Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tin007
15. dec 2009

ahojte, mate niekto oficialne vyjadrenie, ktore sa tyka pouzitia monovakcin? ja som sa nasej pediatricky pytala, a ta hned krutila hlavou, ze mono nie su (bolo to pri hexe), ale logicky mi vychadza, ze musia byt, lebo tetanus preockovavaju iba solo, proti hep. B sa da ockovat monovakcinou.

petot
16. dec 2009

veronikapp: Nikto Ťa kameňovať nebude. Ako povedala vanish1, tí, čo si prešli rozhodovaním, veľmi dobre vedia, aké to je.

Čítaj, študuj, a keď si nie si istá, čo máš urobiť, tak očkovanie aspoň trochu odlož, aby si nakoniec rozhodla za súhlasu rozumu aj srdca 😉

denduska
16. dec 2009

podla toho co viem, tak difteria sa neda zaockovat ako mono...vzdy je len ako DT alebo DTP..to som aj niekde citala ze sa uz mono nevyraba vobec. Ostatne by sa mali dat, len ja neviem ci to nie je este vacsie zlo, kedze dokopy to bude urcite viac primesi a neidentifikovatelnych sucasti, nez v tej jednej 😒

lilly
16. dec 2009

ahojte, stale viac citam o rizikach ockovania a neviem, co mam robit.. teda vo februari by sme mali ist na MMR, no po tom vsetkom co som uz o tom precitala, nemam chut to dcere dat pichnut.. prinajmensom by som chcela to ockovanie odsunut na neskor, no neviem, aka bude ochota zo strany lekarky, ona je podla mna dost a ockovanie 😒 este je to aj mamina znama, mama je sestricka, ale u inej dr, tak neviem, asi to bude tazky rozhovor 😖
chcela by som sa spytat, ti co ste odmietli ockovanie, ako ste postupovali pri odmietnuti ockovania? Odmietnete u lekara, potom vam pride predvolanie na ten urad a vymer na pokutu a dalej co? Stale sa odvolavate na vyssi a vyssi organ, alebo ako? Zamietol vam niektory ten organ napokon tu pokutu? V akej vyske vam ju vymeral, ak ste odmietli len jedno ockovanie? My mame za sebou uz tbc, hexu a prevenar. Reakcie boli len zvysene teploty a po poslednej hexe a prevenare sa mala este vyhadzala s takymi malymi vyrazkami po tele, nebolo ich vela, ale boli a cast z nich bola taka, ze take male cervene ploche fliaciky s bodkou v strede, po par hodinach to cervene zaniklo a ten stred vystupil na povrch ako vyrazka.. a kym to zmizlo, presli asi 3 tyzdne, alebo aj mesiac a teraz ma na chrbte taku drsnejsiu pokozku akoby taku krupicku na nej.. 😖 obaja s manzelom sme alergici, na pel, prach, srst, roztoce, perie; dalo by sa aj tym argumentovat, ze chcem to ockovanie odlozit, prip. aj odmietnut? Asi tolko na zaciatok, co ma napadlo.. 🙂
inac, mama /zdravotna sestra/ mi ohladom tetanu vravela, ze teraz aj dospelych ockuju takou vakcinou, kde je tetanus a zaskrt a su ovela horsie reakcie po nej,ako ked ockovali len monovakcinou... 😒

vanish1
16. dec 2009

veronika, chápem ťa...

spevacka
16. dec 2009

ahojte, je tu teraz taká téma vo voľnej diskusii, že "Detičky alergici, astmatici..." nenakukli ste tam? Zaujímavé čítanie, čakala som, že petot tam možno zabŕdne 😀 .

cora73
16. dec 2009

bez vetra sa ani listok nepohne.... 😒
cize je uz asi fakt nacase,aby sa nieco zacalo robit..
ja som rozhodnuta teraz tretiu Hexu skusit najprv odsunut,budem sa odvolavat na planovanu navstevu imunologickej amb,ak to nepojde,tak priamo odmietnem,a ak s tym moja dr budem mat nejaky eticky alebo profesionalny problem,tak zmenim dr,ale mam v umysle jednat slusne,dufam,ze bude aj dr..Ani neviem,ci ma maly teraz dostat este Prevenar-ak ano,tak nech si tu politicku vakcinu pichne Fico a nie do zadnej casti,ale do tej prednej,nech to aj boli... 😀
Maly uz ma v sebe 2 ockovania,takze je pravdepodobne chraneny az dost,MMr absolutne odmietnem,su to detske choroby,tak nech ich ako dieta prekona normalnou prirodzenou cestou,a co som si citala,liecba tychto ochoreni nie je nejaka komplikovana..
Kedze ako male dieta som nemohla chodit do skolky-kvoli celiakii,nechytila som ani vsetky choroby,takze v 26 rokoch som dostala od svojho 4-rocneho syna kiahne.On mal 20 vyraziek,ja asi 2000,on teploty do 38,ja 40,ja som vyzerala ako po utoku bojovym plynom,bolo to hrozne,ale prezili sme..Masticka od koznej a lieky proti teplote,to bolo vsetko.Ale mame normalnou cestou ziskanu imunitu...

agatkag
16. dec 2009

moji bratia majú očkované deti, stále sú chorí a všetci majú alergie a príznaky astmy, no des........

agatkag
16. dec 2009

doktorke som to spomenula, spýtala sa ma, že ako viem,že je to z očkovania, povedala som z čoho by to také malé dieťa mohlo mať. Ževraj každý sa na to odvoláva, ale nie je to potvrdené. A ja na to, že ani vyvrátené. A povedala niečo v tom zmysle, že je to tak.

cora73
16. dec 2009

a vobec,ja tu dr zmenim asi aj tak,na kazdu otazku,co som jej doteraz dala,odpovedala neviem,na ten hrozny ekzem,co ma maly na lickach-ked som sa jej pytala,ci to nie je atop-povedala neviem a dala nam nejaku reklamnu masticku,ktora mu to este viac vysusila a zhorsilo sa to,nikam ma sama od seba neposiela,vsetko si zistujem sama a chodim si k nej len pre tie ziadanky na vysetrenie... 😠 😠 Ked sa Kubkovi po 6m zacal ozyvat monitor dychu-celkovo 5x !!!,vzdy nadranom medzi 2-4 hod,tak som jej to povedala,a ze co s tym mam robit,tak spravila chichichi-chachacha,ved na to ho mate,ten monitor.... 😕 😕 😕 Kebyze ho nemam zadara od Unionky,tak ho pravdepodobne nemam kupeny,a chacha-chichi by asi nebolo...
Uz som aj rozmyslala nad dr,ku ktorej chodi starsi syn,ale ta zase na kazdy zastaveny prd predpisuje ATB.. 😠 😠

denduska
16. dec 2009

cora, prevenar su 4 davky...tri s hexou plus booster v 2 rokoch 😒

spevacka, uz som sa zapojila 😀

veronikapp
16. dec 2009

cora73- niekedy sa monitor pusti aj sam od seba/ nevravim, ze je to vas pripad/ Na nedonosencoch ked som robila, kazdy a jeden ho musel mat povinne/ co nebol v inkubatore/ a k tomu niektori aj pulzny oximeter. Jaj, kolko falosnych poplachov bolo- ked zacalo viskat na cele oddelenie a pritom pulz, saturacia ukazkove... Este som si spomenula na jeden pripad, ked prisiel OTECKO s niekolko mesacnym babatkom na AMB, ze prestalo dychat v autosedacke. Sme sa pytali ze ako na to prisiel- on ze sa nehybalo, dvihol rucku a ona spadla naspat. Tak zapchal nos otvoril usta 1 krat vdychol do ust. A co bolo potom? Sme sa pytali. On ze zacalo strasne kricat...
Tak teraz si vyber- skutocne prestalo dychat v autosedacke? Alebo len tvrdo spalo... Pravdu sa nedozvies, ale mne pripada ta druha moznost realnejsia.

To len tak na okraj, trochu mimo temy asi...

cora73
16. dec 2009

bola by som rada,ak by to boli falosne alarmy...Kazdykrat sme monitor skontrolovali,menili sme baterie,maly ho ma vzdy zapnuty ked spi,mam dohodnute s tou prenajimacou firmou za poplatok 16 € pouzivanie do januara 2010,cize do roka dietata a monitor sa ozyval v priebehu jednoho mesiaca a inaksie nie..Ak by to boli vsetko falosne alarmy,tak je potom ten pristroj zbytocny..A min 2x som si ista,ze maly nedychal,pretoze ked som s tymi zalepenymi ocami v noci vyskocila k postielke,a vybrala ho,tak sa zrazu nadychol... 😕

veronikapp
16. dec 2009

cora73, prosim, nehnevaj sa, ja vobec netvrdim ze ci to bol alebo nebol skutocny alebo falosny poplach, lebo to nemozem vediet, nebola som tam. Len chcem upozornit na to, ze niektori precitliveni rodicia urobia aj z komara somara, a nakoniec je z toho velka senzacia. Nemozme hned vsetkemu uverit. Niekedy ma aj naoko jasna vec uplne ine logicke vysvetlenie.

deina
16. dec 2009

Ahojte. Kto to tu spominal, ze uzivanie kortikoidov je kontraindikacia ockovania? Moj maly sice nic neberie, ale ja beriem prednison 5mg (autoimunita) a viem, ze ten liek do mlieka prechadza (kojenie mi lekari povolili) - ale nemam ani tusenia, do akej miery a ci to moze posobit na jeho imunitu a ockovanie. Nepoznate nejakeho odbornika, ktoreho sa na toto mozem opytat?

petot
16. dec 2009

cora73: Dr. Sheibnerová prišla na riziká očkovania práve tak, že prenajímala monitory dýchania, a vždy v určitých intervaloch po očkovaní sa objavovali príznaky dýchacích nepravidelností. http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

https://www.youtube.com/watch?v=pyja3Dnv84Y
veronikapp
16. dec 2009

petot- aj v pribalovom letaku hexy je to ako neziaduci ucinok uvedene.
Skus si zobrat pribalovy letak od hociktorych liekov. Strach a hroza...To aby sme sa liecili iba vitaminom C? Mozno vyborny vitamin a antioxidant, ale nevylieci vsetky choroby sveta ☹

inka04
16. dec 2009

Veronika mas pravdu, lenze dnes sa uz uzivaju lieky castejsie ako konzumacia cukrikov. Ano vitamin C nevylieci vsetky choroby, ale nikto to tu ani netvrdil... Vsetky ATB a ine lieky maju svoje miesto v opodstanenych pripadoch, ale bohuzial v dnesnej dobe, ti lekarka predpise v pohode 3 ATB za sebou, lebo skusa ktore zaberu... A najma detom:(

veronikapp
16. dec 2009

inka04 suhlasim s tebou. Vsetkeho vela skodi. Ale ani bez toho by to nebolo o nic jednoduchsie. Taka zlata stredna cesta.

este k tym lekarom- tiez to nemaju uplne jednoduche, tiez su to len ludia. Niekedy radsej daju ATB, ako maju pocuvat od pacientov ze su p..., k... a tak podobne, ked nechcu predpisat. Niektori pacienti sa tvaria ze lepsie poznaju svoju diagnozu- ked sa im nieco nepaci, hned sa idu stazovat.

Takze nie vzdy je chyba len na jednej strane...

cora73
16. dec 2009

nevravim,ze URCITE to je z ockovania.Na to nemam ziadny dokaz a ani nikto...Ale viem,co som zazila,a ak by bola chyba v monitore,tak by mi tu pipal rok v kuse a nie iba par razy v 6m. A je zarazajuce,ak sa zrazu v 6m objavi nedychanie,ekzem,potravinova alergia a po vysetreniach znizena imunita..
Maleho napr. ockovali na TBC AZ na osmy den,nakolko mal silnu novorod. zltacku,tak ho neockovali hned v porodke..Potom sa mu spravilo take velke hnisave lozisko,ze mu to dr 2x narezavala a vytlacala hnis a mali sme ODKLAD dalsieho ockovania vyse mesiaca,az kym sa mu to akotak nespravilo,ale stale to ma skarede..
Ide o to,ze nikde nie su dokazy o tom,ze ockovanie je skodlive,ale ak my sami rodicia nezacneme pozorovat svoje deti,a budeme vsetko pripisovat len "pocasiu",tak sa nikdy k nicomu nedopracujeme..Nemozem chciet od dr,ktora vidi maleho 10 min 1x za 2 mesiace,aby si vsetko pamatala a v momente odhalila vsetky problemy...
Viem,ze su tu mamicky,ktorych deti mali hrozne reakcie,nemozem to porovnavat s Kubkovymi reakciami - o ktorych samozrejme nemam potvrdene (nikto mi nic na papier v zivote neda),zeby by mohli byt z ockovania,ale snazim sa ho aktivne sledovat,a to si o sebe vobec nemyslim,zeby som bola prehnane uzkostliva matka,praveze este sa hadam s muzom a musim ho krotit,lebo ten by bol schopny maleho 5x denne dezinfikovat,len aby nieco nechytil.. 😀 😀 😀

tamix
16. dec 2009

Ja som tu už písala, že reakcia našej Dr. bolo, že Prevenar je politické rozhodnutie a ona ho musí rešpektovať. Z toho som ja usúdila, že keď prevenar nedám nespravím žiadnu chybu. Smutné je len to, že keby som nezačala hovoriť o odmietnutí, tak ho malej dajú (lebo to prikazuje zákon) a ja by som bola celá happy ako super som ochránila svoju dcérku. A o MMRke sa vyjadrila podobne. A situácii okolo H1N1 označila za riadne svinstvo a úplné magorenie ľudí.

tamix
16. dec 2009

vedel by mi niekto vysvetliť ako mám chápať súvislosť medzi druhou a treťou hexou. ja to tam akosi neviem vyčitať ☹ . asi je už neskoro 😅

ivka144
16. dec 2009

No, mna by tie monovakciny tiez zaujimali. Ja inak ani neviem, co vsetko je v tej hexe, ale mama vravela, ze nas ockovali protoi trom chorobam vtedy (r.1980) a ak by sa dalo mono, mozno by som niektore zvazila.
Petot - co ty hovoris? Predpokladam, ze odporuvćas neockovat vobec, ale myslis, ze by mohli byt menej skodlive mono - aspon tych najhorsich chorob?
A este by ma zaujimalo, ci nemate link na nete, kde najdem uplne zlozenie vakcin, teda mne ide o hexu. Vraj niektore obsahuju aj laktozu alebo vajecny bielok dokonca a na to mame taku alergiu, ze by sme mohli uplne legalne odmietnut.
asi som mimonka, ale netusim, co su prevenar a mmr, ale neviem o ziadnom inom povinnom ockovani okrem tych tbc v porodnici (to nam dali ani som nevedela) a ta hexa. (Tie ostatne to su tie po nejakom roku narodenia? Ti pneumokokove?) D,

vanish1
16. dec 2009

tamix, ak myslíš tú tabuľku, tak je tam napísané, akú ochranu máš po dvoch dávkach a v ďalšom stĺpci akú ochranu máš po troch dávkach (alebo by si mala mať 😉 ) rozdiel je úplne zanedbateľný, takže sa tým dá argumentovať u lekárky, lebo aj mne moja tvrdila, že po dvoch dávkach nemá žiadnu ochranu, že musím dať aj tretiu

vanish1
16. dec 2009

ivka, prevenar je proti pneumokokom, pre deti narodené v tomto roku je to povinná vakcína a očkuje sa spolu s hexou, MMR je Priorix - vakcína proti osýpkam, mumpsu a rubeole, očkuje sa v 15. mesiaci.
úplne zloženie vakcín nenájdeš nikde, pretože je to súčasťou obch. tajomstva a napr. v zahraničí máš tých info viac, tak ak vieš po anglicky, pozri tu http://www.fda.gov/BiologicsBloodVaccines/Vacci...
ak nie, tak v slovenčine pozri tu http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/i...
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/p...

ivka144
16. dec 2009

vanish - parada, obsahuju laktozu, tak sice nam nasa superalergologicka iba povedala, ze sme alergo na mlieko, ale zakazala vsetko, nielen BKM, ale aj akekolvek stopy niecoho mliecneho..., tak zatial skusim touto cestou - akoze posunut ockovanie, kym sa nevyjasni alergia.. vdaka

denduska
17. dec 2009

ivka, existuje Infanrix, to je tusim len zaskrt tetanus cierny kasel, to je to cim ockovali nas, akurat teraz uz nie je celobunkova. Akurat myslim ze na nobelplus je pisane ze liek nie je kategorizovany, len minule som chcela pozriet ze kolko stoji infanrix hexa a tam je tiez napisane ze liek nie je kategorizovany 😕 neviete niekto co to znamena?

aveline
17. dec 2009

ahojte, zacala som citat tuto temu asi pred 2 dnami, a aj ked dietatko este nemame, uz som rozhodnuta, ze urcite nedovolim, aby ho ockovali hlava nehlava.
Niekde som tu videla, ze ockovanie proti TBC je v Nemecku a este neviem kde zakazane. Nerozmyslali ste nad nejakou peticiou, aby sa to zakazalo aj u nas? Alebo tadialto cesta nevedie? Myslim, ze vela ludi by podpisalo. Ja tiez 😉

tamix
17. dec 2009

Vanish: neviem, či máme tú istú tabuľku, ja tam viem vyčítať percento detí, ktoré majú dostatok ochranných látok po druhej a tretej dávke, že po dvoch dávkach má potrebnú hladinu ochranných látok viac ako 98% detí a po tretej ich má dokonca 100% zaočkovaných detí. To asi nebude tá istá tabuľka.