jej prerástol na celé telo, možno ak by som ju očkovala ďalej (čo som chvalabohu odmietla, lebo jej lekár neskôr zistil poruchu imunity a tiež mi to neodporúčal - až po preliečení - no žiadna výhra), tak by z nej už možno bola alergička, netvrdím, že očkovanie je jedinou príčinou, ale stimuluje imunitu nesprávnym smerom a to tu už písal petot..

takže rozhodnúť sa neočkovať je strašne ťažké, hlavne, keď počuješ z každej strany, akú robíš chybu, to sa týka aj našich "odborníkov", napr. taký doktor L. - je to jeden z ľudí, ktorí rozhodújú o očkovaní našich detí a keď takýto človek povie, že očkovanie nemá vedľ. účinky a thiomersal a ani iné látky vo vakcínach vôbec nie sú škodlivé, tak toto pre mňa nie je odborník, alebo známa dr. P. - ktorá tvrdí, že doteraz bola u nás len jedna nežiaduca reakcia na očkvovanie... tak to je trošku divné ... pre mňa toto nie sú odborníci...
11. dec 2009 o 21:33  • Odpovedz
ešte som chcela dodať pre tých, ktorí majú atopák, nič nám nepomáhalo až diéta (a ďakujem týmto aj kam-zyk) a to dcéra nie je na nič alergická, premňa to bol hotový zázrak, za dva týždne bola úplne čistá, popísala som to v tejto téme hneď na prvej strane http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=110441&vGroupOffset=0
11. dec 2009 o 21:39  • Odpovedz
dobrý večer. mala by som otázku ohľadne vakcíny MMR. Moje deti sú už - bohužiaľ -zaočkované. opakuje sa ešte toto očkovanie niekedy? ak áno, môžem ju odmietnuť? trošku vysvetlím situ: ťažko sa mi o tom vôbec píše, mám zmiešané pocity, výčitky...mám dvojičky a u jednej z nich sa asi cca týždeň po tom očkovaní spustilo niečo. presne ako tu už popisovali niektorí iní rodičia (erikasadek; petot, swartzovka), apatia, letargia žiadny očný kontakt, zabudla- nerobila veci, ktoré dovtedy robievala... evidentné črty autizmu :pensive: z tej letargie sa mi našťastie dieťa nakoniec "zobudilo", pomaličky, ale veeľmi pomaličky začali prvé slová, znova smiech, mojkanie, ale ešte stále to nie vyhraté, mám taký divný pocit. bojím sa a veľmi- ak by malo byť ešte nejaké preočkovanie, nikto ma nepresvedčí aby som ju dala preočkovať. u jej sestry je všetko v poriadku.
dakujem za odpovede. :wink:
11. dec 2009 o 21:56  • Odpovedz
veronika..mozno stacilo len povedat - sorry, prosim vas nemam cas citat 222 stran, mohli by ste niekto zopakovat.... :wink:

petot, no ved mne to tiez poradila az kam.zyk...mna by to v zivote nenapadlo, skus pocitat temu reakcie na ockovani zardenky... v batolatach, ona tam dost popisala o tom. Aj mi to krasne jednoducho vysvetlila - teda ockovanie , najma u rizikovych (alergici, atopici) moze narusit crevny imunitny system (kde je vacsina nasho imunitneho systemu) a ten zacne nenormalne reagovat na nieco, na co predtym nie...napriklad kravske mlieko a pod. ONa s atopickymi detmi pracuje a tvrdi ze to vobec nie je nic vynimocne.
Samozrejme aj probiotika su hrozny biznis, lebo su hrozne drahe...ale na to peniaze nelutujem, ono je to tak urobene, ze vlastne v jednej kapsulke je obrovske mnozstvo tych dobrych bakterii a zaroven je to chranene pred zaludocnou stavou a to sa nijak prirodzene dosiahnut neda...to by sme museli zjest niekolko litrov jogurtu denne a pod...a to by sme sa asi po... :grinning:
11. dec 2009 o 22:02  • Odpovedz
adrolka: Opakuje sa vo veku 11 rokov. Pokiaľ viem, v tomto veku sú podobné následky už zriedkavejšie (zato však v Británii, kde to dávajú v 5. roku, sa niektoré deti druhýkrát položia ešte horšie, než sa predtým položili po dávke v 15 mesiacoch.) Ja osobne túto vakcínu nemienim dať, a po takejto skúsenosti by to bolo nepredstaviteľné.

Mimochodom, tieto rozdiely v očkovacích schémach mi prídu zaujímavé. To je ale mysteriózna vakcinačná veda, nie? :wink:
11. dec 2009 o 22:06  • Odpovedz
denduska: :grinning: :grinning:
11. dec 2009 o 22:08  • Odpovedz
denduska, mne kamzyk tiež veľmi dobre poradila, dokonca som nevedela, že Aerius je nevhodný na AE, ale je na alerg. nádchu :confused: , ona by to vraj dieťaťu nedala, ak nemá alergiu a konzultovala to s viacerými imunológmi, taktiež mi neodporúčala ani fenistil kvapky.
základ je vynechať alerg. potraviny :wink:
11. dec 2009 o 22:15  • Odpovedz
tamix: aj mňa krajský hygienik nabádal: určite zaočkovať!!!! Čo iné by sa dalo čakať...? veď by šiel sám proti "sebe". toto nie je nestranný zdroj, dala by som si na to pozor
11. dec 2009 o 22:15  • Odpovedz
mimochodom: ja som tiež zástancom probiotík- výborné na imunitu. dávam malým biogaiu - v príbalovom je písané, že 5 kvapiek denne (to je daná dávka, ktorá sa má dať) obsahuje toľko tých živých kultúr ako by niekto zjedol denne 200 litrov yogurtu.!!! takže bacha :grinning: . aj actimel je drahý, ale toľko actimelu by ste denne nedokázali vypiť, aby to malo aj taký účinok ako probio koncentrát.
petot: díky, tak to si musím niekde zapísať, lebo kým budú mať 11 rokov, aj zabudnem čo som s tým očkovaním chcela, alebo teda, že ho nechcem už ani vidieť. :grinning:
a je to povinné očko?
11. dec 2009 o 22:17  • Odpovedz
Ďakujem vám za reakcie. A všetko čo ste napísali má logiku. Ale je tu to otrasné „ALE“ – spomínala ho veronikapp a spomína ho aj môj manžel: „ALE čo budeme robiť, keď malá dostane ktorúkoľvek chorobu? ALE aspoň na niečo ju daj zaočkovať!!! Veď nemôže byť bez očkovania“

Tá neurologička povedala, že vždy má nových pacientov s následkami po vakcíne. No napriek tomu dala očkovať aj vlastnú dcéru. Len MMRku odložila na 24 mesiac.
11. dec 2009 o 22:19  • Odpovedz
tiež uživame BioGaiu - v príbalom letáku je napísané, že vyššie dávky sú úplne bezpečné
11. dec 2009 o 22:19  • Odpovedz
petot, no najvacsia bomba je, ze ja som ockovana na osypky v 12. a v 18.mesiacoch. Naozaj nechapem odkial beru tie intervaly...raz tak raz onak, ale furt dobre.

vanish, ja som tiez aerius vyhodila. Mala z neho buntosila cele noci. Mam teda jedno balenie - keby daco..ale to len pre pripad nudze.
11. dec 2009 o 22:20  • Odpovedz
tamix, tak začni od chorôb - ako prebiehajú, ako sa liečia, ako sa dá nimi nakaziť... a aj ja som mala taký názor niekedy, ako máš ty a tvoj manžel.... muži sú v tomto asi špecifickí (s výnimkou petota a ostatných, ktorých poznám), lebo najľahšie je zvaliť zodpovednosť na ženu a keď dieťa dostane chorobu, na ktorú nebolo očkované, tak potom vyčitať... nech si o tom sám niečo prečíta, príp. mu čítaj ty...
11. dec 2009 o 22:22  • Odpovedz
Ja mám AERIUS 4 balenia, neotvorené, chce niekto? :grinning:
(vždy sme zabudli, že už ho máme, a keď som si prečítal príbalový leták, tak ma prešla chuť ho dieťaťu dávať)
11. dec 2009 o 22:32  • Odpovedz
ginepra: ale tento je ich strýko. Myslíš, že ba ťa tvoj strýko nahováral, keby to bolo nebezpečné? (náš asi hej :grinning: - blbá poznámka, ale asi pravdivá)
11. dec 2009 o 22:34  • Odpovedz
tamix - aj ja som nedávno riešila tieto ALE... ale už som sa trocha vymanila z toho strachu, že dcérka chytí práve tie choroby, pred ktorými ich majú vakcíny "chrániť". tá pravdepodobnosť je na základe preštudovaných odkazov v mojich očiach omnoho menšia ako to, že dieťa chytí nejaké neurologické či autoimúnne ochorenie... sama som zažila to, ako išiel môj synček s imunitou rapídne dole, keď dostal MMR spolu s vakcínou proti chrípke - na odporúčanie lekárky, mimochodom, inak veľmi dobrej a rozhľadenej, ale veľkej očkovačky... a postupne to vyzerá na statočnú astmu... dieťa kojené takmer 2 r, bez alergií v genéze, kŕmené vo veľkej miere "domácimi" potravinami od babičky... najmladšiu som sa rozhodla zatiaľ neočkovať (má len BCG, akosi som v pôrodnici stratila guráž, ale teraz to ľutujem)
11. dec 2009 o 22:35  • Odpovedz
Smiem vedieť kto je kamzyk?
11. dec 2009 o 22:36  • Odpovedz
tamix, aj vela lekarov nie je v obraze a nechce vediet. Moze to byt aj tym. Mnohi sa vobec o rizikach ockovania ani len nezamyslaju. A potom odporucaju z tradicie ci zo zvyku.
11. dec 2009 o 22:36  • Odpovedz
tamix: až teraz vidím otázku. myslím si, že na hygienach sú kŕmení jednostrannou propagandou... takže to mohol myslieť "dobre"
11. dec 2009 o 22:37  • Odpovedz
vanish: manžel je v Kosove :frowning2: , tak aspoň mám čas to tu študovať :slight_smile: . Už začínam studovať tie choroby. Musím nejako argumentovať u Dr.
11. dec 2009 o 22:40  • Odpovedz
tamix, kam.zyk je regitrovaná na tomto fóre, ak som správne pochopila, tak má dve VŠ - je chemička a imunologička a je autorkou napr. týchto článkov http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atopicky-ekzem-potravinova-alergie.php
11. dec 2009 o 23:09  • Odpovedz
tamix, v 70. rokoch bol mumps pomerne caste ochorenie, moji bratia aj manzel ho prekonali, bez komplikacii a nasledkov. a mozno mmr v 11r. dovtedy zrusia :slight_smile:
11. dec 2009 o 23:50  • Odpovedz
Ahojte,
minuly tyzden sme mali ist na ockovanie 3 davkou hexavakciny a ja som odmietla, cakala som ze ma bude znovu dr. prehovarat ale na moje prekvapenie len prikyvla hlavou, napisala do karty rukou "Matka odmieta očkovanie" a ja som jej to podpisala. Som rada ze uz je to za nami. Neviete kedy mam cakat predvolanie?
11. dec 2009 o 23:50  • Odpovedz
tynushqa moze byt, ze ta nahlasi na hygienu, vraj to maju ako povinnost
12. dec 2009 o 00:12  • Odpovedz
jaron :slight_smile:
inak pisala tu nejaka pia ze odmietla ockovanie- nikto nereagoval- tak neviem...
martinba- s homeopatiou mam velmi dobre skusenosti, ale iba sama na sebe a len pri akutnych ochoreniach. Ale priznam sa, ze na moju alergiu som neskusala, ani na dcerinu- neviem, mas dobru skusenost? Dcere davam aj Aerius, posledny rok vkuse 1 krat denne 2,5 ml, obcas mame aj Seretide. Doktorka ma postrasila, ze jedno skodi srdiecku a druhe poskodzuje organy, ale nic ine mi neporadila. Len ze to musim davat aby sme to nedihnali k astme... A nakoniec ten Seretide a teraz Flixotide, ale ziadne zlepsenie neregistrujem...

Alergiu jej zistili ked mala 2 roky- na macku a psa- velmi vyraznu- vraj taku silnu alergiu ma maloktore dieta, hoci sme v kontakte neboli ani s mackou ani psom, tak neviem ako jej to mohlo sposobovat take problemy, plus k tomu roztoce ,,trosku,, a nevylucila ani pele hoci v krvi sa to neukazalo. Teraz nam maju robit kozne testy tak dufam ze sa dostaneme dalej, lebo uz ma to nebavi...
12. dec 2009 o 11:16  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.