Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

inka04
14. dec 2009

tamix, ak si dala 2 hexy a ockovat uz nechces, taj jej ukaz toto:

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/I...

...su tam porovnania hladiny protilatok po 2. a 3. davke hexy... rozdiely su statisticky nevyznamne🙂

cora73
14. dec 2009

teraz pozeram povinny ockovaci kalendar a tam je 3-4,5-6,a 11-12 mesiac pisane Infarix Hexa (DtaP-VHB-HiB-IPV).

Maly uz podla ockovacieho preukazu dostal 2x Infarix a 2x Prevenar.

Takze teraz v 12m ma dostat tretiu davku Infarixu a Prevenaru a este aj ten Priorix ( MMR) ?

spevacka
14. dec 2009

pokiaľ viem, tak prvá MMR sa dáva až v 15.mesiaci, takže určite nie spolu s hexou a prevenarom

cora73
14. dec 2009

dik.. 🙂
lebo uz mi niekto pisal,ze nas teraz caka MMR,a nevychadzalo mi to podla toho ockovacieho kalendara...

petot
14. dec 2009

vanish1: Na niektorej stránke, už si asi nespomeniem kde, ho dokonca volali "for Profit" 😀

erikasadek
14. dec 2009

spevacka, u vas je to v 15mesiaci ..
unas v fr je to , bud 9 mesiaci ked su v jasliach, alebo od 1 roka.. 18 mesiacoch preockovanie;. 😉

kazda krajina ma inak;.

veronikapp
14. dec 2009

Mna zaujima tato vec- vedci uz 10 rokov nevyvynuli nove ATB. A na tie co mame, sa ,,bacile,, stavaju odolne... Vsetci vieme preco. Ja sama som alergicka na injekcny penicilin uz od narodenia, na tabletkovy sa mi zistila alergia asi pred 6 rokmi, ked mi ho predpisali na zapal priedusiek... Vacsina tychto detskych ochoreni sa lieci ATB... 😒

zitaje
14. dec 2009

Veronika, ale ved antibiotikami sa liecia iba bakterialne infekcie, a napr. v MMR vakcine mas tri oslabene virusy. Takze ATB urcite nie.

veronikapp
14. dec 2009

ale napriklad cierny kasel sa lieci ATB...

zitaje
14. dec 2009

Petot, kde si? Petot by ta mozno odkazal do temy o C-vitamine, velke davky vraj robia zazraky. Ja mam len svoje male domace skusenosti: odkedy viem, ze sa nemusim bat uzivat aj viac gramov C-cka za den, nebola som chora napriek tomu, ze tu zuria kadejake epidemie 😎 , som casto v kontakte s mnohymi ludmi a predtym som byvala chora aj viackrat za zimu.

zitaje
14. dec 2009

Aha, vidim ze ste to uz tam riesili. Tak pardon 😉

vanish1
14. dec 2009

ešte sa vrátim k tým amalgámom, lebo minule sa ma niekto pýtal, ako je to s deťmi, takže pridávam info:
"INFO pre "novopecene" mamicky.
Detoxikovat male deti do troch rokov je zakazane. Nanajvys je povolene od dvoch rokov podavanie cajov prip. homeopatik na podporu cinnosti ladvin. (Dr.Wüst)"

martinba
15. dec 2009

veronika ako to ze nevymysleli nove ATB, ja viem napriklad o Minocykline, tretia generacia tetracyklinoveho ATB, pouziva sa napriklad proti akne, myslim ze na SK sa este ani nedodava. Na Cierny kasel sa sice uzivaju ATB, ale ak sa nemylim efekt to ma, iba ak sa zachyti diagnoza vcas, ked uz prepukne choroba a objavy sa typicky vyskavy kasel, tak uz nezaberu ani ATB. To C-cko je dobra volba a ziadna rezistencia sa nevytvori 😉

cora73
15. dec 2009

to akoze cierny kasel sa neda vyliecit? Mama mi akurat hovorila,ze to ako babatko dostala,narodena 1953,no a ze na to skoro umrela,ale teda neumrela 🙂 ,zeby veda odvtedy nepokrocila dalej?

denduska
15. dec 2009

ahojte, fuha ani ja neviem ako sa lieci cierny kasel 😕 😅

inak vcera manzel studoval tu spravu emea a len sa tak pousmial ze im tam vyslo 100%...ze to nie je mozne...ze nikdy nevyjde 100%..sa mi pacilo ako povedal, ze ak nas raz predvolaju, velmi rad bude o tom polemizovat 😎

vanish1
15. dec 2009

veronika a ostatní, pozrite si túto tému, stojí za to... teda niektoré pediatričky sú teda riadne "múdre"
😠
http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?f=57&t=95277

cora73
15. dec 2009

hm,parada,tak uvidim,na co sa mam tesit 30.12.,ked pojdeme na to povinne ockovanie a ja jej poviem,ze

nie..Najhorsie je,ze si toto vsetko nazapamatam,a nie som ani dr,aby som mohla "odborne" oponovat,to tam mam

nabehnut uz radsej s tonami dokumentov? ☹

Niekde som zachytila,ze ani homeopati neodporucaju vobec ockovanie,som sa k jednej objednala s obidvoma

detmi,tak sa jej opytam...

pia22
15. dec 2009

Viete mi poradit, proti ktorym chorobam z povinneho ockovania je mozne zaockovat monovakcinami a tiez sa chcem spytat, ktore vakciny by ste nam ne/odporucali na zaklade vasich skusenosti? Dakujem
😉

linnetka
15. dec 2009

pia, ja ti urcite neporadim, ale tiez by ma to zaujimalo.
Nedavno si pisala, ze si odmietla ockovat, nas caka v januari 1. hexa. Ako si pochodila u doktorky? Nahovara Ta na ockovanie, preto hladas monovakciny?
Ja asi do 2 rokov nedam ockovat vobec a potom pred nastup do skolky zvazim, co bude najlepsie.

tamix
15. dec 2009

pia, linnerka : ja som už včera písala, že naša Dr. bola prekvapujúco milá a povedala mi, že Prevenar je politické rozhodnutie (= tak asi nie až tak dvôležitá vakcína). MMRku tiež extra netlačila, ale na hexu ma prehovárala - že ony by to určite dala. Sú to staré choroby, na ktoré sa očkuje. A tieto nové očkovačky si mám uvážiť a ona to bude akceptovať.
Inka : ĎAKUJEM za link.

pia22
15. dec 2009

Linnetka ockovanie som odmietla, doktorka to zobrala v pohode, sama povedala, ze takych rodicov pribuda, len ma upozornila, ze ma musi nahlasit a ze nas asi cakaju natahovacky s uradmi, ale ze respektuje nase rozhodnutie, pretoze nechce niest zodpovednost v pripade neziaducich ucinkov. Ja som jej len oznamila, ze o nasledkoch vieme dost info a kedze nas to tiez caka v januari, tak sme sa dohodli, ze jej potom oznamim, ci len mono alebo nic. Odlozenie ockovania sama navrhla ako jednu z alternativ. O monovakcinach len uvazujem. Ty si uz odmietla?

z.vrablova
15. dec 2009

Tiez sa na najblizsej poradni chystam odmiestnut hexu... sa mi zda, ze ani ockovanie po TBC nie je este uplne zahojene... nenasli ste niektora obrazky na nete, ako vyzera zahojene ockovanie proti TBC...
Som sa radila s jednou pravnickou, zaujima sa aj o lekarske pravo, je v lekarskej komore... som sa jej pytala, ci sa da obist pokutovanie v pripade odmietnutia ockovania... tvdri, ze na Slovensku tazko... ked ide o pokutu, vsade je zrazu dostatok pracovnikov...
Priznavam, ze som vas necitala od zaciatku, ale este som sa nedocitala, ci uz niekomu prisiel prikaz na zaplatenie pokuty a ako to riesil... Dakujem

tamix
15. dec 2009

spevacka: poslala som Ti IP-akosi to tam nevidím

veronikapp
15. dec 2009

Teraz ma asi petot a spol. ,,ukamenuju,, ale ja by som to s odmietnutim hexy neriskovala... Ak uz, tak sa dohodnut na inych ockovacich latkach, ktore neobsahuju hepatitidu B, pripadne posunut na neskorsie obdobie, ale neockovat proti tetanu a obrne/ momentalne studujem co su to za hnusne ochorenia/, nie dakujem. Hrozba tu vzdy je a su to vazne ochorenia- nech si hovori kto chce co chce... To ze sa obrna u nas v prirodzenej forme nevyskytla ud roku 1960, neznamena, ze inde vo svete tiez neexistuje... A pri dnesnej migracii...

spevacka
15. dec 2009

tamix, už som ta bola, kdesi to zmizlo 😢 . ale dostala som tvoju poštu ohľadom dr.v LV
inak som prekvapená celkom pozitívnymi reakciami od lekárov, čo tu píšete za posledné dni. To mi dodáva odvahu. 😀 No a možno sa aj na úradoch zobudia a čosi si prečítajú, keď im tam začneme nosiť "dôkazný" materiál.

vanish1
15. dec 2009

veronika, prečo by sme ťa ukameňovali, je to tvoj názor, ja som si tým tiež prešla, ak to budeš študovať ďalej, môžem ti garantovať, že názor ešte 150x zmeníš a to je natom najhoršie, to rozhodovanie, čo je správne 😒

veronikapp
15. dec 2009

vanish1 ved prave- je vela argumentov pre a proti... Zaoberat sa tym, ci je lepsie risknut vakcinu aj s vedomim, ze moje dieta dostane v 50-ke rakovinu, alebo budem proti ockovaniu/ po opletackach so zakonom/ a moje dieta dostane tetanus a v 5-tich rokoch zomrie- to je vsetko priklad, varianty mozu byt rozne- a nakoniec ma zajtra zrazi auto na prechode pre chodcov, ked rano pojdem do prace- tak ako mojho otca pred 2 rokmi- mi pride trochu ,,zvlastne,,. V dnesnej dobe je vela veci ktore ,,su zle,, a deju sa v kazdodennom zivote a niektore si ani neuvedujeme- a ja to aj tak nezmenim v konecnom dosledku... Rozumies co tym chcem povedat?

veronikapp
15. dec 2009

kazdopadne by mali mat rodicia to pravo- rozhodnut...